Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
23. mar 2010

hmmm...dalsi pripad...
Tak dnes mi krstná hovorila, že jedna z ich rodiny si kúpila orchidku v Baumaxe. A keď ju doma poliali, tak pískala.Tak volali do Baumaxu a oni priznali, že sa im rozmnožili pavúky Tarantuly v orchidkach. Tak prijímali aj kvety späť. No neviem kedy to presne bolo. U nás je najbližší Baumax v Žiline .

marti vitaj

zoska
23. mar 2010

hajdy
ty kokos ze tarantula...no zbohom
akoze mna by nenapadlo vobec volat do obchodu

martinaj
23. mar 2010

boze fuj pavuky 🤐

olifcek
23. mar 2010

ja by som sa asi hrabala v kvetinaci, glg

zoska
23. mar 2010

v nasom baumaxe maju vzdy hnusne a predrazene orchidei, tam nekupujem 😀

olifcek
23. mar 2010

a dalsi prispecvok, c som nasla

//pocula som hostorku, ze jeden chalan kupil mame orchideu v kvetinaci, ona si vsimla, ze sa tam nieco mrvi a nasli tam schovanu tarantulu, ktora cely cas splyvala s korenmi.

zucana
23. mar 2010

ja bych ju isto zabudla polievat tak neviem co by sa dialo 😕

zucana
23. mar 2010

baby radsej poradte ci by ste predsa leteli keby vase babo malo 3 mesiace 😉 urobim prieskum 😀

zucana
23. mar 2010

mala bude mat 3 mesiace a 10 dni a pisu:
Najlepším spôsobom dopravy s malými deťmi na väčšie vzdialenosti zostáva stále lietanie. Štatisticky najbezpečnejší dopravný prostriedok je najrýchlejší, pohodlný a v poslednom čase už nie je ani taký finančne náročný.

Kedy začať s lietaním
Niektoré letecké spoločnosti vás neprepravia s dojčaťom mladším ako 14 dní. S bábätkom starším ako dva týždne vás prepravia skoro všetky. Cestovanie (a teda aj lietanie) s dieťaťom vo veku do troch mesiacov však pediatri neodporúčajú, nehovoriac o matke, ktorá by si po pôrode tiež mala odpočinúť.
Matka môže cestovať lietadlom po skončení šestonedelia. Skôr cestovanie nie je vhodné, pretože telo je ešte oslabené, náchylnejšie na choroby a tromboembolické príhody.
Pre novorodencov je lietanie úplne nevhodné pre tlakové zmeny v lietadle. Dojčatám (od 3 mesiacov) lietanie neprekáža. Všeobecne sa dá povedať, že čím je dieťa staršie, tým znáša cestu lepšie.

blumka
23. mar 2010

zuci, terezka prvykrat letela ked mala 4 mesiace. pri vzlietani a pristavani maju deti pit aby im nezalahlo v uskach. a inak z okolia viem ze cim je starsie tym je to horsie, teda ked ide o male deti. svagrovci leteli na sk s 10 mesac. a celu cestu prerevali, terezka ako 4 m. spala, zobudila sa az v prahe 😉

olifcek
23. mar 2010

zuci tak vidiiiis...ja osobne s olivkou by som letela, keby mala 5 mesiacov, ale my sme iny pripad...Tvoja malicka je navyse velikaaaaa

alex
23. mar 2010

Ahojte,hlasim sa ze zijeme,len sa malo na net dostanem,resp. kym vas precitam a chcem uz aj nieco napisat,taksa musim venovat malemu. Inak vsetko v pohode,pekne papa,spinka,je to anjelik.
Teraz ako je teplo sme stale vonku.

blumka
23. mar 2010

potrebovala by som masaz..strasne ma boli chrbat 😒

zoska
23. mar 2010

jeej alex to ms super, zavidim v dobrom 😉
moja je napapna teraz, oci dokoran a kuka sa na plysoveho slona uz desat minut a smeje sa 🙂

musim mojej mamine povedat otych tarantulach, ona ma vela orchideii a naposledy dostala na meniny a na valentina 😕

blumi aj ja sa hlasim na masaz, len neviem ci by som to riskovala s tym nalomenym rebrom, dokelu 🙄

zuci, minule bol v tv pediater, ktory odporucal cestovat dlhe trate s dietatom starsim ako 3mesiace lietadlom, ze je to najsetrnejsi sposob... tak myslim ze nema vyznam trapit sa v aute, Viki je velika, das je cucnut pri starte a pristani, aby jej v uskach nezalahlo a myslim ze bude vsetko o.k.
ak si rozhodnuta cestovat, urcite by som volila lietadlo...
manzel sa minule vracal zo svedsk a vravel ze v lietadle boli 3 dojcata od 2mesiacov do 4,5 mesiaca a ze boli uplne v pohode, ani o nich nevedeli v lietadle 😉

garonka
23. mar 2010

katinka my používame ešte dvojky ale prejdeme na trojky len tie čo mame doma už minieme, a meriame 58 cm 😅 a važíme 5040g zato ma sestrička zdžubala, že maly ma veľku vahu no super to ho mam podľa nej vyhladovať

blumi i mňa bolí chrbatik a ja by som šla na taku fajnovu masaž čo ležíš chrapeš a zohrievaju ťa lavove kamene to je super

no moje dieťa po včerajšom 6 hodinovom cirkuse dnes cely deň spí, zobudilo sa na papi a zaspalo samo a ja teraz neviem čo skôr so sebou 😅

ani ja neznašam pavuky fuj, no ja som k meninam dostala od svokry akusi ľaliu v črepniku a minuly mesiac sa v nej vyrojili mušky, tak fasa sme s biolitom vystriekali cely byt a poslala jej odkaz nech mi nabuduce nenosí kvety ktore su v obchodoch vyradene 😖

zoska
23. mar 2010

garon 😀 😀
pekne tej svokre nakladas

olifcek
23. mar 2010

zosi sa Ti potvrdilo to rebro?

zuci ak vlasrtne herpes?

asi sa neda dat cucnut, ved nemusia byt priputani? ja neviem, neletela som, bojim sa toho, moc, moc, moc...

gari len davaj malemu papat, kym pyta x;o)

my pouzivame dvojky, lebo jednotky nechavali otlacene nozicky Olivke...a tieto dlhsie asi mat budeme x;o)) vazime okolo 3500g, mozno viac, neviem, nevazila som, a dlzka okolo 53cm?

inak..olv sa mi zobudila , odgrgla si, vzala som ju na ruky, ci este nepotrebuje, straaasny rev spustila, som nechapala, ze co, vzala som si ju k hrudniku, no o moc to nepomohlo, pytam sa jej, prosis si ham? otvorila pusinku dokoran, polozila som ju na vankus, dala jej prso, potiahla a uz aj kakala, hech...kusok potahala a uz zase haja...chjo...budem ju musiet zobudit, lebo i vonku chcem iiist...

juj, zas mi na velku treba, sad sa Oliv nezobudi, alebo, ked i jo, snad vydrzi chvilku sama...mimo mna 😉

matesl
23. mar 2010

cafte,

zosi, odsaj a nechaj na mengela!!!!! vyuzi to!!!! 😎
no malemu by malo stacit tych 80, ale mne sa podari aj viac odsat z oboch, tak kolko potiahne tolko spapa, ale vacsinou viac ako 100 neda, on sam potom odmietne, zvycajne mi necha

a baby tie pratelne vlozky do podprdy su celkom guud, stale v suchu, vecer operiem, dam druhe a pokooooj, nemusim tolko minat na tie jednorazove 😅

garonka
23. mar 2010

zosi no jo lebo naša svokra kupuje vyradene veci a po zaruke 😀
včera mi zobudila maleho a hneď ho stískala joj ale som nadavala že keď videla aky je zaspaty načo ho brala na ruky a hadzala snim
tak doma nasledoval 6 hodinovy cirkus Humberto 😒

i ja chcem ist vonkuuuuuu

zoska
23. mar 2010

olif,
manzelov kamos je rehabilitacny dr., najprv cez telefon povedal ze to nieje mozne aby bolo zlomene, ze to by som mala velke bolesti, a ked ma videl osobne, tak uz zmenil nazor...co je horsie, uz sa to zrastlo a krivo... 😒
nemam to moc posunute a vraj by som nemala mat problemy, ale ze mam ist aj na rtg radsej, ak budem citit bolesti...ze to zatial pock kym kojim a aj tak je to zrastene uz, ale ked budu bolesti mam ist... 😒

no idem herecku poobliekat a ideme kym este akotak svieti slniecko

zoska
23. mar 2010

mates
dakujem...podla toho vzorca co dala lenica mi vyslo 70ml, tak uvidime...lenze moj muz trosku stresuje ked mala grcka a nevie si ju dat poridne na rameno na grgnutie, tak tam s nou mixluje a potom naozaj grcka a on nevie co snou...takze neviem ci sa vyspim, ale skusim mu doverovat...vyskusame 1 noc a uvidime...potom by sme to tak robili, ked budem vycerpana, alebo aspon raz do tyzdna

matesl
23. mar 2010

zosi,

presne aj u nas zacal muz s odgrgavanim....a maly grcal prudom az na zem, si ho tak nejak nesikovne pohadzoval, pripucal na rameno, maly npos v plienke namoceny, tak uz si ho nechavam...tak tiez neviem ci nechat na neho jedno krmenie, tiez som mu to dnes navrhla, ze cez vikend jednu noc...ale zas ak si zvykneme spat...ako si odvykneme 😀

babyyy, ja som vcera dostala orchideu v crepniku od navstevy...bozeeee...co ju mam ist poliat?

hajdylca
23. mar 2010

matesl skus 🙂 vsak to nemusi byt v kazdej...

moja svokra ich ma snad dvadsat, musim i ju vystresovat....

blumka
23. mar 2010

ja mam doma tri a toto som teda netusila..ale nepiska mi tam nic a polievam ich pravidelne...

olif, babo je priputane takym pasom co je zapnuty na tvojom pase ale ked je take malicke tak si ho mozes skrutit k sebe aj ked je tak priputane a dat mu pit. alebo pripadne dat cucnut z flase alebo striekacky.
Ked sme pred dvoma rokmi leteli z usa na Sk tak v lietadle bolo asi 6 deti, nasa bola najmladsia a veruze jedina ten len zvladla tak ze ho cely prespala v postielke. Vedla sedela jedna pani s 8 mesacnym dievcatkom a ta bola z toho taka nesvoja ze cely cas chcela byt len na rukach a na prsniku..10 hodin vkuse. Terezka spala este aj ked sme prestupovali v prahe do druheho lietadla, zobudila sa az nad prahou

blumka
23. mar 2010

baby, co odsavate a krmite z flase, zapojte manzelov 😉 aspon cez vikedn, ved su to aj ich deti, nie? a cim skor zacnete doverovat niekomu druhemu ze sa vam vie postarat o dieta, tym lepsie pre vas aj pre to male...nebude sa bat ho nechat niekomu ked to bude treba a paradne si oddychnete... 😉

matesl
23. mar 2010

nepiska...a to ako by mala piskat?

matesl
23. mar 2010

blumi, mojej male sme ho nechali hned prvy tyzden...ale moj muz sa do toho nejak nema...nvari, nakupi, pozehli, ale vidim na nom, ze je nervozny ked maly place... 😖

maculik
23. mar 2010

tak sme boli 1,5h vonku a maly cely cas spal, rekord 🙂

zuci, kolko rokov ma tvoja dr? lebo ak je starsia, tak to mozno preto ma taky nazor, ze by letela neskor. ale podla mna kludne chodte letecky. my ideme tiez a aj s A.ked sme boli, celu cestu prespala, a to mala 9t. pri odlete jej das prso, ona zaspi al.si bude dudkat, a je to 🙂

a s tymi tarantulami baby nestraste! to segra by sa asi pokakala co len pri normalnom pavukovi - neznasa ich, a nie este toto 😖
no v mojich piatich hadam nic nie je, 3 som uz presadzala, a 2 zatial nepiskali, tak dufam, ze odtial nic nevylezie 😅

loginka
23. mar 2010

caves,
olif ty si sa pytala na vahu tak naposledy 12.marca sme mali Laurinka 3 a pol a Dominik 3.4, cize fajn na nas. Odvtedy tipujem plus 300 gr. a velky sme boli 52 a 51. Uplne ma tesi, ze uz mozem vyradovat niektore najmensie vecicky. 🙂
Inak mavate niekto koliky? Co vam pomaha?

blumka
23. mar 2010

matesl, tak ho prinut :D..ale nie, to sa neda ja viem, ale vies aka by to bola pre teba pomoc? keby si si aspon parkrat do tyzdna mohla pospat dlhsie? ved flasu moze davat aj on, mozno skuste cez den, bud pri nom, nech nestresuje. U nas napr. muz naucil terezku na flasu, ked sme museli zo dna na den prestat s kojenim..odo mna nechcela ani za svet lebo asi citila mlieko, tak musel muz...cely vecer aj celu noc bol s nou on, na druhy den to uz bolo ok, vzala aj odo mna ale odvtedy sme sa v krmeni striedali..a robime to aj teraz pri Juli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre