Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
17. jan 2011

ahojteeeeee, konecne za pc 🙂

bolis me dnes u @svetlankat, bolo super, super a este raz super. Miska a Oliv sa krasne spolu hrali. Miska skoro stale v stoji a chodzi, hehe, uz i bezat vie, parada, taky malicky cloviecik a tak krasne chodi. a ako sa vie predvadzat, chi. Oliv tiez chodila a stala, ale tak, s oporou este, samozrejme 😉 Oliv sa pacil i havko, naposledy sa s nim moc nekamaratila, hehe. podarene bolo, ako Miska Oliv cosi urobila, ta zacala slabucko plackat, tak ublizene, a Miska, ked sme s apozreli, zacala OLivke davat pusinky, ona akoze nic, paq sa @svetlankat orocila, ja som na ne bidela stale, lebo boli oproti mne, Miska zase capla par krat po Olivke, ta zase zacala plackat, Miska kuk na mna a hned pusinky Olivke 😅 inak Olivka davala kusat Miske hracky, hehe, fakt zlate boli. uz sa tesim na navsteve u naaaaas... a pridajte sa kludne @lienka2, @blumka, @garonka, @katka888, @naty1976

olifcek
18. jan 2011

@lienka2 😵

laxity
18. jan 2011

ahojte

@jaja32 dnes opäť držať všetkým palce a aj my budeme tebe....je predsa SVETOVÝ DEŇ SEXU takže sa sexuje večer babule 😀 😀 😀

@maculik tak ako? dúfam, že bolo lepšie ako predošlú noc a že už bude len a len lepšie...božtek Petríkovi posielam 😉 ozaj ako bolo na cvičení s Peťkom? Som sa zabudla vtedy spýtať a možno si to aj písala, len som nečítala 🙂

blumka
18. jan 2011

@olifcek dakujem za pozvanie, ale nam uz hori stahovanie, pomaly zacinam balit, vyuzivam kazdu volnu chvilu, kym je terezka v skolke a juli spinka, takze ja az kym sa neprestahujeme sa na stretkach nezucastnim...teda okrem toho narodeninoveho 😉
ale potom spravime stretko aj u nas 😉

jaja32
18. jan 2011

@blumka jaaaj, tak uz balis? no super 🙂
@laxity 🙂 🙂

blumka
18. jan 2011

@jaja32 este nie tak poriadne ale uz zacinam...vcera som pretriedila detske veci a uz som ich tak naukladala ze len ich mm vyhodi na povalu a tam budu cakat na tretie babo. take drobnosti co bez nich vydrzime do marca uz tiez su v krabiciach...tak pomalicky...vela sa aj tak neda, lebo juli mi "pomaha" 😅 a poobede som s terezkou,
Dnes pridu robit schody, o tyzden kuchynu, hore sa dokonca buduceho tyzdna dorobi, dolu to uz tiez vyzera ze to je obyvatelny dom...takze uz sme vsteci taki nabudeni 😀

andrea2603
18. jan 2011

@jaja32 tak toto ti musím napísať. Liv išla spať večer o 21.30, znovu sa metala, potom cecala, potom stonala, potom zase metala ... znova jej hodinový rituál 😝 😅 , ale po 5 minutách som na ňu skríkla, že Liv stačí, zavrieť oči a spať! a ona sa otočila nabok a v momente zaspala, zobudila sa až o 3.00, trošku cecla, potom o 5.00 a potom som ju budila o 7.00, lebo sme išli do škôlky. Tak neviem, či na ňu zaberá, to že už skríknem, aby sa upokojila, ale keď len toľko, žiadny problém 😅 , konečne som sa po 2-3mesiacoch celkom dobre vyspala.

ivka79
18. jan 2011

Ahojte mamky,

nemá tu niektorá z Vás problém so stravou? Lukáško mi chce zatiaľ iba vyslovene rozmixovanú stravu. Inú mi nezje, skúšala som už len pučiť, ale vždy to buď vypľuje alebo ho napne, prípadne to vyvráti. Takže ani žiadne chlebíky, rožky, kexíky nehrozia. Poraďte, ako ho to naučiť? Inak papá celkom dobre, len to musí byť mixnuté...

andrea2603
18. jan 2011

@ivka79 Liv papá mixnutý obed, ovocie strúham, prípadne pučím, ale rohlík a chleba zje v pohode. Zatiaľ to neriešim to mixovanie, možno tak o 2-3 mesiace s tým seknem a bude musieť papať aj nemixované 😉

lienka2
18. jan 2011

@ivka79 my musime mat obed mixnuty, inak banan papa sam, aj chlebik ci rohlik, jablko struhane.. myslim ze neostava nic ine len stale skusat a ponukat 🙂

maculik
18. jan 2011

Ahojte 🙂
@laxity diky 😵 Noc taka dobra aj horsia. Dobra v tom, ze prvykrat sa zobudil az o pol1, co zvycajne uz byva hore o pol11. Teplotu mal stale len do 38,5, takze ani cipky sme nedavali, aspon to.
A horsia v tom, ze po tej pol1 sa budil kazdu chvilu, tak sme dali pocucat, sunar budem znovu davat, ked bude bez teplot a to uz v noci uplne prestanem kojit. No a o pol5 sa mlady pan zobudil vyspaty, ani mliecko nepomohlo, chcel buntosit, tak ho mm vzal prebalit a po hodke sa mi ho nejako podarilo uspat. Spali sme do pol8, potom 15min cucal a prisla Adelka a zacal ranny kolotoc 😀
Teraz sa hra a pojdeme buvat.
Len ma trapi, nechce papat. Dnes som mu miesto jogurtu spravila taku ovocnu mliecnu kasu, to ma rad, a zjedol len par lyzic. Obed sice mu varim, ale uz teraz mam obavy, ze nic nezje (ako posledny tyzden). Este poobede vyzivu ako-tak a vecer krupicu, ale to nie je normalne jedlo ☹ Ved nepapa zeleninu a masko, pecivo ani nevravim, tak len dufam, ze sa rozje, aspon tych jeho klasickych 100ml keby zase papal ☹

a na cviceni bolo vtedy super. Skoda, ze vcera sme nemohli ist. Ma nas tam chodit 7, vtedy sme boli ale len 2, no a P. bol uplne zlaty, lozil po celej miestnosti, nahanal loptu, liezol (resp.plazil sa :D po lavicke z jedneho matraca na druhy a podobne veci, potom na zaciatku a na konci, ked ta cvicitelka spievala pesnicku (musim sa naucit slova), tak ho mala na rukach a tapkala mu s nohami a rukami, tak sa rehotal, no zlaty bol, ani nemrnkol.
Uz sa tesim, ked pojdeme nabuduce, aj mne to dobre padlo vypadnut trochu.

Inak, dnes idem vecer s kamoskou na veceru, to je ta Slovenka, co sa asi 3mes pozname a byva asi 200m od nas, ale 1.2. sa stahuje do Koblenzu za frajerom, skoda... Tak ideme si posediet na 2h, ked mali zaspia, tesim sa 🙂

maculik
18. jan 2011

sorry za dlzku prispevku 😅

svetlankat
18. jan 2011

@olifcek jej Oli krasne si to opisala, Olifka je velmi sikovna, krasne sa vie hrajkat a je uzasna. No a jedneho dna sa pusti a uz ju nezastavis.

jaja32
18. jan 2011

@andrea2603 🙂 🙂 super, tak staci skriknut....ked to aj dnes pomoze, tak to na nu asi bude platit 😀 konecne si si pospala. Nam vcera pre zmenu natalka protestovala. Nechcela vecer mlieko, ani spat. Tak sme si lahli s mm do postele a malu nechali tak. Pluvala, hadzala sa, metala, skakala, dzavotala, prehadzovala z boka na bok a po hodine zaspala sama. Prvy krat zaspala sama. Nas s mm aj presla chut na vsetky aktivity, vypili sme si studeny caj, pozreli telku a hajde spat 🙂
@blumka jaj to je krasne nabudenie 😀 , pobalit sa da rychlo ale potom to vybalovanie. No, ale uz budes vo svojom, tak to bude super. Tesim sa.... no ved prideme kuk 🙂

blumka
18. jan 2011

@jaja32 jasne ze pridete 😉 s tym ratam 😉
a to vybalovanie
😝
ale uz poslednykrat v zivote, teda dufam...za posledne 4 roky som sa stahovala 3x
😅 a inak to uspavanie ako opisujes to u nas funguje uz asi 2-3 mesiace....ja nemam silu ju mat na rukach ani ju stale ukludnovat..tak ju necham tak nech sa mece, trepe, skace, hadze atd..a po hodine zaspi aj sama.. O siedmej s nou idem do postele, o osmej, niekedy o pol deviatej, uz bolo ze aj o deviatej ale to je skor vynimka, som uz v obyvacke a mam cas pre seba 😉
dnes v noci napr. sa zobudila o 11:15 a bola hore do druhej...a chodila po postielke, obcas kukla ci som tam, rozpravala si, raz si aj poplakala lebo sa buchla ci co, ale som jej zacala spievat tak znova sa ukludnila a ja som sa otocila na druhu stranu, prikryla ucho paplonom a driemala som...vnimala som ju ze nespi ale kym neplakala tak som si ju nevsimala..potom to vzdala a zaspala...

zucana
18. jan 2011

cafte baby my noc ok ale nad ranom sa zobudila a nechcela spat a ked cuca tak cucne potom sa odtrhne dam dudel jeduje sa a chce zas prso cucne zasa sa najeduje....neni to ze mam menej mlieka ? schudla som 3 kila dufam ze tym to nemoze byt ☹
a ked mame sopliky asi nie von zze???sem tak rano uz aj zakaslala .... 🙄

blumka
18. jan 2011

@zucana ja by som na tvojom mieste sla von...nadcha potrebuje cerstvy vzduch aby sa preliecila..ja s detmi chodievam vonku ked maju len sople..

jaja32
18. jan 2011

@blumka 🙂 🙂 vecer som si spomenula, ako si opisovala co vsetko juli robi. Ja uz nevladzem uspavat na rukach. Hlavne nie po vcerajsku. Boli sme aj s @andrea2603 a Liv na prechadzke a 3/4 cesty som ju niesla na rukach. Vecer ma boleli ruky a dnes ani nehovorim. Tusim som svalovicu dostala.

jaja32
18. jan 2011

@ivka79 ja malej mixujem odusu. Jablcko struham, rohlik davam po kuskoch (ten spapa cely), banan bud si sama dava, alebo popucim a krmim.

jaja32
18. jan 2011

Vcera som skusila dat malej kuraci vyvar, taky nas. Bol malinko soleny a ona by jedlaaaaa. Dala som len asi 2-3 lyzicky na skusku. Pockame do roka, ale neodolala som.

maculik
18. jan 2011

@zucana von pri soplikoch mozes ist, praveze sa odporuca, lebo je tam vlhkejsi vzduch a to pomaha. Dokonca nasa dr (a niekde som to aj citala) hovori, ze aj ked dieta kasle (jasne, ze nie nejako brutalne) a nema teploty, tak stale sa ma chodit von. Takze kludne chod 🙂

maminnka
18. jan 2011

@blumka ja sa uz na balenie a vybalovanie tesim 🙂 mam rada ten pocti, ze si to v prazdnom byte zariadim nanovo, akm dam hrnceky a pod. A to som sa stahovala uz patkrat a este ma to nepreslo 🙂

maculik
18. jan 2011

@jaja32 ja som takto pisala akurat cez vikend, ze mm dal Petikovi nasu cesnacku (nevedel, ze sa cesnak moze az od roka), bolo tam aj trosku smotany, osolena len mierne (my velmi nesolime) a majoran, a ten sa nevedel dojest 🙂
Keby takto ale jedol aj to, co ja mu uvarim, opica mala, vtedy len vymysla, zatne pery a koniec 😠

maminnka
18. jan 2011

co sa tyka jedla, uz nemixujem, bude pokrajam na male kusky, alebo popucim vidlickou. Kusky zeleniny k obedu jej nechavam cele a pekne si ich sama berie rucickou a papa.

lienka2
18. jan 2011

@blumka jaaj ty uz balis 🙂 a ja ze co ta tu nevidiet 🙂
ja by som tak rada nieco pomenila na nasom byte, ale kazdy mi hovori ze sa neoplati kym je Luky maly.. ale pozeram ze napr. @avaka ma bielu gaucovku, @zoska ma tiez taku peknu vyzera nova.. my travime cely den v obyvke, tak ktovie ako by vyzerala nasa.. no laka ma to 😅

maculik
18. jan 2011

@maminnka tak to si asi jedna z mala 😀
ja mam stahovania plne zuby, za posledne 4roky som sa stahovala 5x a teraz dufam, ze tu ostaneme min.tie 3roky, ako mm predlzia zmluvu. A potom uz uvidime, co poriesime.....

No nic, idem varit, robim dnes "fasirky" z ovsenych vlociek, tak kym maly spi, idem sa s tym piplat 🙂

maculik
18. jan 2011

@lienka2 nekupuuuuj bielu 😝 My sme akurat taky maly kremovy gauc poslali nasim (boli tu min.tyzden stahovaci pre staru spalnu, dali sme ju k nasim, nech tam mame kvalitny matrac a skrine si daju asi do pivnice), lebo je uz "krasne" pokreslena perom od Adelky, nejde to uplne nicim dole a tiez ako po nej hocikedy chodi papucami (neda sa ustriehnut, aby sa vyzuvala, aj to kreslenie neviem, kedy realizovala 🙄 , tak bola taka spinava, ze az. Takze hned, ako si kupime bud.mesiac nove matrace, tak dalsia polozka na zozname je nova sedacka, ale rozhodne CIERNA :D

andrea2603
18. jan 2011

@jaja32 takže svalovica 😀 😒 zo včerajška? Inak ma napadlo, že na balkóne mám takú klasickú buginu, ak by si chcela vyskúšať, či by ti v tom dlhšie nevydržala na prechádzke, tak si ju môžeš zobrať, ja ju až niekedy na jar, na leto chcem svokre zobrať, aby sme nemuseli už potom kočík vždy do vlaku nosiť, tak tam by som ju mala, lebo to je ešte po Brankovi a už chuďátko dosluhuje 😎

@zucana aj naša MUDr., že dieťa aj keď je choré môže ísť trošku von, pokým nie sú horúčky samozrejme, ale ja sa vždy riadim tým, že ako sa má dieťa, lebo teplotu nemusí mať, ale keď vidím, že je naozaj také ... no vieš 😕 , nie vo svojej koži, tak von nezoberiem, veď aj dospelý, keď na neho niečo lezie, tak sa mu nechce motať po vonku. Tak treba dať aj na svoj inštinkt 😉

blumka
18. jan 2011

@maminnka ano, toto mam rada..ved uz teraz sa neviem dockat ako si poukladam moje veci do mojich polic atd..a ked konecne vyberieme veci co su este stale zabalene v kontajneri ako sme dosli z usa...len to mi na tom vsetkom vadi, ze nemam na to cas..
aj to mam rada na stahovani, ze sa preriedia veci..kopa zbytocnosti sa vyhodi...

blumka
18. jan 2011

@lienka2 my sme s mm tiez uvazovali nad bielou abo kremovou ale sme si povedali ze teraz kupime taku od znamych modru a neskor ked deti vyrastu tak bude kremova...
mame len jedno hojdacie kreslo kremove a to uz tiez bolo popisane...a to uz terezka si dava pozor...teraz nastupuje juli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre