Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
23. júl 2010

@suzon78 no ja si tiez myslim to, co baby, ze postupne treba davat. Mozno budes prekvapena a spapa ti hned od zaciatku vela, ale napr.nas maly papa 4.den a vobec nevie, co s tym ma v pusinke robit. Takze u nas potrva, kym spapa normalnu davku 😀

@zucana urcite nevadi. Petrik uz asi mesiac kaka tak, ze len kazde 3-4dni a medzitym si len riadne poprdkava 😀

Tak dobru nocku, ozvem sa zajtra od nasich.

olifcek
23. júl 2010

oliv uz haja, snad ked jej zdrhnem, nezobudi sa x:o)

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
23. júl 2010

moja oliv stale kaka tak 4x za den. Vraveli mi, ze ma super metabolizmus, snad jej to ostane navzdy x;o) teda, snad je to ok.,

olifcek
23. júl 2010

@rivatha oliv macka prso, hehe, akoby si tok mliecka upravovala. Ale ked saskujeme, ze jej nedam prso, chyti ma za bradavku a taha do pusy, au!, a to i cez triko , hehe

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
23. júl 2010

dnes mi opat raz dala zabrat. Len na prse chcela byt a vela hajat. To uz vlastne druhy, ci treti? den tak. Teplotku nema, no citim, ze to kvoli zubkom. Ked dosiel tata, pozdravila ho vyskotom, usmevom a zrazu bola dobrunka, hech

hajdylca
23. júl 2010

@suzon78 nas maly je kojeny na poziadanie- niekedy po hodine, niekedy po dvoch, niekedy po troch, ale snazim sa aspon dve hodinky dodrziavat, v sucasnosti papa velmi rychlo, ale musime len poleziacky, lebo uz je to sidlo, vrti sa, hmyri, tiez si na mna nozky vyklada, po ciciku ma bije-stipe- macka... prikrmovat nam dr. kazala uz od 4.mesiaca, lebo nekakaval, a nespinkaval v noci- skusili sme ale az po ukonecenom 5.mesiaci, ale kedze ho napinalo, tak len par lyziciek a tak ze kazdy druhy den sme skusali, ale kedze nic, tak sme mu nechali prestavku a zacneme az v auguste... a vodicky si len tak pocuckava- ked ma suche pery, max. 20 ml za den... Ty davas malinkej ake kaloricke mliecko? to pocuje prvy krat, to je nejake specialne, aby lepsie priberala?
@blumka @maculik myslite, ze ked ho napina ze je to moc huste? ci iba to ze nova chut?
@olifcek za malinko

njonja
23. júl 2010

@blumka mne ti to povedala nasa detska lekarka tu v nemecku. Vraj to ma platit pre vsetky deti a tie s celiakiou v rodine maju byt navyse kojene dlhodobo... Som z toho blbec, neviem, co plati a o nie...

maculik
23. júl 2010

este som nakukla 😅

@hajdylca hajdy, aj Petrika zatial niekedy napina (teda papa len 3-4dni), ale to skor tym, ze to nevie prehltnut. Tebe maly pekne prehlta? Lebo mozno tiez zatial nevie velmi, co s tym a preto ho napina. Asi si dobre spravila, ze si dala pauzu, uvidis v auguste. Ale vidis, to ze by to mohlo byt napr.huste, mi nenapadlo.

njonja
23. júl 2010

@matesl ani mi nehovor! Ja uz mam pocit, ze mam smotanu miesto mlieka! Doktorka sa na mna pozerala, akoby som robila nejaky zlocin, ked je taky velky..ale ja fakt len kojim..na poziadanie.Takze inekedy kazde 4 hodiny, inokedy castejsie.. no a pribera mesacne jedno kilo..je to vela?
A chrbat, ani nehovorim! Moj chyropraktik ma so mnou co robit kazdy tyzden🙂

njonja
23. júl 2010

@zucana tusim, za vasa brkolica skoncila vsade len nie v malej.-)

matesl
23. júl 2010

@njonja tak nas dal za 2 mesiace zo 6430 na 7725g. a ked odsajem mlieko a dam do chladnicky, tak tam na vrchu mam smotanu 😀
a tiez kojim na poziadanie, ale cez den mi teraz vela nepapa...ale v noci intenzivne saje 😅
a ja teraz chodim kazde 2t na masaz terapeutovi 😅

zucana
23. júl 2010

@njonja Chuda ta vaha !!! Nie je to' genetika? Inak ja som to' vzdala spime spolu:(
@ hajdy 29.7.eurovea o 15tej ;) kto este pride?

njonja
23. júl 2010

@matesl tusim, ze sme na tom podobne🙂 mne tiez v poslednom case v noci jedol o zivot- kazdu hodinu a to viac ako dva tyzdene! Skoro ma porazilo🙂 Ale uz sa to unormalnuje....
Moja, idem si lahnut, uz som grogy..dnes som pokladala rolovany travnik a rylovala..mm sa hral s malym..u nas tusim tie tazke roboty robim vzdy ja🙂

olifcek
23. júl 2010

odskocila som si na toaletu, vratim sa, oliv krizom cez moju cast manzelskej postele, he,he, rano dam foto. Aj bych mm zobudila, no vstava o 5.30, bo tura, asi si necham zajst chut 😅

laxity
24. júl 2010

ránko baby

tak konečne sa nám ochladilo 🙂

ja som zvedavá na príkrmy u Natálky ako to bude zvládať....včera som jej dávala vodičku z fľašky a nechcela a keď som jej skúšala z lyžičky tak sa chytila pekne 🙂

ja tiež dávam papať na požiadanie ale už to nie je každé 2-2,5h. tak každé 3-4hoďky 🙂

posielam foto zo včera ako spinkala na brušku s oslíkom 🙂

@olifcek a ty nie na túru? 😕

ideme mi na nákupy 😀

olifcek
24. júl 2010

@laxity malicka je podarena, hehe. Spolocna fotka je milunka. Preco ma drobcek ponozky?

olifcek
24. júl 2010

my stale v posteli. Uz by sme ale mali vstat veru. Napapat sa, upratat a pockat, ci sa @garonka ozve

olifcek
24. júl 2010

ja veru nie na turu...kondicku nemam uz asi vobec..a s oliv v manduce....brrr...a bala by som sa kliestov u Olivky....

hajdylca
24. júl 2010

@maculik neviem, ci to vie prehltat, ale asi ani nie, tak to ma v pusinke, to tam prevaluje, a ked nahodou sa mu to dostane do hrdla, tak ho napina- tak mu davam vodu z flasky, to zapije a je dobre, skusim potom este jednu lyzicku, ale to iste, tak koncim.. som skusala i mrkvu z "obchodu"- vyzivu- ale to iste, teda sice menej sa kyslo tvaril, i take 4 lyzicky zjedol, ale brokoliica vobec... ja si ale myslim, ze ked bude vidiet ako my papame, tak bude i on chciet, lebo ked nas vidi jest tak vidiet ako mlaska a prehlta na prazdno...
@zucana budem sa snazit prist 😉

nas anjelik mal v noci teplotu, i teraz je horuci podla super teplomeru (zrejme co ma i @matels) mal cez 38,5 tak sme dali paralen- sirup, polka skoncila pod krkom, stvrtku mu vyplul lebo ho i z toho naplo...
@olifcek blumka raz spominala, ze Ty urcite vies ako treba davat babenku so striekackou- este v nemocke ked ho ockovali, tak ked som mu davala glukozu tak som mu mala dat malicek nech taha a striekacku tak nabok, to i toto tak treba, ci nevies nahodou poradit?
bambule a aky mate teplomer, lebo ja som chcela aby mm kupil do ritky, ale obehal 3-4 lekarne a ze uz tie klasicke nie su, tak mame doma dudel teplomer- z toho ho napina- ma dlhy ten "sosak", potom taky digi co ma ohybnu spicku- je rektalny, oralny i pod pazusny, a este taky co je i na celko ci do uska.. len vsetko su digi a teraz googlim, a vraj to nie je presne 😕
a ako dlho moze mat babo teplotu ze netreba ist k dr. ? 2,ci 3 dni? myslite, ze to zo zubkou? lebo inak je pokojny, dokonca ani nie je umrkany ako posledny tyzden bol.... len je teplucky... 😢 😢

blumka
24. júl 2010

@suzon78 Juli papa cez den zhruba kazde 3 hodiny po 150 ml mlieka, a okolo 14:00 (hore-dole pol hodka) papa uz prirkm...vcera zjedla 200ml a mlieko za tym uz nechcela, dala som jej len vodicku..ale predvceraom zjedla okolo 100g zemiaku a este aj 100ml mliecka...vecer papa posledny krat o siedmej ale 180 ml a vydzri do jednej-druhej, niekedy do tretej, potom o piatej ale v noci jej davam len 120ml aby si odvykala od mlieka v noci a viac papala cez den...dokopy za 24 hodin je to cca 800ml 😉
vazi uz cez 8kg 😅

@njonja co sa tyka toho lepku, ono je to take ze kazdy rok vravia nieco ine, a to rozpatie zavadzania su aj 2-3 mesiace, len ze az po roku to fakt prvykrat pocujem aj citam...vsade kde pozeram je to odporucanie po roku len pre deti co maju v rodine celiatikov...
a vobec sa neboj ze maly ti tak pribera..z materskeho mlieka dieta nebude obezne...proste prospieva ;)

blumka
24. júl 2010

@hajdylca ma vysoku teplotu? kolko? a kolky den? zo zubkov vraj nebyva vysoka..ak je vysoka radsej zbehni k lekarke

hajdylca
24. júl 2010

@blumka len od vcera, respektive rano o 4:30 mal 38,5°C

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
24. júl 2010

@rivatha davaj recept na cheescake 😕 to je jedna vec, ktora mi chyba z usa 😉
@hajdylca takze uz je ok 😉

laxity
24. júl 2010

@olifcek no to cez noc....ja vždy dávam ponožky 😕

olifcek
24. júl 2010

@hajdylca striekackou.....pomalicky a plynulo kvapkaj do vnutornej strany pusinky

olifcek
24. júl 2010

@laxity juuuj, a nepoti sa? to je akoby si jej rukavice dala podla mna...my sme cez den i v noci len v plienocke a itak sa mi Oliv potiii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre