Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
13. nov 2009

hajdy, asi ti budu merat tlak, keby to neprestalo,a keby si mala zvyseny, tak ta budu kontrolovat. Inak je to bezne v tehu. Ja som mala pri prvom posledny mesiac nohy ako slon, okrem roztahanych slapiek som neobula nic. Este ze boli horucavy 😝

Ockovat sa tiez nedam, ani malu. Zda sa mi to zbytocne bububu, a pchat do seba nieco cudzie, co mi moze uskodit samo o sebe, to nechcem. Radsej sa tiez budem vyhybat preplnenym miestam a pod. 🙂

alex
13. nov 2009

akurát prišiel šéf a sa ma pýtal, že ako teda plánujem, do kedy pracovať, tak som mu povedala svoj zámer.
do 27.12.2009 budem pracovať tu. Od 28.12.2009 sa zamestnám u kamaráta a od 1.1.2010 nastúpim na materskú. Zobral to v pohode a povedal mi, že keď sa budem chcieť vrátiť, tak miesto tu mám 🙂

alex
13. nov 2009

No ešte aby mi lekár nerobil problémy, kvôli tomu nástupu na materskú. Ale dúfam, nebude vymýšľať a povolí mi nástup už 8týždňov pred pôrodom, aj keď nemám zdravotné problémy.

alex
13. nov 2009

zuci a nejde ti to vybrať ani dent. niťou?

zucana
13. nov 2009

supis alex 😉

maculik
13. nov 2009

alex, tak super reakcia sefa 🙂
a dr to vysvetli nejako, vymysli si, ze mas tazku cestu do prace a nechces v takom pocasi riskovat. Teda ak nemas takeho, co to pochopi aj bez vyhovoriek 😉

alex
13. nov 2009

hej, sama som prekvapená. Pol roka budem určite doma. To budem mať aj peknú materskú. Ako plat, takže nič nestratím. A po pol roku uvidíme... Ak budeme finančne zvládať, tak zostanem doma. A ak nie, tak sa prídem dohodnúť a na pár hodín do týždňa budem robiť. Či už na seba a stratím ten rodičovský príspevok, alebo na dohodu na niekoho iného. To budem ale riešiť až potom.

No lekár je v pohode, takže hádam nebude problém.

hajdylca
13. nov 2009

alex presne tak mam take odlacene ponozky viac 🙂 a nad tym take tucnucke clenky, ale vcera sa mi zdalo ze aj lytka.. mna sa tiez vzdy sestricka pyta... zuci tlak mi meraju vzdy, a to ked pridem musim vycikat a dava sa tam ten papierik 🙂 kakatka ja mavam trvrdnutie, ale teda neviem, ci je to tvrdnutie, ci nie... a magne B6 si davam, no zatial len raz denne, dnes som si dala aj pantenol- lebo mi v noci nozky tak krce chytaju- ale iba ked sa idem natiahnut.. aj hrdlo ma zacalo boliet, teraz aj hlava... no snad to prejde...

zucana
13. nov 2009

babce a na toho zubosa co teda vravite?pockam do stredy?

maculik
13. nov 2009

zuci, ak ta to neboli, tak pockaj. Neda sa ti tam vidiet, ci sa ti nerobi kaz?

alex
13. nov 2009

zuci, ak to nie je bolestivé, tak počkaj do stredy. Zbytočne sa stresovať zháňaním druhého zubára...

kakatka1
13. nov 2009

No pozor veru na chripcinu, je toho teraz ozaj vela. Krce, to poznam, lytka mam ako kamen.

kakatka1
13. nov 2009

Zuzi, ja by som tiez pockala na svojho zubnika, pokial neboli. Ale ty sama musis vediet ako moc ti je to neprijemne, ci vydrzis atd.

zucana
13. nov 2009

kaz to nebude lebo to je na implantate...na porcelanovom zube...neboli to len viem ze to tam mam...takze si to jazykom 'kontrolujem' a je to malilinky vybezok z dasna .... fakt nemam sajnu co to je...zubara by som mohl poprosit muzovho nech sa na to pozre..ale on neni moc dobry....

zusika
autor
13. nov 2009

zuci,pokial ta to neboli,ze len zavadzia...ja by som vydrzala.... lebo ja som ten typ, ze taketo veci odkladam 😀
co sa tvrdnutia bruska tyka...tak sa mi to uz parkrat stalo....ale iba vecer.... normalne som citila taku minikontrakciu... uplne som vedela co sa deje...ako sa to cele naplo a o par sekund to ale zas vsetko povolilo.... zaujimave to bolo.... ja mam iba sumak Magnezium.... je to take silnejsie,ze mozem iba jeden za den...a aj to niekedy zabudam...
s cim ja mam v poslednej dobe problem je take trnutie v lavej nohe od kolena dole..... tiez az ku koncu dna..ale vtedy sa neviem ani ulozit.... je to neprijemne a neda sa mi proste tu nohu dat do takej uvolnujucej polohy... cudne, co? ale zase si hovorim, ze este ze mi to nerobia obe nohy a cele....
a veru aj ja na sebe citim ze vela uz nevladzem.... upratujem na etapy.... umyjem riad..posedim....utriem prach..posedim...teraz sa chystam umyt kupelku...a to bude fuska, hlavne vana...a potom zas posedim....
som si dala zavazok,ze kazde poobedie sa pojdem nachvilu prejst - ak samozrejme nebude prstat.... lebo uz ma ani sediet/lezat nebavi.... a teraz je fakt tak pekne... Druha vec je, ze vladzem tak pol hodinku....a cinziak mame tak trochu v kopci..takze vracat sa domov je ta najvacsia namaha....

( 🤐 juj a uz ani sex nie je co byval... co sa kondicie tyka 🤐 )

hajdylca
13. nov 2009

alex ja zase chcem na matersku nastupit neskor ako 6 tyzdnov- chcela by som 1.1.10- aby sa mi materska pocitala z roku 2009, ale podla terminu porodu co mam na 7.2.2010 mi to vychadza na 27-28.12. myslite, ze tie 4 dni mi lekar dovoli?? ale samo ze ak sa budem zle citit, pojdem, aj od polky decembra... ale takto co som si to aspon sama pocitala mi to vychadza o 100 eur mesacne rozdiel (rok 2008/2009)...

zucana
13. nov 2009

baby ja sem tam mam take tvrdnutie ale je to skor aky pocit len na jednom kusku...a to si myslim,ze tam mala to vyduje...zeby o bolo to tvrdnutie? ale to je len ze 5 sekund....a ziadnu bolest necitim len take vydutie...to myslite ze je to to tvrdnutie?lebo ked si to pohladkam lebo si myslim ze tam je mala tak to spadne...to by som mala brat to magnezium???

zusika
autor
13. nov 2009

Hajdy...myslela si skor o 4dni...tedav podstate 7t pred?? alrbo menej ako 6t? som to asi nepochopila....
absolutne neviem co sa ako rata...a je mi to uplne fuk.....ja som uz necgcela cestovat - budem na MD uz od 14.12. plat mi az tak nekolisal....tusim len o valorizaciu a mozno nejake odmeny..ale v roku 2008 to bolo v tomto smere lepsie....

hajdylca
13. nov 2009

zuci ja neviem vobec ☹ mne ale tak strpne cele brusino, respektive tak cele dole... a nepomaha hladkanie... najlepsie je ked si lahnem... a hlavne mi to tak "robi" ked dlho sedim, ci stojim...

zusi ja tak vysavam- najprv 2 izby, potom v spalni si dam pauzu (minule som zaspala) a potom pokracujem 😕 ak sa nahodou nie je povysavane...

hajdylca
13. nov 2009

zusi myslela som menej ako 6 tyzdnov pred porodom... ja ani neviem, ci som si to ale dobre vypocitala.. a tiez som si myslela, ze v 2008 to bolo lepsie, ale zrejme nebolo...

alex
13. nov 2009

hajdy, dá sa to tak, že by ti lekár posunul o tie 4 dni termín. Inak si daj ale na to pozor, lebo ak by si nenastúpila na materskú podľa TP, môžeš prísť o prašule.

zucana
13. nov 2009

baby ja neupratujem akoze tak ze dlazky a tak dokladne lebo chodi nastastie ta baba kazdy stvrtok ale som strasne vytocena lebo som si zbierala body z bily a mala som to plne a neviem to najst a ze ona to niekde videla ale nevie kde...tak som smutna lebo som chcela jeden hrniec :(
a inak ja upratujem alebo varim tak ze robim a potom tiez oddych resp. tak 3 hodky denne max....
a poobede chcem ist do mesta do obchdou UNICEF a nakupit nejake vianocne darceky symbolicke...a este musim preorganizovat a vytriet skrine na oblecenie lebo zajtra sa bude asi prenasat....

alex
13. nov 2009

hajdy, dobre si si to vyrátala. Ak máš termín 7.2., tak nástup máš najneskôr 27.12.2009, alebo teda 13.12.2009, to je tých 8. týždňov.

zusika
autor
13. nov 2009

no dlazky ani ja neumyvam...to robi manzel...viac-menej odkedy byvame spolu...jeho to bavi... 🙂 a teraz je to to posledne co by som chcela robit....

k tvrdnutiu...aj mne tvrdne cele, ked ztvrdne... to je ulne ine zuci ako iba ten tvoj pocit...
a mangezko ti vobec neuskodi dostat do tela... vseobecne sa tehulam odporuca,lebo sa tazko dostava do tela inak...

alex
13. nov 2009

zuci, ja mám taký pocit ako ty, že akoby sa mi malý natlačil na jedno miesto a tam to mám také vyduté.

zucana
13. nov 2009

ale magnezko mam aj v tych vitaminoch centrum materna....to nestaci zusik podla teba?
a moja kamoska farmaaceuticka vravi ze vsetky umele vitaminy sa itak velmi tazko vstrebaju do tela...

zusika
autor
13. nov 2009

neviem, moja.... ja neberiem ziadne taketo "multivitaminy",pretoze som o nich pocula viac negativ.... najma to o tom, ze sposobuju to, ze sa rodia vacsie-silnejsie deti.... predsalen su to umeliny....a najma vec marketingu...
tak neviem posudit...
jasne, ze najlepsie je prijimat tie vitaminy priamo v strave, ale neverim ani tomu ovociu a zelenine co je teraz v obchodoch.... iba tomu co sa urobi v zahradke a to je v zime asi nerealne.... 🙂 takze nemame na vyber....

magnezko je dobre, ked citis take trpnutie koncatin, tie opuchy.... a to ma zrejme kazda druha mamicka

lolka
13. nov 2009

ahojte babule 😉
alex, super, ze mas takeho sefa a dohodli ste sa 🙂 ozaj, bola si v stredu cvicit ?
hajdy, opuchajuce nohy mam aj ja, uz asi 4 tyzden. najlepsie je to vidiet pri ponozkach, ale aj na kotnikoch
😅 doki mi kazala zbierat 24 hodinovy moc a dnes som bola odniest vzorku....ked bude nieco zle, tak zavolaju.

aj mne tvrdne brusko, davam si magneziu a brusko zacnem hladkat 😵 do cca 7 sekund to prejde a mala sa asi inak ulozi.
dnes som bola na krvi u endokrinologicky - mam ju v meste a normalne som z tej prechadzky unavena a bolia ma nohy 😖 trosku polezim a co-to popracem

lolka
13. nov 2009

zucana, aj moja kamosk farmaceutka mi vravela, ze tie vitaminy brat nemusim, lebo je to umelina a hlavne marketingovy tah 😒 najlepsie je jest vela cerstveho ovocia a zeleniny....no, ale to je tiez hnojene umelo... 😅

alex
13. nov 2009

Lolka, cvičiť som nebola. Boli sme objednaný na 3D, tak som potom už sa nechcela znovu z domu trepať cvičiť.
Už som inak po obede. Dnes žiadna sláva, tak som si namiešala cestovinový šalát. A zajedla to mila rezmi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre