Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
3. aug 2010

@matesl Petrik to maval, taky zapach.hnis, ale pomohla masticka, ktoru mu davam na zadok (dr poradila) a uz to nemava. no mozno ho stale nieco svrbi, ktovie.

a co sa tyka toho spania, tak ja ho chcem zacat ucit zaspavat sameho, len este trosku pockam. ale vidis, skusim mu davat plienku alebo maznacika, predtym to sice nezaberalo, lebo to zacal cucat a ked nic z toho neslo, tak sa jedoval a aj tak som musela dat prso, ale vyskusam znovu...

@blumka aj Maly si rad skriabe, hlavne ked je vo vajicku priputany v aute, tak po tom pase, co mu ide cez nozicky 😀

matesl
3. aug 2010

@jaja32 no nam dr ten framykoin poradila...
no asi su to proste jej signaly, aj dospeli naju rozne prejavy podbedome ked su nervozni alebo unaveni... 😉

blumka
3. aug 2010

@maculik..v noci spime a ona zacne skrabat plachtu a ked lezi vedla mna a ja mam ucho akurat na plachte..otrasny zvuk 😠 😅

matesl
3. aug 2010

@maculik no alebo aj vankusik som pocula, ze sa babo k tomu prituli miesto maminy, no neviem vyskusaj 😅 nic ine len skusat finty msime,nieco snad zaberie
ako to chces skusit aby sam spal?

a aj nas po tych pasoch skriabe az mi zimomriavky idu 😅

matesl
3. aug 2010

@blumka aj nas skriabe aj plachtu 😀 😀 😀

matesl
3. aug 2010

@jaja32 aj moj ju zuje, taky kus ma v puse, ale vytiahnem 😀
my mame stale pri nom plienku bo vsetko mame ogrckane, casto ho do toho utieram a menim aj 3 za den, bo smrdia, podbradniky si pritahoval na krku tak nedavam

jaja32
3. aug 2010

@blumka natálka zas v noci chytá paličky postieľky...trepoce riadne 🙂

maculik
3. aug 2010

@matesl ked uz bude mat takych 8mes a nebude este aspon cez obed zaspavat sam, tak ho skusim tak, ako som naucila Adelku - dam ho do postielky, pusinku a schovam sa za postel a ked bude plakat, ukazem sa mu a ukludnim ho a takto az kym nezaspi. Je to taka zjednodusena verzia podla tej knihy, ale nebudem ho nechavat vyrevat, to sa mi nepaci. Adelka sa takto naucila asi za 3vecery, bez velkych placov, len s mrncanim. Ale je pravda, ze ona bola v tomto jednoduchsie babo, aj ked tiez pricuc bola riadny 😀
Tak uvidim, ci to pojde aj s Petrikom alebo to bude tvrdsi oriesok 😝 😅

no nic, idem buvat, zajtra nas caka cestovanie, najprv ja s detmi a mamou busom na stanicu, tato autom tam zavezie kufre, a potom 2,5h vlakom s 1 prestupom, vo vlaku bude Petik aj papat prikrm, tak som zvedava.

Ozaj, kedy davate prikrm, pred spanim alebo po? Lebo ja okolo 11,15, potom 12,15-12,30 ide spat. Ale dovtedy by nevydrzal bez jedla.

jaja32
3. aug 2010

dobrú nôcku vám a detičkám 🙂 idem premyslat 🙂

maculik
3. aug 2010

tak dobru nocku a ozvem sa asi az ked dojdeme do Nemecka niekedy okolo 16.8.. ak uz budeme mat na novom byte net. ALe ak sa podari, tak mozno aj z BB od svokrovcov z bytu, ak tam zajdeme z chaty.
Zatial sa majte pekne 😵

zucana
3. aug 2010

baby vika nechce na obed jest normal jedlo...teda z vyziviek ...az na veceru zjedla a to som musela kamuflovat brokolocu v merkvickovej so zemiakmi 😅 co mam robit?
ona vstava teraz o 8.00 papa o 6.00 potom o 10.00 a potom zaspi a potom o 13.00 nechce iba mlieko ani poobede nie ked jej davam o 4tej az ked ju necham vyhladoviet o 7mej dnes zjedla a to skoro 1 a pol vyzivy....

maminnka
3. aug 2010

@jaja32 @raa2 @blumka @matesl @svetlankat dakujeme za pochvalu Natalky, je to take tulenie plazenie, ale efektivne 🙂

@zoska suhlasim s Tebou, aj ja Mihalovi verim, ze dokaze aspon cast zo svojich zamerov presadit. No a uprimne, tento stat je v takom srabe, ze kazdy budeme musiet trosku upustit zo svojho, lebo od Grecka nemame daleko. Ja od statu necakam nejake extra peniaze, radsej nech umozni rodicom zarabat peniaze samym, aj matkam, skratenymi uvazkami, kvalitnymi a dostatocne kapacitnymi skolkami a podobne.

zucana
3. aug 2010

baby inak viete co viki dnes urobila....bola u mamy na rukach a ja som stala vedla nich a vypytala sa ku mne...normalne natiahla rucky...a potom sme skusali aj na inych a natahovala sa aj za segrou 😵 aj naspat za mamou

maminnka
3. aug 2010

@maculik dakujem aj Tebe, dojalo ma, zienky, ako si pamatate, ze som sa bala, ci je u Natalky vsetko ok...

zucana
3. aug 2010

@maminnka vsak ja na stretku som hned povedala ze je dlha modelka a sikulka a ako kecali s viki 😉

maminnka
3. aug 2010

@zucana jeeeej, to jekrasne, ked dieta natahuje ruky 🙂 uzasne pokroky robia tieto nase deticky! Ja osm sa v sobotu prekvapila, ked si Natalka stiahla z tvare plienku a to niekolkokrat po sebe. Uz vie, na co vsetko sa daju pouzit ruky. Hra na skryvacku tak ma novy rozmer 🙂

maminnka
3. aug 2010

@zucana aaaano, aj mne sa pacilo, ako na stretku komunikovali tie nase krasavice!

matesl
3. aug 2010

@maculik drz sa a ststnu cestu 😵

matesl
3. aug 2010

@maminnka jasne ze si pamatame 😉

matesl
3. aug 2010

@zucana no tak to je dalsi pokrok ked sa babo pyta na ruky a taha za niekym tym ze natiahne rucicky 😉 to musi byt uzasne 🙂 🙂 🙂

a myslim,ze to nevadi ze ti papa az vecer, ved to je myslim len o tom, ze sa doporucuje zacat obedom, aby ked sa objavi reakcia nebolo to v noci, ale ty uz mas myslim odskusanu vsetk zeleninku, ci nie?
snad sa to zlepsi

dorotka2
3. aug 2010

Ahojte babenky,konecne som docitala,mam toteraz perne,stale sa niekde flakam. 🙂 My sa tiezhrame s pplienkou, zaspavame pretacanim sa hore dole, z bruska na chrbatik a spat,potom na bok, no sranda. A v kociku tiez, ked ide zaspat,musi sa prikryt plienkou. Snazi sa uz aj plaziyt, ale zatial sa nam dari len dozadu, a stale len sediet a na nohy, lezat je nudo.
@maculik my sme tak s mm naucili malu zaspavat uz od 6 mesiaca, sice asi tak tyzden mrnkala a vypluvala dudku, no potom sa zadarilo a mala spala do 5 minut. Teraz ju musim znicit,lebo inak nezaspi,rehuna sa na nas z postielky. 😝

olifcek
3. aug 2010

hehe, aj oliv rucky taha ked chce ist na ruky, ale uz davnejsie, je to skvele. I to, ako sa ku mne, ked je na rukach, prituli a objime ma, zboznujem to x;o) dnes uz robila aj tapi tapiiii

olifcek
3. aug 2010

super navod ako naucit babo hajat same...nam take ale zatial nehrozi...oliv stale haja s prsom a az zaspi, pusti ma. Cez den ak ju prelozim, hned je hore, takto by sa nevyhajala ale nocne spanie je lepsie, dari sa zdrhnut...teraz pisem ale z mt, chi

zucana
3. aug 2010

@olifcek kde je super navod nejak som to pretoto....

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
4. aug 2010

dobre ranko 😉
ku mne sa dnes rano doplazila Juli 😵 ale mala pod nozkami prekazky tak sa od nich odrazala, len tak na rovnom sa este nevie... a rucky vystiera aj ona, hlavne z kociara ale zatial len na mna a urobila to asi len 2x takze to bolo skor take ze ci ozaj alebo nie 😅

ja zacnem ucit juli samu zaspavat tiez tak okolo 8-10 mesiaca...ked uz si bude vediet viac ovladat rucky, lebo teraz napr. ona lezi v klude a este stale z nicoho nic rozhodi rukami a to ju preberie, takze ja ak chcem aby spala musis jej stale rucky drzat...v tych 10 mesiacoch uz si bude ovladat cele telo, da sa aj do polohy aka jej bude vyhovovat....a mozno mi to bude pred platne ako pri Terekze a nebude chciet sama zaspavat...ale nevadi...Kym pride tretie dieta uz jedna z tychto dvoch bude zaspavat bez nasej pomoci 😉 zatial sme dvaja na dve deti..

zoska
4. aug 2010

ránečko 😀
konečne po 2 tyzdnoch super noc..3 krmenia a budicek az 6.30 a teraz zaspala opat 😅

nasa Neli zacala robit pokroky odvtedy ako som jej urobila na zemi hraciu plochu, za par dni sa zacala pretacat aj do druhej strany, dovtedy sa len do jednej a teraz uz ma penove puzzle, ale tak mensie...asi 1,5 krat 1,5 metra a prelezie ho rychlostou blesku, hlavne ked nieco zbada, zadiva sa na to a vystartuje, zlata je....a uz sa stavia na kolienka a vystiera ruky, ale potom zasa padne na brusko a zacne sa plazit

ja som tu mala vcera na navsteve segru, tak som pozehlila nieco, ale este 2 pracky zehlenia tu cakaju...bleee
asi idem nato kym Neli spi

laxity
4. aug 2010

dobré ránko

@maminnka no veľmi sa teším...tiež si to veľmi dobre pamätám, ako si vravela, že Naty sa ani neusmeje, ani zvuk nevydá...no a pozri ona sa už plazí...skvelé

@blumka vidím, že tu sa tiež robia veľké pokroky...teším 😵 my stále nič...iba do bokov 😕

ja som myslela, že keď si Naty žúli očká, že je unavená....tak vždy keď ju vidím žúliť snažím sa ju ísť uspať...väčšinou prsom a paq preložím do postieľky, len včera sa mi to nedarilo tak ostala spať na veľkej 😀

na tej prvej je vidieť záves @garonka kuk 🙂 či to tvoj štýl 😕

laxity
4. aug 2010

@zoska wauuuuu super 😵 , dúfam, že aj nám to čoskoro pôjde 🙂

zoska
4. aug 2010

@laxity na tej prvej foto som si az potom vsimla natalku, aka tm je stratena na velkej posteli drobcek 🙂
neboj, zchvilku to bude aj u vas vesele...nemozem ju spusti z oci, vzdy ked idem mimo izby musim ju vziat so sebou alebo dat do postielky pripadne do lehatka a priputat 😀

asi meter od tej penovej podlozky je teraz postavena zehliaca doska, asi na desat sekund som sa otocila krpata bola odplazena z podlozky na zemi a ocucavala nohu zehliacej doske 😕 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre