Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
2. mar 2010

kika drzim palce a gratulujem novym maminkam...
ja som bola na poporodnej kontrole, robil mi sono, kolkoskopiu a pap test a ze 280 eur som tam skoro odpadla......mala som pred tehu cin1 resp. LSIL tak snad to uz nema 😖

olifcek
3. mar 2010

bre ranko x;o)

manzelik ma nechal spat asi od 22.00 do 1:00, paq som sa zobudila na tichny muzsky hlas :
Zlati, vzala by si si to nase male babatko? velice zlata je, dobrucka.

otvorim oci, manzel vedla mna s Olivkou v naruci, ked som videla kolko je hodin, skoro som odpadla, lebo to ja som jeho posielala spinkat, jak je unaveny ☹ no ked som sa nachystala do spalne s tym, ze si ju skusim dat na hrudnik, nech spinka, zaspala som, hech...manzel bol totiz s Olivkou v obyvacke zatial...a zrejme, ked ma videl, zhasol svetlo a malicku nechal u seba...ale on asi tusil, ze od jednej spat nebudem, lebo malicka len pricucnuta a pricucnuta bude odvtedy.

no mala sopliky, niekde vzadu, tazsie sa jej dychalo zrejme, co ju zlostilo, odsala som a asi je uz lepsie...teraz este papa tak uvidime...

hech, ked mi ju manzel daval, pozeram, a malicka uz nehaji, velikanske oci otvorene a divali sa, cakala, co sa bude diat, hehe..manzel sa smial, pretoze vraj krasne spinkala...comu vlastne verim, lebo bola tichucko a neplakala x;o)

olifcek
3. mar 2010

kika drzim palceee x;o)

mati vitaj doma x;p

zuci i ja som mala CIN1 a uz nemam nic,nastastie, lebo, ked i brali z krcka, mala som uz CIN 3, co je najvyssie stadium x;o(((( tak aleee uz je breeee....teda uvidime, ci i po porode, ale verim, ze jo

hajdylca
3. mar 2010

olif bre ranko 🙂

hajdylca
3. mar 2010

baby dakujem za rady ohladom tych vitaminov- len moj drobec pred kojenim strasne vrieska- tak sa bojim aby mu to nezabehlo, po kojeni zase vacsinou zaspinka, i ked len na chvilku...

olif zlaty manzel, ze Ta nechal vyhajat...

kika drzime palce 🙂

olifcek
3. mar 2010

hajdy, bre 😅

veru, zlatusik, len neviem, ci bre urobil, on to bude musiet v pracicke prezit , fnuk.

sa mi pacilo aj, ze, : uz by som siel spinkat i ja, ak mozem

chi...

hajdy ja uz tiez prebalujem po pape, a ked zaspinka necham ju hajat, ved zase..pouzivame pampers a tie su kvalitne, cosi vydrzia 😉

no na zaciatku som menila plienocku pred kazdym, ci po kazdom kojeni. teraz tak raz za 3-4 hodky, ak sa teda skor nevykaka. ale v noci nemenim. lebo uz ani nekaka...cize cez noc i 10hodin mame plienocku, jasne ak nekakala predsa len...

malicka si proste na plienku nikdy nestazuje, hech, najradsej by sa neprebalovala 😅

zatila ani nemame vyprete, len sem-tam ale len malinko a len slabo cervenucke

hajdylca
3. mar 2010

to je mile, ze ak mozem 🙂 😀

juuj olif, ja keby ze prebalim po pape tak to ani papat nemusel- vsetko by som z neho "vyliala".. zial ked ho po kojeni nezdvihneme, a nedajboze este s nim manipulujem, ze prebalit, prezliect, to su ine fontanky 😔 neviem, ci je to tym, ze si nevie odgrgnut.. a po dopapani vzdy mi este hlada papu, zacne si ruky cmulat, otaca makovicku na stranu, ale ak mu dam papat viac ako 20- 25 minut, tak mi vsetko co ma zrejme navyse vyvracia...
a mame tiez pampers, dokonca tie biele premium, ale on ma velmi riedku stolicu este a mava uz take pupaciky na zadocku, takze musim prebalovat casto, dokonca curinko byva i precikany- comu moc nechapem, lebo vsak plienky ma natesno... prebalovat sa tiez nechce, ale ked nie je moc hladny tak az tak moc neplace...
kolko krat by malo babo kakat? kedy viem, ze treba pouzit tu rurku?

olifcek
3. mar 2010

wow, tak davno sme negrckali ....tak teraz jo...ale asi len z prejedenia a z toho,ze zvykneme v noci papat lezmo a nehybat...dnes som skusila tak ako cez den...tak ale papala o jednej rano, potom o druhej, tretej, a o stvrtej som si s nou uz sadla, i teraz o piatej,,,

tak ale spinka si, hech,,,no ideme do nemocnice na injekciu, takze ja uz spat nejdem, ved by som musela o chvilu itak vstavat... ideme z domu o pol osmej a to malicka iste este raz papat bude chciet...

hajdy jj, aj my premium x;) i nasa ma este riedku stolicu, neboj x;)

rurku? blumka iste poradi.. 😉

olifcek
3. mar 2010

baby, doplnte aj excelovsku tabulku na google, pls...ved tam potom mozeme ine zacat pridavat, len nam tam chybaju udaje k vasim babatkam....

matesl
3. mar 2010

ahojte babulky,

tak pani doktorka bola u nas o 18:30, uz potom kolotoc okolo maleho...

olivcek, tak vraj my nerozozname ci to ide chrcanie z nosteka, alebo z plucok, ak mas podozrenie, treba sa ist ukazat k dr. ale ze taketo malinke deticky este nebyvaju chore, max nadcha ze to ak mas pocit, ze ked kojis a malinka zle dycha, vytriet nostek nejakym solnym roztokom, alebo novorodenecky nasivin kvapnut, naklonit trosku dole hlavkou a potom ho dat zas hore...a ak nieco chrpi, tak odsat...ale inak netreba nic.

kupkanie doporucila kazdy vecer, olejovat len suche miesta

sudokrem na ritku, len ked su zapareniny, inak staci rybacia pasta, ta je vraj jemnejsia, a sudokrem aj na zapareninky na inych miestach tela ak sa objavia...

matesl
3. mar 2010

babulky a este poradte,

minulu noc som zdvihla maleho z postielky a monitor dychu sa vobec nezapol ☹ ked sme to pred tym instalovali s muzom, tak to v pohode islo...a zrazu nic...
v navode pisu, ze potom zvysit citlivost...no musim sa s tym pohrat

a este jednu vec, dr. povedala ze mame nadvihnut madrac v postielke, ale potom uz ten monitor vobec nebude fungovat...tak neviem ako to urobit...aj ked sa musim priznat zatial spava s nami, lebo v postielke nie je kludny a mne sa este k nemu zle vstava, rana trochu oziva...tak to mam pohodlnejsie ked ho mam pri sebe, a hned vidim ked si gucne

matesl
3. mar 2010

hajdylca, mala by ti kakat tak 3-4x denne a podla dr. rektalnu rurku mame pouzit, ked citis ze ma tvrde brusko na omak, ze to tam ma zastavene...namocit ju do kremu na ritku, alebo olejceka atrosku posparat...inak pomaha na pohyb criev aj davat ich v culom stave trosku na brusko a pomasirovat chrbatik...

blumka
3. mar 2010

matestl, daj monitor na matrac pod plachtu a nan este mozno nejaku deku aby to nebolo moc tvrde pre maleho a tak mozes naklonit cely matrac alebo naklon celu postel tak ze pod nohy co su pod hlavou das nieco 😉

hajdy, kojene deti kakaju aj niekolkokrat za den ale nemusia aj niekolko dni. ja davam Juli kazdy den, lebo musim, ju strasne puci az krici a place co sa nevie vykakat. Tak kazdy vecer pred kupanim jej ju dame a to sa vykaka a ked vidim tu tuhu kopu tak sa necudujem ze to nevie zvladnut sama.

zoska
3. mar 2010

ahojte 🙂

alex, vevon vdak za info ohldom stikutky a grgania 🙂

ivka, selyma gratulujem k pokladom, nech vam robia len radost, nech ich bruska netrapia a su zdravucke 🙂

nasa mala tuto noc od 02.00 do 6tej bola hore...najskor len kukala, potom sa pucila, nakoniec sa totalne pokakala...ja som s nou bola hodku a pol a potom nastupil manzel, dnes chudacik to bude mat v praci pestre taky nevyspaty a to este aj cestuje do PL na sluzobku do zajtra ☹

ink my papame stle plus minus kazde 3hodky, v noci spime pekne (az na tuto noc) a cez den uz vacsinu casu kukuckujeme, ale niekedy sa mi ju podari uspat a vtedy sa snazim aj ja si pospat...mam dobre babatko, ale unava sa zacina uz prejavovat aj tak...

dnes pride podvecer mamča na vypomoc, aby som nebola v noci sama, tk si daco dobre uvarime a snad sa mi podari aj povysavat...zajtra tu bude mama cely den, tak sa tesim..

a inak mali sme uraz ☹
malinka si zatiahla palcom nausnicku...to bol reeev...pokazilo sa zapinanie, tiekla krvicka...juuuj
sme bolo s drahym taki vyplaseni
no ale uz mame nove nausnicky a dnes vecer vymenime, vydezinfikujeme, dame framykoin a dufam, ze bude vsetko o.k.

zoska
3. mar 2010

mates
tiez som riesila ako vyvysit matrac ked je tam monitor...no nefungoval by takze davam malu nabok opretu o kojaci vankus chrbtikom a na polke postielky je prelozena deka a pokladam ju tak aby od hrudnika vyssie bola na tej deke a nohy mla trosku nizsie...je to sice len minim. rozdiel a vyzera to fajn v nemocke to parkrat tiez tak sestricka urobila

ale to co napisala blumka je celkom fajn riesenie...ibaze my mame angel care a tie platne su tam dve mju vyse 1cm a su moc tvrde ...no poskusame a uvidime

nam monitor funguje zatial...
poskusaj ho a ak nejde chod reklamovat...

blumka
3. mar 2010

zosi, skus dat na tie platne deku, daj na matrac monitor, potom deku, potom to prikry plachtou a este raz daj deku a na tu deku daj malicku spinkat..to by uz nemalo byt take tvrde, ci?
neviem ake su tie angelcare tvrde, my mame nanny a tak som to robila pri Terezke, lebo ked bol monitor pod matracom tak ju to nezachytilo kym bola malicka, neskor uz hej

ja dnes skusim julinke zmenit mlieko, od vcera rana sa strasne puci, nevie sa vykakat, az place, davam jej Nutrilon, tak som poslala muza kupit Bebu mozno ju to mlieko zapeka a preto ma take problemy. Terezka tiez mala koliky ale to si porevala vecer zo 2 hodky, rano o piatej sa nevedela vykakat tak sme pomohli rurkou a to bolo vsetko. Juli vcera od rana osmej bola na rukach co ju bolelo brusko, v noci spala vraj celkom ok ale od pol siestej, ci siestej sa uz zasa puci, teraz sa snazi zaspat ale nejde jej to velmi zasa sa puci...chudatko...

maculik
3. mar 2010

Dobre ranko 🙂
Blumka, prosimta, koliky su len ked sa babo nevie vykakat? alebo proste hociaky vecerny plac? My sme vcera zase plakali od 9 do polnoci, ale take revy, ze som uz nevedela co. Ja si myslim, ze to ma od toho odgrgnutia, ze sa mu neda a tlaci ho to, tiez sa mu nieco do hrdla vracia (kyselina alebo mliecko) a to mu vadi. Ale uz som bola hotova 😝
V piatok mame poradnu, tak sa na to spytam.

ozaj, prestrihovali niekomu jazycek? Lebo adelka mala podrasteny a prestrihli jej ho pred odchodom z porodky, a tu v Nem to vraj nerobia, az ked by ta uzdicka sposobovala Petkovi v buduc.problemy. Ale rozmyslam, ze poprosim v piatok dr, nech mu to prestrihne.

blumka
3. mar 2010

macu, hociaky vecerny plac...
terezka to tak mala..od siestej do osmej len plakala a plakala a nic nepomahalo...a potom s kakanim mala problem rano. ono tie deticky neplacu len kvoli tomu ze ich boli brusko alebo si nevedia prdnut alebo grgnut..tie vecerne place su z nahromadenej energie, ktoru potrebuju nejako vybit alebo z vela podnetov ktore cez den musia spracovat. Kolika sa definuje nejako tak ako ze ked babo place viac ako tri hodiny a viac ako tri dni v tyzdni, no neviem tu definiciu presne ale tak nejako to je...
hlavne je zistit co vtedy babu robi dobre...a hlavne nemenit cinnosti, ak zistit ze Petko sa rad kolise, tak ho tie 3 hodiny kolis ale nie ze raz ty na rukach, potom na lopte, potom hrkalka potom neviem co...skor sa ukludnia ked to bude jedna cinnost...
a hlavne klud..ono to raz prejde...asi ta nepotesim ale na tieto vecerne place neexistuje nejaky zazracny liek..jedine cas

olifcek
3. mar 2010

my sme dali monitor na matrac, nn deku a v pohode...teda, ked este prvych par dni v postielke chcela byt, tak tam aj pekne spinkala a monitor fungoval. my sme nadvihli podla rady blumky cely predok postielky, podlozili sme pod predne nohy kotuce z cinky a jasne, ze na monitor to vplyn nema...

matesl DAKUJEM. si zlata, ze si na mna nezabudla 😵

olifcek
3. mar 2010

Definícia
Pod kolikou tzv. trojmesačných dojčiat (Drei – Monats – Kolik) rozumieme záchvaty kriku dojčiat v prvých mesiacoch života bez zjavného dôvodu, pričom plač trvá viac ako 3 hodiny denne, najmenej 3 dni v týždni, počas najmenej 3 týždňov. Objavujú sa prevažne, ale nie výlučne, v prvých troch mesiacoch života (2 – 16 týždňov). Stav dieťaťa môže byť viazaný na príjem potravy. Bolesti, brucha, ktoré sa vracajú, sú však častým problémom nielen v dojčenskom, ale aj v predškolskom a školskom veku. Kolika sa vyskytuje častejšie u chlapcov. Udáva sa až 15 – 20% výskyt, pričom sa objavuje spravidla u detí, ktoré dobre prospievajú.

viac...
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=307

blumka
3. mar 2010
maculik
3. mar 2010

kocky diky
takze asi fakt mame tu koliku a musime len vydrzat. len ked vcera som uz mala fazu, ze som nevedela, co s nim, tak som ho na minutu nechala v posteli a ja som vybehla do kuchyne, lebo nechcela som si to nejako vyvrsit na nom ☹ ☹ Ale bola to len chvilocka, to hadam neva? 😒

olifcek
3. mar 2010

macu ee, neva 😵

blumka
3. mar 2010

maculik, neva... aj my sme len ludia a potrebujeme ventil a oddych... lepsie akoby sa malo nieco stat

maculik
3. mar 2010

a s tym jazyckom neviete?
no, idem poutierat prach, mama mi tu sice upratala, aj okna umyla, ale prach sa chyta nehorazne rychlo a ked je takto slniecko, tak to strasne vidno 😝

zucana
3. mar 2010

bre ranko...my mame koliku nastastie tak pol hodku...ale to lebo viki je moc unavena a neda sa jej zaspat tak to trosku trva...ona vzdy zaspi o 23.30 to je jej cas...potom 3 a 7 papanie a potom 10 a potom vymyslacka a ziadny rezim 😅
a mame strasne zapchaty nostek...a nejde tovysat...ma to vsetko vzadu..
olif mne ta odsavacka nic nevysaje 😖 zeby lebo maly otvorcek?
muz vcera dosiel o pol jednej z vecere od kamosov som zvedava ako bude dnes pomahat 😕

cukruska1920
3. mar 2010

Ahojte maminy....mam jednu otazocku....byvalo vam zle? lebo mne okrem citlivych prs a ze sem tam citim podbrusko nic neni... 😒

maculik
3. mar 2010

cukrus ahoj, no mne pri prvom nebyvalo zle vobec, mala som len take priznaky, ako teraz ty, a potom este to, ze mi uplne prestalo chutit sladke v prvom trimestri (pritom ja som na sladkom zavisla 😀
takze mozno budes mat stastie a tehu si prezijes bez nevolnosti 🙂

zoska
3. mar 2010

cukrus,
neboooj to pride 😀
a ak patris medzi tie stastnejsie tak nepride...
mne to zacalo presne prvym dnom 3tieho mesiaca a skoncilo prvym dnom 4teho mesiaca...takze treti mesiac som si pregrckala, ale ja som nemala ranne nevolnosti ale vecerne 😅

u kazdeho inak... niekomu byvalo zle od zaciatku do konc, niekomu to zacalo neskoro...no nevyberies si 😉

macu a tebe sa zda ze ma kratku uzdicku? ci ako si na to prisla...my nemame problemy s krmenim tak ma to ani neapadlo...

olifcek
3. mar 2010

zuci joj, to ma mrzi ☹ Ty mas este aku? nech porovnam...mne tato vytiahne ak ma co, ale mozno tiez zistim, ze to nie je ono 😒 ved stala 39eur, safra...

a jo, su tri nastavce...podla mna to pojde lepsie s tym bielym x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre