Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

hribikana
11. mar 2010

ahojte,
blahozelam dalsim pribudnutym mamickam a detickam 🙂
matesl - nemyslis nahodou multi mam compresses alebo tak nejak sa to vola, to su obklady, ja pouzivam na bradavky multi mam lanolin a je fakt vyborny
pekny den prajem

silta
11. mar 2010

ahojte
blumi ako to zvladas s dvomi detmi nasa lele neskutocne ziarli ja uz som na prasky ☹ maly poriadne cez den nespi furt sa chce nosit a kojit a ked zaspi tak na polhodku ☹

hribikana
11. mar 2010

aj Tomasko grcka jedna radost, ale aj Nina grckala, cca po 6 mesiacoch ju to pekne preslo a priberala tiez slusne
blumka - tiez sa mi podarilo mat chvilku pre seba, obe deturence spia, Nina vsak vyzera dost choro, verim, ze ju to prejde a je to iba zo zubkov

matesl
11. mar 2010

mami, neviem ci to aj nas necaka, obcas grckame prudom tak ze sa cela prezliekam...obcas vobec, ale zvacsa mu ide spat este nezrazene mlieko...ved uvidim na poradni...

blumka
11. mar 2010

silta, cau..som na teba myslela ze kde si sa stratila...
no ja mam o poschodie nizsie svokru, ktora mi terezku berie na par chvil ku sebe a pohra sa s nou, takze ked je tu hore pri mne tak potom sa vie aj pekne sama zabavit alebo mi pomaha okolo Julinky. Ziarlivost sa u nas prejavuje tak, ze vzdy ked mam Juli na rukach, tak Terezka zahlasi ze ju boli brusko, a ze "mami, zobej maaa" tak si ich obe tulim ku sebe..ale inak nemame nejake ziarlivostne sceny..mozno preto, lebo sa jej venuje svokra trosku viac ako inokedy. Juli ma tiez dni ked sa chce len nosit..vlastne ked nespi tak vydrzi len na rukach, no a ked nahodou nie je v taky den doma svokra, tak je to tazkeeee..
hribikana, nooo je to na nezaplatenie, to ticho v dome 😀

zoska
11. mar 2010

ahojte

mali sme zlu noc a den je este horsi ☹
v nocu sme boli hore od polnoci takmer do rana...pricucne sa taha 10 mni, potom zacne nervacit a pusti bradavku, zacne plakat a za chvilu zase chce papat, dam jej to iste prso a toto iste&sa opakuje este 2krat...potom ju dam odgrgnut, vytecie jej aj trosku mliecka, cize si myslim ze ma dost, ale za chvilu zase strasny plac, tak ju prilozim na druhe prso, tam papa pekne, ale tiez niekedy aj na dvakrat. lebo zacne nervacit a pusti sa a potom je uz dobre...na prsiach visi aj hodinu a za polhodinu spustu taky rev ze nepomaha nic len ju zase prilozit...

od 12tej je na mne pricucnuta takmer nonstop.... asi nemam dostatok mlieka...inak neviem...aj som skusila po krmeni odsat, aby som zistila ci v tych prsisach nieco mam, ale nepodarilo sa mi odsat takmer nic a mala uz revala takze som ju dala zase na prsnik...
neviem co sa deje ☹ ☹ ☹

olif- v potravinach som b ☹ ola v takych , co su ako stanok...ze len cez okienko teta podava tovar 😉
presnidavka je detska vyziva 😉

matesl- tie obklady na prsia sa volaju multi mam od BIOCLIN- uz som ich minula, su drahe ae super a na noc si natieram lanolinom- tiez od bioclinu

matesl
11. mar 2010

hribikana, dakujem za typ, v lekarni kupim???

hribikana
11. mar 2010

matesl - ano, ale mne to napr. objednali a mala som az na 2.den, kedze take drahe vyrobky sa boja drzat, stalo to cca16eur

hribikana
11. mar 2010

ale je to na nezaplatenie

olifcek
11. mar 2010

z 😵 ska pis annag, p 😉 radi Ti s tym mlieck 😵 m

matesl
11. mar 2010

zosi...skus odsat a uvidis kolko mas...aj my obcas mame take stavy, vtedy odsajem a dam z flase a je klud...ma dost ked viem kolko mu mam dat...a prespi aspon 3 hodky v noci, aj ked dnes v noci to bolo horsie...asi vsetky sme mali taku noc...

a isto kupim, nech to stoji co chce, nebudme plakat predsa pri kojeni...v lekarni kupim?

silta
11. mar 2010

blumi to mas dobre ja tu svokru nemam som sama .teraz som si nasla cvilu cas reku pozriem co nove tu pozeram foto a citam ze nie som sama co to ma tazke 😉 no musime si najst nejaky system a hlavne nech uz je leto a budeme chodit von lebo toto pocasie je hotova katastrofa 😠

zoska
11. mar 2010

mates teraz mala od placu az zaspala tak som skusila odsat, ale ona papala z oboch, takze boli mierne splasnute...no odsala som z oboch dokopy le par kvapiek...asi fakt nemam pre nu dot mliecka 😢 😔

zucana
11. mar 2010

zosi a kolko si odsavala?lebo mliecko tam moze byt len treba este sat...skus o 5 min.opat a uvidis ze mas ...nevzdavaj to
mna ten herpes nenormalne boli...mam to na hornej pere...to pred 2 tyzdnami bola malina oproti tomuto...som z toho uplne nanervy....nech uz prejde zima
mozno mam nedostatok vit.B....nemoze to byt aj tym kojenim?

silta
11. mar 2010

zoska tiez sme mali podobnu noc ☹ mne maly zacal odmietat pravy prsnik teraz tu snorim po nete a citam daco o tom maly spi ale tiez uz asi unaveny odkvecol

maminnka
11. mar 2010

Matesl, nasa mala grcka aj po 3 hodinach od najedenia a to uz je riadne natravene mliecko :(

Zoska, ked citam, aky otrasny den mas a aj a noc, tak si hovorim, ze aspon nejaka vyhoda s tymto odsavanim a krmenim flasou... papame kazde 3 hodiny. A moze nakrmit aj niekto iny. Inak same nevyhody. Jaj a este podavanie toho Nutritonu tiez jednoduche z flasky. Mas to tazke, neviem, ze by nejaka kriza len? Drzim palce, aby si sa tuto noc vyspala... Inak, deti s refluxom sa spravaju presne ako pises. Ale ked ti negrcka prudom, tak sa nemusis bat, zaidny reflux nema.

zoska
11. mar 2010

mates jj v lekarni som to aj ja kupila...tie obklady mozes mat 12hodin, pred kojenim das dole, nemusis ani bradavku umyvat a po kojeni zase prilozis... a na noc natries ten lanolin, tiez sa nezmyva

olifcek
11. mar 2010

inak...aj tvrdny syr je super na tvorbu mlieka...

selyma
11. mar 2010

zoska, skus si pred odsavanim natriet prsnik niecim mastnym. Ja som odsala hned ned na prvy krat. Vtedy neprechadza do odsavacky vzduch a pekne sa odsava. A ked som neskor skusala znova bez jremu, tak mi neslo odsat. Ja som mala na prsniku krem proti popraskaniu bradaviek.

inak babky, co robite, ked sa babo pokak hned po nakrmeni? Mam ju prebalovat? Ale ona sa potom pogrcka. Alebo to nechavate do najblizsieho krmenia?

matesl
11. mar 2010

asi to objednam cez net som to nasla v akcii v mojej lekarni, daju aj pre babo na umyvanie zadarmo penu 😅
ale dost to stoji, ked aj krem kupim aj tie obklady, ale nech...nech too stojico chceee...auuuuu

zucana
11. mar 2010

zosi a neboli malu brusko?mala nervuje hentak ked ju boli brusko...alebo prdiky

olifcek
11. mar 2010

zuci jo, je to kojenim a nedostatkom vitaminu B...mne v nemocke vysiel kutik, ale brutalny, tak mi odporucali B, ze to hned zmizne...nastastie pomohla zubna pasta, nakolko boli sviatky a vsetko zatvorene...

silta zacinaj kojenie tym, ktory odmieta, pomoze to x;o)

matka rurku kupis v lekarni

zoska
11. mar 2010

no este rozmyslam nad elektrickou odsavackou lebo z tejto rucnej som uz na prasky... neodsala som ani 5ml, skusim nahriat prsia a za chvilku opat skusim...aspon nech sa stimuluje tvorba
uzsom pisla aj annag, zacinam byt zufala a potrebovala by som nutne spat...mala spi na rukach, akonahle ju polozim tak sa zobudi a reve

tie homeo pomihli len na dva dni a uz zasa je zle...a uz som ich vysadila, leb sa nemaju uzivat viac ako 4-5dni

len dufam ze je to len kriza, ze nestracam mlieko 😔

zucana
11. mar 2010

selyma ja pockam 15 min a prebalim ryyychlo
ked zaspii az ked sa zobudi...
olif poslala som muza po B 😉

olifcek
11. mar 2010

sely v nemocke vraveli, ze ked sa pokaka uz po prebaleni, ze nechat do dalsieho kojenia...ze este nemaju taku kaku...my nastastie mozeme prebalovat po pape a odgrgnuti...ale ked tomu tak nebolo, tak kakala priamo pri papani, a prebalovala som pred salsim papanim...neskor pol hodku po pape, a teraz uz vzdy po pape a tom odgrgnuti x;o)

zucana
11. mar 2010

zosi hlavne mysli pozitivne...mliecko mas len ho treba vydolovat 😉
daj si malu na seba na brusko a skus spinkat musis byt hlavne vyspata a pozitivne naladena...

matesl
11. mar 2010

zoska, mne tiez tie homeopatika pomohli,,,skusila si?

zuci, to mozes mat aj z unavy, z nevyspatia...to jr ptr telo stres...a B by si velmi nemala ked kojis, mi lekarka vravela ze u miminiek vznika porom zavyslost na B-cku 😒

mami, aj to sa nam stava...ze pred dalsim kojenim, ci flaskovanim z neho este nieco ide...aj grga az vtedy niekedy, chudatka male..taketo problemy...

a ja som kukala dole, ako keby som to mala tam zaparene...do kelu, take cervene to mam...nemate nekto s tym skusenost?

sely, ja ho prebalim ak nespi, jaj ho sikmo, ale vyleti z neho, ale nech nema zapareniny, ale teraz spal tak som ho nechala 😅

olifcek
11. mar 2010

zuci x;o)

olifcek
11. mar 2010

matesl vidis? a zase...kolko lekarov, tolko nazorov? ale i na nete som citala, ze B je fajn pocas tehu i pri kojeni...

ono zase nebudes ho brat nejak vela...a Becko mas i v centrum materna...x;o)

no, ja som svrbeie ani palenie nemala...ked to mas, skoc za gyndosom, nech najde problemik...

zucana
11. mar 2010

volala som lekarovi a povedal ze mozem B-cko ze pomahaa aj tvorbe mlieka (ved jasne aj pivo) co nepotrebujem....ale
inak ona ma take dlhe a krasne mihalnicky...a najviac sa mi paci ked dopapa a zaspi a ma pusinku od mliecka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre