Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
17. mar 2010

maculik, nooo Terezka spava od osmej do siedmej, takze sme sa vyspinkali do ruzova 😀

joj, baby, keby ste videli aky ja mam bordel doma..ale uz to neriesim, zakopavam o kocky, ked sa chcem dostat do kuchyne musim preskakovat lego, potom si musim davat pozor aby som nestupila na nejakeho plysaka..ale to nema zmysel stale ukladat, lebo o par sekund zasa tajfun Terezka uraduje... 😀
ja mam nastastie susicku takze nezehlim, ale aj prat musi niekto dat aj to pradlo prehodit..tak to zasadne robim s Terezkou ked Juli spi a to takym krkolomnym sposobom niekedy ze sa cela spotim aby som ju udrzala pri sebe, lebo ona by rovno ku Juli bezala a vyskierala by sa jej tam, raz sa jej uz vtrepala do postielky ku nej, ze ona ide s nou spinkat 😅 ..
no a varenie, svokra vari kazdy den, takze ked nemam ja, Terezka s manzelom sa najedia dolu a ja som na suchej strave 😕 😀

zucana
17. mar 2010

inak jedna spi na mne a druhy vedla mna a ja na konovi 😀

olifcek
17. mar 2010

zuci wow, gratulujem

blumi a nemoze Ti priniest hore?

malicka je zase tak silne pricucnuta...chjo...asi nakoniec vonku nepojdeme ani...joj...snad sa skoro pusti, dam ju odgrgnut, chytro sa oblecieme a pojdeme...

olifcek
17. mar 2010

blumi to ako dlho pojdete?

blumka
17. mar 2010

olif, ved keby som ju poprosila tak by doniesla, alebo mozem aj ja zist dolu, to nie je problem, len su dni ked ani na jedlo nemyslim, lebo mala je stale na rukach, tak vtedy aspon tych dvoch poslem 😀 a ja aj tak najradsej svoje papkam... 😅
ja som bola vonku asi hodinku dnes na obed..uz vtaciky vyspevuju, este sice trosku fuka ale uz sa da normalne prechadzat bez toho zeby clovek premrzol...sa tesim uz na zajtra a piatok...

blumka
17. mar 2010

olif, myslis k nasim? 3 hodky cesty bez prestavky..ak teda budu spat, ked budu rycat tak zastavime na chvilku a vystrieme kosti 😉

lenica81
17. mar 2010

ahojte, ja sa pridavam ku vsetkym s vytahanymi rukami, dnes je to hruza... len by jedol a bol hore... 😔
a tiez k matesl a laxy, som na tom rovnako... asi to na mna hodil maly, ma zabku... 😖 ale vytieranie jazyka dava zabrat... hadam to rychlo prejde...

ja by som tiez sla von... 😠 ale hadam cez vikend to vyjde... 🙂

blumka
17. mar 2010

leni a cim vytieras jazyk? ja davam malej tu fialovu vodicku ale tak, ze si nakvapkam na tie vatove tycinky a tym jej to potieram...tak sa mi to lepsie robi, lebo keby som jej sla do pusky s prstom tak nehrozi, nepusti ma

blumka
17. mar 2010

no uz sa budi takze koniec lenoseniu 😀 papa

lenica81
17. mar 2010

blumi, doc mi predpisala candibene... hadam je to ok, lebo ten pribalový letak sa tak netvari... 😒 a diky za tip... skusim tak vytierat... 😅
idem fuc... drzte sa maminy...

matesl
17. mar 2010

no konecne mi zaspal od unavy na rukach...a ja zas krkom nepohnem, fuuu, to je vaha na tu moju ubolenu chrbticu, idem rychlo vyvesat, odsajem, keby zrovna u dr. akutne potreboval jest, co isto tak vyjde...obleciem ho a idem von, aj ked spi tak ho rychlo obleciem a vypadneme, aj mne sa ulavi, lebo uz fakt nevladzem dnes z neho 😢

matesl
17. mar 2010

uz je hore...zas s placom a hned grc...este ze ideme tej lekatjke

matesl
17. mar 2010

no nic musi revat, musim sa chystast

blumka
17. mar 2010

matesl a nemas nejaky nosic? manducu, ergo, satku, babyvak? mne v podnelok a vcera prerevala Juli cely den, doobeda som uz nevladala,stale ju nosit a kolisat, ved uz bude mat pomaly 5 kg a potom mi trklo ze preco ju nedam do satky. Tak som ju zaviazala, zaspala na mne asi do 15 minut, mala som ju tak asi 3 hodiny, kym nechcela znova papat, pocas tych 3 hodin som sa hrala aj s Terezkou, stihla som aj oprat a povesat pradlo, o tom ze som sa normalne najedla ani nehovorim..je to fakt velka pomoc a hlavne ked ta bolieva chrbat, takto babo ani necitis ze nosis...akoby si mala na sebe ruksak ale vpredu nie vzadu 😉 a je to rozdiel niest 5 kg v ruke ako na pleciach, ze?

dnes je juli dobrucka, spinka, hra sa, papka, ani vela neplace, spinkala v kociku, teraz podriemkava v postielke..ale take dni ako boli tieto dva posledne boli riadny zaberak...Kebyze doma nie je svokra tak chudatko Terezka, vobec som sa jej nemohla venovat ☹

garonka
17. mar 2010

ahojteeeeeeee

my sme dnes po poradni, vážime 4900g a meriame 58 cm 😵 sme zdravučky a krasnučky 🙂

olif no jasne budu spoločne kočíkovania už sa teším teším 😉 😉 😉 a ozaj by mohlo byť fajne teplučko

blumka
17. mar 2010

nieze na mna zabudnete, kosicanky 😉

garon, poriadny valibuk 😉

blumka
17. mar 2010

babce, vsimli ste si? zajtra sa prechadza na noveho kona 😉

garonka
17. mar 2010

blumi no na Teba by sme sme nezabudli vôbec a ani na Tete 🙂 🙂 🙂 🙂

no pribral pekne na prvej poradni mal 4230 a dnes 4900 😅 ale citím si chrbatik že pobolieva 🤐

ja zajtra chytím absťak 😀

blumka
17. mar 2010

😀 to bude naval v piatok na konovi, ale ja sa na tu novu verziu tesim 😉
ja len dufam, ze sa nejako z krasnej vytrepeme..
my ideme do poradne 30.3 tak som zvedava...ale ta nasa pribera na 100% aj to vidno aj citit a ani sa necudujem pri jej spotrebe..

matesl
17. mar 2010

blumi, on ked place, tak aj na mne...on na mnbe nezaspi napr. tak ako vy pisete...ale to dnes mal divny den.

inak poradna...z nemocky vaha 3170, v pondelok mal 3t a dnes vaha ze 4070...dr. len kukla ci je ozaj len kojeny.. 😅 a ja sa stazujem na grckanie 😅 😅 😅
ale dala nam probiotika na upravu jeho flory crevnej, aj espumisan v pripade potreby a ak by bol problem tak gastrotuss.. ale snad tie prrobiotika pomozu.

ozaj baby co uzivate espumisan, kedy davate, ma sa pocas a po jedle, ale ja som mu dala pred bo by to este vygrckal 😒

matesl
17. mar 2010

inak baby, vlhcene obrusky LIED*L 80 ks 38,80 SK a nam nerobili problem 😀

lenica81
17. mar 2010

matesl, krasne priberate, garon, tvoj macko tiez... 😉

maculik
17. mar 2010

ahojte, pozeram, ze zajtra bude kon vypnuty, no ja asi budem mat abstak 😅 Ale aspon dozeniem zameskane 😀
Boli sme teraz skoro hodku von, no najprv som musela Petka uspat vonku divokym kolisanim na rukach, lebo v kociku spustil taky rev, ze az, a len hladal prso, pritom chvilu predtym dojedol! Ale ked uz zaspal, tak buval, aspon tak.
Len potom spustil zase rev, tak som bezala dnu, zaujimave to bolo, lebo Adelka sa za mnou vliekla, potom som ich oboch naraz niesla na 2.posch, no ani do posilky ja chodit nemusim... 🙂

garon, pozeram, ze mas tiez macka, aj Petko ked mal mesiac aj nejaky ten den, tak mal 59cm a 5050g. No som zvedava, kolko bude mat na dalsej poradni, to ideme, ked bude mat 3,5mes, aj ockovat ho rovno budu.

Ozaj, vasich drobcov budu kedy najblizsie ockovat?

blumka
17. mar 2010

mates, ale mne juli na mne tiez nezaspi...terezka spavala ale juli nie. satka al nosic je uplne mieco ine...nemozes od niekoho pozicat a skusit? 😉

blumka
17. mar 2010

macu, juli asi v piatok...tbc aj ked rada by som sa tomu vyhla...mala ma trosku sople tak uvidim ako sa k tomu vyjadri nasa pediatricka

blumka
17. mar 2010

ja davam espimisan do mlieka, ale teda keby som kojila dala by som pred papanim.
mates ake probiotika ti dala?

matesl
17. mar 2010

blumi, mam take nejake 2 nosice este po sesterke, jeden kde nohy dole trcia, to ste vraveli ze nedobre a druhy take nasiroko...to bude dobre, ale on mi este hlavku nedrzi, tak neviem ako by tam sedel, musim oprat a vyskusat 😉

matesl
17. mar 2010

leni, mojmu to ostava len v licach podla mna 😀 ma hlavu velku...hiihiii

teuska
17. mar 2010

caute babulky 😅
Tak ja mam doma malu zirafku. Malu narastol 10cm za mesiac a pribrak 1kg. Cize teraz ma 61cm a vazi 4.6.
Baby ako dlho sa moze davat ten espumisan?

matesl
17. mar 2010

teus, v navode pisu ze aj dlhodobo
uzivatte to? ako ti funguje?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre