Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
28. apr 2010

kočky, tie ktoré sa ešte chystáte na očkovanie, po očkovaní treba 1/2hod. počkať u lekárky. Teda aspoň naša ma upozornila, aby som takú 1/2hodinku kočíkala pred ordináciou, keby niečo, lebo je to 1.dávka z tohto očkovania.

olifcek
28. apr 2010

adi aha...no oliv bude na prsniku urcite...ukludnovat sa a bude veeelmi zalovat popri tom, hech...

DAKUJEM ZA KOMENTY NA FOTKY, ste ZLATE!

blumka
28. apr 2010

jj aj nam hovorili pockat chvilku 😉
my sme uz dnes stihli byt vonku, sa tesim, lebo akosi mi nevychadzalo nikdy ist s detmi von doobeda, bud juli uz spala, alebo spala este Terezka alebo som akurat varila...ale dnes sme boli na hodinku, jasne ze zas na trampoline 😀 😅

njonja
28. apr 2010

Ahojte dievcata maminky..som tu zase po odmlke..boli sme hospitalizovani v nemocnici, vcera nas prepustili.. Maly mal zapal obliciek, vysoke teplotky, takze si uzil, chudatko moje..Teraz este berie antibiotika a musi brat ete mesiac..takze ockovanie sa preklada na jun ☹ ale hlavne, ze bude zdravy...
Inak som si vsimla temu vajicko u vas - nas maly ma v nom pravidelne koliky, tedy potom, ako je vo vajicku. Takze sme boli kupovat vanicku na prevoz autom, teda na dlhsie cesty. Kupili sme tu od Römer-u, lebo ta od Peg Prego vysla v testoch ako absolutne nevyhovujuca z hladiska bezpecnosti dietatka a Römer mal dobry vysledok.. Maleho sme v nej prevazali uz z Madarska na Slovansko a veeelmi sa mu pacilo.ovela viac ako vo vajicku..tam je poskladany ako skladacka a je mu dake male...
V stvrtok ideme na naurologiu kvoli tazkemu porodu, ale verim, ze vysledky budu ok, aj ked moj maly je lenoch..a teraz po nemocnici a tej chorobe ho to znova posunulo dozadu☹ ,

olifcek
28. apr 2010

oliv haja mimo mna, idem chytro zehliit...len je vedla v izbe, safla

lenica81
28. apr 2010

ja pouzivam babylove plienky tiez, ale teraz pampers sme dostali... tie premium... tak uvidime, ci aj my budeme olepeni... 😀 s babylove som velmi spoko...

blumka
28. apr 2010

njonja, chudatko male..a z coho ten zapal? 😕 juli uz ma tiez za sebou svoje prve antibiotika, mala 5 tyzdnov ked ochorela...je to na figu ale hlavne nech su tie deticky zdrave
ja pouzivam pampers active baby

blumka
28. apr 2010

baby ake mate prebalovacie podlozky? treba kupit novu a neviem aku a kde a za kolko 😉

katina2209
28. apr 2010

blumka my sme kupovali v babylande....moja stala nejakych 17 Eur
njonja drzime palce skoro sa uzdravte..
ja som zvedava ako zvladneme to ockovanie...
konecne som navarila a uz sme sa aj najedli, robila som nakoniec paradajkovu polievku a zapekane cestoviny...
zuci ja som z vrakune....

olifcek
28. apr 2010

a uz tuuuu, uz papame..obeee...mimo mna spinkala hodku, ze wow...nemam vsetko pozehlene, ale predsa mam a aj kludne som si hranolky na olivovom oleji s file urobila x)

blumi i ja zajtra budem musiet ist doobeda von, zaniest lekarke papiere od mm na 2 percenta x;o)) ja soms voj dala este vcera x;o) vlstne predvcerom x;o)

njonja uff...a s cim pozadu?

blumik http://www.pricemania.sk/katalog/prebalovacie-p...
ja mam cosi podobne len s macikmi...ale dostala som to od ewe x;o)))

kati a normalne papas paradajkovu polievocku?

katina2209
28. apr 2010

olifcek ja papam paradajkovu polievku raz do tyzdna a aj vela syru si tam nastruham ale aj na veceru papam cherry paradajky s chlebikom....a matko je spokojny nemava koliky len raz ked som u mamy jedla svieckovu tak sa strasne pucil a plakal...

olifcek
28. apr 2010

kati ja milujem paradajkovu polievocku, taku fajnu hustu robim, bez cestovin a krupov, mnam...no z toho ale niesu koliky, len alrgicka reakcia moze byt, ze sa vyhadze babo x;o))

blumka
28. apr 2010

dikes baby..daco poriesime 😉 juli spala na balkone od dvanastej doteraz a este predtym zalomila v kociari vonku o pol jedenastej...super 😉 uz len keby tie noci sa u nas zlepsili...lebo ponocovat a potom este naplno fungovat cez den s dvoma detmi je teda zaberak...

olifcek
28. apr 2010

blumi a co sa stalo s povodnou podlozkou?

blumka
28. apr 2010

olif, nasa povodna podlozka "odchovala" 3 deti, juli je stvrta...a my mame taku makku, vyplnenu volacim co sa podoba na vatu, no ale uz je potrhana a ta vata vychadza von vsetkymi moznymi stranami 😉 je nacase kupit novu

olifcek
28. apr 2010

blum 😀

olifcek
28. apr 2010

idem si ja s oliv kusok lahnut...

maculik
28. apr 2010

ahojte kocky, tak musim sa pochvalit, mame byt, ideme sa stahovat mozno k 1.6., najneskor k 1.7., kazdopadne pred dovolenkou. Byt je super, velmi velky, 4i, takze Adelka bude mat svoju izbu a Vladko pracovnu, obrovska obyvka a spalna. Pivnica + 2park.miesta. Do mesta je 5min.
Akurat velkym minusom je prostredie. Byt je stavany pre doktorov, takze je v areali nemocnice (susedov mame lekarov a sestricky). Vyhlad mame vacsinou an budovy patriace k nemocke, ale kusok aj na les, ktory mame hned vedla. S tym, co mame teraz, sa to prostredim ani neda porovnat...

To sme zvazovali teda kvoli tomu prostrediu, ale nakoniec sme sa rozhodli za, lebo cena je taka, ze za to by sme nemali sancu zohnat ani len 3i byt. A plusom je to, ze su tam fixne naklady na vodu a kurenie, budeme platit 200€ a mozeme si kurit a kupat sa, kolko chceme (co je pri dvoch detoch vyhoda). No a kedze ja od bud.januara budem uplne bez prijmu (teraz este dostavam z prace nezamestn., co je celkom dost), tak sme sa rozhodli, ze je nacase zacat setrit na horsie casy a cena tohto bytu nam to umoznuje.
Co myslite, vy by ste to brali, ci by ste radsej nieco drahsie o par stovak, ale v lepsom prostredi?

Petik takmer cely cas spal, potom pozeral a bol kludnucky, vydrzal vlastne 3h bez papania.

katina2209
28. apr 2010

Maculik gratulujeme ku kupe bytu a to budete platit mesacne len 200 Eur tak to je super a mas tam les mozes chodit na prechadzky s detmi asi je tam aj dobry vzduch nie? My platime mesacne289 Eur za 3 izbovy byt a to mame v osobnom vlastnictve a to sme minuly rok doplacali 15000 Sk za vodu a kurenie takze nic moc..a kolkokrat nemame kde ani zaparkovat co je tu natresk pred domom...

maculik
28. apr 2010

kati, my len do prenajmu, tu v Nemecku sa byt zatial nechystame kupovat, ked tak este jeden v BA 🙂
no, platit budeme za prenajom 900+200 za tie fixne naklady. Inak sa tu ceny bytov pohybuju aj o 30-400€ vyssie + voda a teplo zvlast. V celom Nem isli ceny prenajmu dole, ale tu stupli, lebo sem do Bonnu prisiel Deutsche Telekom a z Berlina 3tis ludi, takze sa to odrazilo na dopyte po bytoch a tym padom aj na cenach 😒

zucana
28. apr 2010

maci supis ved ide o pohodlie v byte a budete chodit domesta nie??? 😉
ani nechcite vediet naklady v IT 😠

laxity
28. apr 2010

zuci...no to stretko, vidím, že zatiaľ tu nikto nereaguje...ja by som šla aj keď nie som z Ba (som z Modry), ale neviem sľúbiť kedže ma čaká tá operácia 😒

my sme boli dnes v Pk,, sestru v práci pozrieť, chcíľku vonku a teraz leží na rukách...idem ju skúsiť do postieľky 😕

zucana
28. apr 2010

babce my sme boli nakupit potrebovala som aj plienky...ale tie co pouzivam nemali male balenie tak som sa s kocikom musela trepat s krabicou so 140 mi plienkami....a kupila som malej slnecne okulare

laxity
28. apr 2010

zuci...no Viki je teda veľká parádnica 😉

janielah
28. apr 2010

laxi, ja mam babinu v Modre a casto tam chodievame...teda v Harmoske 🙂
My sme boli na trojhodinovej prechadzke zasa a teraz malu roznasa babka 🙂

Zuci, ja sa tiez pridavam ku stretku, som na teba velice zvedava, mne je jedno kde, my sme mobilne 😉

laxity
28. apr 2010

jani...tak niekedy daj info, keď sa budeš chystať a môžme sa vidieť 😉

olifcek
28. apr 2010

zuci akurat vcera som objavila okuliarky pre mini babatka na nete, ehe. malicka je uzasna, a je fakt velikaaaa, skutocne babatko

macu super, ja bych to brala tiez x;o) a keby sa cosi dialo, zazvonis u susedov x;O))

macu, abo maminka mala pred dvoma rokmi pruh?

zucana
28. apr 2010

de ste vsetky?boli sme v centre...vikca dostala do auta nove zaclonky macko pu 🙂
teraz spinkackuje pol hodku a potom pojdeme kupkat a spinkat
mm ide zajtra na sluzobku apride v piatok vecar... ☹

laxity
28. apr 2010

...tak moje dieťa som práve uspala, tak idem spinkať aj ja....Naty o 5.00 ma môžeš zobudiť 😀

Nevadí ak mi dieťa spí v noci osem hodín a ja mám potom hrozne plné prsia? Nebolo by lepšie si dať budíček a si to odsať? Neviete poradiť?

olifcek
28. apr 2010

laxi netreba... 😉

zuci juuuuj...ale Ty to v pohode zvlaaadnes 😉

idem si lahnut, lebo oli bezomna nepojde, hech

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre