Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
3. mar 2010

olif supis ten vankus objednavam aj ja 😉
mala je odrana umrncana .... 😔
konecne zaspava....aku to mas satku?my mame uplne inu...

aussiegirl
3. mar 2010

ahojte, my mame intenzivne rano a doobedie za sebou. noc super ale rano od 5,30 som hore s malo, ta potom zaspala o 6,45 a maly sa hned nato zobudil, takze aspon som sa vedela venovat kazdmeu z nich samostatne, lebo teda krpec ziarli ked sa venujem malej a slecna si asi navykla na ruky a je rada nosena a ked ju zlozim tak vrieska 😠 takze pekneeeee. my uz mame 3800g, takze asi vytiahnem aj ja baby nosic a pekne ju v tom prevetram doma aby bolo aj jednemu aj druhemu ulahodene 😝
baby uz ste davali prepichovat uska???? my este nemame nausnice ale uz by som asi aj do toho isla, nech to mame za sebou.

andrea2603
3. mar 2010

ahojte 🙂 .

blumy, aj my sa šatkujeme, kuk do albumu, pridala som fotky, teda syn pridal, ja len asistujem. 🙂

Včera večer to bolo u mňa na samovraždu, od 17.00 do 22.30 rev, medzitým také 10minutové spánky asi 5-6 krát. Ale asi viaceré viete o čom to tu píšem. Ale je fakt dobre, že je kde sa vysťažovať 😉

andrea2603
3. mar 2010

aussie, my ešte naušnice nemáme, ale vediem boj s manželom, lebo on nechce, aby jej prepichovali ušká a ja by som chcela, aby mala naušničky.

olifcek
3. mar 2010

Adi jeeej, aka je Livinka uz ina za tie tri tyzdne ;) i ked foto je tam, este len ked dva mala z;o)

zuci toto snad uz bude bra kupa x;o)

auss my sme uska este nedaliii...ja ani nedam..ked, tak pojde manzel x;o) mne staci, ze s malickou chodime na injekcie, kde mi place, i ked nie vela, ale srdce mi to trha..tam si ale vzdy poviem, ze je to pre jej dobro...x;o) no a ked Zoska pisala o tej nausnickovej nehode, tak neviem...

olifcek
3. mar 2010

jjuuuj, ci na velke wc musiiiim, ale malicka je po pape, lezka si, je tak rozkosna, nemam srdce viat ju na odgrgnutie, ale asi nemam na vyber, aaaaaaaaaa......a paq, snad nebude plackat, ze je mimo mna...

mmaarrttiinnaa
3. mar 2010

kocky maju vase deti cumle lebo ten moj malicky ho nechce asi mu ho ani nebudem davat

olifcek
3. mar 2010

mati nemame...Oliv mala taku chvilku, ze sme jej ho horko tazko dali, aj to len na chvilku, ale uz nechce vobec 😅 takze uz ani nedavam

matesl
3. mar 2010

uz som vam napisala a zmizlo toooooo

blumi, dobry napad, podlozim asi casopismi postielku 😉

zosi, aj ja mam taky monitor, ale neviem preco uz zrazu nejde...a ja davam maleho v perinke spinkat tak snad keby aj dam tie platne hore tak ho to nebude tlacit 😖

aussiegirl
3. mar 2010

hmmmm, moja mama ma totiz nahovara aby sme jej dali cim skor, ze si troska pomrnka ale ze bude skor v pohode. svokre nedali ako malej prepichnut usi a potom neskor jej uz nevedeli, v kuse sa jej to zapalovalo (a dodnes ma mindraky z toho, ze ona nemoze nosit nausnice, len klipsne), tak preto sa neviem rozhodnut ci hned teraz do toho ist alebo pockat. achhhh joooo.....

mmaarrttiinnaa
3. mar 2010

ahoj matesl pozeram ze sme rodili v jeden den o kolkej si rodila

zucana
3. mar 2010

horko tazko ma teraz dudel a jedno oko zavrete...od pol jednej je hore...
inak o pol stvrtej volam doktorke ohladne soplikov

zucana
3. mar 2010

olif mam ten isty probleem 😀

olifcek
3. mar 2010

zuci x;oDDD

aleeee, Oliv spinka a uz celkom dlho...ked som pisala o tom wc, uz mi spinkala nejaky cas na kojeneckom vankusiku, ktory som mala okolo pasa...musela som ju presunut...nezobudila sa a spinka stale...utrela som prach, umyla riad, pozametala...wow....az neverim..idem si aj polievocku zohriat x;o)

suzon78
3. mar 2010

Ahojte...
malá je dnes zázračne dobručká aj na slniečko som ju dala, aby žltačka už konečne zmizla a vôbec neplače, len som jej zbadala v nošteku soplík, tak som jej ho chcela vybrať vat. tyčinkou a zatlačila som jej to hlbšie 😠 , chudiatko spustila rééév, potom som si pomohla ručnou odsávačkou a trošku sa povytiahol a pak opäť tyčinkou vybrala a sláááva podarilo sa, trošku som ju pohľadkala po hlavičke a prestala plačkať a ďalej si odfukuje 🙂

No ale včera sme mali aj mi besnú noc, stále plakala a nechcela spať, potom som ju na rukách učikíkala a len čo som ju dala do postele, zase rev, no bola som hotová, strašne ma bolí chrbát a včera ma z neho už začala bolieť aj hlava ani zaspať sa mi nedala 😒

Zoska - mne tiež zlomili rebrá pri cr, robili mi aj RG, ale vraj na ňom nič nebolo vidieť, potom prišiel na izbu chirurg a pohmatom mi skúsil zatlačiť, júúj to bola bolesť, tak povedal, že nič sa nedá robiť, musím len mesiac vydržať, kým sa zrastie, že lieky mi dávať nebude, keďže kojím.

Olif - sakra mne nikto nepovedal, že po RG, mám odsať a vyliať, ja som malú normálne kojila, bože dúfam, že jej to neuškodilo hm?

Blumi - koľko a ako často ti maličká spapá. Moja malá akosi začala pomenej jesť, podľa nariadenia kardiológa jej mám dávať 7 krát za deň a z toho v noci len raz. Pila tak cca 70-80ml na každé kojenie teda spolu: cca 500-520 no a teraz mi zaspáva pri kojení a vypije dokopi len 450ml za deň, čo je dosť málo si myslím..

blumka
3. mar 2010

baby, z vlastnej skusenosti vam poviem,ze ak chcete uska davat prepichovat, tak dajte tak max do 2-3 mesiacov, my sme terezke dali ked mala 5 a bol to des..lekarka vravela ze sa jej velmi zle s nou manipulovalo, ze ked je babo male zaviazu ho do zavinovacky, nevzpiera sa tak ako vacsie babo, ktore uz nemozu tak zaviazat a aj usne lalocky ze su tvrdsie, ze to ide tazsie....ale vraj nastrelovanie je setrnejsie...

u nas je boj opacny..ja som povedala ze keby to bolo na mne tak Juli si sama povie ci chce alebo nechce nausnice ale manzel jej chce dat prepichnut uz teraz...takze krstny jej kupuje nausnicky a po krste jej pojde dat prepichnut uska..
inak podla mojej skusenosti vas ani do ambulancie nepustia ked budu prepichovat uska...budete mozno tak ako ja a moj otec cakat vonku v cakarni..pocula som ten hrozny rev ale kebyze som dnu tak asi dolamem ruky lekarke aj sestricke 😅 takze dobre ze som bola vonku

andrejka, to mas satku, ci vak? lebo ja si zo satky neviem uviazat kolisku...alebo mozno viem ale Juli sa v nej nepaci..tak som ju dala do kriza s kapsou a to uz bolo bez revu

zoska
3. mar 2010

baby m sme hore od rana...furt vresti, iba na rukach a cumel...neviem co je dnas s nou 🙄 ☹

uz som hotova a odratavam minuty kedy dojde mama...takato nekludna este nebola...dufam ze aspon v noci bude spat...

inak boli sme dnes na 20min. vonku...nespala, ale aspon nerevala 🙂

no nausnicky som davla hned aj na radu v nemocke...cim su mensie tym maju uska tensie a rychlo sa to hoji...doniesli mi ju 10 min. po prepichnuti a spala 😀
a vcera...no chyba nausnice...to su take dedicne a uz su nedobre...ale cistim jej to liehom uz neplacka...uz ju to nestipe...fakt tie tenunke uska sa rychlo zahojili...
napriek nehode som rada ze sme dali prepichnut 😉

zoska
3. mar 2010

olif jj aj nahradny obal bude na manducu 😉

blumka
3. mar 2010

suzi, mne mala vypije na jednu davku 90 a to pije zhruba 9x za den. Vraj deti na UM by nemali pit castejsie ako kazde 3 hodiny ale ona byva hladna aj po 2, ked su to 2,5 tak som stastna...je to vela na take babo, ale co jej nemam dat? Caj vypije a po 15 minutach pyta zas jest, to ju neoklame.

Tebe malinka v noci tak spinka ze jej das len raz papat? ci ju nejako zabavas aby nepapala? ja sa snazim cez den dodrzat aspon tie 3 hodinove intervaly ale v noci sa to neda..to by som ju uplne zobuydila a koniec...

blumka
3. mar 2010

terezke sa uska zahojili v priebehu toho isteho dna ako jej to dali prepichnut...kym sme prisli od lekarky domov uz spala...prespala 3 hodiny a potom sa uz usmievala..ani ked som jej to cistila ju nic nebolelo, takze to je v poho..ale to samotne prepichovanie bolo isto horsie akoby bolo keby sme to dali hned

zucana
3. mar 2010

ja neviem co je dnes za den ale moja mala spala hodku a uz je hore....volala som doktorke tak o 6 mame dojst...ze treba ju popocuvat...ked je taka malicka
olif no mne tiez vtedy akurat zaspala a povesala som aspon pradlo 😉

blumka
3. mar 2010

my sme boli na hodinku vonku, Juli hned zaspala, preniesla som ju potom v taske na balkon a este spinka...fajne...asi jej dobre ten vzduch urobil na brusko

zoska
3. mar 2010

no ja som uspala na rukach a nastasie sa nezobudila pri presune z naruce na gauc 😝 uff 😀

baby mne uvarenie zemiakov dnes trvalo 4 hodiny... este som neobedovala...iba tak narychlo som zemlu zjedla
dala som new foto a idem lezaaat 😀

olifcek
3. mar 2010

suzi hmm...to je otazka skor na annag...ja som to citala v teme, dakujeme annag, ze ktosi bol na rontgen a paq mliecko nedavala ta mamicka...a aj v nemocke, ked som bola, niekomu take cosi hovorila laktacna...tak ake...pokial jej nic nebolo, tak je to snad oka, ne? x;O)

blumi ved si zomna robil lekar srandu, ze nebojte mamicka, Vy pojdete von, zatvorime tieto dvere, na cakarni dvere a dame Vam sluchadla s abbou...chi...ja by som bola skor za to, ze nech si ich da prpeichnut az bude uz sama chciet...

zosi no len jeden je ten obal, ale staci x;oD takze z eskrina.sk, jo? x;o) paq daj vediet, ci si spoojna, som zvedava x;O)

blumi ved to...ja viem, ze si pisala, ze co najskor, ze paq uz radsej nem...x;o) a cas s anam krati...

zuci popocuvat kvoli soplikom, jo? mne teraz Oliv dycha krasne, tichucko...ved ked, tak i ja zajdem trebars zajtra ku lekarke, nech ju popocuva...x;O)

zuci inak fungujeme, co? ked zaspinkaju aspon sa kludne ideme one, pradlo povesat, najest a pod. kebyze tu mam manzela, taaaaaaak....je jasneeee, ako by som vyuzila, ze hajinka 😅 😵

olifcek
3. mar 2010

blumi a dala si ju do ineho kociarika na balkone? ci jak? x;o) na stolik na balkone? to je bry napad...

ve di ja ju mozem s vanickou premiestnit a dat na balkon x;o)

a ako ju mas oblecenu, blum?

zosi no ja vidim, ze trpko olutujem, ze som si s Olivkou nelahla, ved mozno uz spinka i tri hodky....mozno o cosi menej, ale itak, wow...mozno ta injekcia...kto ho vie

olifcek
3. mar 2010

kde je ewe???

olifcek
3. mar 2010

aku vodu pijete? z vodovodu, resp. zo studne, ci kupujete dojcenske??? alebo prevarate?

zoska
3. mar 2010

olif objednala som z mimibazar, ale vlastne je to odkz z eskrina 😉

pijem z vodovodu a kupujem si Lucku 😉

a uz sme hore ☹ wow 26 minut sme spali...dufam, ze v noci si to vynahradi, lebo inak neviem

maculik
3. mar 2010

k tym nausnickam - suhlasim s blumkou, treba dat co najskor. My sme dali, ked mala Adelka 9t (lebo v Luxe ani v Nem takym malym detom usi neprepichuju, tak sme to museli nechat, kym pojdeme na Sk), robila to moja byvala pediatricka, ku kt.chodime, ked sa na Sk vyskytne, ze Adelka ochorie, no a bolo to raz-dva, mne sice aj slzy vysli, ked som videla tu krvicku, ale Adelka plakala len chviloucku, uska prestali krvacat takmer hned a mali sme aj to stastie, ze sa vobec nezapalili. Zahojilo sa to rychlo a teraz sa pysi nausnickami, kazdy sa tu cuduje, lebo tu nema v jej triede nikto nausnice, ani v Luxe.
No ja by som nechcela zazit to, co som nedavno videla - isli sme po ulici a z jedneho zlatnictva strasny rev, ale obrovsky, tak sme nakukli a tam sme videli cez otvorene dvere dozadu, ako na stole lezi cca 5-6r dievcatko, na nom otec, ruky drzala mama, ono revalo o dusu a zlatnik mu prepichoval uska (alebo nastreloval, neviem presne, ale je to jedno 😝 No chuda male, ja som odtial vystrelila, ako mi jej prislo luto...

adka, ja tiez vecer som myslela, ze uz neviem co spravim, ako maly vrestal. Tiez vobec nesiel utisit, chvilu bol s nim manzel, no potom isiel k malej, kt.sa zobudila, a pri nej zaspal (nebudila som ho, lebo bol unaveny, skoro rano vstaval a potom bol este vecer nasich zaviest do Hahnu na letisko), tak som nanho bola sama, a poviem ti, poslednu hodku som uz revala s nim ☹
Kazdy vecer sa modlim, nech je lepsie, cez vikend dokonca boli 2 kludne vecery.

Teraz buva na balkone, ja sa hram s Adelkou a hladam nejaky lahky recept na zajtra. Nemate nejaky tip na dobru polievku, ktoru mozem aj ja? Okrem vajcovky, je sice dobra na mliecko, ale kedze ju velmi nemusim, tak som ju zatial varila len raz 😅

maculik
3. mar 2010

a inak, pozerala som nove foto, co ste pridali, drobci su kraaasni 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre