Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
2. júl 2009

juuuj, zusika, to bude tazky boj...svojim rodicom to este ako tak vysvetlis ale svokrovci to byva kapitola sama o sebe...Moja svokra sa o tri tyzdne vracia natrvalo z usa, budeme do oktobra byvat spolu...ona je v pohode, obcas ma sice reci ako to oni robili ked oni mali deti ale bez dovolenia neurobi nic...ale tiez asi ked necham malu s nou budem stale mysliet co sa tam asi deje..

blumka
2. júl 2009

silta, svokra ti liezla do izby ked si kojila? u nas museli vsetci prec, lebo terezka chclea vsetko a vsetkych vidiet a nestihala jest 😀

alex
2. júl 2009

zusika, no moji svokrovci majú tiež psa, ale k bábätku ho nepustím! 😠

silta
2. júl 2009

zusika veru musis hned na zaciatku ich "vycvicit" 😀

silta
2. júl 2009

blum ano vsetci boli zvedavi aj svagrina a hlavne bola mudra a radila a ked sme isli k prastarym rodicom na navstevu tak to iste vsetci boli zvedavi a ja si doteraz vycitam ze som ich nevyhodila von no teraz to bude inak uz som to poved

olifcek
2. júl 2009

i ked je tehotna, mozu ju prepustit, pretoze ma zmluvu na dobu urcitu. a ked konci doba urcita, neplati to, ze ja na PN, ci na materskej dovolenke. nemohli by ju prepustit, keby mala zmluvu na dobu neurcitu, co bohuzial nema...

mne sa hlavne nepaci, ked pride mamicka kojit dietatko ku ludok, ktory obeduju...myslim tym nejake jedalne restiky, ci fastoody...je to nepekne...

silta
2. júl 2009

no ideme obedovat lenka uz vola pa pa pa

zucana
2. júl 2009

baby no vy ste zas popisali....my sme jedli...musela som ist zobrat od svokry polievku co varila lebo mala vela...a ona sa niekedy urazi ked nieco nechcem tak sem tam obetujem a vezmem ale musela som ju vyliat do zachoda lebo bola skysnuta 😅
tak sme mali toasty nakoniec a salat...
baby pocujte mali by sme ist pozriet jeden dom ktory este nie je teda dorobeny lebo je to novostavba a urcite to tam trosku bude zapachat novotou a farbami...myslite ze to moze malemu poskodit ked tam budem 2 min.?

blumka
2. júl 2009

zucana, myslim ze taky kratky cas malemu neuskodi, druha vec je ci tam vydrzis ty 😀 ...mna z takychto "voni" napina 😉

jablonka
2. júl 2009

zucana - myslim ze a ti moze urobit maximalne nevolno, ale uskodit to neuskodi----to by musleli byt tie farby toxicke alebo tie hnusne acetonove, ale to sa uz do domov nedava 😉
ja som sa este chcela spytat - treba nejako oficialne zamestnavatelovi oznamit tehotenstvo a planovany nastup na MD? kedy asi sa to robi? 😕

alex
2. júl 2009

no ja kojiť pred svokrou určite nebudem. Ale kojenie na verejnosti mi nevadí, myslím si, že keď ľudia jedia vonku, tak aj to bábo má nárok sa napapať hocikde, keď má chuť 😉

blumka
2. júl 2009

alex, mne tiez kojenie na verejnosti nevadi, len sa mi nepaci, ked niektore mamicky vyvalia cecok (pardon za vyraz) aby ho videli az na druhy koniec sveta...to sa mi zda trochu prehnane...da sa to aj diskretne 😅

olifcek
2. júl 2009

jablonka: oznam to, az budes chciet. ked uz budes mat istotu, ze babo bude x;o) ked to oznamis, mozes chodit ku lekarovi kolko potrebujes, a neplati, ze len 7x do roka x;o) i ked mas nevyhovujucu pracu, musi sa postarat aby Ti lepsie bolo x;O)

alex: babo nech papa kde chce, ale ja osobne sa nemusim divat na prsia kojacej mamicky, vzdy mi prestane chutit...ja proste take neuznavam. ved uz skoro vsade su prebalovacie pulty a toalety, kde to moze urobit, alebo to aspon nejak zamaskovat....mne sa to fakt nepaci x;o( sry...osobne urcite nebudem na verejnosti kojit. ani nikam dlhsie chodit, kym male bude papat mliecko z prsnika x;O)

olifcek
2. júl 2009

blumka: jj, o tom presne pisem x;O) mne sa ani prsia naliate mliekom nepacia..a pride mi to...nechutne...ked robia, ako si napisala 😖

zucana
2. júl 2009

ja sa tesim na kojenie 😀
len aby to moc nebolelo ale vzdy som chcela kojit...mamina nas kojila do roku a pol vraj sme ju so segrou celu vycucali 😲
inak tak drzte palce lebo ked to vyjde resp. sa bude pacit tak sa mozno budeme stahovat 🙂

olifcek
2. júl 2009

zucana: paq posli foto... x;O)

zucana
2. júl 2009

coho domu?

jablonka
2. júl 2009

kojenie je super v tom, je to vzdy po ruke, sterilne a v spravnej teplote 🙂 ...nehovoriac o tom intimnom kontakte s vasim babetkom, kedy ste vy dvaja len a len pre seba 😵 ...ale pripravte sa na to, ze zo zaciatku kojenie boli 😒

blumka
2. júl 2009

olif a ked budes kojit dva roky? 😀 ..da sa kojit aj na verejnosti a to tak ze si to ani nikto nevsimne..existuju na to rozne pomocky, ja som mala taku plachtu co som nou zakryla terezku aj prsnik a bolo...aleo ked je babo v satke, tak tiez nic nevidno
jablonka, mna kojenie nebolelo...vlastne bolo u mna bezproblemove 😉 ale ja som mala od zaicatku dve laktacne poradkyne..vlastne oni mi prvykrat pricucli terezku

olinka6226
2. júl 2009

ahojte. my sme dnes boli so samkom na alergologii a chvalabohu vysli testy super len mierne oslabena imunita a malinka alergia na macky (chvalabohu nemame). cize super spravy pre mna.

ja pracujem ako drak 😀 zamestnanie- sefka personalneho a uctovnicka, na svoju firmu uctujem este zopar firiem doma a mam internetovy obchod s modernymi latkovymi plienkam, satkami a ergonomickymi nosicmi...
teraz budem mat zaberak, lebo v septembri mam audit. firma kde robim ma hospodarsky rok do 31.8.

co sa tyka oznamenia zamestnavatelovi pokial mate zmluvu na dobu neurcitu oznamila by som to pisomne s kopiou prednej strany materskej knizky a nechala si kopiu oznamenia podpisat. Tym momentom ste chranene proti prepusteniu, musia vam prisposobit pracovne podmienky a mate narok na neobmedzeny pocet lekarskych vysetreni a prehliadok (ako uz niekto spominal uz nie len 7 rocne) - dokonca vas musia pustit aj na cvicenie v nemocke...

co sa tyka kojenia na verejnosti... ja som kojila vzdy a vsade ale vzdy som sa snazila byt diskretna. na lavicke kde bolo malo ludi, pripadne prehodit plienku cez rameno... babo bolo menej rusene prostredim, lepsie sa sustredilo na papanie a mne nikto nezizal do vystrihu. mne napriklad vadilo ak svagrina (bratova zena) pred mojim muzom bez upozornenia vytiahla prsnik... uplne ze hrozne..

farba v dome ti neuskodi... max ti bude vadit "vona"

joj a psa mame aj my nadhernu zlatu retrieverku nellinku. mame ju uz 4 roky a samko s nou zije od malinka a v pohode. ten pes ma bozsku trpezlivost. ani by som sa jej necudovala keby ho uz rafla... momentalne ma obdobie ze ju kuse... (nielen ju aj nas..) 😖

olinka6226
2. júl 2009

samko bol do maly vysavac, mna kojenie bolelo prvy mesiac , mozno kusok menej.. potom super. prestala som kojit ked mal nieco cez 9 mesiacov, lebo som stale chudla strasne rychlo, mavala zavrate a celkovo mi to uz neprospievalo. teraz sa posnazim kojit dlhsie, robit mlieko je otrava. uvidim ako bude reagovat moje telo.

olifcek
2. júl 2009

zucana: jo, domu x;O) nech mozem zavidiet ale dopriat 😉

jablinka: jo, ja nevravim, ze kojenie je zle, mne sa len nepaci, kd to niektore zeny robia tak, ze im prsia vidiet az do Madarska...ale osobne sa kusok bojim, ze to bude boliet...sestra mala probolem pri prvom babu x;o(

blumka:jj, takto to beriem, takto mi to nevadi x;O)

jablonka
2. júl 2009

blumka - no zo zaciatku sa pri kojeni stahovala maternica a to mna teda bolelo dost 😖

olinka6226
2. júl 2009

jaj a este k tomu psovi som chcela, ze ak je to vas pes, je ockovany, odcerveny a dodrziavate s nim nejaku hygienu, tak dietatu nespravi problem, akurat mu pomoze si budovat imunitu a neskor formovat charakter. a tiez zalezi od psa, ci je pokojny a trpezlivy, alebo je to taky ten typ podlahoveho vysavaca s vecne vycerenymi zubami, pripadne pes nervak, nevycviceny a nenauceny pravidlam. mala som to stastie ze nela okrem toho ze je trpezliva a pokojna so mnou vyse roka pracovala na cvicaku (kazdy vikdend) a dokonale poslucha nielen na povely ale aj na posunky.

co sa tyka svokry v tomto sa nemozem stazovat, absolutne respektovala moje pokyny. vie ze som si nastudovala, viem si svoje stanovisko obhajit a nedam sa. a dobre vie, ze ked nebude respektovat moje priania, ja nebudem respektovat ze ho chce a bude mat smolu.

olifcek
2. júl 2009

olinka: jo, ale ak maju zmluvu na dobu urcitu, prepustenie ich pravdepodobne neminie...x;o)

ale pekny prispevok v celku x;o) ja tiez dufam, ze s kojenim pojde vaha kusok dolu x;O)

olifcek
2. júl 2009

deti mojej segry rastli od mala s mackou a su v pohode, zdravucke ziadne alergie...ma ich 4, dievcatko ma uz 7 rokov, chlapci dvojicky budu mat onedlho 7 rokov a posledne ma 9 mesiacov x;o)

jablonka
2. júl 2009

olifcek - ale musim dodat, ze aj ked zo zaciatku to stahovanie maternice pri kojeni boli, je to len a len dobre - cim skor sa sa da do povodneho stavu a docisti sa - opat jedna vec, ktoru uzasne zariadila priroda 😉

zucana
2. júl 2009

olif tu mas link :
http://www.metroquadropadova.it/files/media/Bro...
house C ale nie je to este iste musim to ist vidiet...je to kusok od centra a ked to tam pekne urobia to okolie tak to bude fajn...no uvidime ci sa zmestime do cent 😎

olifcek
2. júl 2009

jablonka: ani si nevies predstavit ako sa toho celeho bojim...ale asi niesom sama...x;O)

jablonka
2. júl 2009

olif - neboj sa, vsetko co ta /nas/ caka je krasne!... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre