Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
8. okt 2010

@lenica81 my este tiez sami nesedime, ale si uz uz skoro sadla, tak ako to svetlankat opisala. my momentalne cuvame na podlozke, minule mala nohy pod skrinkou a skerila sa. 🙂 inak sa pri obrateni na brusko da na 4 a pohupuje sa.
a my jogurt este nedavame, asi 2x mala nieco ako puding, aj jej chutilo, ale este jej ho pravidelne nedavam.

svetlankat
8. okt 2010

@lenica81 Nejdříve se miminko naučí šikmý sed, do kterého se dostane z polohy na bříšku, kdy se zvedne na ručičkách, podsadí kolínka a šikmo sedí. Děťátko je v předklonu, ručičkama se opírá před sebou (viz obr.1). To, že
děťátko zvládá šikmý sed, poznáte podle toho, že je schopno zvednout volnou ručičku nahoru a cokoli si podat či na to ukázat. Je v této poloze stabilní a tak může přejít do samostatného sedu. Správný samostatný sed vypadá tak, že miminko má pokrčené, uvolněné nožičky, úplně rovná zádíčka jako pravítko a hlavička je krásně v prodloužení
těla.

Tak u nas to bolo prsne takto

lenica81
8. okt 2010

@svetlankat no tak to u nas nehrozi... 😅

svetlankat
8. okt 2010

nasla som taky clanok, mozno to bude niekoho zaujimat, to len na margo toho ako si deticky prvy krat sadnu http://www.plavacek-deti.cz/menuobr/file/psycho...

lenica81
8. okt 2010

😔 my este nejdeme ani na 4... ma slabe nozky, lebo ked skusam ho drzat za hrudnicek ako to bolo v tom chrono vyvoji na mamaaja... tak chvilu ich tak drzi, ale akonahle ho uvolnim z drzania, pusti ich a je na brusku...

svetlankat
8. okt 2010

@lenica81 neboj aj to pride, mam kamosku ktorej sa mala posadila az v 10. mesiaci. je to uplne ok. A este mi teraz jedna znama z UK pisala, ze jej vnucke, ktora ma 15 mesiacov prave vysiel prvy zubok. Takze vsetko ma svoj cas.

lucia411
8. okt 2010

ahojte dievcata, tak ja som po dnesnom dni uplne vystavena...psychicky, fyzicky ☹ mala nic nespinkala len doobedu 1 hodinku...potom som sa dozvedela, ze moja velmi dobra kamaratka sa rozvadza ☹ ich dcerka bude mat o mesiac 1 rocik a pred kupanim dnes vecer mi Celi spadla z postele...gulala sa gulala az naraz buuuum....to bol moment...ja som jej sla len pre pyzamko do skrine mala som ju na ociach ale uz som nestihla ju chytit ☹ booze, to bol sok, strasny plac a ja ani nehovorim...potom sme sa nejako ukludnili, okupkala som ju, vypila mliecko a hned aj zaspala do jednej minuty...mysite ze je vsetko v poriadku?cela som vystrasena...a mm asi ani nic nepoviem lebo ten by mi dal, ze co som nedavala pozor... ☹ chodim ju stale kontrolovat....spadla rovno na hlavicku..mame drevene podlahy a postel je asi 50 cm od zeme

svetlankat
8. okt 2010

@lucia411 to sa stava, len ju kontroluj, keby zvrackala tak treba ist urcite na pohotovost. Ale neboj, deticky su gumene, bude to ok, verim tomu

lucia411
8. okt 2010

dakujem, booze verim, ze nebude zvrackat ani nic...ja asi ani nezaspim dnes

lolka
8. okt 2010

@lucia411 tak toto pozname aj my 😖 mne Viki spadla asi pred mesiacom, tiez sa zgulala na zem a skoncila na 4, na cele mala tipel 😒 bolo to okolo obeda a po obede mi tiez rychlo zaspala a aj dlhsie spala, asi z toho soku.
neboj, bude v poriadku, len ju kontroluj. tiez som rozmyslala ci to poviem mm, ale bolo to vidiet na celicku a mm to zobral v pohode. inak, hovori sa ze pokial dieta spadne z vysky ake je ono samo vysoke, tak sa mu nic nestane.
deti este popadaju, kym vyrastu 😅

lenica81
8. okt 2010

@lucia411 neviem, ale blumka sa mi zda spominala, ze 2 hodky netreba dat dieta spinkat po takejto udalosti... tak neviem... ☹ kontrolovat, a ked sa ti nieco nezda, k lekarovi...
ja davam Vilka uz vzdy do postielky, ked nie je na podlahe, alebo nie som pri nom a niecomu sa venujem... bo mam z toho paniku... staci, ze si sam omlati hlavicku o nabytok alebo podlahu, ked sa gula... 😔

lucia411
8. okt 2010

dakujem dievcata, ze ste sa k tomu vyjadrili....lenica81 ona mi zaspinkala asi aj preto tak rychlo, lebo bola taka unavena ved nespala nic od 13.00 az do 19.30 nevydrzala by som ju tak dlho nechat hore...tak teraz chodim do spalne a kukam ci dycha, a tak no strasne som vystrasena 😒

lenica81
8. okt 2010

idem ja... som dnes vystavena, zvyknem si cez den podriemat, ale dnes nebolo kedy, kedze som bola vonku aj rano aj poobede... tak este pekny vecer a vikend... hadam nakuknem, mame plny diar... 😉 teda hlavne moj mm... 😀 ja sa venujem Vilkovi... on pracuje, bude malovat... konecne hadam dokoncime tu prerabku, bo sa to taha, ked clovek robi iba po vikendoch... 😔 tolko prachu, i ked clovek utiera a vysava... 🙄 a okna... kto to hovoril, ze sa na neho skeria spinave... no moje su riadne spinave a este aj ocapkane...

idem... dobru noc...

lenica81
8. okt 2010

@lucia411 fuha, to ti riadne potiahla hore... tak sa drzte... a hlavne sa trosku upokoj, aj ked sa to lahko hovori... 😔

lucia411
8. okt 2010

no nasa je taka mala duracelka...ona malo co pospi cez den...niekedy len hodinku a niekedy aj 3 hodky dokopy...ale vecer o 19.30 je jej cas tak ide do postielky, poviem dobru nocku a zatvaram dvere do 5 minut je tvrda...

svetlankat
8. okt 2010

@lucia411 neboj, bude to ok, chod si aj ty oddychnut aby si vedela zajtra fungovat.

svetlankat
8. okt 2010

dobru noc baby, idem uz aj ja hajat.MM uz v posteli, ja nadcasujem 😀 😝

avaka
8. okt 2010

@lucia411,urcite bude mala v poriadku,neboj...ale radsej by som s nou bola v spalni...
viem si preedstavit,aky mas strach,ja ani neviem,coby som robila,ja som stresak..

@laxity ,pekne ciapocky,aj my musime cosi na zimu pozhanat a tiez snurovacie,lebo,ked E hodi ciapku o zem,vzdy ju prejdem kolesom.. 😅
@lolka ,vsetko naj Viki k 8.mesiacikom 🙂

@svetlankat ,krasnu bundicku ma Miska,jej pristane 🙂
My sme dnes boli kuk babku,tak som riadne nachodena...

lolka
8. okt 2010

@avaka dakujeme 😉
idem si uz aj ja lahnut, tuto noc som zle spala a aj mala sa casto budila 😖

lucia411
8. okt 2010

avaka ona spinka s nami v spalni...a vies aky ja som stresak?a citlivka nenormalna...sak skorpionka

avaka
8. okt 2010

@lolka dobru noc 😉

@lucia411 ,keby si videla moju rekciu,ked malej zabehol melon... 🙄 😀
neboj,bude v poriadku 😉

matesl
8. okt 2010

@olifcek jeej to si ma potesila a ako ti to liecili?
je pravda ze aj mna svrbi, ale skor mam zaludocne potiaze.
tebe dali nejake lieky? ci ako ti to preslo, lebo neviem ci sa helikobakter neprenasa slinami...aby maly nedostal 😒

dorotka2
8. okt 2010

@lucia411 moja Viki uz spadla dva krat, raz som zaspala pri kojeni, teda obe sme zaspali a ona sa zgulala o tretej rano, a to bola v spacom vaku, nemala niokde nic,animodtinku,ani cervene, takze neviem ako spadla,noo tretej rano som ju hore tiez nemohla drzat, som sice nespala,ale vsetko oka, je taka akopred tym.A prvy krat mi padla tak ako tebe, len som sa otocila a isla som zobrat z postielky dudlik,lebo zaspavala a boli smesamedoma, tak ze si ju necham uz v postely primne, to bolo rano o piatej,sok ako svina, tobolo prvy krat copadla,ja som bola v takom soku,ze som nevedela,co rychlo, tak som ju zobrala do obyvacky sa hrat, Rev bol riadny,ale nasledky ziadne.Ani raz nemala ani len modrinku,ani nic cervene,som ju celu pozerala, takze neviem ako spadla, na co, ale teda vsetko je ok. Oni este popadaju,ked zacnu chodit, ale kazdy padmaminku boli viac ako babatko. 😉

@lolka Vsetko naj Viki, uz som to o par minut nestihla. ☹

laxity
9. okt 2010

dobré ránko 🙂

ďakujem za pochvalu môjho úlovku 🙂. Ten svetrík som kúpila v Brendone v Rači neodolala som je nenormálny 🙂

@lenica81 vôbec sa netráp tým, že sa neplazíte alebo nesedíte...my tiež, určite sú zase v niečom inom šikovnejšie to nemôžme takto brať....mám kamarátku, ktorá má o mesiac mladšiu dcérku a tá už dlhšie sedí, plazí sa pomaly sa stavia...a moja Naty je v niečom inom zase šikovnejšia 🙂

@svetlankat takto to príde aj k nám za pár dní ak nie cez víkend 😕, bo už je na boku len ešte nevie čo s tou rukou 🙂

@lucia411 😔 musíme dávať pozor ani na sekundu od nich 🙂 , lebo to sú už žihadlá 😀

A my od 5.30 hore 😕 , išla spať o 19.00 potom to takto vyzerá...ale čo chvíľa pôjde spať a ja pôjdem upratovať bo potom ideme trošku po obchodoch, bo mm potrebuje košeľu a kravatu a potom osla 50-tky a potom ku kamoške pokecať 🙂

a že 2°C vonku 😅 😅 😅

lucia411
9. okt 2010

dobre ranko dievcata, tak noc nic moc, ale mala sa uz pekne hrajka a blaboce....ma bulu v zadu na hlavicke ☹

lenica81
9. okt 2010

ranko baby... noc otras... 🙄

@blumka pekne vymesacniny aj Juli aj TT... i ked si teraz mimo... teda na orave... 😎

@lucia411 neva, to sa strati... ked je v poriadku... to je hlavne... 😉

zucana
9. okt 2010

@laxity a kolko stal ten svetrik?nam totiz svetriky chybaju .myslis ze o tyzden ho este budu mat? 😉

zucana
9. okt 2010

a inak peknu nedelu....
a mojej kamosky maly ma rok a stvrt a kazdy den si nieco spravi....takze toto je este akoze nic tieto postelove pady 😕

zucana
9. okt 2010

nemaju blumkovci az zajtra vymesacniny?

cukruska1920
9. okt 2010

Ahojte... stale som 2v1 len sa vas chcem spytat ci ste poculi nieco o tom ze ak odtecie plodova voda a hlavicka este neni zafixovana uplne dole tak ze treba ist do porodky po leziacky sanitkou??? ja som sa to vcera docitala a mam z toho dost depy 😕 v pondelok mam poradnu tak sa nato spytam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre