Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
20. mar 2010

zeby ma este aj zub zacinal boliet???? boze ved moj muz tolko dovolenky ani nema 😔

matesl
20. mar 2010

zosi polohu som skusila aj ja a aj nas si grcol, ale vygrcol aj nejake sopliky zelene...teda dufam, ze sopliky, ze mi z toho zapaleneho prsa nejde hnis...ale to by som si vsimla ked odsavam...
inak sranda, ze su rozne nazory na to ci kojit ci nie zo zapaleneho prsa...ale citala so, ze len ked hnis ide nekojit, a to sa spozna tak, ze kvapnut na plienku, mliecko sa vsiakne, hnis ostane na povrchu...tak snad je to OK...

andrea2603
20. mar 2010

zuci, moja je na kočík alergická 😒 , že čo sa jej ten denný spánok tak pokazil? Nechápem, veď predtým si pospala aspoň raz za deň 2-3hod. Teraz spí od 13.00 v kolíske, ale za stáleho kolísania. Aspoň som niečo porobila 😵

matesl, mňa zub bolí od štvrtku, preistotu som si zistila kedy je pohotovosť zubná,ak by som nevedela vydržať.

macu, my večere ešte plačeme, snáď si zoberie príklad od tvojho Peťka a bude sa to lepšiť. Tak si držme palce 😉

blumka
20. mar 2010

andrejka, toto presne robila Terezka..kocik ani vidiet, spat doma neexistuje a to nespala ani v koliske...kvoli tomu som si kupila satku a potom spavala len v nej...az okolo 4 mesiacov som ju nejakym sposobom naucila spat v postielke, ale v kociku mi nespala nikdy.

aj Juli sa kazi denny spanok, ale nepovedala by som ze sa kazi, proste uz tie nase deti vnimaju vsetko mozne, takze kukaju na svet a nechce sa im zavriet oci. V kociku zatial zaspi, uvidime dokedy jej to vydrzi, ale aj tak by som ju radsej naucila spavat doma ako vonku, lebo ked sme vonku nemozem nic urobit a ked spi doma mam cas aj na seba aj na ake take pracicky 😉

maci a ty davas malemu tie capiky? ja som ich kupila, ale hlavne kvoli terezke, lebo ma teploty a nadchu a aj kasle, ale mozno by som skusila ich dat aj Juli

inak vcera sme boli ockovat, mala statocna, skoro vobec neplakala..no tak teraz som zvedava na tu reakciu..vraj sa ukaze az po mesiaci

andrea2603
20. mar 2010

blumy, ja si ju dávam aj do babyvaku, ale tiež tam spí tak max.1/2hod. a hneď kukučkuje, ale potom začne plakať, lebo je unavená, normálne vidím na nej, že by spala, tak zase kolotoč uspávania.

blumka
20. mar 2010

andrejka, no to mas fakt na figu...ja aspon viem ze akonahle ju dam do satky tak sa ukluni a do par minut zaspi...mozno ju ukludnuje ta poloha v ktorej je alebo to aka tam je zakrutena...

olifcek
20. mar 2010

baby, kym sme my boli malicki vekom, tak sme prespali vsetko...teraz uz vnimame a nepaci sa nam, ked musime robit, co od nas chcu...takze sa vobec netesim na ockovanie toho 14 x;o((( to sa vraj picha do oboch stehienok x;o(( to bude revu ako o dusu, este ju aj vazit budu...chjo...

inak...dnes som sa skoro vygrcxkala z podoby...aj som sa zllakla, ze co ak...??? no tak ale mierne perliva voda pomohla, len potom prisla rezava bolest criev...ale pre istotu som si urobila i testik x;oD nedalo mi nooo...sice sa chranime, ale itak...sice sme sa milovali mozno len 3x co som doma, bohuzial x;o( cez den je na mne mala, a vecer odkvecam unavena x;o((

baby, keby mala spala aspon pol hodku mimo mna...ale nie...ona musi hajat na mne len, alebo vedla mna, ci pri mne...ja nic nemozem doma porobit x;o(( ale uz sa snazim davat ju i do postielky, alebo len ak si lahnut na postel samu, pustam jej kolotoc, rozpravame sa...idem i z miestnosti a kecame dalej...len zatial ju to dlho nebavi..snad ale raz pochopi, ze i sama moze byt...

laxity
20. mar 2010

Ahojte

tak ako vás čítam, vidím, že nie každé dieťa má rado kočík. Moja je v kočíku úplne hotová, preto som si zabezpečila jeden v domácnosti a jeden na von. Je to úžasné, aj na prechádzke spí aj dve hodiny a potom ešte keď ju prinesiem domov, tak ešte aj doma. Ozaj a keď je takto krásne počasie, tak ako obliekate svoje ratolesti? Nechcem ju veľmi naobliekať, aby sa neprehriala...tak dnes som jej nedala ani fusak a bála som sa, že mi prechladne. Ale vyzerá, že je spokojná, keď spinká 🙂
To odgrgávanie vyškúšame, tak dúfam, že to pomôže, lebo tiež s tým máme niekedy problém.
Mne sa urobil na prsníku taký jemne rúžový fľak...neviete či je to zápal? Prsník, ale nemám tvrdý, ale keď si ten fľak stlačím, tak to bolí...ďakujem

matesl...ty čo stále máš chúďa moje? ☹

teuska
20. mar 2010

caute babulky 🙂
jeeeeeej novy kon 😕 Baby my dnes papame kazdu hodinu 😝 Kedy sa to upravi, kedy uz bude mat nejaky 3hodinovy rezim?
Mojho maleho obcas strsne napina, ale nie vzdy potom grcka. Som to zabudla povedat doktorke. Je to normalne u babatiek, alebo je to ten reflux?

andrea2603
20. mar 2010

laxity, ja by som si dala na ten prsník octový obklad alebo kapustový list, nech sa nezapáli úplne. Máš len taký lokálny zápal.

laxity
20. mar 2010

andrea...ja si to potieram nejakou mastičkou /koncentrátom/, myslíš, že to stačí? alebo radšej aj ten obklad? Mám to od včera? Díky moc

andrea2603
20. mar 2010

teus aj moju a také divné grimasky pri tom robí.

andrea2603
20. mar 2010

mne sa už 2x urobil taký boľavý fľak a 1 deň so si dáv ala octový obklad a hned zabral. S mastičkou nemám skúsenosť.

teuska
20. mar 2010

jej diky andrejka sa mi ulavilo, lebo vyzera to hrozne 😕

laxity
20. mar 2010

andrea...oki skúsim ešte dnes masť a ak to do zajtra neprejde, urobím octový zábal 🙂 , keďže kapustový list nemám 😀

zucana
20. mar 2010

baby mozem zemiaky s rozmarinom?

zucana
20. mar 2010

a inak babce poradte...chcem ist 29. do BA...lietadlom je to 1,20 min a autom 7 hodin...bez pauzy...co mam uprednostnit?

matesl
20. mar 2010

laxi,

aj ja som mala najprv len fliacik...ale proste pred vcerom vecer mi uz bolo akosi divne, a vcera rano uz to bolo, cele telo ma bolelo, a teplota 37,7 a flak od bradavky az k rebru...tak som volala gynosovi, a ze hned mam dojst 😉 tak som sla

mozno mi tie atb pomozu aj na tie rozbite bradavkyy

janielah
20. mar 2010

matesik, neboj, antibiotika ti pomozu coby dub, ja som uz ich tiez brala, ja som mala teplotu skoro 39, ale kojila som dalej a aj kapustny list som nosila v podprde, a pomohla to vlastne cez noc 😉

Zuciii, aj mne nieco posli, aj ja chceeeem 😀 (ale mile od teba, cmuk)

moja Krpka asi vsetky babatka predbehla? my vazime 5250 gramov 😎 doktorka z nas ma radost, a dnes sme sa pricucavali dokonca aj kazdu hodinku, takze znova pekne priberieme...ale ja to beriem tak, ze sa potrebuje dopapat, kedze v noci taha aj 5 hodin v kuse...

a co je tu vlastne take nove na konovi? idem pokukat 🙂

maculik
20. mar 2010

blumi, hej, dala som mu ich 3x okolo pol7 a super, zabrali. dnes skusame bez 😅

zuci, ja by som letela. s A.som letela domov tak nejako, ako je viki, a pohoda, cely let prespala, dala som jej pri odlete prso a bolo 🙂
aj my o mesiac letime domov.

jani, my mame tak nejako vahu, ako vy, trochu viac 🙂

selyma
20. mar 2010

Ahojte mamky.
My sme boli dnes znova von. Klaudia nema problem spat v kociari. Spi v kuse 3 hodky, potom idem domov a zobudi sa, ked ju vyzliekam. Mozno by aj pospala dlhsie, ale pre istotu idem po tych 3 a púol hodinach dom, aby sa nezobudila sama a nezacala mi robit v meste divadlo. 😀
Inak, chcela by som vediet. Neviem, ci mozem jest kecup, morkadelu. Poradite? Ja skoro nikdy neviem, ze co mozem a co nie. A potom to pre istotu nejem

zuzkagonos
20. mar 2010

Ahojte mamičky, bolieva aj vás brušku? Malá vtedy strašne plače, vystiera sa a ja skúšam všetky možné polohy, aby sa jej rýchlo uľavilo. Niekedy pomôže, keď si odgrgne, inokedy si poprdká alebo sa rovno pokaká. Chcem vyskúšať espumisan - máte s tým skúsenosť? Viete poradiť čo robiť, aby bruško nebolelo? ☹

maculik
20. mar 2010

sely, kecup podla mna mozes, ale ak si si nie ista kvoli rajcinam, tak skus len trochu, pockaj a uvidis, ci bude reakcia. Ja tak tiez skusam, ked si nie som ista. Morkadela je to take v plechovke na spagety? Tak to neviem, ale asi by som skusila aj to, ak to mas rada. Ale skus v iny den, nez ten kecup, keby nahodou bola reakcia.

My uz buvame vsetci a idem aj ja. Dnes sme boli trochu vonku pred domom, Vladko sa hral s Adelkou a detmi zo susedstva s loptou a mne Petko buval v manduce. Tak sa tesim, ked bude este teplejsie a budem moct vonku aj kojit (bez toho, aby mi ofuklo krize 😅 , takze budeme moct chodit aj na dlhsie von.

Zuzka, ja osobne s tym nemam skusenost, my mame sab simplex, ale co tu kocky spominali, tak s tym espumisanom maju dobre skusenosti. Dokonca u nas v julovkach baby hovorili, ze im velakrat zabral aj ked sab simlex im nezaberal. Tak skus a uvidis, mozno vam to pomoze 🙂

no nic, idem spat, dobru nocku 🙂

laxity
21. mar 2010

dobré ránko prajem 🙂

dúfam, že všetky bábätká spinkali krásne celú noc, nie ako tá moja dcérenka...presne ako som písala do statusu, že budeme mať nočnú...zaspala až o jednej 😕

matesl...dúfam, že až do takého štádia to nepríde, nerada by som antibiotiká ☹ . ale vyzerá to lepšie po tej mastičke...tak snáď sa to bude už len zlepšovať

už nech je obed a nech idem vooooon 😀

garonka
21. mar 2010

dobre rankooooooooooo

my sme pekne hajali len večer sme zaspať nevedeli a do hajan sme sa uložili o 21:30 a o 1:45 budíček na papi tak zaspinkali sme bez hojdania, kolísania a zas budík na papi o 5:45 😀 teraz zas hajame od 6:45 panečky ale moje dieťa je presne ako švajčiarske hodinky 😀

inač Tobi ma kočík rad ale neustale chodíme vonku s revom 😖 tak zaspi keď som vonku aj dve hodinky cely čas chrape a ešte dnu v kočíku ďalšie dve hodinky, dam len dolu čiapočku, rozopnem ho a tak ho necham lebo ak by som ho vyzliekla tak by bolo po spanku

no dnes je vonku chmuravo a prší 😠 to chodíte s babätkami i do takeho počasia vonku? ja by som ale spala keď je tak chmuravo 😅

matesl
21. mar 2010

cafte kocky,

zuzka, mne espumisan pomohol, ked mal maly bolesti pri prdkani...tym mu neublizis

laxi, uz je lepsie, ako janka pisala, tie atb zabrali za 1 den, uz to nemam ani cervene a ani to tak neboli. a to je fajn, ze si to podchytila..a tu masticku ti kto doporucil, v lekarni? a bradavky ako? mne annag este neodpisala 😒

gary. mozno neskor bude lepsie, nie ze aj ty prechladnes v tom pocku

laxity
21. mar 2010

matesl...no je to podstatne lepšie, to mám mastičku z LR kozmetiky-švagrina s tým robí. Bradavky tiež už tak nebolia, už som si nejak zvykla 🙂 . Tak som rada, že už aj ty to máš ok. A čo zub? Dúfam, že nebolí.

garonka...režim máš zavedený dobrý 😀 . Neviem odkiaľ si ty, ale u nás v Modre je krásne 🙂

zoska
21. mar 2010

cafte 🙂
moja spala od 21.00 do 2.00, takze 5 hodin v kuse, som nechapala, ale potom zasa nabehla na 3hodinovy rezim...
vcera pekne grgala, po kazdom krmeni, zacala som masirovat a buchat po chrbte nie po zadocku 😉
no ale asi som zakrikla lebo dnes negrgla ani raz...ale ani negrckala, takze dobre

maci ako si mala obleceneho maleho v manduce ked si bola vonku?

zelám vám krásnu nedelu 😉
dnes malo byt najkrajsie pocasie z celeho tyzdna, ale tu teda slniecko nevykuklo este ☹ ale aj tak sa tesime s manzelom na spolocnu vychadzku s kocikom, vcera nam malu prisla kocikovat segra s maminou, takze dnes sme uz nazhavení 😀

a ozaj, vcera sme malu zaviezli k nasim a Vldko ma vzal na veceru...to bolo ze waau, boli sme prec hodku a pol, ale aj tak som furtt myslela na malu a dva razy telefonovala ci neplace, ci je all o.k., a vsetko bolo o.k. takze vcera cekom pekny den 😉

janielah
21. mar 2010

ahojte bakky 🙂

zosi, mne zasa mamina teraz zobrala malinku, uz su tam dve hodinky, sa vonku kocikuju 🙂
ja sa mam - ze ucit, vsak za tyzden to vypukne... 😝 ale nedavam tomu moc, no co uz... 😝

my sme uz druhu noc bez tatinka a este aj dve budeme, teraz mava same nocne, tak sme s malou same ☹ ale nemozem povedat, ozaj sa to moje babatko krasne vie vyspinkat v noci, tiez pat hodin, to je u nas standard. Akurat cez den sme uz druhy den trosku placlivejsi, tak neviem, ci to este z toho ockovania moze byt, ale na rucicke nema vobec nic, nic tam ani nevidno...

A vy ako dievky? Neviete co je s Alexkou? A Ewe? Ta stale nestiha? Nejak sme sa rozpadli ... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre