Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
16. nov 2009

zoska, pokial budes vela oddychovat, lezat a liecit sa, tak babo bude v poriadku, len sa snaz papat aspon trochu, hlavne vitaminky. Neboj, ono je tam chranene 🙂 Ja som nieco podobne mala pri Adelke v 8.mes, a to bolo leto, mala som zapal priedusiek, ale lekar ma upokojil, ze pre babo to nie je nebezpecne. Horsie by bolo, keby si to mala na zaciatku.

lenica81
16. nov 2009

joj... a tepla polievka tiez nie je zla... potrebujes nieco jest... a ako si pisala, uz aj zaludok je jak na vode...

drz sa ...

oriesok1.
16. nov 2009

hajdy, ďakujem! ale ja to všetko tiež papám..okrem sliviek, za tými sa musím poobzerať...jááj, naši kedysi robili doma také výborné, s orieškom vo vnútri 😵

zoska
16. nov 2009

baby dakujem,
cosi som pocitala aj na inych forach...mam pocit ze paralen zabera, idem si dat vlaznu sprchu a spat.
manzel tu lieta s obkladmi...
urobila som si cibulovy sirup, od vcera mam hovadzi vyvar v chladnicke a caje uz nemozem ani citit, tak pijem vodu s citronom
ja verim ze ked teplota nebude stupat tak sa to vylepsi

este raz dakujem, zelam sladke sny

maculik
16. nov 2009

zoska dobru noc a posielame aj s drobcom liecivy fuk 😉 😀

oriesok1.
16. nov 2009

zosi dobrú, poriadne oddychuj. a pi!

lenica81
16. nov 2009

inak... k tym crevnym pochodom... u mna zatial dobre, ale mala by som sa po tom susenom ovoci popozerat... lebo tlacim sladkosti, ktore ani nie su zdrave... a susene ovocko by som mohla a aj by to k niecomu bolo... vraj marhule su plne magnezia... aspon si clovek nemusi davat tabletky...

idem ja uz spat... este sprcha a hajde... prudko sa vyspim... uz si musim zohnat ten vankus na dojcenie na spanie... pa a sladke sny... 😅

maculik
16. nov 2009

aj ja uz idem spinkat, tak dobru nocku vsetkym 🙂

olifcek
16. nov 2009

zoska juj, to ma mrzi...snad to rychlo prejde x;o(

i ja mam taky blby pocit, ked cestujem v buse...tolko ludi tam kycha a kasle...a kaslu na plnu hubu, s prepacenim. na cely bus, ani ruku, ci servitku si neprilozia. dnes som si od jednej babky, co kaslala ako tuberak, odsadla...nastastie ale mala tu snahu a vzdy sa aspon odvratila odomna...ale itak, bola som stastna, ze si je kam presadnut...nakolko som uz bola na nohach asi 4 hodiny v tej dobe, tak som chcela uz len sediet...

olifcek
16. nov 2009

no ja kuknem este serialik a hajde tiez hajat. dnes bol dlhy den, ved som aj o 16.00 sla spinkat, chi...x;o)

hajdylca
16. nov 2009

oriesok za malinko, este ma napadlo aj kocky zo zaciatku spominali lanove semiacka, a mne inak dost zabera aj mliecna cokoloda... olif, dobre si spravila, aj ked teta nemoze za to ze kasle, ale naco zbytocne riskovat...

zucana
16. nov 2009

zosi je mi to luto...daj si paralen ten sa moze v tehu na teplotu a lez a oddychuj a ked to neprejde chod naozaj na pohotovost....hlavne aby klesla teplota l
posielam energiu

katina2209
16. nov 2009

ahojte babulky tak som tu nebola od piatku a všetky som vás prečítala, nemôžem spávať mám veľké bolesti panvových kostí už sa nemôžem ani pretočiť v posteli lebo sa zobudím od bolesti ☹ bola som aj u dokyho gynekologa tak z gynekologického hľadiska všetko v poriadku,ale že také bolesti by som nemala mať,že mám ísť na neurologiu pripadá mi to ako keby som mala zápal nervu lebo ma to bolí a vzadu ako je kostrč neurologičke som volala a tá mi povedala,že si mám kúpiť na uvolnenie magne B6,ale beriem to zatiaľ 4 dni a žiadne zlepšenie. Dnes som bola u zubára a ako by nestačili tie kosti tak mi vycvakával ďasno pri zube vraj mi zarastá do zuba a preto ma bolí zub a našiel mi aj dva kazy takže nič moc....
Ja som pribrala 9 kg zatiaľ, kúpili sme plienky pampersky tie nám najviac vyhovovali pri prvom synčekovi tak dúfam,že budú dobré aj druhému skúšali sme aj iné ale z tých lacnejších sa mu vyhádzala riťulka a pampersky majú veľmi dobrú saciu schopnosť nikdy ich neprečurkal teraz neviem či hajdylca sa pýtala koľko plienok spotreba tak prvé mesiace to bude asi tak 8 plienok na deň to sú asi 3 balenia plienok po 80 kusov čo sú pampersky...
Keby sa mi to aspoň trošku polepšilo s tými kosťami lebo už ani nohu nepreložím a najhoršie je to v noci tie bolesti som totálne unavená a vyčerpaná čo nespím však som nebola už od piatku v práci ☹

hajdylca
16. nov 2009

katina presne to som chcela vediet, ze kolko vlastne tych mini plienociek budeme potrebovat, dakujem 🙂 🙂 dufam, ze Ti to cim skor prejde, a neurologicka Ta aj pozrie a nie len po telefone povie co by si mala brat- inak ten magnezium je uz tusim na vsetko 🙂 drzim palce aby si bola cim skor fit 🙂 a chodis este do prace? asi by si mala aspon kym Ti to neprejde domka byt....

mmaarrttiinnaa
17. nov 2009

dobre ranko mne je dnes uz troska lepsie ale aj tak planujem lezat ved mame sviatok 😉

andrea2603
17. nov 2009

ahojte, choručkým rýchle uzdravenie.
zoska, na teplotu si daj kľudne paralen, že ten nemá žiadne účinky na bábo, ale práveže vysoká teplota áno. Veľa spinkaj.

My sa dnes chystáme k mamine a potom k babke a keď budem vládať tak poobede upečiem zemiakové pagáče.

lenica81
17. nov 2009

ranko dievcata...

zoska, dufam, ze sa aspon trochu polepsilo... 😉

ja dnes makam... takze ziadne leharom to nebude... ☹ ale vyzera to na pohodicku...

inak, ten moj synator vcera daval take kopy... ale to v poslednej dobe stale... tak som len vecer lezala a kukala na to brusko... zabava neuveritelna... 😀

maculik
17. nov 2009

dobre ranko🙂
mame za sebou otrasnu noc, som nevyspana, lebo Adelka sa kazdu chvilu budila 😒 K tomu som sa nevedela ulozit, takze spanku bolo fakt minimum.

Od rana leje, je hnusne, nic moc. Dufam, ze vam na ten sviatocny den vyslo lepsie pocasie 🙂

adka, s tymi zemiak.pagacikmi dobry napad, musim niekedy spravit, zboznujem 😵 Aj ked take, ako robila babka, sa nikdy ani mne, ani mame nepodaria.

leni, a ty nemas volno?

no, ideme ranajkovat, tak dobru chut aj vam 🙂

martinaj
17. nov 2009

dobre ranko 🙂 my sme boli vcera na glukoze, zajtra budu vysledky, ale myslim, ze budu OK 🙂

olifcek
17. nov 2009

kati a vies, ze poslednych par dni i mna boli bud panva alebo lonove kosti? ani neviem presne...ked spim, tiez sa budim na to, ze som sa chcela otocit, zmenit polohu, ale neskutocne ma tie kosti zabolia...ked lezim na chrbte, tak mam pocit, ze kostrc chce von..hmm..a magne B6beriem uz asi aj dva tyzdne? ale je pravdou, ze nie velmi podctivo, skusim sa polepsit x;o)

baby, co ste chorucke, dufma, ze to skoro prejde..

dam si ranajky a idem ukladat tie skrine konecne...x;O)

zucana
17. nov 2009

dobre rano baby....ja som spala tiez na 2 veci...stale som sa prehadzovala a potila lebo som mala strasne hrubu perinu....rano siel muz k pluciarovi kvoli astme tak snad tam nic nechyti...
teraz tu mam tych kuchyniarov tak snad cim skor vypadnu...
kati nech ti to prejde....a chod aj k tej neurologicke ;)
inak ja mam zubara zajtra....tak snad vsetko oki

zucana
17. nov 2009

ty kokso tak nam sa pokazil mechanizmus na zasuvanie velkeho suflika do kuchyne a oni nam vymienaju cely suflik!!! ten suflik je prosim cely skleneny a ma tak 120x90

olifcek
17. nov 2009

zuci jak to? ved to sa meni fakt len to zelezny system, co je na bokoch, tssss

zucana
17. nov 2009

ved sila...
a teraz ma vystrasil muz lebo je stale este u lekara a je tam dost ludi a kaslu....takze sa fasa bojim teraz ....

loginka
17. nov 2009

cafte, nech zije vyrocie demokracie! 🙂
zoska uz je lepsie? nic moc byt taka chora, rychle uzdravenie a neboj urcite to babu neublizi, kati to je naprd ked to zacne boliet, mna niekedy tak boli kostrc ze neviem ani lezat, ani sediet, nic, uvidis co ti zista, drzim palce
zuci, co to mate stale s tou kuchynou, verim, ze je to na porazu
maculik, tu je so-so, neprsi, nesnezi, ale doma je v pohode 🙂
moj muz ma new job, tak pre istotu, je tam aj dnes 🙄

maculik
17. nov 2009

logi, no ale hlavne, ze ma pracu, tak co uz, spravite si volno inokedy, ked uz bude mat narok na dovolenku...

a to pocko vam zavidim, ze vam neprsi, tu leje, leje a leje a nevyzera, ze sa chysta prestat.

Varim polievku, hrame sa s kockami, uz som aj povysavala, lebo vtaciky narobili zase bordel, tak som rovno cely byt.
Druhe neviem, co varit, dajte nejaky typ, nieco lahke 🙂

zucana
17. nov 2009

baby ja som sa prave strasne rozplakala a vynervacila.muz mi volala ze je uz 2 hodiny u toho pluciara a je tam vela ludi co kasle a bol cely nervy a ze radsej bude spat inde par dni aby mi nieco nepreniesol...tak uzasne...nechapem naco tam isiel ked videl ako to tam je...je mi uplne nanic....

olifcek
17. nov 2009

zuci nechcu len pekne zarobit??? tssss

maculik no ja si dnes urobim len chlebik vo vajicku x;o))) na ranajky som mala mussli s mlieckom x;o)

maculik
17. nov 2009

zuci, a nedalo sa mu objednat? ci tam sa neobjednava?
ach jo, takto si davas pozor a potom staci, ze manzel si ide pre lieky k dr a pride este viac chory, nez tam isiel... No hadam nechyti nic vazne, do kelu.

aj tak nechapem, v takejto situacii by mali zaviest normalne nejaky system objednavok, aby sa im tam ludia nekopili, alebo casenky alebo co. Proste vyriesit nejako ten krizovy stav, ved to je jasne, ze v malej cakarni sa zhromazdi plno bacilov a potom sa vsetko tak rychlo siri.

papaj vela vitaminov, nech sa ti aspon trosku zlepsi odolnost... 😒

maculik
17. nov 2009

olif, tak to mas riadny obed 😀 😀
Ale vidis, to je dobry napad, mam tam taky tvrdsi chlieb, tak mozno aj ja si zvrtnem, len nemam horcicu.. Idem si ju hned pripisat na zoznam, ak nahodou prestane liat, pojdeme do obchodu.
Ale musim aj nieco teple kvoli Adelke, no mozno jej spravim po polievke len jej oblubene penne bez nicoho, to vzdy papa. Uvidim.
A zajtra uz bude varit sestra 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre