Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
12. nov 2009

čo je tam napísané je fajn, ale v podstate mne sestričky vždy všetko navrhli samé,čo v danej dobe môžem využiť: teplú sprchu, prechádzanie sa, doniesli nejakú stoličku s vyrezaným otvorom, loptu, potom mi navrhli, že veľmi dobre je sedieť na záchode, len tak 🙂 . a pri obidvoch pôrodoch, mi lekár oznámil,že chce nastrihnúť a prečo.

zoska
12. nov 2009

ahojte,
popravde som ani nevedela, ze nieco ako porodny plan existuje 😅 este som nebola na predporodnom kurze, takze tato info sa mi doteraz este nedostala...

ja osobne to riesit nebudem, lebo pochybujem, ze sa tym bude niekto zaoberat, kedze sa rodi v jednom kuse, nechcem byt naivna, ze by si to dopredu nastudovali a tym padom sa na moj porod akoby pripravili....ale mozno to tak niekde funguje
nadstandardnu izbu ziadam na prijme, pri nastupe vyplnujem tlacivo, kde sa spomina volba epiduralky a aj to, ci si prajes mat studentov...len treba riadne citat, lebo to davaju tak salamunsky do textu...ale to by som este asi prizvukovala a ak by bol nadstandard volny tak tam by ma nechodili ocumovat

najviac ma desi to, ze uz mi aj kaoska co rodila u nas, ale aj svagrina z BA povedali, ze im v kontrakciach dali podpisat nejaky papier o tom, ze ak budu komplikacie, tak suhlasi s pouzitim kliesti ci co...a ze CR je az konecna moznost....no ak mi taketo daco donesie sestricka pocas kontrakcii, tak na nu nahucim, ze potrebujem vediet co podpisujem a vytiahnem na nu zakony a neplatnost dokumentu kvoli podpisu za napadne nevyhodnych podmienok 😀

zusika
autor
12. nov 2009

Andrejka, ono je to velmi o tom pristupe.... mala si zrejme obrovske stastie,ja nie som taka optimistka....ale ved sa necham prekvapit....

Alex...a nepozerali by na teba ako na debila.... je to normalne.... ale v prvom rade, musis sa na to spytat v danej porodnici,ci take nieco resoektuju... to je podstatne.... alebo sa rovno spytat ake maju postupy, co moze odmietnut a naopak, co pozadovat.... a z toho treba vychadzat....

myslim si, ze porod by mal byt o nas a nie o tom, aby mali s nami zdravotnici co najmenej prace a starosti....

lenica81
12. nov 2009

zoska, tak to je teda spravny pristup... 😀 a co je CR... som sa stratila...

a co sa tyka tych studentov... to sa mi stalo v puberte, ze som mala nejake problemy a asi 4 mi tam cumeli... som myslela, ze sa prepadnem pod zem... a hlavne ma na to nik neupozornil... 😖

zoska
12. nov 2009

CR-cisarsky rez 😉

u nas je lekarska fakulta a skupinky studentov su v pocte 10 ks 😖

zoska
12. nov 2009

zusi,
keby to naozaj brali do uvahy tak to moze byt fajn vec...ale ja sa poznam, ze keby som to napisala a oni by to nerespektovali, pripdne by na to zabudli, alebo by sa ma na tie veci aj tak trikrat pytali, tak by som bola len podrazdena...a este ak sa ti menia sluzby pocas porodu, tak by s tym museli byt oboznamení aj prví aj druhí....takze ja to budem riesit za pochodu a manzel dostane tiez instrukcie 😉

andrea2603
12. nov 2009

zusika, šťastie to bolo určite, hlavne v tom že pri oboch pôrodoch som bola sama, žiadne iné rodičky, tak sa mi sestričky mohli venovať 😉 . A naozaj na ne zaberá, keď im na začiatku poviete, že jéééj, aka ste zlatá. Ja som sa hneď pri 1.kontrakciách nevedela vyškriabať na tú kozu, tak mi pomohla sestra a ja že, jééj aká ste zlatá a potom boli vždy milé, rozprávali sa so mnou a tak. No uvidíme do tretice.

blumka
12. nov 2009

ahojkyyy...ja som v prvom nemala porodny plan ani teraz nebudem mat, ale my sme sa s manzelom dopredu dohodli, ze co a ako keby nieco a tym ze on tam bol cely cas so mnou, tak vzdy ked sme nieco inak chceli tak bol on taky hovoriaci porodny plan 😀
napr. v mojom terajsom plane bude ziadne klieste, ziadne zvony..rovno na cisarsky 😉
andrejka a co ti lekar poradil na kvasinky? mas aj nejake cipky alebo tabletky?

alex
12. nov 2009

Tak, tak. Ja tiež nedovolím zvony a kliešte. Pekne cisarák a hotovo.

alex
12. nov 2009

a manžela chcem pri pôrode, takže tiež ho na všetko upozorním a on bude potom tlmočiť.

andrea2603
12. nov 2009

dal mi nejaké 2 tabletky LOMEXIN, 1. dnes večer a 2. o tri dni - to sú nejaké s dlhodobým účinkom. A krém Fungicidin, lebo mám doma Candibene,kroré mi predpísal ešte v lete,dávala som si ho už dva dni doteraz a aj ták som celá "podráždená" tam dole a on že zmeníme aj krém, lebo kvasinky sú mrchy a rýchlo si zvyknú na používané liečivo.

andrea2603
12. nov 2009

a ani bielkoviny nemám v moči, tak to som sa potešila 🙂

zoska
12. nov 2009

ja sa desim kliestov a zvonu...dost zla prihoda u rodinnych znamych- zdravemu chlapcovi stlacili hlavicku natolko, ze ostal zaostaly ☹ ale to uz bolo pred 30timi rokmi....

ja len viem tolko, ze ked uz je dieta natocene v porodnych cestach pri kostich tak sa cisarsky uz nerobi...vteda sa musia klieste pouzit,ked mamicka uz nevladze dietatko vytlacit...ale pokial dieta este v porodnych cestach nieje tak sa cisarsky robi...

ale kamoska pred rokom a pol rodila a chytila akurat takeho stareho blbca...trapili je 12 hodin, pchali do nej klieste a potom sa zmenila smena a druhy dr. zavelil ide sa na operucku, urobili CR a bolo....takze dostatocne nechapem aky malo zmysel, trapoit ju 12 hodin a pchat do nej klieste, kedze dieta este nebolo v porodnych cestach...to ho chcel akoze vylovit?? 😠 dement jeden a pritom ta kamoska je malinka utlucka a v tehu knize mala vzhladom na rozmery panvy odporucanie na CR... no natrafit na dementa uz stoji za to.... 😒

zoska
12. nov 2009

adka ten Fungicidin som mala aj ja pred par rokmi a velmi mi pomohol 😉

alex
12. nov 2009

no tak hádam som dosť široká a pôjde to bez klieští a zvonu.
Už teraz mám strach...

maculik
12. nov 2009

ahojte, tak sme spat z ockovania, Adelka to zvladla super, plakala len ked jej to do noziciek pichali, ale hned potom uz bola vysmiata, aj pa pa dala doktorke.
Teraz buva a ja idem asi tiez 🙂

mne zvon pouzili, ale az uplne na konci, ked hlavicka uz trcala, len sa nevedela dostat von a ja som ju nevedela uplne vytlacit. Takze trosku potiahol a hotovo. Potom malej robili sono hlavicky, ci je vsetko ok.

a blumka, u nas to bolo tiez tak, ze sme sa s manzelom dohodli, co a ako a on by to vybavoval, keby bolo treba, ale nic nebolo treba, lebo sa o nas velmi dobre starali. Zarovno so mnou vraj rodili 4 dalsie zeny, ktore prisli skor, nez ja, a ja som skoncila prva. Asistentka len sem-tam nakukla, inak sme boli sami a keby nieco, vedeli sme, kde je.

Som zvedava, ako teraz tu v Nem., ale zase planujeme, ze manzel bude mat instrukcie pre pripad potreby. A on je taky typ, ze odbit sa nenecha, keby aj co hovorili, inak tam narobi poriadky 😅

kakatka1
12. nov 2009

Ahojte! Prisla som sem kuk na chvilocku(vela prace a doma malo casu). Vikendik sme mali smutny, boli sme na pohrebe mojho starkeho, ale dozil sa krasnych 82 rokov. ☹ Dnes som bola na poradni, trosku ma veru doki vylakal, som na spicku prsta otvorena 😖 , ale vraj u druhorodiciek sa to stava a mali by sme to dotiahnut v pohode do az do konca. Aj pri prvom som bola uz mesiac pred porodom otvorena na 2 a Simko sa narodil na zaciatku 38tt. Bola by som moc rada keby to aj teraz bol ten 38tt.Tak mam naordinovany kludovy rezim( neviem ako to vysvetlim tomu mojmu malemu sarkanovi). O tri tyzdne dalsia poradna+ultrazvuk, tak si overime aj to dievcatko. 🙂 A okrem ineho lieky a maste na Candidu 😖 Hlavne nech pomozu a toho bordelu sa zbavim. No a Ewe, nakoniec sme so Simkom skoncili u lekarky s kaslom a mame ATB na preliecenie, kedze aj dva tyzdne pred mal teplotu a hlieny. To je odo mna nove vsetko. 😵

zucana
12. nov 2009

cafte baby ja som akurat vcera citala vecer o porode...a vlastne aj o plane tam bolo a ja to budem riesit cez muza a chcem mat mojho lekara...
inak som bola po obchodoch a kupila som ryby z pacifiku a svokra ma nastrasila ze bohvie co to je...ze mam kupovat len ryby odtialto ze bohvie ako to konzervuju...tak som sa s rybou rozlucila...hòavne ze uz som ju raz kupila a robila a bola vyborna....fasa teraz sa zas bojim uz aj ryby jest...

maculik
12. nov 2009

zuci, podla mna sa neboj, ved ich nejes denne a na kila, to by sme fakt nemohli nic jest, keby sme mali nad vsetkym rozmyslat. V pohode ju urob a daj si aspon trochu, horsie veci jeme a ani o tom nevieme.

ja som si chvilu zdriemla pri malej, lebo sa po pol hodke zobudila, tak zaspala na mne, no manzel si prisiel pre zabudnuty telefon, tak mam po spanku 😒 Idem si zohriat cestovinky a ked sa mala zobudi, pojdeme na prechadzku a do lekarne kupit homeo na zubky, uz nemame.

katina2209
12. nov 2009

ahojte, zuci neboj sa rybky papkať vraj sú veľmi dobré pre bábo na rozum a nervový systém
a supi papcun rodil dokonca ešte mňa mama mi spomínala teda ak je to už pán v rokoch...
ja by som chcela divekyho no nebudem zazmluvňovať je to veľa peňazí...
radšej si zaplatím nadštandartnú izbu...
ja si musím zaklopkať kvasinky som ešte nemala čo som tehotná i keď som nebola tak som ich mala asi 3-4 krát do roka

alex
12. nov 2009

Zuci neboj sa a kľudne si daj. Nepapáš to každý deň.
Inak som si tu začala čítať jednu tému a len žasnem, čo môže jedna žena dokázať, len preto, aby si zachovala svoj pohodlný život...

zucana
12. nov 2009

alex co citas???

katina2209
12. nov 2009

a baby budete kupovať aj polohovateľné lehátko? vraj je to dobrá vec 🙂

alex
12. nov 2009

zuci toto:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

začalo to v pohode, ale pochopíš, keď to prečítaš celé.

zucana
12. nov 2009
zucana
12. nov 2009

alex od ktorej strany mam citat?

zucana
12. nov 2009

uz citam od zaciatku a mam dost....

katina2209
12. nov 2009

alex tak som z toho čo si prečítala bože to je čo za matku ktorá dokáže rozdeliť takto dvojičky a to druhé dieťa jej nechýba však by som zomrela a že životný štandart u rodičov sa má dobre nechápem

katina2209
12. nov 2009

no zucanka to tvoje je nádherné ale to bude asi aj iná pálka... 🙂

alex
12. nov 2009

Musíš čítať od začiatku. Ono to začalo tým, že kočka sa pýtala mamín, ako vyžijú z rodičovského príspevku, tak sa tam rozoberalo, že teda však manžel zarába, že sa dá uskromniť a tak... no a nakoniec z baby vyliezlo, že má dvojičky, jedno si nechala, jedno dala svojej mame, len preto, aby nemusela byť závislá od priateľa, lebo on na to nie je zvyknutá... no proste hrúza...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre