Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
10. mar 2011

@dorotka2 a doteraz ste hafana nemali doma ? my mame baseta a tiez vsade dlazba a parkety cize cupka stale, ale Viki si zvykla od narodenia a nerobi jej to problem ani ked zaspava. niekedy sa bojim, ze ju zobudi ked ide pit (ma misku hned za dverami), lebo to su strasne splechoty 😅 no a pes je ta najlepsia hracka, nahana ho s autickom a strasne sa pri tom smeje, hladka ho a pod......pes z toho sice az taky nadseny nie je, ale vzdy sa mu dostane piskota, chrumka, rohlik, cize su kamosi 😉 u nas venci rano aj po robote mm, ale napriklad dnes som bola po obede ja, lebo mm dojde az niekedy v noci. a to sa Viki velmi tesi, furt na neho pozera.............cize uspavanie v kociku a zaroven vencenie nie je mozne 😅

matesl
10. mar 2011

aj ja som najradsej doma, no ale mm sa stake pyta, ved vyzera OK, aj sa hra, nic mu nie je...no hlavne ze ked chlap ma trochu teplotu uz ide umriet. a tiez neviem co vyjde z vyterov,, ma uz zlty soplik, takze to moze byt cokolvek z coho moze byt aj zapal mozgovych blan v najhorsom a ak mu vybehnu teoploty cez vikend tak co budem s nim chudakom potom cestovat. NIKAM NEJDEM 😉
papa idem spat, neviem aka bude noc, chudak uz sa mu odlepuju sopliky tak ich ma plne hrdlo.

paaaaaa

zucana
10. mar 2011

@maculik jasnacka 😉
@matesl len pekne doma bud. Mm by tiez len behal ach ti chlopi 🙄

laxity
11. mar 2011

Dobré ránko

@avaka tak odsávala som až o 0.30 a brutálne ma bolí prsník 😔 , Naty nechcela o tej 0.30, tak som ho odsala ale potom o 4.00 si dala a aj teraz o 6.30, tak aspoň to ma teší 🙂

matesl
11. mar 2011

@laxity tak Naty sa urazila, ze si ju chcela v noci odstavit? 😅

matesl
11. mar 2011

@zucana noo nejdeme nikam, dal si to vysvetlit, uz maly nema teplotu, tak som s nim ani nesla, pockam na vytery, lebo uz ma fakt zeleny soplik, co mu aj tak do vtedy urobi, nic

inak sranda u vas sa nerobi CRP ale alergologicke testy ano, u nas zas opacne, som sa pytala, robi sa len vysetrenie z krvy ale tie na predlakti sa takymto detom nerobia.

matesl
11. mar 2011

@lolka juj tak to mas dobre, ze sa ti mala zabavi so psom 😀 a nemas vsade chlpy z nej:? lebo maly povala roztek po zemy
i a potom ho dopapa taky ked ho najde neskor 😀 naposledy si roztek zalisoval do knizky

dorotka2
11. mar 2011

@lolka nemali, praveze az teraz, mal ho tato a cez den bol u babky, no ta sla do nemocnice a kedze je moj tato vela prec, tak je u nas. Len je to na nervy, lebo su na seba neni zvyknuti, Vikimu robi stale zle, on po nej bafne, tak sa zlakne a strasne place. Vecerne uspavanie je des, Ked Lerko pride za nami, uz sa nespi, lebo je to len ha, ha a uz je hore. A Lery spi s nami v postely, lebo je tak nauceny a inak sa ani neda a rovno tam, kde bola Viki, ked som ju rano prelozila k nam.
A inak teplotkujeme, teda vcera mala 38,5 na cele bez odratania, tak som jej na noc dala panadol cipok a teraz na opat, no len 37,5. Takze parada. A doc. ze tri dni su v pohode, ak by to bol virus, trva todlhsie, takze sledovat, zrazat a ak by nieco cez vikend pohotovost. ☹ No dufam, ze su to zubky, aj ked aj trochu kasle, no myslim, ze keby to bolo nieco horsie, mala by aj sopliky a horsikasel, no neviem.

@laxity no dufam,ze bude vsetko ok, ozno sa ti Naty odstavuje. ☹

matesl
11. mar 2011

@dorotka2 mam pocit ze mame teraz problemy podobne s tymi teplotamia snad su to fakt len zuby 😨

lenica81
11. mar 2011

ahojte baby...

to co za pliaga sa tu rozmaha... nech ste vsetci co najskor fit...

my dnes ideme kuknut jednu kamosku, tak budem cely den off, mozno vecer... a cez vikend mame vylet, tak vela nepopiste... 😉

ja mam pre Vilka od raku papucky, a tiez sa mu v nich poti nozka... ☹

maculik
11. mar 2011

Dobre ranko,
jaj, nejako sa tie choroby siria, tak prajem skore uzdravenie vsetkym, nech to nie je nic vazne.

ja rozmyslam, co varit, nejako sa mi nechce, drobcom asi len vajcovu polievku a nejake maso jednoduche spravim.

A asi budem upratovat kuchynu, cistit chladnicku, trubu, a pod, vcera ma navnadila ta tehotna kamaratka, tak je tehotna, mala by oddychovat kvoli tomu hematomu, co ma na maternici, a ona lieta ako keby mala vrtulu v zadku, vcera sme od nej odisli o pol7 a vecer mi pisala, ze popratala kuchynu a este aj 2okna umyla. Tie mam na plane bud.tyzden, nech to necaka na mamu, ked dojde.

dorotka2
11. mar 2011

no podla mna Viki chora nie je, aj doc povedala, ze to budu zuby, lebo jej nic ine nie je
baby, a sli by ste do hlohovca, ked jej teda nic ine nie je? lebo ja fakt neviem, ci ist, aj ked, no fakt neviem ☹ uz nema teplotku

matesl
11. mar 2011

@dorotka2 mne si vravela ze neist, nikdy nevies ci sa to na vikend nezvrhne, predsa tu mas detsku pohotovost asi najlepsiu ;)

dorotka2
11. mar 2011

@matesl no ved to, preto vymyslam, ale my nemame ani sopliky ani nic ine zase 🙂

lolka
11. mar 2011

dobre ranko,
my noc otrasna, boli sme hore asi 10x, pocuckala a spala, v noci sa uz s kaslom nebudila a teraz tiez nekasle, tak asi jej len slinky zabehavaju ako lezi na rovnom.
@maculik ja som pred 2 dnami umyla okno v spalni + vyprala zaclony, este ma caka obyvacka 😖 a si predstavte ze mm si ani nevsimol umyte okno a to tam nebola ani zaclona ani zaves 😠 okno ziarilo a on nic.....ti chlapi 😅
my mame dnes spenatik + zemiak + vajicko
@matesl no, chlpy od psa mame, vysavam kazdy den, uz som si na to zvykla....este ze nemame velky byt (aspon jedna vyhoda 😅 a ked nieco spadne na zem, pes je vysavac, takze dlho jedlo na zemi nelezi, ale jasne ze uz si ho aj Viki zdvihla a strcila do pusy. tomu nezabranim, ale beriem to tak, ze ma aspon lepsiu imunitu, ked vyrasta so zvieratkom.... 😅 nebyva chora, obcas sople ale to tiez len vodove bez horucky.

zucana
11. mar 2011

bay tak my noc tiez otras aj ked iba 4krat hore ale taky rev nervny ze chce mlieko a ked som chcela dat dudel tak znova rev....
inak sme krasne bez teploty tak to muselo byt to ockovanie...
@dorotka2 tak ked jej nic nie je tak bych to mozno riskla....neviem.hlohovec ved neni daleko....
@matesl tvoj ma este teplotky a sople ale dorotkina viki uz nic alebo?
ja som mala hrozny sen...o praci 🙄 uz zacinaju nocne mory 😅

dorotka2
11. mar 2011

no uz som sa rozhodla, ze sa nikam nejde, zacina mi aj nejak kaslat, tak uvidime ako bude zajtra a ak nic, tak pojdeme zajtra rano, ved nicneni surne. Teplotu uz Viki nema, teraz sla spinkat, tak uvidime, ako sa zobudi, a ten kasel je tiez taky mam pocit, ako by jej slinky zabiehali a v noci sa mi zo sna take revy davala, ale trosku sa prebrala,kukla a spala dalej, nastastie. No ja som sa moc nevyspala, bala som sa aby nahodou nieco, strasi ma laryngitida. ☹ Asi som nejaky velky bojo. ☹

maculik
11. mar 2011

@lolka vidis, tiez hodim aj zaclony do pracky, len neviem preco, ale aj ked dam normalne prasok a avivaz sensitive (ostatne mi smrdia), tak tie zaclony vobec nevonaju potom, mm ked ich naposledy vesal, tak povedal, ze smrdia akoby rybacinou. ja nechapem, ved by mali vonat, nemate nejaku skusenost s tym? 😕

mne Petrik akurat zaspal, ja idem pradlo povesat a asi si tiez k nemu lahnem, kruti sa mi hlava a mam nejaku hrcu v hrdle, akoby na mandle, dufam, ze zase na mna nieco nelezie 😖

jaja32
11. mar 2011

@maculik ja uz nedavam avivaz na zaclony, len skrob a ked dam avivaz tak pol nadrzky skrob a doplnim avivazou a neskutocne to vonia az ma boli z toho hlava

maculik
11. mar 2011

@jaja32 aha, diky, tak asi vecer kupim skrob (to je tekute? ja som to este nikdy nepouzivala 😅 a tiez to skusim potom tak spravit 🙂

andrea2603
11. mar 2011

ahoj @jaja32 , kúpili ste topánočky a kde?

laxity
11. mar 2011

tak ja len v rýchlosti, vyzerá to, že sa drobec odstavuje opäť odmieta a tatino ju uspal hladkaním 😔 , ale tak nevadí, lepšie keď sa takto sama odstavuje len neviem čo robiť 😕

katka888
11. mar 2011

ahojte,
davate niektora z Vas detickam nieco take ako musli.... a ak ano, tak co konkretne?
diky
joj a p.s. nejaky receptik na take cosi co sa vola ryzova kasa a co by sme uz mohli neporadite? my take nejeme, tak nemam paru 😉

lalipop
11. mar 2011

ahojte, dnes som bola pozriet v obchode topanocky na jar a maju novy tovar tak poobede ideme vyskusat, lebo neviem ci jej treba 20 alebo 21-tky a teraz mi spinka tak sme nemohli skusit. maju aj s otvorenou spicou ale mne sa pacia aj take uzatvorene s pogumuvanou spickou aspon ich tak rychlo neokope. inak su zn. befado a maju nadherne farby tak nemozem odolat a urcite jej nejake kupim.

avaka
11. mar 2011

caute kocky 🙂
ja som varila dnes take sote s ryzou,lebo sme mali teraz 2 dni cestoviny a urobila som aj polievku na veceru,tak mam na 2 dni pokoj...

@laxity ,myslis,ze sa odstavuje?mozu to byt aj zubky,alebo necakas MS?moze sa aj odstavovat,ja som sa Ta to vtedy preto pytala o tom nocnom kojeni,lebo som nahodou pred par dnami citala,ze do 2r.sa vacsinou dieta samo neodstavi,len ked je do kojenia nejako zasahovane a nocne oducanie bolo jednym z tych zasahov...
moze ju vsak trapit cokolvek ine... 😔 ak chces udrzat mliecko ,tak odsavaj,ci sa este Naty nerozpije ....ak by si chcela odstavit,tak staci len trochu odstriekat,aby si uvolnila plny prsnik....to Ti bude potom mliecka ubaudat...hlavne ho nenechavaj plny,aby si nechytila nejaky zapal,ked Ta este aj boli... 😕

@maculik ,ja nedavam vobec avivaz na zaclony,len skrob a ten byva vacsinou vonavy....po skrobe by mali "stvrdnut"asi lepsie drzia tvar a anivaz zmakcuje....tak ja davam len skrob
@zucana veru ma @matesl pravdu u nas sa robi crp,ked sme mali teplotu len zo zubov hned nam robili,je to super,hned vedia ,ci dat atb a nedavaju ich pritom zbytocne...a nestresuj s as robotou....ja viem.ze sa to lahko povie... 😔

svetlankat
11. mar 2011

@dorotka2 my mame bizonika, on je kuceravejsi, ja vencim aj s Miskou, vzdy tak okolo jedenastej, v podstate my tak chodime von, lebo chodim s Miskou aj doobedu a aj poobede za kazdeho pocasia. A ked dam Misku spinkat, hafan je vyvrety von z izby.

jaja32
11. mar 2011

@andrea2603 ahoj, kupili sme u Batu, protetiky nam nesedia a tam kde si nas poslala maju super vyber, ale zdaju sa mi nizsie, ja som si predstavovala trosku vyssie topanocky, predsa nech ma este pevnejsiu nozicku.

jaja32
11. mar 2011

@maculik hej, tekuty je skrob 🙂 , sku a uvidis.

laxity
11. mar 2011

@avaka ďakujem veľmi pekne, Naty sa odstavuje, dnes som jej tri krát ponúkla a odmietla, všetko ostatné krásne papá...takže som vcelku rada, že to ide takto hladko, len musím si pomaly odstriekať 😉 ďakujem

lenica81
11. mar 2011

@jaja32 a kupila si tu batovsku znacku, lebo ja som bola u batu, a mali velmi slaby vyber... nejake bubble, alebo take daco... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre