Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
9. nov 2009

olif áno, áno, tak to bude mať moja švagrinná. Ona je PN, ale končí v zamestnaní, v ochrannej lehote, takže aj keď už nebude zamestnaná, tak sa jej bude rátať z toho zamestnania.

alex
9. nov 2009

maťka, no je to smutné, ale určite na niečo nárok mať budeš.

katina2209
9. nov 2009

Materská dovolenka je 7 mesiacov presne to je 28 týždňov skúsim pozrieť či tá tabuľka nie je niekde na nete 🙂

olifcek
9. nov 2009

mati ja sa nedam zaockovat...

alex ak mas termin 26.02.2010, tak 6 tyzdnov je 15.01 je MD a 01.01. 8 tyzdnov, jo ;o) klasika, podla kalendara x;O)

olifcek
9. nov 2009

alex jj, tak ako pises x;o) a na MD moze nastupit i pol roka po poslednej praci, itak sa jej bude ratat prijem od posl, zamestnavatela x;o)

kati jj, 28 tyzdnov, u osamelej je to 37 tyzdnov x;O)

lolka
9. nov 2009

matka, ja by som sa tiez nedala zaockovat, ako tehula urcite nie.

janielah
9. nov 2009

babky a ten papier na MD mam ja odniest i tak byv.zamestnavatelovi, ak ked som ku koncu januara t.r. ukoncila prac.pomer? - odvtedy som pn.... hm?

daaakujem

alex
9. nov 2009

olif, viem. Našťastie sa so zamestnávateľom dohodli, že skončí prac. pomer tak, aby jej to do tých 6 mesiacov vyšlo.
A prosím nevieš mi poradiť, ona potom papier na materské normálne doručí tomu zamestnávateľovi, aj keď tam nebude už pol roka pracovať? Asi hej, že.

alex
9. nov 2009

jani, ty si teraz zamestnaná niekde, len si na PN? Či si evidovaná na ÚP a si na PN?

alex
9. nov 2009

Lebo pokiaľ skončíš prac. pomer a odchádzaš na materskú, tak je tam len polročná ochranná lehota, ale ty to máš v tom prípade rok a to neviem, ako sa postupuje.

janielah
9. nov 2009

no ja som od januara stale pn...
tiez mam z toho misung, ze kam teda tu MD odniest...ze ci s tym byv.zam. nieco ma...
/ked ne, tak budem nahrata/..

katina2209
9. nov 2009

no ja som myslela nás,ktoré nie sme osamelé 🙂

zucana
9. nov 2009

jani ale ked si PN tak nemas ukonceny prac.pomer nie? to by si nemohla byt prace neschopna....

janielah
9. nov 2009

kati vidis? aj alex vie nieco o tej polrocnej ochrannej lehote...ja som z toho fakt jelen.....

janielah
9. nov 2009

mne dali tusim 21. januara podpisat vypoved, ktora konci prac.pomer k 31. januaru. Na pn som sla 26. januara a odvtedy trva...tak takto ja mam, ako hotentot...

alex
9. nov 2009

Jani myslím si, že on s tým už nič nemá. Ale napíš kočke nick: gapa, alebo zajacik... . Oni ti poradia, čo a ako.
Opíš im, koľko si robila a od kedy nepracuješ a kedy by si mala nastúpiť na materskú a hádam budú vedieť čo a ako.

olifcek
9. nov 2009

janielah ak je to do pol roka od ukoncenia PP tak ano...ak je to viac, tak uz sa Ti nebude ratat prijem z prace, ale len z povinneho minima..

alex jj, doruci ho im, lebo oni maju povinnost poriesit to...vystavit prijem pre socialku a poslat to spolu s jej yiadostou o MD x;o)

alex
9. nov 2009

no tak toto...

Prac. pomer by sa nemal ukončiť počas PN, takže si vlastne stále zamestnaná a prac. pomer sa ti skončí až ukončením PN-ky. Však papier na peniažky za PN posielaš zamestnávateľovi, nie?

janielah
9. nov 2009

skusim este tej zajacik, lebo gapa neodpisala...
cize komu odniest tu MD...a co je to to povinne minimum?

alex
9. nov 2009

olif super, lebo sme to akurát včera riešili, že či ho im má doručiť, alebo do sociálky. Tak som zase o kúsok múdrejšia.

janielah
9. nov 2009

alex, posielam to do soc.poistovne...takze?

alex
9. nov 2009

no ja som gape tiež písala a ešte sa neozvala, ale určite odpíše, len možno nemá čas.

olifcek
9. nov 2009

zuci moze mat Pn i ked nie je zamestnana...len OCR by nemohla mat 🙂

jani ak ukoncis PN, ktoru v ochrannej lehote mas a zacnes cosi po nej, tak ej to uz passe. tam si sama posli na socialku, alebo zanes, neviem, do akej socialky patri firma, kde si pracovala, my patrime pod Ba...a ak onio budu cosi od zamestnavatela potrebovat, tak si vypytaju...x;o)

olifcek
9. nov 2009

nie, ak je na PN a podpise ukoncenie prac pomeru dohodou, prac. pomer skoncil...

olifcek
9. nov 2009

jani Ty si posielas uz do socialky...

alex
9. nov 2009

jani, no už som z toho aj ja jeleň... aby som ti nepovedala nejakú hovadinu, vieš... 🙂
Počkáme čo povie gapa.

olifcek
9. nov 2009

ak je PN v ochrannej lehote, tak idu papiere o Pn stale k posl. zamestnavatelovi, ale ked sa PN ukonci, a presiel uz pol rok, co je ochranna lehota na zaciatok MD, tak uz MD nespada do ochrannej lehoty, ta sa o inu PN totiz nepredlzuje

alex
9. nov 2009

ahaaa...

Tak tým pádom nespadáš do ochrannej lehoty a tým pádom s tým už býv. zamestnávateľ nič nemá.

Asi najvýhodnejšie pre teba by bolo urobiť to čo ja. Že sa tak 3 dni pred nástupom na materskú zamestnáš a dáš si napísať na papier 1000eur mzdu a tým pádom ti vyrátajú max. materskú.
Nemáš nejakého známeho, čo má firmu, ktorý by to pre teba urobil?

olifcek
9. nov 2009

takto...ked je prac. pomer na dobu neurcitu, zamestnavatel ho nemoze so zamestnancom skoncit, ale ak zamestnane cpodpise dohodu, prac. pomer skoncil. alebo, ak sa rusi prac. miesto, tak to miesto zamestnavatel moze ukoncit,ale musi dat i odstupne vo vyske dvoch alebo troch priemernych platov /podla toho, ci je tam zamestnanec do 5 rokov, alebo nad/

janka ale podpisala ukoncenie ku 31.01.2009, takze v ten den i prac. pomer skoncil, a od 01.02.09 je nezamestnana...a ma PN v ochrannej lehote...ale MD uz nie, nakolko jej nastup je uz po pol roku od ukoncenia PP

janielah
9. nov 2009

len ja uz som jej asi tak pred mesiacom pisala a stale nic...
olif, ze? ja uz mam normalne skonceny prac.pomer...takze nebudem mat ziadne peniaze, ze?
a posielat to teda budem na soc.poist.tu b v BA, (tu posielam i listok na peniaze), vsak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre