Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
5. nov 2010

@laxity zalezi ci chces mat praskliny pod servitkou alebo nie..ak chces aj pod servitkou tak potom ked ich urobis, ak ich nechces pod servitkou ale len naokolo tak si najprv oservitkuj a potom krakeluj zvysok

@olifcek v roku je to tretie, ci?

laxity
5. nov 2010

@blumka ďakujem 🙂

olifcek
5. nov 2010

@zoska wooow, uzi si tooooooooo

@blumka 11-12 mesiac, jo x;o) my ideme az koncom februara-zaciatkom marca x;o)

olifcek
5. nov 2010

@blumka takze vlastne niekedy, kedy i vy...kusok som domotana, lebo decembrovcata uz to maju niektore zasebou, no ja stale, ze som februar, no nie? 😅

maculik
5. nov 2010

Dobre ranko 🙂
@zoska uzi si vikend, snaz sa oddychovat, ako sa bude dat 🙂
@blumka uf, chuda Juli, este ze to nebolo do ocka. Pri tychto drobcoch je dobre to, ze aspon oni rychlo zabudnu a su v pohode, aj ked my na to stale myslime a mame to pred ocami 😝

zucana
5. nov 2010

bre ranko vstavali sme o 9tej aj ked noc ani neviem aka lebo stale bola pri mne 🙄
inak zamracene a pocko o nicom na cely tyzden take vam doprajem to vase pekne 😉
@zoska uzi si to moja a oddychuj nech sa manzel stara trosku on asi bude potom potrebovat nejaky pobyt 😀
inak bud.tyzden idem ku gyndasovi....zas tam oplieskame peniaze ale tak vraj uz musim ist 😅

svetlankat
5. nov 2010

caute baby, ide ma porazit, Miska konecne zaspala tak zazvonil zvoncek pri dverach, musim povedat mm nech ho uz konecne odpoji, teraz je taka mrzuta chudatko moje.
@blumka juj dobre to dopadlo, ten plac si viem tiez zivo predstavit. Moja zlatunka

@zoska pekny vikend

olifcek
5. nov 2010

@svetlankat mne Oliv prave zaspava...milujem divat sa na nu, ked zaspinkava....cucka si, vyzera spokojne a zaspinkava x;o) zboznujem to moje lepidielko i preto, z eje to lepidielko, ved uz mozno o rok nebude lepidielko a bude mi to chybat, hech

dufam, ze nedojde postarka a nezobudi mi ju

svetlankat
5. nov 2010

@olifcek dufam aj ja, mna uz ide z toho zvonceka porazit, vcera ju tiez zobudili letaky ale to nebola az taka tragedia lebo spinkala uz 2,5 hodiny, ale dnes len pol hodku, teraz je taka mrzuta

avaka
5. nov 2010

ahojte 🙂
@blumka,joj,Blumka chudatko Juli,ale fakt,ze aspon do ocka rovno nie...nech sa rychlo zahoji... 😵
@zoska,nemaluj certa na stenu... 😅 ,ja som veru vcera len tak tak k malej priskocila...kukala jak puk,ze co skacem... 😀 a krasny vikendik zelam,uzite si to 😉 aj pocko vam krasne vychadza

@zucana ,aj ostatne,uz vam robili cyto po porode?lebo mne po 600 nedeli nerobil,ze po pol roku 😕 a este som sa nevychystala,tak tiez musim...

@svetlankat ,tiez by som zurila,odpojte zvoncek veru...my sme precvikli kabel pri prerabkach a stale ho nikto nezapojil,mne to tak vyhovuje,este ho mame taky,ze by zobudil aj medveda,tak som rada 🙂 ked viem,ze ma niekto prist,poviem,prezvoni mobil,susedia ,postar,nauceni klopkaju a ostatni... 😕 😝
mne tiez mala spinka,robim jej tel.maso,por,mrkvu,zemiak a cervenu sosovicu,tak som zvedava...
vy ste ju mali tiez lupanu? 😕 ja som taku kupila v zdravej vyzive,sa mi aj dost draha zdala..

olifcek
5. nov 2010

@avaka mne robili...ja som bola na gynde v marci, cize 3 mesiace po porode...ci az v aprili?
@avaka ja som stale nerobila strukoviny...ani cervene maso...cez vikend napravim 😉

svetlankat
5. nov 2010

@avaka presne tak odpojime, ocovi som uz dala kluce od brany, segra vzdy prezvoni. My mame dnes spenatik zemiacik a zltko

svetlankat
5. nov 2010

@olifcek neviem uz malu uspat, asi az po obede, a to netusim ako dlho potiahne kedze teraz spala len tak kratko, keby som nahodou nestihala na druhu dam ti urcite vediet, to len aby si pocitala aj s alternativou, ze nebudem stihat

maculik
5. nov 2010

kocky, Petrik akosi viac zacal pit mliecko cez den a odmieta prikrmy, teda hlavne doobeda a poobede, obed este ako-tak zje, aj ked vcera tiez ani tomu velmi nedal. Myslite, ze to moze byt zubkami? Lebo doteraz papal pekne... Teraz proste zatne usta a koniec a o chvilu uz mrnci tym tonom, ktorym si pyta mliecko, dam mu a o chvilu je ako vymeneny - vysmiaty, ukecany... Tak neviem, dufam, ze je to len prechodne a zase zacne papat.
Nemate s tym tiez niektora skusenost?

zucana
5. nov 2010

@nonja chudatka uz fakt by vam mohli zistit co to mate..... 🙄
@blumka stava sa aj v lepsich rodinach 😀 akoze vy nemavate moc incidenty ale chuda juli hlavne ze je oki a ma taku dobru sestricku 😵
@avaka mne uz robili 2krat....raz hned po porode a raz pred mesiacom a bud.tyzden idem ku gyndakovi lebo druhyraz mi robili v nemocnici ako preventivku (tu prosim pekne robia zadarmo preventivku ze kazde 3 roky) noa ja som mala CIN 1 pred tehu tak preto a teraz zatial nemam nic 😵

zucana
5. nov 2010

baby moja vikinka sa uz 20 minut sama hra v boxe s plysakmi a loptou az mam vycitky 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
5. nov 2010

@maculik mozno ze mu lyzicka blizi dasienka, neviem mohlo by to byt aj zubkami, mne Miska pri prvych zubkoch odmietala papat vseobecne, to sme este nemali prikrmy.

zucana
5. nov 2010

@maculik viki papa uzasne takze nepomozem....ale raz odmitala ke disiel prvy zubok a ked jedla vela mm
my teraz papame takto:
6.00 mm
10.00 ovocie
12.00 mm
14.00 obed
17.30 mm
19.30 vecera
21.00 mm
vnoci 2krat cuc mm

nemam pridat dalsi prikrm?

svetlankat
5. nov 2010

@rivatha my sme mali posledne tri dni cervenu sosovicku a velmi chutila, aj ked sa mi zda ze Miska viac poprdkavala, ale nijaky problem iny zo zazivanim nastastie nebol. Musim povedat, ze fakt z vetrami problem nema, to bude asi po tatinkovi. 😀 😝

svetlankat
5. nov 2010

@zucana mate desiatu obed veceru, ja by som este pockala. Popripade na ranajky trosku chlebika nech si zvyka.

zucana
5. nov 2010

@svetlankat chlebik dam sem tam poobede okolo 16.00 len nepijeme nic.... 🙄 teda okrem mm

olifcek
5. nov 2010

@maculik istotne zubky, alebo skus silikonovu lyzicku 😉
@zucana my mame tiez len 3 prikrmy, ale podstatne viac mm papame, najma v noci...ale podla mna dalsi netreba...ved pomedzi este chrumky, my i rozok...

@svetlankat cervenu sosovicku s cim si robila? so zemiacikom?

avaka
5. nov 2010

@maculik ,mozu byt asi zubky...

no baby,tak super a ja vobec este nemam cyto robene... 😠 ,ja som bola rada,ze som sla k tomuto gyndosovi,je dobry,aj ordinaciu,ale cim dalej viac vytazeny...a uz na tej prehliadke som mala pocit,ze si ma radsej odsunie na neskor... 😒 no radsej tam pojdem uz v pondelok...

olifcek
5. nov 2010

@zucana my tiez len mm pijeme...a budeme este rok...mozno az v lete pridam tekutiny... @annag tiez len koji, okrem mm nepije jej drobcek nic ine a to ma jej drobcek viac ako nase....

blumka
5. nov 2010

@zucana no ved cely cas nic, tak ked raz tak poriadne 😅
ja by som na tvojom mieste nedavala dalsi prikrm..my sme stale na dvoch ale 2-3x tyzdenne mame akoze tri, to ked jej na ranajky dam jogurt...

avaka
5. nov 2010

@svetlankat ,ako si robila sosovicu?mala si tiez lupanu?

@rivatha a ako robis cestoviny?ja rozmyslam,ze uz by som skusila aj v celku dat ako prilohu 😕
aj my mame 3 prikrmy a nemiem,ci mam od 10.mes,zaviest veceru..

svetlankat
5. nov 2010

@zucana ani mi nic ine nepijeme, sem tam mrkvovu stavu ale aj to len pred obedom ked uz je hladna.
@olifcek so zemiacikom a zala som aj kocku maska. Len daj pozor cervena cocka sa velmi rychlo vari, ja som ju dala hned zo zemiakmi

avaka
5. nov 2010

Elu strasne bavi jedlo,keby ste ju videli,ako sa trasie,ked vidi,ze nieco bude... 😀 len keby naozaj aj tolko zjedla.. 😒 vcera som jej dala cely zemiak aj mrkvu do ruky,ale som jej to musela vziat,lebo si ho cely napchala do ust a jedla ho aj ked ju natahovalo ,asi nechape,ze to z toho ju natahuje... 😅

svetlankat
5. nov 2010

@avaka ja som kupila v dmku alnaturu sosovicu cervenu bio, neviem ci je lupana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre