Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jja
24. aug 2009

Dobre ranko dievcence 🙂

blumka
24. aug 2009

dobre ranko...mna dnes boli podbrusko aj krize..co to? 😒

hajdylca
24. aug 2009

bre ranko, jani my sme z Ba, v okr. DS len byvame... olif ja nerypem v tom co bolo - ja len tak, lebo sa zacal dost smiat, ze a ako sa vlastne vola... ja som rada, ze co bolo bolo 🙂 a teraz je tak ako je 🙂 blum dufam, a verim ze Ti to cim skor prejde 😠

jja
24. aug 2009

blum, podbrusko aj mna pobolieva posledny tyzden, a cez vikend ma teda uz riadne bolelo...aj si davam magnezium ako mi kazal moj doktor, ale stale to boli.... 😒

blumka
24. aug 2009

jja,ved aj mna obcas boli, ale dnes tak akosi inak a prechadza mi to do krizov..ale mozno som vcera prechladla...uvidime

zucana
24. aug 2009

bre ranko mna zobudil postar a doniesol mi pokutu za parkovanie tak potesi...volala som lekarovi ze sa mam prist o 4 tej ukazat ale ze to babu urcite nemoze uskodit ze mam byt kludna a ze su aj antibiotika pre tehotne v najhorsom ale ze to uvidime...inak ja myslim velmi pozitivne vcera pred spanim si hudiem ze rano to nebudem mat a nist 😎

blumka
24. aug 2009

zuci, tak to je fajn... 😉

zucana
24. aug 2009

nist znamena blumi ze to neodislo 😒
je tam stale...
inak blumi ajmna niekedy krize bolia tak si z toho nic nerob a o podbrusku povedz potom dokymu ale este ta moze pobolievat sem tam...

blumka
24. aug 2009

jaaaj..jaze nist, ze nist tam neni 😀

zoska
24. aug 2009

no ahojte 🙂
takze malovaci vikend za nami...konecne! teraz sa hrniem umyt okno, oprat zclonu, vycistit podlahu... 🙄
Bola som taka unavena...najviac ma vycerpaval muz, ktorý potreboval furt nieco podat, doniest... 😅 ale to som uz pisala 😉

Zuci ja mam tiez cervene hrdlo, asi z klimy z auta...cez den som v pohode, ale kazde rano ho mam totalne cervene, ale neboli ma, ani uzliny nemam zvacsené, tak hadam je to o.k.... aj ked uz to trva asi tri tyzdne 😕

jja
24. aug 2009

Zuci, ja som mala tiez antibiotika, pri prvych krvnych testoch mi zsitili ze som prekonala toxoplazmozu. tak mi nasadili antibiotika, uz som ich aj dobrala....a teraz dufam ze babatko bude v poriadku 🙂

jja
24. aug 2009

Zoska, tak aj ty si mala pracovny vikend? mna to zase caka od zajtra, ideme davat skridlu na strechu, tak zase bude kopec chlapov na dome..zase musim varit a nosit...juuuj ☹

zucana
24. aug 2009

zosi no ja som ho tiez mala cervene a tak som si to pre istotu kontrolvala a pred 2 dnami nasla trosku bieleho tak preto chcem ist...ale stale dufam,ze to nie je na antibiotika....aj ked ja mam este taky problem ze sa mi na jazyku vyhadzuju take povlaky...take jako keby kusance...ale to uz mam roky...a vraj kym to nerobi problemy tak to nic nie je....no tak vyber si...tak zosi pekne upratovanie...
jja ze si prekonala alebo ze si mala?
lebo ked si prekonala tak to by si mala byt immunna nie?
tu sa robia anticorpi a ci mas teraz....

zoska
24. aug 2009

jja,
ja som uz taka rada ze to mam za sebou... ale snad ti to rychlo ubehne, aj ked vyvarat v tomto teple kazdy den...no nechcela by som, tak sa setri ako to len pojde 😉

zoska
24. aug 2009

zuci, tak to radsej chod...ja pojdem tiez aj sa to zhorsi, ak sa zacnu robit biele povlaky alebo ak navru uzliny...zatial sa poliecim sama...

no idem ja upratovat, akosi sa neviem odlepit odtialto 😀

jja
24. aug 2009

ze vraj som prekonala v minulosti....nic viac mi doki k tomu nepovedal, iba ze sa mam vyhybat domacim zvieratam..psom , mackam....a to ide tazko, lebo svokra ma dole psa vo vnutri a za toho certa ho neda vonku...

janielah
24. aug 2009

dobre ranko kocky.
ja som sa pytala na to podbrusko dokyho a on hovoril, ze to bude stale pobolievat, nakolko sa to vsetko tam roztahuje a dokonca tlaci na ostatne vnutorne organy, takze aj obcasne silne pichnutie je ok.

jja
24. aug 2009

janielah...vdaka za info 🙂

janielah
24. aug 2009

jja, inak ta toxo sa da chytit aj zo zle umyteho ovocia, ci zeleniny, alebo zo suroveho masa, atd....
ale psovi, co ma svokra v byte ma ide slak trafit tiez, to je neuveritelne, ako mi teraz vadi..

jja
24. aug 2009

jani, ano, ano, davam si na to pozor...trosku ma doktor vylakal s takouto informaciou, vobec som o tom nevedela...

janielah
24. aug 2009

tak som si to privolala, alebo co, teraz ma tak pichlo, ze mi slzy vyhrkli z oci...horor...

zucana
24. aug 2009

jja no neviem ale ak si prekonala tak nac ti davala antibiotika? ty sa aspon nemusis bat lebo uz to nechytit...vraj zle je ked sa to chyti v poslednom trimestri...
a inak od zvierat sa to da chytiti iba vykalmi takze jedine ze by ste tomu psovi chytali ritku alebo by mal niekde zachytene hovienko...ale zasa pes vnutri ja tiez nemusim...

zucana
24. aug 2009

jani ale ked si uz raz mala toxo tak uz ju druhyraz nechytis lebo si telo vytvorila protilatky takze sa uz nemusis strachovat !

zucana
24. aug 2009

ja nechape preco to ti lekari poriadne nevysvetlia...esteze tu mam ja prva vysledky ...to si ich pozriem a odnesiem dokymu a na vsetko sa pytam lebo co je zle je tam krizik...

jja
24. aug 2009

tie tbl. mi na infekcnom predpisal vraj kvoli tomu aby babo nedostalo...nuz, ja niesom doktorka, tak neviem posudit... 😒

jja
24. aug 2009

zuci, tak to mas dobre...mne idu vsetky vysledky priamo k doktorovi. on je super doktor, len trosku mlkvy...co sa nespytam nepovie...a niekedy ani neviem ze som sa to mala spytat... 😒
pri druhom uz budem mudrejsia 🙂

janielah
24. aug 2009

zuzi, ja o tej toxo prilis neviem, akurat moja spoluzka prisla kvoli tomu o babatko, tak sa toho treba bat..

jja
24. aug 2009

moja znama bola pocas tehotenstva velmi ohrozena toxo , ze bud prezije ona alebo babatko...ale chvalabohu nakoniec su v poriadku obe, babatko ma teraz 20 rokov🙂))

blumka
24. aug 2009

mne tiez vravel doktor, ze keby som toxo prezila uz davnejsie, tak mi uz nic nehrozi, lebo uz mam protilatky v sebe, zle je ked sa toxo chyti v tehotenstve..to sposobuje potrat...takze ja si tiez musim davat pozor na zvieratka a ostatne veci..ale tiez mi povedal, ze ak mame doma zvieratko, ze ho nemusim davat prec, ale ze mam zvysit hygienu 😉 ...takze vsetko je ok. hlanve toxo nedostat teraz 😉

komarik
24. aug 2009

jja, toxo naozaj nemusíš dostať od psíka v domácnosti. Rizikové je hlavne zle umyté ovocie a zelenina, nedovarené alebo surové mäso a výkaly mačiek a psov. U psov to tiež nie je isté lebo pes musí mať toxoplazmózu a tá u neho trvá 3 týždne. Aj to by si musela chytiť jeho hovienko do ruky, neumyť si ich a jesť s nimi. Ale ak sa bojíš môžete svokrinho psa zobrať k zverolekárovi nech mu zoberú krv na toxo. Budeš potom kľudnejšia.

My máme malého psíka v byte a zverolekár ma vysmial že naša malá to ani nemá kde dostať. A keď prídeme z prechádzky tak ju vždy sprchujeme, samozrejme že som zvýšila aj intenzitu umývania rúk. Ja som taký psíčkar od malička a toxo mám negatívne. A to som čakala že niekedy v detstve som ju už prekonala lebo vtedy som nejakú hygienu neriešila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre