Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
12. mar 2010

blumi siiice...i ja som vytuhla na stolicke pri kreslenom horore 😀 😀 i ja som unavena veru...a to sme v noci spali celkom breee, pokial viem...

olifcek
12. mar 2010

ale usmieva sa pri papani i po...takze okii x;o)))) a riadne taha veru x;O)

katina2209
12. mar 2010

skusim tu kalciovu mast olifcek dufam,ze pomoze

olifcek
12. mar 2010

kati vyskusaj, ja som fakt mala ruky v dezolatnom stave...uz po prvom namasteni bolo vidiet a citit rozdiel...a i ked sa to polepsi, nevysad masticku, este tak tri dni po ,,vylieceni,, ju natieraj...

zoska
12. mar 2010

ahojte babky 😉

tak annag mi poradila ako na ten stav, co vcera nastal a uz je dobre... je to zlata zena 🙂
dokonca sa mi vratil pocit plnych prs 🙂

mala dnes cez den moc nespi a nudi sa a potom place, preto je vacsinou na rukach, ale v kociku spala pekne, tak hadam v noci to dozenieme
aj v lehatku vydrzi celkom pekne...

dnes dosla manduca, ale ta blbana postarka to zasa nevzala a len hodila listok...uz 2krat sme sa stazovali na poste a nepomohlo...vraj vacsie zasielky ona neberie so sebou, lebo by to mala tazke 😠
uz ma stve .. no krava...to akoze za co platime postovne podla vahy, ked musim ist po to osobne...nech mi preplacaju benzin kurnik...co si cikam do nadrze? 😠
sorry som sa musela posťažovat

dnes som vybavila uz konecne aj socialku a uz mi ostal len ten papier, co treba na upsvr, ale tam treba to potvrdenie od dr., takze to ma este cas...

olifcek
12. mar 2010

zosi a co annag poradila?

no a nam zase nefunguje dole zvoncek, tak neviem, ci vobec maju snahu chodit az k dveram...

blumka
12. mar 2010

olif, ze nemas na to mat babatka ako ja? nene..ked ja zvladam ako zvladam, tak zvlada kazdy..ja mam depresiu po kazdom..uz sa psychicky od teraz pripravujem ze aj pri tretom bude..no ale u mna je ten pocit mat deti a vidiet ich ako sa spolu hraju a ako rastu a vidiet nas ako velku rodinu, silnejsi ako to ze mam depky a ze by som uz viac deti nemala...proste kazde blbe obdobie raz prejde a potom uz bude len to krasne..aj ked s detmi budu starosti vzdy 😉
mozno, ked olivka bude uz vacsia tak ti zachyba ten pocit mat male babo a zmenis nazor...ja som sa uz minule pristihla ze mi chyba brusko..potom som si povedala ze ci mi sibe, sak mam mesacne dieta doma 😀 keby to tak vedel manzel, uz by ma zacal ukecavat na dalsie dieta 😀 😀 😀

olifcek
12. mar 2010

inak...ked sa vam babatka nevedia vykakat...neskusali ste im dat prsnik? olivka ma tu fintu naucila....my nemame problem s kakou a ked je naznak, olivke dam prsnik a bud poprdka alebo sa vykaka, ci oboje 😵 😵

zoska
12. mar 2010

olif toto mi napisala:

iba ste sa zacyklili . pije veľa mliečka a dokonca si vytvára opäť nadprodukciu.

Potrebujeme to pretrhnúť -

ak sa už prebrala, choď si dať teplú sprchu a uvar si teplý čajík. Malú daj zatiaľ ak máš možnosť manželovi či babke nech ju postrážia. Okúp ju a choďte obidve do postele. Najlepšie ak si ľahnete obidve odhalené koža na kožu. Daj jej prsíčko a nechaj ju cuckať aj hodinu či viac - stále to isté. Slabí tok mliečka ju uspí. Po dojčení ju netráp s odgrgávaním, nechaj ju spinkať v polohe ako sa dojčila na boku. Zostaň pri nej. Keď zadrieme, opatrne vytihani prsník, ale nechaj ho pri nošteku aby Ťa cítila. Až keď bude tuho spinkať sa trošku môžeš odsunúť. A už tak dojči až do rána. Ak ju budeš musieť prebaliť lebo sa pokaká, tak jej opakovane prsíčko ponúkni - ale všetko to už rob v prítmí, v tichu, len Ty a ona. Nik Vás nesmie rušiť. Môžeš si vziať nejakú knižku a ešte čosi prečítať, hlavne ju nerváíčte v obývačke a len opatrne s ňou manipuluj.

ak spinká, tak sa s ňou zaši do spálne a opäť len Vy dve, prítmie, ticho. Malá pije veľa mliečka, len je prestimulovaná a príšerne unavená.

olifcek
12. mar 2010

zosi super radi, ze? je fakt skvela

blumka
12. mar 2010

a kto vam o nej povedal? 😉 😀 😀

olifcek
12. mar 2010

mne tusiiim Ty ako prvaaaaaaaaaa 😉

blumka
12. mar 2010

jojo 😀 esteze ma mate 😀 😀 😝 😀
ale je fajn,ze je niekto taky povolany na koni...a ze to robi vo svojom volnom case..fakt je super

zoska
12. mar 2010

no je to skvelá žienka...
ja som si jej prispevky citala uz ako tehotna 😉

dieta mi placeee

olifcek
12. mar 2010

blumi ja som rada, ze Ta tu mam x;o)

blumka
12. mar 2010

olif, sa cervenam 😀 😉 ja som rada ze som medzi vami 😉 uz sme to raz rozoberali ale sme tu fajn partia, ze?

olifcek
12. mar 2010

yop... 😉

safla mam chut na zmrzku, ale hrdlo ma pred dvoma dnami pobolievalo a este to nie je uplne ok, grr

blumka
12. mar 2010

olif, vies co by ti moj muz na to povedal? ze na bolave hrdlo je najlepsia zmzlina, lebo ze ti ho zamrazi 😀

maculik
12. mar 2010

ahojte, tak vy dnes riadne pisete, docitala som len poslednu stranu, nestiham 🙂
zoska, to ti annag na ktory problem odpisala? Ten s hnevanim sa pri papani, ci ktory?
Petko dnes spi trosku menej, nez vcera a papa viac, ale to neva. Adelka spala vyse 3h, teraz papa so segrou.

kocky, ja mam od vcera nepravidelne v bruchu taku divnu bolest, akoby ma tam niekto pichol nozom, potom par hodin nic a zase. Az sa cela pri tom skrcim, velmi to boli. Moze byt, ze sa este ozyva maternica alebo co? Uz asi 2t vobec nespinim, tak nechapem.
Ale v utorok idem na kontrolu, tak to poviem dr, nech ma poriadne prezrie 😒

inak, segra mi doniesla ten matrac pre maleho, teda ocakavala som trosku ine, aj take vyssie ze to bude, ale hadam je to dobre. Olif, uz si vyskusala? Ja chcem najprv oprat ten potah a potom vyskusam, som zvedava.

blumka
12. mar 2010

no, dnes trhli deti rekord..spali spolu dve hodiny..huraaaaaa...a uz mi tu terezka pobehuje..vzala mi fotak a foti 😀 tak ju idem spacifikovat..papa

Juli ma zajtra velky den, ideme krstit..tak bude soromoro, mame pozvanych cez 20 hosti..aj sa tesim konecne ine ksichty uvidim a budem mat dovod obliect si nieco ine ako teplaky 😀

olifcek
12. mar 2010

blum kebyze nekojim, aj si zmrzku dam, ale takto radsej ee...x;o) aj ked annag vravela, ze i keby som 40mala, tak kojit mozem...

macu vyskusala...potah som dala oprat, prehodila zatial plienku...i ja som cakala ine, ale nakoniec je to fajn, len siroke moc x;oD

blumi wooow, paq daj foto x;o)

blumka
12. mar 2010

olif, jasneee...sa tesim, lebo pridu aj moji rodicia a brasko s frajerkou, takze mi konecne malu niekto vezme z ruk..si oddychnem trosku 😉
no idem, uz sa aj druha zobudila 😉

zucana
12. mar 2010

blumi tak zajtra nech vam to super dopadne!!!
inak som volala doktorke a ze mam malu naparit s mucosolvanom....co si o tom myslite?
a nespala som...a nacapala som svokru ako isla malu ukazat susedom....a nechala ju na dvore samu v kociku na chvilu....bola taka nesvoja lebo ma videla ze ju vidim.... 😝
blumi dik za annag 😉

matesl
12. mar 2010

uz som vam sem pisala, ale zas mi to asi neodoslalo
a isla som lahnut s malym potom... hlava ma boli jak slak dnes

matesl
12. mar 2010

zosi, a ty si jej co napisala?

matesl
12. mar 2010

blumi, a ty si zas kvoli depresii musela skoncit s kojenim teraz?
ja tiez cakam kedy ma chytia tie uzkostne stavy... 😨

zucana
12. mar 2010

matesl uz vam ide monitor ? 😉

matesl
12. mar 2010

zuci, nie :(
dala som v praci vyrezat sololit, nech to dam na rovinu...nie na rost a potom posledny pokus..inak to vratim, nech mi to bud dojdu urobit alebo nech daju novy 😠

matka331
12. mar 2010

please poslite mi heslo do februaroviek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre