Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
28. sep 2009

olif, ja mam ale na predpis...spytaj sa radsej svojho lekara, alebo v lekarni ti mozno poradia nieco pre tehulky...
a vobec sa nezatazuj s domacnostou...na prvom mieste ste teraz vy dve s Oliviou az potom nejake upratovanie a varenie...ked si unavena oddychuj, treba pocuvat svoje telo 😉

olifcek
28. sep 2009

logi x;o) si zlatunka..ja som sa napriklad vcera skoro nahnevala...kolegyna sa pytala kolegyne, ze ako sa ma, a ona pozrela na mna, ze Olga, ci ja? a ja, ze Ty, Ty...a ta kolegyna,ze no Olga je len tehotna, ale Ty si mala v noci zatah, Ty ako sa mas?

grrrrrrrrrrr....kolegyna tehotna este nebola, takze nevie...ale ta, ktorej sa pytala, tehlkou uz bola, a bolo jej skoro cele theu zle, tak ta mi rozumie x;o)

blum ked mne je tak trapne, ze sa moj mangelik o vsetku musi starat...x;o)

blumka
28. sep 2009

olif, nema ti byt co trapne..bud rada ze mas takeho manzela, co ti pomoze...ked sa Olivia narodi bude to zo zaciatku pre teba tazke, isto nebudes stiat vsetko kym si nenajdete spolu nejaky rezim..a potom znova nabehnes do starych kolaji...teraz oddychuj kym mozes 😉

loginka
28. sep 2009

aj moj sa musi, ale nastastie teraz ma viac casu, takze mu to nerobi taky problem
ja napr. riad vyberam z mycky posediacky, (nemozem sa tak zohybat) robili ste uz? 🙂

olifcek
28. sep 2009

blumi keby sa dalo, pespala by som kazdy den az do tehu...x;o)

logi nemame mycku x;o)

zucana
28. sep 2009

cafte...olif podla mna by si mala viac oddychovat...minule si tu PN slubovanu aj zahovorila...ale ja uz nerypem 😕
logi to som este nerobila po sediacky ale ked ma boli chrbat tak muzik rad povybera z mycky 😀
inak fakt aj ja sa rychlo unavim a to ani do roboty nechodim...napr.som robila rezne a normalne som sa spotila 😀

zucana
28. sep 2009

olif inak ak budete mat len trosku viac peniazkov urcite investujte do mycky...s malou sa ti nehorazne zide...ja si zivot bez nej uz neviem ani predstavit a to malu este ani nemame 🙂 a usetrite veeeela vody 😉

matka331
28. sep 2009

zuci tak u priatela byvam uz dva roky a uz ked som prisla tak macku mali.....a nikto z nich nemal toxoplazmu...ked pojdem k lekarke tak ejej poviem nech mi spravii testy pre istotu vraj ked ma tehotna zena toxoplazmu tak sa rodia mongoloidne deti .....neviem co je na tom pravdy-.... 😒
olif zasnuby neboli .....priatel stale pracuje tak neviem kedy sa uskutocnia .....ved sa ani nemusime ponahlat ...ved aj tak sa milujemme 😀 😀 😀

zucana
28. sep 2009

mati vsetkym robili testy ci maju toxo? lebo ta choroba sa ani nemusi prejavit...a da sa zistit aj macke keby ta to moc trapilo...to ze si ju uz mozno prekonala som myslela, ze ked uz si tam 2 roky a macka ma toxo tak by si ju uz dostala na zaciatku a nie teraz...kamoska mala 2 macky a nic...daj si zobrat krvicku a uvidis...ja som myslela ze aj na slovensku je to standardne vysetrenie...ale vidim ze ani na ten cytomegaovirus nerobia na SK testy...resp.robili niekomu?

zucana
28. sep 2009

zosi ja som si az teraz vsimla ze ty mas tiez take vacsie znamienko na pravej strane od pupku ako ja 😅

olifcek
28. sep 2009

zuci, ked ja som lekarovi na poslednej poradni spomenula, ze som neskutocne ospala, a on, ze aj Vy? x;o) tak ked, spomeniem mu to znova 21.10. a aj sa opytam na vypisanie na Pn v decembri, ci ma vypise on, a ci mam ist za obvodakom x;o)

zuci mam Ta rada, lebo Ty mi len dobre vies, a ja to tak i vnimam a chapem...ale niekedy...sa neda mi urobit to, co by som fakt chcela... ☹

zuci fakt to setri aj vodicku? hmm...ja som to vzdy brala tak, ze nam mycku ani netreba, ked sme dvaja a teraz hoc i traja...moc toho riadu nie je, a ked, tak sa takmer hned aj umyje..ale popremyslam..x;)

matka jj, ponahlat sa netreba, ale...na take sa cas najst musiii, ked sa uz chce x;o)

matka i my sme mali macku, a mame stale...teda nasi x;O) moj najmladsi bracho pri nej vyrastal a je zdravy, a segrine 4 deti uz v brucku kocurika spoznavali, a nic im nie je...neboj, ked je macicka doma a vonku nechodi, je ockovana...tak je vsetko Ok, podla mna x;O) ale jasne, len to lekarovi povedz x;O)

zuci co je to ta cyto...? mne cosi robili, len neviem, ci toto...

andrea2603
28. sep 2009

ahojte. a tú toxoplazmu prenášajú len mačky? My máme v byte zajačika domáceho a viac menej sa o neho starám ja.

ewelyne
28. sep 2009

ahojte babulky 😉

zucana, co je ten cytomegavirus?

inak som sa pýtala, a na SK nie je sú ziaľ v SR nie sú stanovené štandardné postupy pri sledovaní tehotných žien. Všetci vedú prenatálnu poradňu tak ako sú zvyknutí. Niekde sa glukózo tolerančný test prevádza a niekde nie.
Nikede povedia, že glukózový test nie je potrebné robiť, napr. lebo tehotenstvo prebieha od začiatku bez najmenších komplikácií a vzhľadom k rodinnej anamnéze a krvným a iným výsledkom z vyšetrení nie je žiadna obava z tehotenskej cukrovky...
Tak každý lekár roní inak a má iné kritéria na určenie si asi rizikovej skupiny rodičiek, ktoré na test pošle...
Pýtala som sa báb a vyšlo to tak 50% na 50% niekde robia, niekde nie.
Mňa tiež pri prvom nevolali a to chodím do súkromného strediska v BA a sú tam super lekári, takže keď povedia, že nemusím, tak nepojdem,ak budú na základe niečoho nástojiť, tak pôjdem, ale pochybujem, ani kamošku s dvojkami neposlali... veď uvidím... 😉
aj tak tomu predchádzujú vždy aj iné komplikácie, prípadne príznaky- štítna žlaza, obličky, problémy so zavodnením a opuchmi- veľkými, tehotenské fľaky- spôsobené osl. pečeňou...

zucana, tie veci su supiš.

mati, veď keď sa ľúbite , papier nie je prvoradý.ä

zusi, už vieš kto sa skrýva na FCB 😀??? užite si plávanie 😉 ja dnes nemôžem.

olifček, oddychuj koľko môžeš, držkaj sa.

ewelyne
28. sep 2009

Inak Zusi, nejedeš niekedy tento tyždeň na záťah do avionu prip. auparku?
Mohli by sme dať zasa tehu stretko a skočiť na nejaký koláčik 😉
prípadne niekto iný?
pekný dník všetkým

ewelyne
28. sep 2009

Olif,aj ty si s nami v skupine "železných"??? Ospalosť a únava, najčastejšie v tehu z nedostatku železa 😒

blumka
28. sep 2009

toxoplazmoza sa vobec nemusi prejavit, ked ju chytite...ale po jej prekonani mate uz protilatky v tele, takze je to ok..horsie je ked protilatky nemate a mozte ju v tehu chytit...taky pripad som aj ja, aj zucana, ze? toxo sme este neprekonali, tak ja si radsej davam vynimocny pozor...toxo v tehu je nebezpecna nie pre vas ale pre babo...
a tusim sa testy na toxo robia aj na Sk kazdej...mne to robili niekedy v 10 tt tusim a mam to zapisane aj v knizke 😉
olif...umyvacka je skvely vynalez...my sme tiez len traja a neviem si bez nej predstavit zivot 😀 setri moj cas, moje ruky a hlavne vodu 😉

olifcek
28. sep 2009

ewe dakujem x;O)

zucana
28. sep 2009

to je dalsi virus ako toxo...a tu robia aj na toto testy... ako este aj na hepatitidy
inak olif my mucku zapiname niekedy iba raz za tyzden....a preto sa setri voda...a aj hrnce tam mozu ist takze ked varis je to hned pomoc...a na flasky je to aj ako stelirizator 😉
a olif nemusis sa ospravedlnit...a ked si potrebujes oddychnut tak sa to hlavne neboj lekarovi povedat a ked ti PN neda chod za obvodakom ...tu ide o TEBA a co vyhovuje TEBE

ewelyne
28. sep 2009

olif, my sme traja a keď sa presťahujeme, bude aj umývačka určite. Lebo to naozaj šetrí peniažky a vodu... s 10 l vody umyje to, čo ja ručne asi ťažko... len je to investícia, ale vráti sa to a vraj oplatí. teda čo nám vraveli všetci naokolo a nikto nepovedal nič negat.

blumka
28. sep 2009

zuci, v usa mi robili tiez viac testov ako teraz tu...tiez na hepatitidy, dokonca este nejake extra na pritomnost olova, lebo som nebola rodena amicka, potom na skoro vsetky pohlavne choroby...tu je to take volnejsie

ewelyne
28. sep 2009

blumi, takže to možno robili aj mne a ani som nevedela 😉 a mám to v knižke... bože je niekedy čítam a kopec vecí prehliadnem 😲

matka331
28. sep 2009

zuci asi mas pravdu ta kamoska co ma postrasila tak mala toxoplazmu a nemaa rada velmi macky ...ale doktorke to spomeniem

blumka
28. sep 2009

ewi tak kukni...mne to zistovali vtedy ked aj krvnu skupinu, aj to zelezo mi vtedy zistil ze mam nizke, aj HIV a rubeola a take somarinky 😉

janielah
28. sep 2009

matka, ved kukni do knizky, ci to tam nemas zapisane, lebo sto pro ti robili tiez hned na zaciatku test na toxo...

ewelyne
28. sep 2009

olif, ja tiež niekdy tak nevládzem, až sa čudujem, ako sme prežili deň... človek niekedy siahne na dno svojich síl, ale netreba prečerpávať, keď môžeš, oddychuj a musíš si to vydupať aby ste boli v pohodičke, kľude a užívali si to 🙂

pekné vecičky ste nakúpili pre drobčekov babušky 😉
zucana a ten košík, ja som z neho namäkko stále a tie vecičky sú super. Som sa smiala ako si písala, že sa mužík čertil, že aj on chce nakupovať 😀 mu vysvetli, že si to ešte užije, lebo malé rastie rýchlo a keď už bude väčšia tak od roka a pol, si to užije viac z nej robiť princeznú 😉 lebo aj my sme mali pre mimikopec vecí, niektoré nemal na sebe nikdy a veľké nám potom chýbali, lebo každý kupuje malé 😉 a mylých je vždy kooooopec 😕

ewelyne
28. sep 2009

hej hej blumi 😅

olifcek
28. sep 2009

zuci mas recht...slubujem, ze po poradni 21.10. podam hlasenie, ze ako budem na PN, a to uz napevno x;O)

blumi jj, i mne robili na pohlavne choroby testy, hned na zaciatku x;o) chi...

oki, takze, az sa zariadime, a budu peniazky nazvys, kupime aj mycku...ale najprv nabytok, postel, pracku a pod...x;o) zatial nemame nic, chi...ale to pride, pomalicky, ale isto x;o)

zucana
28. sep 2009

urcite jej to spomen a mozno ti to aj robila...
blumi tu sa toxo kontroluje kazdy mesiac az do konca tehu lebo ako si napisala nemusi sa prejavit a aby sa podchytila...ale niekde som citala,ze je vacsie riziko ked sa nakazi zena v 1.vom trimestri...nieco o toxo...
http://www.zdravie.sk/sz/content/132-273/Toxopl...
a ja som blumi tiez strachopud .. normalne stresujem pri umyvani rajcin 😀
inak toto su choroby na co mne brali krv : toxoplazmosa, cytomegalovirus, hepatitida B, C, HIV, sifilis a este aj na kiahne ci som prekonala.
a potom toxo a cytomegalo kontroluju ak ste nemali...pocas celeho tehu...mne teraz iba toxo...
ako napisala blumi tak ak to uzniekto prekonalma protilatky...napr.ja som sa dala ockovat kedysi proti hepatitide B a mam tiez protilatky ako keby som to prekonala... 😎
mozem robit lekarku este jedno tehu 😉

matka331
28. sep 2009

jani nasla som ..mam tam ze toxoplazmoza ze negativne ,,,,tak ej to potom ok

janielah
28. sep 2009

blumi a ake vysetrenia sa robia babatku, ked sa narodi? aj jemu budu brat hned krvicku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre