Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

avaka
3. sep 2010

@zucana ,nechapem,ako vela mlieka-telacie? 😕

zucana
3. sep 2010

Teliatko je male vels kojene kravskym mliekom.... A nam povedalize mozme ved zacni kralik jahna kura morka tela hovadzie bravcove

granado
3. sep 2010

ahojte babenky ja len tak na rýchlo.tak ten moj malý cvrčok ked som po neho prišla do družiny tak zdutý ako ropucha že nech idem ešte domov lebo maju doležity futbal.zapas so štvrtákmi.no parada a hlavne čo som ho chcela pochvaliť mame dve jednotky hurá len tak dalej 😀 😀 😀 😀 a blumka ak ti možem poradiť neber malu zo školky skor potom ti už bude stale štrajkovať, takto sa nauči že to patri ku školke/ale poviem ti že maly sa tešil na školu iba pre to že sa tam nemusi spať/ja neviem prečo to deti beru ako velku krivdu ked musoa po obede spať, čo my by sme za to dali že?jaj a ešte aj to moje malinke aby som iba Matuška nechvalila, včera spala od 20.00do 4.33 a potom iba cuc a spala až kym nam nezvonil budik do školy 😉 no čo mam povedať krasny den za nami a vikend pred nami. 😉 😀 dobru nocku

blumka
4. sep 2010

ahojte...baby dik za nazory..pytala som sa aj v teme o skolke a tam mi baby radia zobrat ju domov, trosku ma mrzi aj ich nazor, ze si ju mam uzit a ze som na materskej tak preco ju nevezmem domov, si pripadam ako krkavcia matka a pritom jej je v skolke dobre, len to spanie...ale tak oni ju nepoznaju, beriem to, len som cakala aj opacne nazory a nejaky priklad niekoho kto to zazil a nie hned vyroky typu si na materskej tak ju ber domov a ze 2,5 rocne dieta je skoro davat do skolky......ale mne sa to fakt neoplati ju tam davat na pol dna...neviem, poznam ju, myslim ze si zvykne a zda sa mi po 2 dnoch aj od ucitelky trosku urychlene neico tvrdit a posielat ju naspat...
mam z toho zmiesane pocity...

blumka
4. sep 2010

@avaka mne pediatri povedali ze bravcove sa moze az po 2 rokoch 😕

blumka
4. sep 2010

@ewiku1984 kuracie kvoli hormonom ktorymi dopuju kuricky aby rychlo narastli, potom z otho mozu mat vraj deti zdute pria a bravcove sa vraj neodporuca do 2ch rokov, ale to neviem preco, tusim ze je tazsie stravitelne

blumka
4. sep 2010

a uz mame druhy zub 😵

olifcek
4. sep 2010

@ewulik1984 veru kuracie kupovane kvoli hormonom codo nich pichaju....deticky maju potom casto na prsiach uzlinky z toho, ci co to je....brawcove je tazke pre male babo x;) ako @blumka pise

@zucana to i Oliv je potom premaznana, bo casto cucka i v noci, hehe, to su napady, na tak male deticky povedat, ze su premaznanae 😀 😀 kasli na nich

@blumka pocuj, Ty krkalvcia mamicka...tie znecitaj keci, rob, ako citis, Ty svoje dietatko pozna,s Ty vie snajlepsie, co TeTe zvladne x;o)

olifcek
4. sep 2010

@blumka wow, gratulaaacia

no my uz ideme k mamine, tak paaaa zatial...

blumka
4. sep 2010

@olifcek 😵 dakujem za podporu

raa2
4. sep 2010

@avaka skus v Tescu, mavaju pekne telacie, je sice drahsie, stoji 6,4e a je to iba 400 gramov, ale da sa to pekne naporcovat..

andrea2603
4. sep 2010

@blumka ako som už písala, Lele mala ťažké začiatky v škôlke, tiež sme uvažovali, že ju brať skôr domov /veď chúďa celý deň bez stravy/ alebo aspoň dni, keď bol mm /chodí aj na nočné/ alebo mama doma, tak by sme ju nedali do škôlky vôbec. Učiteľka to vôbec neodporúčala, resp. zakázala, lebo Lele by videla, že s nami môže takto "nacvičovať" a že ona si určite zvykne... a aj si zvykla 🙂 😵 . Švagriná je učiteľka v škôlke a ona hovorí, že deti, ktoré v začiatkoch plačú alebo inak štrajkujú sú potom najlepšie detičky 😉

raa2
4. sep 2010

@blumka ja by som ju tiez nebrala, ved sa nauci, uvidis, keby jej to neslo ani po mesiaci, dvoch tak potom by som zacala o tom rozmyslat.myslim si ze este tyzden, max dva a nauci sa tam spinkat 😉 a to bravcove ani ja nedavam, ani sa nechystam davat. kacacie davate?

andrea2603
4. sep 2010

A ešte dodám, niekedy je pre ňu utrpenie víkend, ona by chcela byť aj vtedy v škôlke, o prázdninách ani nehovorím 😎 .

andrea2603
4. sep 2010

@raa2 kačacina je dosť ťažká, nie?

raa2
4. sep 2010

@blumka a inak tu v rakusku je to na dobru kocku so skolkou, je sice zadarmo, ale deti tu nedavaju vobec spat! tak neviem co je teraz lepsie 🙂 ale zase si hovorim ak to bude takto pokracovat s nasim dennym spankom, tak do dvoch rokov uz nebudeme spat vobe 😒

blumka
4. sep 2010

@andrea2603 dakujem...ja tiez tak podobne uvazujem, len mi prislo trosku zatazko pocuvat tie nazory ze som ju tam dala zavcasu a podobne...
dnes rano sa pytala do skolky ze ona chce ist, myslela si ze ju tam ja nechcem dat az potom sme jej nejako vysvetlili ze je sobota a to je skolka zatvorena..

hrala sa s noznicami a moja mama jej vystrihla skrabosku a ona na to hovori: "rozhodla som sa, ze ulobim masku Lulinke" a my s mamou sme s otovrenou hubou pocuvali aku vetu povedala

a chcela ist s druhou babkou do obchodu a zacala mrncat tak jej hovorim ze nemrcni lebo nemozes taka ist a ona: uz mozem uz som sa ukludnila

no akoze 2,5 rocne decko takto rozprava? 😕 😀

raa2
4. sep 2010

@andrea2603 neviem, nedala som, preto sa pytam ci sa moze davat 😉 ja davam kuracie, kralika a telacie. to je vsetko.

andrea2603
4. sep 2010

@raa2 ja zatiaľ žiadne, my sa trápime ešte s mrkvou, zemiakom, brokolicou... 😅

blumka
4. sep 2010

@raa2 to spanie sa este upravi 😉 terezka bola tiez slaby spac a teraz ked spi tak aj 2-3 hodiny

maminnka
4. sep 2010

@blumka velmi nemam rada take reci typu, ze dieta v 2,5 roku nie je zrele na skolku. Zasa nejake idealne dokonale matky... to akoze 3. narodeninami sa vsetko zazracne zmeni? To je somarina. Kazde dieta je zrele v inom case. Ty najlepsie vies, ci Terezka je na to pripravena. Same ucitelky Ti hovorili, ze pekne papa, hra sa, je spolocenska... a to ze plakala pred spanim? Podla mna by bolo skor divne, ak by neplakala, ved predsa v tej chvili vzdy pri sebe mala ocka, ci mamicku. Ale vidi ostatne deti, ze neplacu, tiez pekne spinkaju. Deti v skolke uzasne rastu prave tym, ze pozoruju ostatne deti. Moj syn sa tam naucil velmi vela, napriklad nemal ani 1,5 roka a uz bol bez plienok, tak velmi sa chcel podobat starsim kamaratom. Moja rada: sama citis, ze by si ju brat nemala, daj na svoj materinsky instinkt. Vydrz este tyzdne-dva a potom sa rozhodni.

maminnka
4. sep 2010

@blumka ako vidis, hovori 🙂 ved Ti vravim, ze je velmi sikovna a inteligentna, uuuzasneeee 🙂 🙂

blumka
4. sep 2010

@maminnka dakujem krasne 😵

raa2
4. sep 2010

@blumi neviem ci to bude lepsie, on mi od malicka malo spava, uz od babatka 😒 len jeden mesiac mal taky ze trosku viacej pospal. hadam az ked bude behat, tak potom sa viacej unavi 😀 inak dve noci prespal cele a dnes sa zobudil o 4 rano, dal si cajiku a do 620 spal. aspon ze noci su fanj 😉

blumka
4. sep 2010

@raa2 ja nemozem povedat ako to bude u vas ale pri terezke som si myslela ze snad po roku mi prestane cez den spat uplne...ona bola zly spac aj v noci aj cez den..od prveho dna 😉 a teraz spi v noci 11 hodin a cez den od 1 do 3 hodin a uz boli aj 4 😅

suzon78
4. sep 2010

Ahojte

@blumka blumi, ty si raz spomínala, že tvoj manžel mal čosi s PC a že to poriešil tak, že ho dal na noc do trúby a pomohlo? Mne sa včera vylialo na môj notebook mlieko a už vôbec mi nejde obrazovka, tak mám napojený PC na telku, je to o ničom, lebo klačím pri nábytku pred telkou, hlava vykrútená 😖 , tak len na rýchlo píšem, myslíš, že aj môjmu PC by to poholo dať ho do trúby?

blumka
4. sep 2010

@suzon78 no ved skus...ale ked ti ide pc tak pravdepodobne mas baterku ok a odisiel ti monitor a to teda neviem, no..ale skus...daj na 30 stupnov a supni ho tam...to mokre sa musi vysusit a potom mozno pojde 😉

ssstanka
4. sep 2010

@suzon78 ahoj,no ale mohla ti odist aj graficka karta a tam ti uz susenie nepomoze... ☹

zucana
4. sep 2010

Blumka a co tie deti co tu musis do jasli to' su tu zle matky ked musia pracovat aby sa todina uzivila?
Inak nam dietologicka povedala aj bravcove a vikinke praveze strasne chuti a nikdy z neho negrcala zato z hovadzieho ano aj ju napinalo
krasny vikend prajem inac

blumka
4. sep 2010

@zucana no len tie maminy nemaju velmi na vyber, ja na vyber mam, bud skolka alebo doma so mnou, takze to je bez debaty..

juli dnes papala znova brokolicu a velmi jej chutilo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre