Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
27. feb 2010

ahojte babyyy....ajmna zdrbali v nemocke za to ze som mmala pri malickej mobil....baby zajtra robi svokra na obed kapustu a knedlik myslite si ze mozeem???papala som uz aj kapustovy salaat ale z cinskej kapusty a nic malickej nebolo hmm???

maculik
27. feb 2010

matka, skus trosinku a uvidis. Ja som pri Adelke mohla, ale tiez som najprv skusila trosku. Ak malej nic nebude, tak si daj v pondelok plnu porciu 😉 😀

blumka
27. feb 2010

maculik a vies co je na tom najlepsie? ze svokra mi ma akoze pomahat, asi dvakrat vzala malu von a parkrat ku sebe dolu sa pohrat na pol hodinu..ona sa ohradzuje tym ze mala ku nej nechce ist..no ale tak preco asi? moje dieta je narocne na pozornost, ona nema rada ked sa napr. hra a dospely ktory sa hra s nou sedi za pc..to rovno povie: mamka, odloz pocitac....alebo si zaveli :mamka, rozpravaj s Terezkou...no a svokra sa jej tak nevie venovat...ona ju vezme dolu, da jej hracky a robi si svoju robotu. Nevie ju proste niecim zaujat aby sla s nou. Ja akoze chapem ze aj ona si chce navarit, upratat a napiect, poklebetit s kamaratkami a tak, ale tak nech nevyhlasuje ze mi ide pomahat.. Ja zvladnem ovela viac veci ako sa zda, len sa nesmiem na nikoho spoliehat, akonahle zacnem rozmyslat, ze mi niekto pomoze a spolieham sa na to, tak mi to potom robi skrty cez rozpocet...a ked si vsetko organizujem sama tak sa da.
S tou neterou to je tak, ze ona tu prisla sa pohrat s Terekzou, no ale tak zial prisla o dvanastej, tak hadam ked ma Terezka dva roky tak uz si vsetci mohli zvyknut pocas tych dvoch rokov ze chodi na obed spavat a ze sa asi vtedy nezacne hrat so sesternicou, takze ona sa teraz nudi...no a druha neter sedi dolu u svokry a hra sa na jej pc, takze tato prisla tu hore sa pohrat.
moj muz mal ist dnes na stavbu ale po tej rusnej noci co sme sa povadili a videl ze nespim nesiel, ale nic mi nepovedal a ja mu ani nemienim dakovat alebo tak, su to aj jeho deti a dnes je sobota, dom jeden den vydrzi bez neho, tak nech sa stara..od ponedlka ho poriadne neuvidim, zacina v novej praci, tak nech si uzije rodinu

blumka
27. feb 2010

ja som mala mobil stale pod vankusom a pc stale na stoliku a ani jeden lekar ani sestricka mi na to nic nepovedali...ja myslim ze to je uz trosku prehnane

olifcek
27. feb 2010

zuci veru, ako blum pise, je to f poho x;o)

blumi, je mi to luto...mas to tazke...mne by sa iste slzy do oci nahrnuli..

matka ja kapustu nejem vobec, ani neskusam x;o) ale ja si dam keksik, ci coko, takze..x;O)

blumka
27. feb 2010

olif a je mi do placu este viac, lebo Juli este spi aj terezka eset spi, mohla som nerusene spat viac ako dve hodiny ☹ ☹ ale co uz..vecer zalahnem hned ako zaspia..len dufam, ze brusko nebude boliet tak ako vcera

aussiegirl
27. feb 2010

ahojte, blumka my tiez kolikujeme. adelka chvilku pekne spi a potom vresk akoby ju z koze drali. vcera som uz zo zufalstva vytiahla teplomer a pomohla jej vykakat sa. viem je to najhorsi sposob ale uz som sa nevladala cely den pozerat ake ma krce v brusku ☹ dnes uz mam rektalnu rurku pre pripad poruke, aj u synceka sme museli chvilu pouzivat... ma stve ze ten blby sab simplex nezabera podla mojich predstav ☹

inak mala dnes len spi a spi. kolko vam prespia deticky? dufam v noci nebude robit saradu slecna 😅

zoska
27. feb 2010

ahojte,
my dnes od rana nespime...mala sa napapa a kuka na svet...samozrejme ze ju to dlho nebavi, tak zacne cmulat prsty a potom plakat...viem, ze je napapana dost, tak nechcem krmi hned ako zacne plakat...asi moja nevyspatost a nervozita na nu posobia, lebo manzel ju chyti a je ticho...dokonca sa mu ju podarilo na vyse hodinu uspat a s cumlom v puse!!!
neviem kde sa to v tom mojom muzovi berie 🙂

snad v noci bude spinkat 😅

blumik, no dufam, ze si to s muzikom nejak vysvetlite, aby bolo dobre...a snad malinku uz brusko nepotrapi vecer

inak baby ja preventivne meriam kazdy vecer teplotu v zadocku...to je zle na tom nieco??

zucana
27. feb 2010

caute baby hlasim sa ze aj m s muzom mame mensiu krizu....vcera som sa spytala ci sa oholil lebo mala ma vyrazticky na tvari a vraj mu zakazujem bozkavat ju...za tuto otazku...ked ju ma na rukach a zacne plakat tak mi ju da ze je hladna aj ked predtym jedla a dnes sa siel bicyklovat a teraz spi...pritom by som ja potrebovala.........

zoska
27. feb 2010

tak vidim ze nejaka krizov vlna prichadza...som zvedava kedy zavita k nam 😅
muzik siel do obchodu a volal ze mi kupil 2 kolace a ze ci moze ist na polhodku ku kamosovi 😀 😀
tak som mu dala povolenie..dnes mi velmi pomohol tak si zasluzi 🙂

ale cez tyzden uz zacina chodit do p=race tak sa na to pripravujem, ze budem sama...a zo stredy na stvrtok ide na sluzobku a ten dalsi tyzden tiez ☹ asi zavolam maminke 😝 😀

a ako s tym teplomerom...to nuti deticky umelo kakat??? juj aby som malej nevypestovala nejaky umely reflex ☹ 😒

zoska
27. feb 2010

zuci minule si davala nejku stranku o kojeni...hodis pls este raz...myslim ze to bol web od annag- jej vlastna stranka

zoska
27. feb 2010

uz som to nasla 😉

matka331
27. feb 2010

aj moja malicka od rana spinka ....je to normalne vcera cely den skoro horespalapopol hodinke a dnes uz od rana spii akurat vstane sa napapa prebalim ju azase zaspi...dufam ze aj v noci bude spinkat ..blumka je mi luto ze to mas take tazke ....ja som si tiez myslela ze ked samalicka narodi tak mi pomoze aj svokraleaj moj mm...lenze moj mm chodi do prace a chodi az vecer domou a svokra kedzobere malicku trosku na rucky tak to je vsetko a inac som na nu sama.....

blumka
27. feb 2010

ahojte...
tak sme si to s manzelom vyrozpravali...on mame povedal svoje, ale co uz mohol, ked mu len oznamila ze navsteva pride...
Ked som ich pocula ze idu hore po schodoch, odisla som do inej izby, tak vosli dnu, v obyvacke len neter na pc a akurat zo spalne vysli rozospaty manzel s Terezkou..on potom prisiel za mnou a ze oni nas chcu vidiet, tak som poveedala, ze nech im povie, ze sa necitim dobre alebo nech si nieco vymysli, ale ja zo seba nebudem robit pajaca, len preto ze niekto nam naprogramoval sobotnajsie popoludnie...zobral malu, na 2 min im ju ukazal a vratil sa s nou spat. Potom som mu povedala ako sa citim, ze som 2 tyzdne po porode, mam v sebe burku hormonov, v noci nespim, cez den ledva zvladam dve deti, tak ze nech odo mna nikto neocakava ze budem skakat ako niekto zapiska a ze potrebujem oddych, pokoj a trosku pomoci a nie vyskierat sa na navstevu a tvarit sa ze len na nich som cakala...
povedal mame, ze ak si nabuduce naplanuje navstevu, ze sa hore zamkneme...tak dufam, ze pochopila

idem spat, tak dobru nocku..dufam,ze si oddychneme

zoska
27. feb 2010

blumi tak fajn...manzel si ta dobre zastal, hadam si z toho co si mu povedala vezme vsetko k srdcu 😉 a svokr snad tiez pochopila...
pekne sa vyhajajte 🙂 🙂

nasa herecka, dnes proste nespi ☹ iba papa a kuka na svet velikymi ocami, puci sa, úlce a zase kuka...asi nas caka rusna noc...
manzel akurat prebaluje,lebo masaz bruska priniesla "ovocie" 🙂
uz by som aj isla spat, no ale drobec si nechce dat povedat

matka331
27. feb 2010

juj baby aj ja by som najradcej uz isla spat lenze nasa slecna cely den spinkala a teraz je hore sme ju okupali ale ta spinkat sa jej nechce .....

olifcek
28. feb 2010

baby, ako mate doma tie vase stasticka poobliekane?

hajdylca
28. feb 2010

ahojte,
ja Vas vobec nestiham, ni citat, nieto este prispievat, maly je cez den certik s rozkami ked pride ocko domov aj kridla anjelske mu narastu, v noci bol doteraz perfektny spal aj 4, 5 hodin v kuse, len dnesnu noc celu preplakal, asi ho brusinko bolelo... a zrejme mame tiez ten reflux, skoro po kazdom papani grcka, grcka aj predtym nez mi idem dat papat, stikutku ma min. raz za den, a vcera vrackal tak, ze mu to islo az cez nos...
zltucky je stale, ale ked sme boli sa dat zaockovat proti TBC tak povedali, ze je to uz ok, ze od noziek do ustupuje...aj na sone klbikov sme boli, tak nemusime balit nasiroko 🙂

gratulujem vsetkym novym maminkam 😉

olif mne malinky tiez to iste s dudlom robi najprv ho napina, a potom ho cmula a taha o 106...

mami Ty si sa tusim pytala, ci ma niekto octavku a romer autosedacku, tak my 😉 sice octavku len pozicanu ale zatial mame, mate nejaky problem? 😕

olifcek
28. feb 2010

hajdy, aky nalez mate v sprave na klbiky? obe nozky Ia?

hajdylca
28. feb 2010

olif nemame spravu, teda ani nalez z toho sona, len nam dal peciatku na druhu stranu toho "sprievodneho listu" co sme mali od obvodnej...

inak asi sa mi zacina zapalovat druhy prsnik (po prichode z porodnice som mala pravy zapalaeny, aj atb) teraz mam na lavom taky cerveny flak- mapu, vcera teplotu 37,2- 37,4... existuju nejake domace/ babske recepty na zastavenie alebo nevypuknutie zapalu? myslite, ze treba ist na pohotobost i ked dnes teplotu vobec nemam len to mam cervene 😖 a citlive na dotyk...

olif my mame drobca obleceneho tak, ze hore dve vrstvy- napr. body s kratkym rukavom a na tom kosielku, alebo daco pod. a bud dupack, ci gate a je v perinke skoro stale...

a chodidla sa mu tiez nemestia do tych "miest" co su na dupackach- nerobia ich moc male? 😝 😀

katina2209
28. feb 2010

Ahojte babulky tak mi sme mali vcera navstevu bol tu môj tatko s manzelkou a svokra, svokra prisla s takym kaslom ale povedala, ze nemame sa bat ze to uz ma vybrate antibiotika mala teplotu pred tyzdnom 39 tak som sa bala inak prislo mi to dost luto keby malemu doniesla aspon nejaku malickost ale nic, dufam,ze maly nic nechyti ale ked prisla si aspon hned umyla ruky...
Maly ma zapchaty nostek lebo ked pije mliecko tak krochka pri tom a ked dopije tak tazko funi baby davate nieco ked ma dieta soplik ja som dostala v nemocnici vzorku libenar myslite ze by som to mohla dat?
Olifcek ty si tusim pisala ze ste mali sopliky...
Musim kupit aj odsavacku lebo este nemame a myslite ze ta na vysavac je dobra?
Maly sa v noci pogrckal uplne tak som myslela ci to nema hlieny a z toho grcka ale ked mu pozriem do nosteka nic tam nevidim... v noci mi viac ako dve a pol hodiny nevydrzi spat normalne zavidim dievcatam co im deti spia aj 4 hodiny a ja som uz o pol siedmej zehlila plienky lebo boli uz vsetky ogckane normalne sa citim ako na baterky som zvedava kedy odpadnem...
ja by som tiez nechcela balit nasiroko ale davam aspon cez den lebo v noci sa mi nechce davat este aj tu plienku hrubu...

katina2209
28. feb 2010

hajdylca dobry je na to kapustny list ked si vlozis do podprsenky vytiahne zapal a musis po kojeni vsetko odsat aby sa ten prsnik uplne vyprazdnil

blumka
28. feb 2010

dobre ranko...tak my sme sa celkom fajn vyspali..teda ja uplne fajn, lebo s malou bol manzel, takze ja som tahala celu noc 😅...
kati, na vysavac je podla mna najlepsia a libenar mozes dat, ten je od narodenia 😉

olifcek
28. feb 2010

Kati jj my sme aj kupili libenar, ale i detsky nasivin, lebo samotny libenar nepomahal....ten je asi fajn brat preventivne, ale nie na upchaty nostek...my stale mame sem tam sopliky....tiez ich nevidim, len pocujem, ked malicka dycha tazsie, alebo ked pije mliecko, ze nedycha cisto...i odsavam, lebo niekedy predsa kusok cosi vidiet...ale asi to budu skor zadne hlieniky....

v noci mi tiez kusok tazsie dychala, ale teraz je to cistucke..

blumka
28. feb 2010

olif, si sa pytala co mame doma oblecene..juli ma bodynko a na tom taky pyzamkovy overal, tot vsjo a spinka v zavinovacke ale nie je zaviazana len to ma prehodene cez seba a este prikryta dekou..v obyvacke mame 24 ale uz ochladzujem na 22 a v spalni 20 😉 otuzujeme 😀

olifcek
28. feb 2010

blumi lebo my mame v spalni okolo 22-23stupnov...oblecene zvykneme mat bodynko s kratkym, alebo dlhym rukavom, tenky overalik, ponozky a ciapocku - i ked z tej uz upustam. no od vcera mame oblecene: http://www.domaja.sk/systemove-stranky/detail-p...
a http://www.domaja.sk/systemove-stranky/detail-p...

plus ponozticky

jasne, obrazky i farby su ine x;o) staci to? ked kojime, lezi na kojeneckom vankusiku, ktory mam na stehnach, na vankusiku este zavinovacka, ktoru cez nu prehodim

staci?

blumka
28. feb 2010

olif, v podsate to je to iste co mame oblecene my, akurat ze ja nemam rada tie kosielky tak ma klasicka bodynko 😉 a myslim ze staci...ja som niekde citala ze prve dni po porode je dobre mat v izbach okolo 24-25 stupnov ale neskor skresat na 22 v obytnom priestore a na spanie v pohode staci tych 19 stupnov...
niekto je viac zimomravy niekto menej, to musis len vyskusat co bude olivii vyhovovat..ja sa snazim neprekurovat, uz tychto 24 je horuco pre mna, ale to su pozostatky z krbu, co sme mali zapaleny tyzden, lebo neslo kurenie...ale v spalni postupne znizujem na 19, neskor na 18...
Aj terezka je tak zvyknuta a nevadi jej to, byva malo chora, nemusim ju v zime babusit, lebo nie je zimomrava...myslim ze je otuzilejsia ako moj manzel 😀

olifcek
28. feb 2010

blumi jj, ja mamradsej bodynka a overaliky, no chcem aj dupky a tieto kosielky vyuzit.
blumi, mam davat tieto kosielky pod dupky, ze?

blumka
28. feb 2010

hej olif pod 😉
inak terezka spavala v tychto kosielkach a dolu nic alebo bola zavinuta v zavinovacke, ona mala aj ruky dnu..vyzerala ako raketa 😀 a zima jej nebyvalo 😀

blumka
28. feb 2010

aussie, ja davam pravidelne malej rektalnu rurku..vzdy pred kupanim...a take tuhe kako z nej vyjde, ze sa necudujem ze ju zapeka... ☹
mne mala spava tak 3x do dna a vecer o osmej ju davam na nocny spanok..vcera sa uz zobudila o desiatej ale predvcerom napr. spala od osmej do polnoci a predtym noc dokonca az o jednej..to bolo zuzo 😀
no a cez den sa snazim ju do dvoch hodin od zobudenia uspat, lebo mam odskusane uz pri Terezke ze cim menej spi cez den, tym je to horsie v noci...a je mi jedno ake prostriedky na to pouzijem, skusam ju na rukach, kolisem, ak nebude chciet spat tak, tak ju uspim aj v kociku, ked tu hore nejaky vytrepem, alebo bude spat vonku...proste len aby spala, ostatne potom pride samo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre