Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
9. jún 2010

@zucana 😝 😀 😀

garonka
9. jún 2010

@rivatha jej akí ste krasní, nadherna rodinka 😵 tatko je sympoš 😉

garonka
9. jún 2010

a veru veru košičanky fičia 😀 😀 😀 😀
Košice do toho 😀 😀 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
njonja
9. jún 2010

@rivatha ja som v nemecku v düsseldorfe, takze to si bola relativne blizko 🙂
@olif dakujem, dufam, ze aj tu sa tak bude ockovat...
@zuci, zaaavidim, ze uz mas poupratovane! ja sa snazim uz tyzden a stale sa k tomu neviem dostat! Ale som sa rozhodla, ze si idem najst pani na upratovanie..pri tej zahrade a malom sa upratovanie neda stihat...

Inak - vysledok vcerajsej prvej poradne v nemecku: 4 mesiace, 68 cm, 8700gramov, 44cm hlavicka obvod 🙂 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
selyma
9. jún 2010

rivatha ahoj este sa nepozname. Ale ja tam byvam

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea2603
9. jún 2010

Ahojte.
Ráno som vás dočítala 😉 , uff, chvíľku to aj trvalo.
Vítam nové februárovky 😵
Suzon, držkajte sa, a tak ako tu niektorá napísala, veda ide veľmi rýchlo dopredu, tak snáď to bude super.
@njonja to nie je preklep, že 8700 gramov, moja Lele mala 9500g, keď mala 1 rok.

Kočky mňa mesiac po pôrode ukecali po telefóne na zbierku kariet Poznávam svet za 2,50 EUR. Včera mi to prišlo, nevyzerá to zle, neviem teda či si to mám pre Livku zbierať /raz za mesiac posielajú/. Neponúkli to aj Vám? Sú to také karty, z takého papiera, no šmýka sa, že aj deti to rýchlo nezničia. Pridám aj foto. Čo myslíte?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
9. jún 2010

no my po kupkani a len v plienocke, lebo je neznesitelne horko x;o(

selyma
9. jún 2010

no pod hradom Spisskym, v Podhradi. Klaudika sa narodila 25,2.

olifcek
9. jún 2010

iank baby, mne oliv pri kupani pije vodu...co s tym? ked jej poviem, ze no no, zarehoce sa len...bojim, aby jej nejake problmiky nnarobila v brusku

@andrea2603 hm..ja take nezbieram, ani ponuka neprisla x;o)

njonja
9. jún 2010

@rivatha, neviem ci natrvalo, moj mm je belgican a sme tu, lebo tu vyrastal..ale kde skoncime o par rokov, nemam ani potuchy...

@olif, ved jej to nedovol..Moj tiez chce pit vodu, ale drzim mu hlavicku nad vodou tak, aby sa nenapil...

Akooo vam zavidim to teplo🙂 Inac vtaky tu tak hlasno spievaju, ze mi maleho budia v kociku vonku🙂

olifcek
9. jún 2010

@njonja ja ju drzim nad vodou, aj som vodu vyliala, ze ju necham na brusku, jasne, ze ju drzim, aleona sup, hlavka dolu a log, log jazyckom... 😨

njonja
9. jún 2010

@andrea, hm, nie je🙂 8700 gramov🙂 pribral "len" 700 gramov od posledneho vazenia pred mesiacom🙂

njonja
9. jún 2010

Hm, @olif, hadam sa jej nic nmoze stat..napokon, ved nie je z cukru a vanicku mas cistu..uz len dufat , ze aj ta voda, co nam tecie, je cista🙂

andrea2603
9. jún 2010

@njonja júúúj, tak to je chlapisko, máš čo pestovať.

maculik
9. jún 2010

🙂 Ahojte
Ani nejdem teraz docitavat, to kolko ste od rana popisali? 😀
Pred hodkou sme dosli z mesta, bola som u dr pre jeden papier, Petik zaspal pred 10 a spal vyse 1,5h, aj svoju prvu cestu busom prespal 🙂 Teraz sme sa napapali a idem sa konecne najest aj ja, kym sa maly hra.
Pozerala som pocasie, teda na Sk su riadne horucavy, uff... My dnes mame polooblacno a cca 24st, len je dost dusno.
a Petik asi pocul, ako sa stazujem na minule noci a tuto noc sa zobudil len 2x (+raz, kym som este bola hore, takze to nepocitam). Nenahnevam sa, keby to tak ostalo 😀

a vitam nove maminky, len co som prebehla strany, tak som jednu ci dve zbadala? 🙂

matka331
9. jún 2010

ahojte.....ja vas tiez nestiham citat ale citama spon 10 stran dozadu :D:Daj to sa pocita ci?ja mojej malickej daavam aj cajik ale aj cistu prevarenu vodicku a pije .....vcera sme boli choruckyy barborka nikdy nevracka ale vcera rano 4 krat vrackala ale prudom tak sme boli u doktora tak vraj mala len podrazdeny zaludok a moze to byt aj z tej horucavy tak baby davajte pozor na svoje deturence a nevystavujte ich velmi takym horucavam....ale brala kvapky hylak tak jej pomohli.....a zase sme pribrali vazime 7550g 🙂 buchticka moja .....

zucana
9. jún 2010

rivatha na kazdu otazku by som ti odpovedala ano....za maminkou a segrou mi je najsmutnejsie...a ktomu ine veci ale tak vybrala som si mam tu mm a dietatko tak sa musim tesit a nastastie aj kamosku slovensku kazdy den sme spolu dnes IKEA 😉
a zijeme v padove-20km od benatok .,....takze uplne pri mori nem
@njonja ja mam tiez take dievca na upratovanie chodi mi kazdy stvrtok ale tak kazdodennemu upratovaniu sa nevyhnem a dost vyvaram ale pomoc je to velka....
inak som nevedela najst jednu podprdu ked som sa vratila z Sk tak som mamci povedala ze nech ju hlada lebo akoze moja naj podprda kojenecka....a dnes pri upratovani som ju nasla a tak pisem ze ma asi zabije
😀
a toto mi odpisala :
Ta zabijem!🙂
aha nove satky z nextu

Včera som celu skrinu prehladala a nic som nenasla, nasadila som si okuliare na dialku a zaostrovala z balkona na stromy, ci tam neuletela. Ta zabijem!

akoze dobra...... 😝

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
njonja
9. jún 2010

@andrea, ani mi nehovor! Uz mi od chrbtice trpnu ruky..By som potrebovala taku fajnu masaz!!

@matka a ako davas malej tie tekutiny? chce ti pit z flasky? A vobec, kocky, ked kojime, davate pit tekutiny z flasky, ci lyzickou, ci ako??? Ja len, aby sa neodnaucil saci reflex...hmmmm

njonja
9. jún 2010

@zuci, kraaaasne saty! Pre tie dievcatka maju tak nadherne vecicky! Mas podarenu maminu🙂 Som sa nasmiala!

blumka
9. jún 2010

no zeny..juli spi vonku na balkone je len v plienke a ma prehodenu cez seba zavinovacku aby nesibrinkovala rukami...tak dufam ze bude spat viac ako 45 minut 😅

kupila som si junove zdravie a pisu tam akurat o tom ci dat detom pit vodu alebo nie a teda citujem: "plne dojcene deti nepotrebuju extra prisun tekutin, materske mlieko vykryva aj pitny rezim. az pridavanim dalsich jedal po 6. mesiaci mozete zacat pridavat tekutiny hlavne pri horucom pocasi. podla mna by to mala byt cista voda, ak je zo spolahliveho zdroja, co vo vacsine pripadov na SK je, nie je potrebne ju prevarat. Specialne dojcenske vody su vhdone maximalne do 6. az 9. mesiaca u nedojcenych deti. Aj u nas dostat vela roznych cajov a hotovych napojov pre dojcata, tie vsak neodporucam. Neraz su velmi presladene a deti sa naucia nadmerne pit. Neskor to sposobuje problemy, hlavne v noci a z presladenych sa kazia zuby. Dojcenym detom je najvohdnejsie davat vodu z poharika nie z flasky...

ja napr. ani juli nerobim mlieko z Lucky...prevaram normalnu vodu z kohutika...aj Terezke som tak...myslim ze tie dojcenske vody su len marketingove tahy alebo teda su dobre tam kde nie je cista pitna voda...

no a idem vas docitat

maculik
9. jún 2010

@zucana, krasne satocky, mala bude paradnica 😵
Ja som akurat mame pisala, ze mi ma dojst balik, teda vlastne 2, lebo aj @maminnka mi posielala nieco, tak nech to otvori a pozrie a nachysta medzi veci, co mm vezme cez vikend sem. Uz sa tesim 🙂
A dnes som neodolala a kupila Adelke jedny satocky, ked pride z jasli, tak ju v nich odfotim, no nekup to za 5€ 😀 Ale pred mm poviem, ze to uz davno, by mi dal, ze co tolko nakupujem 😅

andrea2603
9. jún 2010

@matka331 no prosím, daľšie bábätko v ťažšej váhovej kategórii 😉 .

ja viem tak, že vodu dávať len vtedy, keď ste s bábätkom vonku viac ako 1hodinu a je ozaj horúco a nechcete ho tam kojiť, aby zahnalo smäd, tak aspoň trošku vody, aby sa nedehydrovalo.

olifcek
9. jún 2010

@njonja ja nedavam vodu...ale kebyze, tak striekackou alebo poharikom s naustkom...alebo takym sikmym...

zucana
9. jún 2010

a takto teraz siestujeme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre