Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
3. feb 2011

@matesl v manduce je to bezpecne, nakolko to nie je klokanka 😉 a je tam max hodku vkuse, paq ju vyberam, lebo sme na navsteve, ci niekde na pape a pod. 😉 moze tam byt kludne az 4 hodky vkuse 🙂

dorotka2
3. feb 2011

@matesl aj ja som za, aj kazdy tyzden, aspon nam bude veselsie 🙂

@olifcek ja som si tiez kupila manducu, nakolko musim nosit na 2 poschodie Viki a aj nakupy a nejak je to tazsie, ked je vacsia a vacsia a je to jedine do 20 kg, ale co ja viam, je v celku spokojna ako bola aj v inom nosici,no ja citim krize, aby si na to nedoplatila, co potom s druhym babom. 🙂 A inak niekde som neviem, ci citala, alebo pocula,ze je manduca sice v poho, ale neodporucaju len manducu na kazdy den, vraj sa nieco moze stat s chrbticou. Inak Viki tiez kocik nejak neoblubuje, hlavne teraz, ked chce behat, ale ved uz na jar asi nahradite nejakou trojkolkou alebo tak, nie?

olifcek
3. feb 2011

@dorotka2 ja ale inu moznost ako manducu nemam, kedze kociar mi odmieta a ja ju plakat nenecham. babo je spokojne v klokanke i v manduce, co je ergonomicky nosic, ale v klokanke tlaci babu na pohl. organy a nici chrbticu, kostrc... 😉 manduca je super vec, ale veru, citim vzpriamovace, ked Olivku z manduci vyberiem... druhe babo? zatial neplanujem a ked, tak snad sa dam dovtedy dokopy 😀 😀

oliv ked zacne chodit, tak bude menej a menej nosena, takze v poho 😵 😵

olifcek
3. feb 2011

@dorotka2 veru, ked zmizne sneh, Oliv sa bude vozit v autiiiicku a tlacit si ho pred sebou a odrazat sa na nom, kedze jej tio uz teraz ide 😵 😵

lalipop
3. feb 2011

@dorotka2 my uz mame trojkolku pripravenu . syn sa na nej naucil pedalovat ako 1.5 rocny, tak uvidime ako to pojde malej. ja sa najviac tesim ,ze sa budeme bicyklovat, ked sa trochu otepli. malej sa najviac pacil zvoncek, ked som ju posadila do sedacky.

laxity
4. feb 2011

Dobré ránko

ja len neviem čo sa deje, ale Naty odvtedy ako včera zaspala bez papania a prsníka, tak sa zobudila o pol noci-dala som prsník nechcela, začala plačkať, tak som ju iba hladkala a zaspala a tak isto aj o 6.00 ráno, vôbec nechce prsník začne plakať, jediné na čo sa chytila je čajík a teraz papá chlebík s troškou masla ☹ , ako náhle ju chcem priložiť, tak začne plačkať a odťahuje sa 😕 čo to môže byť?

laxity
4. feb 2011

krásna fotka baby, vidno, že ste sa mali super, som zvedavá na ďalšie 😕 🙂

zucana
4. feb 2011

@laxity neviem mozno jej neni dobre a citi sa slaba na tahanie?

laxity
4. feb 2011

@zucana no je toho viac, čo ma napadá ☹ uvidím, ale tak ponúkam čajík a vodu, takže v pohode celkom 🙂

svetlankat
4. feb 2011

@katina2209 ja som s nim veeelmi spokojna, le lahucky a lahko sa sklada, ja sobne mam rada klasiku, mne pri golfacoch chyba ta rucka v strede, v podstate len v tom je roziel a aj v skladani, medzi klasikou a golfacom

svetlankat
4. feb 2011

@laxity mozno sa odstavuje, mozno zubky

laxity
4. feb 2011

@svetlankat aj ja som si myslela, že sa odstavuje - to by bol ten lepší prípad, ale teraz ukázala znak, tak som skúsila dať prsník a chytila sa a hneď zaspala 🙂 , tak som zvedavá...ale 14 hodín bez mlieka ☹

svetlankat
4. feb 2011

@laxity vsak uvidis, mozno to bolo len take chvilkove

lenica81
4. feb 2011

ahojte baby...

ja sa mam akosi divne... herpes sa mi robi, chrbat ma boli... joj, kalika a strasidlo zo mna bude... 😅

@laxity hadam to prejde a Naty sa umudri...

@olifcek ja som minule Vilka supla do manduce na bok, ked som vysavala... lebo ked sa mi plizi za vysavacom, najviac ho kabel zaujima a bojim sa, aby ho nebodaj nejako neprekusil (teda izolaciu)... 😔 stat sa moze vselico... ale teda, som mala po 15 minutach dost... 😅 a to je krpec... 😀

laxity
4. feb 2011

@svetlankat do koľko rokov sa dá využiť taký golfový kočík? Bo ja tiež zvažujem, že kúpiť 🙂 , je to predsa pohodlnejšie, jednoduchšie...ako píšeš 🙂

uvidíme, aj keď mm hneď, že a neodstavíme ju? 😕 , tak som si aj poplakala, keď sa nechcela prisať...ale tak verím, že už bude lepšie 🙂

lenica81
4. feb 2011

@laxity mozno este nejake doznievanie z toho ockovania...

laxity
4. feb 2011

@lenica81 dúfam, že sa umúdri 🙂 , ja si neviem predstaviť Naty nosiť dennodenne v manduce a to sme niekedy vonku aj 2-3 hoďky 😕 ale tak to je asi zvyk 🙂

zucana
4. feb 2011

tak som dala varit papu pre viki a aj torticku som jej urobila.... 😵 dufam,ze to stuhne lebo mam taky velky zlaty klas a neviem ci som dala dost vody ci dost klasu 😕
viki spi v postielke od 7.30 tak idem kuk ze by uz aj vstat mohla aby potom sla pekne o 13.tej spinkat

laxity
4. feb 2011

@zucana a vydarila sa? Si robila tiež tú čo @avaka? 🙂 ja ju tiež budem robiť 🙂

lenica81
4. feb 2011

@alex tak to vam muselo byt fajn... 🙂

svetlankat
4. feb 2011

@laxity myslim ze do troch rokov, vacsina je tak do troch rokov, ale niektore deticky, akonahle sa naucia chodit, tak ich uz do kocika nedostanes, tak si treba zvazit,

matesl
4. feb 2011

@laxity ja myslim ze tie golface pouzijes do kedy ti babau v nom vydrzi sediet, myslim ze v lete budu uz behat ale tak kedpotrebujes ist nakupit alebo von na dlhsie, tak isto vyuzijes, ja zatial do nakupnych centier, k dr do cakarne a tak

nemala mala trochu upchaty nostek, mne maly vtedy strajkoval prso

laxity
4. feb 2011

@matesl nemala nič jej nie je 😕

@svetlankat @matesl no uvidíme teda 🙂 budeme zvažovať 😀

zucana
4. feb 2011

@laxity hej tu ...taku malicku ale ved potom dam fotku ale vyzera husto 😀 cize dobre bude drzat pokope 😉
viki vstala o 9.20 trosku som porobila rachot ale krasne sa zobudila usmiata do nocnicka velmi vela cikanice 😵 a ideme papat...o 11.20 dojde svokra ja idem s mm predpripravit na zajtra veci pak prideme o 13.00 a dam viki spat a zatial pripravim na prichod nasich 😵
inak ja golfac az ked vyrastie z tohoto alebo keby sme sli do pariza 1.6. takze uvidime lebo tento je super co mam a zmesti sa mi do kufra....inak tu pouzivaju kociky az do 4 rokoch lebo ked chodia na nakupyt zbrilat tak im je to pohodlnejsie...to je sila ja tu vidim 4rocne deti v kocikoch 😲

maculik
4. feb 2011

..bre ranko 🙂
my sme rano mali trosku frmol, kedze najprv sme sa, teda Adelka nas zobudila uz pred 6, ja ju zvycajne strcim naspat do postele, lenze mm isiel k nej a nechal sa nahovorit, ze chce jogurt. Jasne, ze si vymyslala, ked uz bol na stole, tak ze nie, tak som ju odniesla naspat buvat a zaspala ako dudok. Mm si uz nesiel lahnut a isiel do roboty, ja som zaspala este do 7,45, nachystala ranajky a zacala trosku buchotat, nech saj A.sa zobudi. No a kym som ju obliekla, najedla, umyla, medzitym prebalit maleho, obliect a tak dokola, tak bolo skoro 9, to sme ledva dosli o 9 do skolky, potom uz zatvaraju vonkajsi vchod.

Teraz sa hrame, Petrik si pred chvilou o zubky rozrazil dolnu peru a udrel bradu, ma tam podliatinu, lebo tresol ani neviem ako, uz som ho len na zemi videla. A pojde o chvilu spat a ja palacinky robit 😵

@zucana a kedy dojdu vasi? 🙂
a teda do 4rokov je fakt sila, mne uz teraz pride divne, ked sa Adelka vyteperi do kocika, ze sa chce vozit :D ,

zucana
4. feb 2011

@maculik chadzali 7.30 im to trva 7 hodin takze 14.30 pridu...

zucana
4. feb 2011

baby vika mi zacala tak chodit a rozbehne sa vzdy s rukami nad hlavou alebo dokonca ich fa spolu vpast akoby sa modlila a nad hlavu a ide to su take nervy ze padne...je to normalne?

maculik
4. feb 2011

@zucana jaaaj, oni idu autom, ja ze letia. ale to by asi bolo dost drahe 😖

a Viki len skusa, co uz dokaze, prisla na to, ze aj takto sa da behat, ale tie pady, to je jasne, ze hrozia a bojis sa, no nezabranis tomu, to by si za nou musela v kuse chodit 😒

lenica81
4. feb 2011

@zucana tak nech maju stastnu cestu...

zucana
4. feb 2011

@maculik sak chodim lebo mymame aj ten skleneny stol....ale duam ze ho presunieme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre