Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

hajdylca
7. apr 2010

kocky ako viete ze babenka maju kyselinu/ ze ich pali zaha?

zoska
7. apr 2010

adi, dik
moc Livka plakala?
tak j si tam este zavolam a spytam sa ci fakt musim doniest flasu 😒
no a vidim, ze budes moja spolubojovnicka v podavani nutritonu 😉 ja davam lyzickou ked reve a ma otvorene usta..len uz mi to zcina jazykom vytlacat alebo striekacku dam nabok dovnutra lica...
obcas jej to zabehne, takze je to o nervy hlavne v noci...z tych 25ml co sa rozraba davam asi 5-8ml alebo 6 lyziciek
snad si njdes nejaky system 😉

tak ja neviem co s tym sonom...nutriton mam uz teraz a co ine mi povedia ked sa potvrdi reflux? aj tak mi ho dr. potvrdila uz min. tyzden...
ak mi len povedia ze no mate reflux podavjte aj nadalej nutriton, ono sa to upravi samo casom tak dakujem pekne...

zoska
7. apr 2010

hajdy,
mala ked si odgrgne, tak z nej vyjde aj kusok mliecka a vacsinou pol hodku po papani velmi place a neda sa utisit....a ked si cuchnem k ustockam ta citim kysly zapach...nieco podobne ako ked dospely vyvrati zlč

maminnka
7. apr 2010

Andrea, mrzi ma, ze si sa pridala k nam, refluxovym :(

Zoska, Matesl, nerobte si starosti, tieto gastro-refluxy s komplikaciami su ineho charakteru. Vtedy detickx zvracaju po kazdom papani a to masivne, len take fontanky sa z nich leju. Vacsina tychto deti neprospieva. A to nie je pripad vasich deti, som si ista. Kamoskina mala s tym ma skusenosti, 10-15 krat denne ju prezliekala. Trvalo to rok a pol.

Macu, ja len pridam cumlik na tie odsavacie alebo Avent via pohariky a krmim 🙂 Ohrievam v ohrievacke, kedze papame len z flase, oplatilo sa mi ju kupit. Vyuzijem aj pri prikrmoch.

No a este jeden moj poznatok, u mna je z kazdeho 1 dcl miecka cca 75 ml vodnateho priesvitneho (teda predneho) mlieka a cca 25 ml zadneho, husteho bieleho mliecka.

hajdylca
7. apr 2010

zoska dakujem, ja neviem moj maly grcka nie po kazdom kojeni, a niekedy len ake sliny-vodu s takymi akokeby kuskami mliecka, nikedy grcka i 5 min. pred kojenim... a kojime sa i 40 min, skor sa neda odtiahnut, ale on po 5 minutach zahaja na ciciku a len tak si dudloce sem tam... skusala som si odstat za vyse 15 min. som nevytiahla ani 50 ml, moze byt ze mi mliecko tecie ppomaly a on preto tak dlho taha?

zosi dufam, ze Vam to cim skor prejde...adi a matels Vasim tiez...

andrea2603
7. apr 2010

zoska, díky za radu. Moja Livka veľa negrcká /ked to porovnám s tým, čo tu píšete s Matesl/, ale veľa grgá. Revala ako divá, z vedľajších ambulancií prišli 3 sestričky pozrieť, že čo sa deje 😅 . 1.sono trvalo asi 5min, potom som nakojila a 2. trvalo 10min. , ale to už neplakala 😵

zoska
7. apr 2010

hajdy skor si myslim, ze ked zaspinka tak pomalsie taha...skus zmenit polohu pri kojeni, trebars tak aby mak hlavicku pod prsom...ako ked dieta pije z flasky...gravitacia sposobi ze ked potiahne tak mu to lepsie pojde 🙂

andy mne zacala mala prave po nutritone viacej grgat 😕 nahlta sa vzduchu kym to do nej dostanem a potom musi vela grgat...aj hodimu ju nosim na pleci...a minule grgla aj po trojhodinovom spanku 😅 zdvihla som ju z postrielky a ona grgla a grcla 😖

prave som odsala z oboch dokopy rucnou odsavackou za 40min. 80ml...ufff mam bradavky bolave...dam do toho nutriton a skusim dat malej z flase...snad to bude pit, lebo v prsiach teraz toho vela neostalo 😨

zoska
7. apr 2010

maminka, ja viem ze nepatrime medzi vazne refluxove pripady...len viem ze ta kyselina malu boli...citla som ze prave toto je bolestive, samotne grckanie nie...
len dufam ze sa to okolo toho 3.ho 4ho mesiaca upravi samo
preboha nie ako ta tvoja kamoska, ze rok a pol...no ved by ma odviezli na psychiatriu...chuda

blumka
7. apr 2010

baby, joj chudatka vase babenka, trapia sa tak s tou kyselinou...Juli obcas pali ale nie je to take silne ako u vas a zazenie to cmulanim rucky alebo cumlika ked ho vezme...dufam, ze cim budete starsi tym vam bude lepsie 😉

ja som si cez obed pospala 2,5 hodinky, noc bola otrasna, tak som obe deti nahnala do postele uz o dvanastej...a si predstavte oni este spia 😅 😅

zucana
7. apr 2010

chudatka deturence baby nech vam to skoro prejde
nasa mi tiez dnes grcla ale preto ze si neodgrgla a zaspala a dala som ju do postielky a sla na nakup
vravim muzovi ze ked sa zacne mrvit nech ju zdvihne lebo musi odgrgnut...o 20 min mi vola ze grcla ale ze so svokrou ju prezliekli ...ze sa pri tom spotili lebo sa aj pokakala 😀
ja som bola v potravinahc konecne a kupila take ze pancuchy biele, svetrik a capicku bielu a ideme o chvilu na tie saty 😅
a pridavam aj moj kostym
paci?

zucana
7. apr 2010

atakto sme zaspali 🙂

lolka
7. apr 2010

ahojte,
kati, prajem ti aby si bola silna, lebo zvladnut to vsetko urcite nie je lahke 😔
a co sa tyka toho krvacania....mozno sa len docistujes. mne povedala doki, ked som bola na kontrole po 6 tyzdnoch, ze este mozem trochu krvacat - videla to ultrazvukom (taku malu dutinku). takze mozno to bolo nieco podobne.
mrcha nech nas este nestrasi 😅

matels, malej sme objednali presne ten isty matrac do postielky, tak dufam, ze ste s nim spokoni 😉 z kosa nam uz pomaly vyrasta, tak jej musim postavit postielku 🙂

babatkam co trapi reflux prajem nech im to cim skor prejde a spokojne papaju a spinkaju......a ich maminy tiez 😉

nasa Viki sa uz na nas pekne usmieva, gagoce si a robi grimasy 😀 v utorok mame poradnu, tak som zvedava kolko vazime a meriame. ale dlha je uz dost, vidim to na veciach co su jej uz male 😅
v kociku nam najlepsie spinka, tak sme furt vonku 😵 aj ked je hnusne pocasie 😒

lolka
7. apr 2010

zuci, krasne veci si kupila 😉
my mame o 2 tyzdne "uvitane do zivota", robi to mestska cas a je to taka mini slava v Zichiho palaci, tak uz zacinam rozmyslat co obleciem malej a co si dam ja 😀

laxity
7. apr 2010

no baby...držte sa s bábätkami, nech im to čo najskôr prejde...určite aj vás to veľmi trápi, keď sa vaše ratolesti trápia

zuci...tá čiapočka je roztomilá 🙂 a máš pekný kostým, ja stále vôbec netuším čo si kúpim na krst...ja som športový tip a nemám teda ani tušenia 😕...bude to zaujímavé nakupovanie

už som sa to pýtala, ale nikto nič, tak pýtam ešte raz....Keď mi malá častejšie kýcha a sem-tam aj zakašle, tak nemám ísť radšej doktorke? Poradňu mám až 20.4....ďakujem

andrea2603
7. apr 2010

zoska, ked bude grgať aj s Nutritonom, tak s prepáčením, ja sa vyserem jej to dávať, veď až tak veľa negrcká.

zuci, iné kočandy budete 😉 😵 , pekné si nakúpila.

laxi, keď je Natálka spokojná, tak to ešte nerieš.

inak včera zaspala Livka o 22.00 a na prvé papanie sa zobudila o 6.00hod. 😵 😵 😵 😵 😵 a už aj v kočíku vydrží spinkať viac ako 10 min. 😵

blumka
7. apr 2010

zuci pekne si nakupila 😉
deti my spali 4 hodiny, wau...Terezku teraz vzala svokra vonku, tak sme same s Juli..s jednym to je uplne ine ako s dvoma detmi...clovek sa aj najest stihne 😀

zoska
7. apr 2010

zuci pekne veci, kostym vyzera dobre, hod aj fotku, ked ho das na seba 😉

lolka, aj my pojdeme na uvitanie do zivota, ale az ked bude mat mala 3 mesiace, tak zatial casu dost na rozmyslanie, co na seba a co na nu 😀

laxi moja mala take obdobie chvilku ze kychla aj desatkrat za den a obcas zakaslala...vraj je to ok, ked ju dr. popocuvala na poradni povedala ze doznieva zltackovy infekt 😕
ak si niesiista tak zavolaj dr. a ona ti povie ci sa mas dojst ukazat skor 😉
ale ak je mala pokojna a neplacka ti pri kaslani a nema teplotu tak by mala byt v poho 😉

blumka
7. apr 2010

ze my...sprostiem uz... mi malo byt 😀

zucana
7. apr 2010

laxi skus ju pocuvat na hrudniku a ked je to ciste resp. nema zapchaty nos ze sa tazko dycha a neplace tak bych nesla....

maculik
7. apr 2010

kocky, tak uspech, Petko neodmietol flasu, mozem v pripade potreby odsat a nechat manzelovi 😵
akurat ze vypil z tych 100ml len 40, nechapem, ved vyse 2h spal, tak ze by este nebol hladny? Alebo ak vzdy len tolkoto vypije, tak potom sa necudujem, ze po 1,5-2h byva hladny.

Co teraz s tym, uz to musim vyliat alebo sa to da este raz zohriat vo vodnom kupeli?

zoska
7. apr 2010

macu uz sa nesmie druhy raz zohrievat..musis vyliat 😒

mne mala vypila tych krvopotne odsatych 80ml aj s nutritonom a potom spustila rev...dokrmovala som z prsa 😝
ale ak este niekedy budem musiet odsat tak musim kupit elektr. odsavacku, lebo tato moja mi znici bradavky a nervy...80ml za 40min. 😠 😒

maculik
7. apr 2010

zosi diky, no skoda, ale co uz.
Boli sme hodku vonku, uz nefukalo, tak sme si uzili teplucko, a potom maly papal, a tiez prestal nejako skoro, ze uz nechcel, tak neviem, ci fakt tak malo taha a preco nevytiahne viac 😒

Teraz cakam na Vladka, bol nakupit a ak kupil vsetko, co treba, tak vecer idem robit cokol.-citronove muffiny, prvykrat, ale nevyzeraju tazke, tak hadam sa vydaria 😵

matesl
7. apr 2010

maminka a ako rychlo mas ohriatu papu v tej ohrievacke flias? a mas original avent?

alex
7. apr 2010

ahojte, tak my sme dnes boli na kontrole kĺbikov, všetko ok. Výsledok máme Ia pre obe nožičky.
V piatok máme poradňu, som zvedavá koľko sme pribrali, lebo doma ho vážim a má už teda dosť, dúfam, že doktorka nebude pindať, že priberá veľa. Chystám sa kúpať, ale malý mi ešte spinká.
Pridala som aj nové foto do albumu 😉

olifcek
7. apr 2010

juj baby, snad budu vase dietky coskoro ok....

zucana
7. apr 2010

cafte baby vikinka bola velmi dobra dnes ....najma v obchode kde sme jej kupila veci na krst...ani nechcite vediet kolko to stalo....toto je vysledok...
ma teplotu 37 ale ak nevystupi viac nedam jej nic....alebo?

alex
7. apr 2010

no vzdala som to...kúpať budeme až zajtra. Ale práve sa budí, tak som zvedavá, keď sa napapá, kedy zase zaspinká.

zucana
7. apr 2010

alex tiez mas doma pekneho macika 😉

alex
7. apr 2010

zuci krááásne, Vittorka bude krásna na krstinkách! 🙂

maminnka
7. apr 2010

Matesl, ohriat 120 ml mlieka z chladnicky trva cca 20 minuty. A ano, mam Avent, tento: http://www.avent.sk/products/ohrievac-fliac-a-d...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre