Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
1. okt 2009

babce kde je ta olif???

zoska
1. okt 2009

zuci neboj, nepokazi sa, inak ani ja som nikdy nemala sojovu v chladnicke...
ta olif je dnes partizanka si...
muzik jej odisiel k rodicom,takze je asi sama domka 😕

zucana
1. okt 2009

no ale tak snad je oki 😲
zosi ale vies ake smradose 😀 snad mamina neodide 😅 a snad sa tu nepodusia ...idem pootvarat okna 😎

zoska
1. okt 2009

😀 😀 vetraj riadne

alex
1. okt 2009

ahojte kočky, tak som si prečítala čo ste popísali. Kočík, tak to je u mňa ešte stále veľká neznáma... Páči sa mi ten concord, ale keď sa zamyslím, tak mi tie prachy za neho prídu dosť. No ale musíme sa reálne poobzerať a poskúšať, aby som sa vedela rozhodnúť.

Popapala som hrozno, tak som nafučaná ako balón...

zoska
1. okt 2009

vitaj alex 🙂
no aspon mas vyhodu ze v BA mas velke predajne s kocikmi...mna tu ide porazit zopar malinkych predajni a dosla som....
zajtra idem s maminou obzerat akurat, tak uvidim aky slavny vyber bude v nasom meste

zucana
1. okt 2009

zosi tak aj ty ides s maminou pozerat aj my...tak drzim palce...alex takmozno budes aj ty vetrat o chvilu...
mamina uz pristala 😎

zoska
1. okt 2009

ja cakam kedy pristane ten moj...este asi hodinku by mal byt vo vzduchu ☹
tak zajtra mame zuci podobny program, len ja mam maminu len na hodinku, potom bude musiet ist do prace naspat...

no asi idem uz off.... dnes som sa tu vykecavala viac nez dost 😀
zuci uzi si maminu riadne, a nezabudni na nas nasledujuce dni 😉
dufam, ze sa aj olifka zajtra ozve nezvestnica jedna...

tak dobru noc, resp. pekny zvysok vecera prajem
paa

zucana
1. okt 2009

dobru dobru zosi
a vsetkym ostatnym babam ktore sa niekde flakaju 😉

alex
1. okt 2009

zoska pá pá a dobrú nocku!

zuci, ty si uži príjemné chvíľky s maminkou 😉

blumka
2. okt 2009

dobre ranko....ja som spinkala ako zarezana, takze som vyborne vyspinkana na dnesny den D 😀 najvacsia sranda bude ked sa nam babo otoci ritkou 😀 😀

orchidka
2. okt 2009

loginka, som si pozrela porody, ten druhy som uz davnejsie videla... celkovo su tie porody doma do vody uplne pohodove na tych videach, az sa mi verit nechce, ze to ide tak lahko 😉 tiez by som chcela zazit lahky a rychly porod 😉 .. len neviem, ci by som si trufla doma.. mne by sa pacil taky ambulantny porod, pridem do nemocnice, porodim a idem domov o par hodin, to by bola parada 😉

blumka, inak pekne velku rodinku planujes 🙂 drzim place, nech sa vydari

zoska, ja viem, ze vyberas polsky... ved prave preto tvrdim, ze verim, ze dnes uz mozu byt lepsie... len ja akosi nie celkom doverujem 😅 ale je fakt, ze som v rukach nemala ziaden lepsi polsky v poslednom obdobi
Vcera som bola u kamaratky a ona ma Concord (tusim ten) a v skutocnosti sa mi zdal suprovy, i ked na obrazkoch ma nijako zvlast nezaujal... vravela, ze ho kupovali z UK a ze ich vysiel oovela lacnejsie ako tu novy...
U nas su tie ceny naozaj riadne premrstene 😖

hajdylca
2. okt 2009

caute, concord som aj ja chcela- ale v babymarkete nam predavac povedal, ze za pol roka sa tak rozhejka a rozhrka a rozvrzga- ze ho velmi vela ludi potom predava.. inak v HC- v tej babymanii ho maju teraz v akcii- za cca 13000+ 1 euro stoji vanicka- ale taka ta skladacia- nie ta pevna- ta stoji 5000sk- myslim concord fusion... blum neboj urcite roztiahne nozky 🙂

zusika
autor
2. okt 2009

dobre ranko!!

alex
2. okt 2009

ahojte kočky,
hajdylca, to vážne ho majú za 13000? No len mne sa tá skladacia vanička nepáči. Ale tak za 1 euro, by som ju brala. Veď vo vaničke aj tak nebudeme dlho. A bolo to aj so sedačkou?

Blumi držím palce, aby sa maličké predviedlo a budeme čakať infošky 🙂

zusika
autor
2. okt 2009

aj ja som pocula, ze concord ma nejaku akciu ale iba do vypredania zasob, a to pojde rychlo
som ho videla v kocikovo.sk v Ivanke pri dunaji

alex
2. okt 2009

už som si pozerla stránku baby manie, tak ten kočík stojí 15 tis. a tá vanička skladacia je zdarma, ale ešte treba dokúpiť sedačku.

megg
2. okt 2009

Helovky,
Zucana, ja by som sla asi do tej druhej vanicky. Ale musela by som obe vidiet nazivo a porovnat. A ak sa ti tak velmi kociarik paci, tak si ho kup. Bude len a len super, ked s nim budes uplne spoko. 🙂

Blumka, tak pekny zazitok prajem 😉

orchidka
2. okt 2009

teraz som to pozrela na nete a ona ma concord NEO a vravela ze ich vysiel okolo 9000sk podvozok + sportova cast (myslim, ze nekecam), plus dokupili uz od ruky vanicku a sedacku, skratka ich to vyslo celkom vyhodne

na obrazku sa mi sice fakt nepaci, ale v skutocnosti vyzeral doooost dobre

blumka nech sa ukaze.. 🙂

alex
2. okt 2009

orchidka ja by som chcela fusion, nie ten neo. Ale tu stojí koplet 900 eur, však to je nenormálna cena a ten neo stojí cez 1000 eur.

ewelyne
2. okt 2009

ahojte babusky,
no tak my sme dnes mali tazke rano a v skolke vreskot a plac, ze maminkaaaaa....
ucitelka ma potom poslala prec, lebo sa mu to nedalo vysvetlit a ked som za dverami pocula ako vrieska, tak som revala a revala aj ja... no mala som sto chuti ist a zobrat si ho domov a mojkat cely den... 😕 ☹

no blumka, si moj clovek, ja uz o ockovani citam, odkedy mal nas maly tie problemy /pomaly 2 roky/a stale rozmyslam,
doktorka nova, ma sama neockovane deti a aj sestricka a kopec inych mamin, maly je rizikovy-neodporuca sa mu uz ockovanie ziadne, lebo ho neprijma a druhe.... no .... inak jedna maminka pisala , ze jej znama je lekarka imunologicka a ze bola aj v afrike s lekarmi bez hranic a tiez nema ockovane deti, povedala, ze to by nikto ani nevypil, nieto si dal pichnut a uz vobec nie malym babatkam.... lenze tu je to extrem...vsade sa propaguje...
napr. na zapade je dobrovolne , setra zije v zahranici a jej maly nikdy nebol ockovani, lebo to nie je povinne a ani zakony a urady s tym problemy nemaju, zasa v cechach vam dieta kt. nie je ockovane, nezoberu do skolky...
je to taka chulostiva tema.... naozaj, ale kazdy nech sa ako rozhodne, je zodpovedny sam za seba a zdravie svojich deti...

Bkumka a drzim palcoky, som zvedavaaaaa.

Inak tie ceny kocikov na e-bay su neporovnatelne s SK... fakt rozdiely aj viac ako 300 Euro... to kde sme?

pekny dnik.

jaj a este to stretko - streda 14.10 vyhovuje vsetkym??? nech to uz mame pokope, ci 13. al. 14.

papapa

ewelyne
2. okt 2009

alex, ak kupis napr. na e-bay nejaky ani rok pouzivany, vyjde ta ovela lacnejsie komplet, tu na SK nevedia co za ne pytat...

ewelyne
2. okt 2009

Orchidka, ja planujem, ze po porode ak budeme v poriadku, tak idem domov aj s babom, lebo uz som si zistovala, ze ambulantny porod u nas nie je zauizivany, ale mozny 😉
no ale plany su plany...ze?

alex
2. okt 2009

ewe, len ja sa na tom e-bay nejako nerozumiem, ešte som tam nenakupovala. Chceme ale pozrieť kočíky aj v Maďarsku a Rakúsku, no a uvidíme, možno nakoniec úplne iný vyberieme.

ewelyne
2. okt 2009

no dobre ceny su aj v UK a Nemecku a Taliansku, som surfovala na e-bay. Tak ak sa nejako rozhodnes a niecodi vyberies, mozem ti potom pozriet a mozno najdeme nieco lacnejsie 😉

alex
2. okt 2009

ok, však akurát sme sa včera bavili s mužíkom, že pôjdeme popozerať, nech máme aspoň predstavu a som povedala, že pokukám potom na nete, kde je najvýhodnejšia cena.

orchidka
2. okt 2009

ockovanie... je naozaj veeelmi citliva tema... nase deti su zaockovane, povinne ockovania som neodbojkotovala 😉 , ale nic navyse a ani to nemienim urobit, lebo ockovanie je fakt costi hrozne, to co to urobi s tym malym telickom po ockovani.. brrr
Ja mam z toho u nas celkovo dojem, ze ide len o peniaze farmaceutickych firiem, o nic ine... 😒

ewelyn, ty zijes na slovensku? ak ano, tak to som ozaj zvedava, ako sa ti to podari, mas uz nejaky konkretny plan, si to konzultovala s lekarom?

zucana
2. okt 2009

dobre ranko...dnes som spala 4 hodky ak nie menej...som myslela na kocik potom na toxoplazmozu lebo v tej sprostej knihe tehu talianskej bolo zas o nej a ze bakterie su zltej farny a ked som minule rajciny umyvala isla taka zlta farba tak som zas bola na nervy....juj ja uz z toho asi ochoriem...som fakt blba....dnes musim spat poobede...ideme teda na kociky...tak blum ty daj hned vediet a posielam cmuk 😉

alex
2. okt 2009

zuci ty už radšej nič nečítaj, lebo sa zbytočne stresuješ, musíš byť pokojná maminka. Stres ti nepomôže a maličkej tak isto. Takže žiadne čítanie a užívaj si dnes nákupy.

Mňa dnes Jakubko krásne šťuchá, tak sa teším 😵

ewelyne
2. okt 2009

orchidka, poslem ti poobede IP, co ako teraz letim pre maleho...

cavte...

ano na SK v BA 😉 byvame

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre