Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
1. nov 2010

@rivatha jej mas doma malu raketku, David je velmi sikovny, podla mna uz coskoro sabpusti a bude behat.

maminnka
1. nov 2010

@rivatha presne: zarubne, radiator, roh skleneneho stolika, roh postele, potom pad z hojdacky (v 4 rokoch by ste to uz nepredpokladali, ze sa dieta zrazu na hojdacke postavi)...

maminnka
1. nov 2010

@avaka podla mna, deti este nerozumeju, ze nieco nemaju... oni rozumeju slovu "nie" a vedia, ze to plati pre cinnost, ktoru prave robia, ale... 🙂 oni si to pamataju par sekund a potom ides odznova... cim su det starsie, tym dlhsie si pamataju, co im hovorime... zatial nula bodov 😀 😀

svetlankat
1. nov 2010

@maminnka 😀 😀 😀 to si pekne napisala par sekund a ideme od znova

maminnka
1. nov 2010

@laxity citim sa z lepsie, dakujem 🙂

avaka
1. nov 2010

@rivatha ,@svetlankat,viem,ze mliecko staci,ale ked ho niekedy cez den pije fakt malo,ja jej aj ponukem vodicku po obede,trebars na lyzici a da si...ochotne
myslim,ze zatial ma dost,ved aj v ovoci je voda,ale musim skusat,ked bude treba,lebo nevie pit z pohara,len z normalneho trochu a to jej drzim...,tak dufam,ze ak by bola smadna,tak si mliecko da
@svetlankat ,tak dufam,ze aj my budeme lozit aj na smyklavom 🙂
@rivatha ,ty to uz mozes s Davidom skusat,len Ela este nestoji,tak ja ju len tak drzim a ukazujem... 😅
@maminnka ,no super,ze par sekund,ale si to vystihla... 😅 ,ved sa naucia a na rohy sme dali pre istotu uz ochranu.. 🙂

lolka
1. nov 2010

@avaka nam sa tiez skykalo a aj sa smyka, ale citala som, ze najlepsie je nechat deti bez ponoziek a len v bodynku, lebo koza sa im smykat nebude. deti velmi vyuzivaju pri lozeni palcek na nohach co som si aj vsimla u Viki, tak ked mate teplo v byte tak nechaj len v bodynku. ked sa to deticky naucia, tak potom im to pojde aj ked budu oblecene 🙂

mna sa choroba este drzi, hlavne ze Viki je uz lepsie. a ten neklud v noci ako pisala @zoska mame aj my. cestuje po posteli, vzdycha, prevracia sa...niekedy staci len hladkat po chrbatiku alebo tapkat po zadocku, a ked nic nezaberie, tak dat didu. no a dnes od 3.00 bola hodinu hore 😅 neviem ci tym posunom casu sa jej nechcel spat alebo co....

zucana
1. nov 2010

@lolka ano v bodinku ale vsak mi je zima aj v svetri 😀
my tiez vodicku nepijeme ....odmieta...a kojime rano 3krat od tej 6tej do 8mej a potom na obed pred spanim ....trochu na olovrant a vecer a v noci
@svetlanka tak super ze sa paci afto viki ho bude mat na vianoce od babinky 😵 inak hroza pocasie stale leje....
a veru rozumia slovu nie u nas NO a viki sa mi zacne vzdy rehotat 🙄

zuzulik
1. nov 2010

ahojte maminkyyy 😵 , po dlhej dolhociznej dobe Vas vsetky srdecne zdravim...uz ani nepamatam kedy naposledy som tu bola ...nechapem ako to vsetko stihate a este sedite pri PC , ja ked sa nahodou nevenujem malej, tak neviem co skor..ci umyt okna, utriet dlazku, pratat, varit, zehlit ..alebo si len tak sadnut.... vidim,ze vase bambuliny robia krasne pokroky...aj my, Zoinka ma uz 6 zubkov, sama sedi, sama sa postavi, lezie vybera sufliky 😀 😀 ,blaboce, krici, kuse, skrabe atd....je to nas poklad...
maminky, dnes sa mi malinka nevie vykakat, ma zapchu, chudatko az plakala 😔 ...tak jej dam dnes asi len jablcko,aby som ju obedikom nezapchala este viac....co jej mam dat ,aby jej to povolilo???
pije dost si myslim,aj vodicku aj cajicek, samozrejme MM....tak neviem co sa stalo ☹

lucia411
1. nov 2010

ahojte diecata takze hlasim uz aj druhy ocny zubok vonku....mame malu draculku doma...je to podarene a nechapeme ze vysli prve ocne zubk.y....vsetci vravia o tej mudrosti. 😀 ...tak uvidime.... 😀 boli sme uz aj na prechadzke doobednajsej<, navarila som akurat sme sa napapali a pojdeme o 14.00 ku kamoske a o spodnych zubkoch ani naznak...a velmi sa tesim na piatok...cestujeme na SK...mm s nami ostava 5 dni a my 2,5 tyzdna mam aj stretavku zo strednej tak sa celkom tesim...zoska neboj bude dobre...myslim na teba....pekny dnik baby

zoska
1. nov 2010

Dakujem Vám 🙂
ono som sa cítila preto tak nanič, lebo sa to zbehlo všetko v jeden deň, mm bol v Španielsku...proste na všetko zasa sama, tak som sa potrebovala, vyrevat, polutovat, ponadavat a uz je dobre 😅

@lucia očné zuby, no teda 😕 ved tie vychadzaju az medzi poslednými 😀

@zuzulik skus slivkovu výživu alebo štavu, alebo ak maš slivky tak tie povar...a mnohym pomáha aj jablcko s ovsenými vločkami...mozno jej len nesadla kombinacia zo vcera...nasu malu zapieklo hovadzie maso a terz ho radsej nedavam...pockam kym bude starsia 😉

zuzulik
1. nov 2010

zoska, dakujem velmi pekne..teda mozem prevarit susene slivky??? tie mam doma... no vyskusam...ublizit by jej to hadam nemalo...
Inak plne Ta chapem ako sa asi citis, mm je tiez casto na cestach v zahranici a vsetko je na mne,tiez som na malinku taka uzkostliva ..obzvlast ked sa nieco stane 😒 ... prajem vela sil..

loginka
1. nov 2010

@zuzulik mozes aj tie susene slivky 😉 nam pomohol aj jogurt

maculik
1. nov 2010

Ahojte,
ja dnes akosi nestiham, od vcera mame s mm tichu domacnost, sme sa pohadali poobede (kvoli blbosti, ale on zle reagoval a potom sa zobral a isiel na 3h prec), no a odvtedy sa nerozpravame, akurat teraz sme si nieco povedali, ze ide s A.von, tak ja ze co jej ma obliect a to je vsetko. Vcera som isla za nim, ze sa porozpravame, on odmietol, tak som sa aj ja zatala a neustupim prva. Dnes od rana vyvaral, ja som si ani nedala, len polievku, co mama vcera varila, nech si to zje sam 😝
Takze som dnes s malymi, doobeda som si hodku pospala s malym, boli sme vonku, hrali sa, teraz si idem upratat skrinu.
Mama uz zatjra poobede odchadza, ale vecer dojde sestra.

a noc bola zase otrasna, kazdu chvilu hore, asi 2x som ho uspala bez mliecka, ale po polnoci uz nehrozilo, vrestal, kym som mu nedala. Takze rano som bola hotova, plus ma boleli oci, co som si vecer poplakala, no este ze som si mohla tu hodku pospat.

@zoska ty mas niekoho, kto ti malu vezme, ze by si si pospala cez den? Aspon takto cez vikend, ked je mm doma, si pospi.

maculik
1. nov 2010

nikde nikto? 😨 Asi ste vsetky na hroboch, my tu nemame, tak mama popojde zajtra za nas.
uz sa rozpravame, navrhla som aj, ze ci nepojdeme na pivko, kym tu je posledny vecer mama, tak ze dobre. Tak aj to je krocik k udobreniu.
Teraz ideme kupat a spat a von.

a ozaj, dnes mame 9mesiacov 😵

zuzulik
1. nov 2010

@maculik
vsetko naj Petrikovi k 9 tim mesiacom 😵

zoska
1. nov 2010

@maculik jj ked je mm doma tak si pospim doobeda a on je s malou...na vikendy sa vzdy tesim 😉

a inak ja sa tiez viem pekne zatnut ked sa s mm povadime 😅 no ale keby som si chcela veci vyjasnit a on by ma odbil tak by som sa zchovala uplne rovnako 😀 tym ale nechcem podporovat rodinne rozkoly... a mozno v tychto minutach ste uz udobrení 🙂 najhorsie je ze je to takmer vzdy pre uplne blbosti 😒

tiez som nastupila taktiku uspavat bez kojenia a pevne si drzim palce ze Nelka sa zacne menej casto budit ked nedostane vzdy mlieko....no dnes v noci som okolo druhej musela dat lebo sa mi prisala na bradu, aj ruku a plakala...isto nebola hladna, no aj tak som povolila 😝

a som rada ze nie som v tom sama, ze moje dieta ma neklud v noci, velmi mi to pomohlo psychicky ked viacere z vas napisali ze poznaju tuto situaciu 😉

moj anjelik uz spinka, mm pracuje, zajtra leti do Danska, potom do Nemecka, stvrtok pride a piatok ideme na vikend do Tatier 😵 no a v pondelok bud. tyzdem ide zase do Svedska 😠
ale na tie tatry s tesiiim 😉

zoska
1. nov 2010
olifcek
1. nov 2010

@zoska a my sme s aodtialto vratiliii

http://www.rancuedyho.sk/leto/

bolo perfektne, uzasne sme sa presli, popozeralio koniky, oliv bola uzasna, len nocis kusok divne, vcera zaspala uz v novom case o polnoci, cize po starom az o jednej, o pol siedmej uz bola hore ale nastastie este pospala nakoniec az do 8.30...

zoska
1. nov 2010

@olifcek jeej olif vyzera to tam pekne 😉 ja som sem vcera nakukla asi po tazdni, ale too som si pamatala ze vy ste na vikendik na Orave, cize kusok od nas 🙂
ako ste zvladli cestovanie? vydrzala Oliv vo vajku?

svetlankat
1. nov 2010

@lucia411 jej gratulujem k zubkom,
@maculik vsetko naj naj naj, aj ja sa pripajam.
@olifcek tak ste si to tam pekne uzili, super
@zoska kedy idete?

olifcek
1. nov 2010

@zoska je tam nadherne a romanticky 😉 skoda, ze si sa neozvalaaa, mohli sme stretko dat 😉

cesta? nooo, cestou tam bola oli asi 15minut kludna, paq rev, musela som dat prso, ale takmer okamzite zaspala, o 1.5hodky sa prebrala a zase orso, nechcela, tak sme dali rozok a bola dobrucka, aj sme v hypernove v ruzomberku boli tam sme nakupili veci na ranajky a tak, malicka si uzivala sedenie v nakupnom voziku, to zboznuje, no a paq sme cestovali uz s prsom...cestou nazad s prsom, ale dala 2x30minutovy spanok 😀

olifcek
1. nov 2010

@svetlankat co ma @maculik?

@zoska na silvestra tam idete? wooow

@svetlankat jutre prinesiem vajko, abo mm abo poprosim kamosa s autickom 😉 DAKUJEME!!

olifcek
1. nov 2010

inak Oliv uz ma krasne vonku obe spodne jednotky, krasne stoji, i tancuje, chi, robi tapi tapi, aka velka vyrastie, brm brm prstekmi po spodnej pere, papa a par dalsich veci na ,,povel,, he he, je perfektna 😵 😵 ved ako i ine babatka 😵

svetlankat
1. nov 2010

@olifcek ok, petrik ma 9 mesiacikov

svetlankat
1. nov 2010

@olifcek super sikulku mas doma.

olifcek
1. nov 2010

@svetlankat a rozprava 😉 po tatovi opakuje snad vsetko i babo, tato, baba, mama, pa pa, bm bm /akoze brm brm/ a ine, jednoduche slova 😉 mam z nej obrovsku radost 😉 ako kazda z vas, ked babo cosi nove vie 😵 😵

olifcek
1. nov 2010

@svetlankat @blumka tu uz bola?

jaja32
1. nov 2010

@maculik vsetko naj, naj Petrikovi 🙂

zucana
1. nov 2010

@macculik vsetko naj naj petrikovi
@zoska krasne si to uzite zasluzis si
my sme dnes po hodine spanku za cely den zaspinkali konecne
inak aj my uz robime tap tap tapusky a sem tam aka si velika a mame novu hru s gulickami od playskool co loginka davali link v darcekoch a je z toho hotova aj ked este nevie celkom ako na to ale bVI JU TO A REHni sa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre