Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
20. jan 2011

@zucana aj my, ked tak vodu, caj ee...

lenica81
20. jan 2011

@avaka 😀

andrea2603
20. jan 2011

@avaka 😀
Liv tiež nenosí topánky, len keď ideme v babyvaku von, tak vtedy jej dám čižmičky, veľ.19 a sú jej obrovské 😅

maminnka
20. jan 2011

@avaka hehe, aj nasa toto robi! dnes som nakupovala, za 5 minut mala dole topanky aj podkolienky, musim ju neustale sledovat, lebo ona to samozrejme, vsetko s pozitkom vyhadzuje z kocika.... a doma sa tiez vyzuva, najma pravu ponozku... ta lava jej az tak nevadi 😀

lenica81
20. jan 2011

@maminnka Vilko tiez vyzuva len pravu, a okusuje tie protismykove bodky, macikov a pod... 😎

@zucana, k tej doktorke skoda reci... zato, ze ona si tam vyvolava, tak nech sa potom nestazuju, ze maju sklz hodinovy... a nechat male dieta cakat a este aj vyzlecene... 😔

maminnka
20. jan 2011

@zucana teda fakt horor zazitok co pises!! Ako moze lekarka pocas vysetrenia telefonovat? nechapem... aj nasa niekedy vola, ked sestricka jej poda mobil, ale clovek pocuje, ze su to zavazne pripady a trva to maximalne 30 sekund. Nepaci sa mi to a ten pristup k dietatu?! Ze ci sa Viki vyvrieskala?! Ja by som tam viac nesla, vobec sa ti nedivim, ze ju chces vymenit.

zucana
20. jan 2011

@maminnka vidno ze naty je pravacka 😀
no smutna som z toho pristupu...najhorsie je ze keby som chcela zmenit taku inu robia v tej istej budove a sa navzajom zastupuju tak by mi peklo robila....takze pockam kym sa prestahujeme....jedina vyhoda je ze je pri dome ale hroza inak...a sestricka detto.....ta je na telefone cely cas s kamoskami a deti cakaju kym sa vyrozprava...alebo si vyvesi telefon pritom sa da objednat iba telefonicky....

garonka
20. jan 2011

kukuk 🙂

@alex aj tobi ma 13cm a skušali sme topanočky 20tky a mu boli male ale to zrejme preto, že boli asi uzke 🙄

@zucana jej supiš miery 🙂

@olifcek ja tiež dam tobimu vodu aj čajik a podľa mňa su aj ine tekutiny potrebne ako len mm 😉 ja nejak tu annag nemusim 😝
ach to očkovanie MMR straší aj mňa, furt uvažujem či ho dať na 12 m pichnuť keďže v decembri dostal poslednu očkovaciu latku tak neviem 😒

lienka2
20. jan 2011

ahojte 🙂
my sme dnes spali cez den az polhodinu 😔 sa zobudil s placom a uz nezaspal.. tak som zvedava na vecerne zaspavanie, lebo aj vcera sa len krutil na posteli a pretacal.. skusala som aj to co @andrea2603 pisala vcera, aj este niekto dalsi, ze skriknut na dieta.. no ten moj miesto toho aby sa prestal vrtiet sa rozreval 😅

a k tomu pitu a cukru.. ked mal Luky nejakych 4-5 mesiacov tak som mu ponukala len vodicku.. nechcel.. prislo leto, horucavy, prve prikrmy, tak som dala zriedenu ovocnu stavu hipp aby aspon nieco vypil.. doteraz ju pije, sem-tam aj caj konecne.. je v nom cukor, ale bohuzial detsky caj bez cukru som nenasla.. vody si da mozno dva hlty a viac nie.. takze chtiac-nechtiac musim mu dat caj hoci s cukrom ked chcem aby nieco vypil..
keksiky papame bez cukru, ale uz mame doma aj od hami co sme dostali a je tam cukor.. dostane.. obcas vyzivka s cukrom.. urcite mu neposypem cukrom ovocie ci ine jedlo, ale myslim ze uz je dost velky na to aby ho v nejakych potravinach zvladol.. a troska cukru si myslim ze aj dieta potrebuje.. ale to je len moj nazor 🙂

inak @avaka, uzasna fotka 🙂
ja tiez obcas Lukyho najdem bez ponozky, on stoji na mieste a sliape si po nohach a tak si ich vyzuva 😀

olifcek
20. jan 2011

@garonka poznas vobec @annag? Co na nej nemusis? To, ze pomaha maminkam ako vie? Alebo? A k tej mmr. Ockuje sa v 15.az18.mesiaci veku dietata, takze skor bych nedala urcite. Cim starsie babo, tym lepsie znesie ockovanie

olifcek
20. jan 2011

@zucana ta lekarka a sestricka...brr @avaka mala je krasnunka. Inak, vonku je super vzduch

olifcek
20. jan 2011

vodu, cukor uz viem. Chystate sa od roka solit? Teda, ak to uz nerobite...pediatricka uz sol povolila, ale neviem, zatial nesolim, ako vy? Nezatazi to este oblicky? Dajte info, co mienite... I ked uz mam pocit, ze je vsetko 50:50, co citam odborne clanky a knihy

olifcek
20. jan 2011

@zucana jej, rocne miery podobne nasim na rok 😵

maminnka
20. jan 2011

@olifcek ja po roku postupne prechadzam na jedlo, co varime celej rodine, samozrejme s istymi obmedzeniami. Nesolime vela, cukor pouzivame iba do caju vlastne. Takze bude papat normlane s nami. Dnes som jej dala trosku zemiakoveho pyre, velmi jej chutilo.

olifcek
20. jan 2011

@maminnka ved to, Oliv uz nechce ine,. nez z mojho taniera... zatial som jej davala jej papu na moj tanier, ale ona vie, ze to je ine a kusok strajkuje... takze ked moc nekorenime, davat z nasho? v pyre bolo normal maslo i mliecko, jo?

olifcek
20. jan 2011

@laxity davas lipanka i coko, alebo mixovaneho, ci len vanilku? som dne skupila z kazdeho po par kusov a OLiv zatial davam vanilku, ale coko je neskutocne dobrunkeeeee... x;o)

juj a ktosi sa ma pytal, co lipanek stoji, tak 130g teraz v bille 89centov

lenica81
20. jan 2011

mna este na margo jedla napadlo, ze sojove maso baba mozu, lebo my raz za cas si robime... 😅 tak ked budeme davat, to co mi jeme, tak co s tym...

olifcek
20. jan 2011

@svetlankat @laxity je podobny?

http://www.mall.sk/roboticke-vysavace/sencor-sv...

v carrefouri ho maju za 149eur...

lenica81
20. jan 2011

@olifcek ved prave, ze v poslednej dobe mi strajkuje, ked jeme my, svoje nechce jest... takze musime jest v iny time... 😒 ako on...

olifcek
20. jan 2011

@lenica81 soja je silny alergen, vraj... preto som OLivke este nedala... ale fakt, podla toho, co citam... nech sa rozhodneme akokolvek, najdeme podporu ... lebo fakt, niekto cosi odporuca, iny nie, a naopak... ja len robim tak, ze co je fakt alergenom, tak pridavam opatrne a postupne...

lienka2
20. jan 2011

@olifcek ja zatial nesolim, skor prisypem troska korenia.. rascu, petrzlenovu vnat.. ine sme zatial neskusali.. ale napr. vcera bolo masko na olivovom oleji a cibulke s rascou a fajne bolo, aj mixnute 🙂

olifcek
20. jan 2011

inak, ja na vode. ze ju babatka piju, nevidim nic zle, len to nie je dolezite u babatka, co pije mm i cez den 😅

my ked sme boli u @svetlankat Oliv uchmatla Miske poharik a pila z neho vodicku... teraz, ked pijem vodu, Oliv prehltne a ukaze a povie daaa, tak jej dam kusok vodicky do lovi nekvapkajuceho, alebo doidy poharika, ked chce ozaj, napije sa, ale zvacs alen robi bublinky x;oD Oliv na vodicku zatial proste nie je naucena, a chcem ucit az v lete, lebo to uz bude mat 18 mesiacov veru a asi uz bude fakt smadna.. 🙂 zatial mame i len z mm dost mokre plienky, takze zatial vodu nemusim riesit...

zucana
20. jan 2011

@olifcek ja solit este nemienim a varit musim extra....bud.piatok ideme k alergologicke aspon mlieko by mohlo prejst.... ☹

olifcek
20. jan 2011

@lienka2 vidiiiis? Lubka, super, vnat pridam, to fajne ochuti papanie .. inak Oliv zboznuje po novom zeleninku a maskom a ryzou, tak toto varime x;oD predtym sme rtyzu nerobili, len masko, zemiacik a brokolica vzdy, tu zboznuje, teda, zboznovala..

lenica81
20. jan 2011

@lienka2 ja som davala rascu a strasne mu chutilo papat vtedy... ale furt zabudam, ze uz mozme co to pridat... aby to nebolo fadne... 😉

olifcek
20. jan 2011

@zucana silno budem drzat palce, Zuzka... my zajtra ideme na krvicku kvoli zelezu, tak dufam, ze to uz bude ukazkove a uz tam nebudeme musiet...

olifcek
20. jan 2011

@zucana a dakujem, lebo sol zatial ja tiez nechcem, nechcem oblicky zatazovat... no ja osobne ale moc nesolim...teda svoje jedlo 🙂 mm kusok viac, Olivke zatial bez

lenica81
20. jan 2011

@olifcek ja davam pit aj kvoli tomu, ze ked chcem niekam ist sama, tak aby si mohol nieco na pitie dat... ako napr. teraz planujeme s mm cez vikend doobeda skocit do mesta a budu tu svokrovci, tak nech povaruju... 😀 a dieta by sa malo pomaly ucit ako pit, jest... tak aj preto... 😉

lenica81
20. jan 2011

@olifcek u nas ryza nejde... ☹ kasu spraska, ale k masu teda velmi zatial nie...

olifcek
20. jan 2011

@lenica81 moja Oliv pit nastastie vie, ale nevyzaduje... my ked niekam ideme, je v manduce a tam si cucka, ked zaspinka, odpoji sa a hajinka... ja OLiv nemam komu nechat povarovat, takze mam po probleme 😀

lienka2
20. jan 2011

@olifcek Oli, ja uz vnat davam par tyzdnov.. do polievky.. a solit sa zatial nechystam, ved aj korenim sa da ochutit jedlo..

@lenica81 ja som to masko robila presne tak ako pre nas, len bez soli.. skoda len ze ho nechcel papat take kusky, ale tak aj mixnute to malo fajnu chut 🙂

ja si myslim ze pomaly mozeme davat to co aj my papame, samozrejme s urcitymi obmedzeniami, a aj tu urcite plati ze vsetko s mierou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre