Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olinka6226
2. júl 2009

olif, ved som radila tym co maju na neurcitu... 😀 co sa tyka bab co maju zmluvu na dobu urcitu, bohuzial tam sa asi predlzenia nedockaju. v tom pripade by si ale ak mi zmluva konci skor ako nastupia na MD mali platit dobrovolne nemocenske poistenie... teraz si nie som na 100% ista ale zda sa mi ze ak chce zena mat narok na matersku nemocenske poistenie musi trvat... cize nemoze byt v case nastupu na mD bez NP. A samozrejme musi splnit podmienku 270 dni NP za posledne 2 roky...

olinka6226
2. júl 2009

je to somarina, teraz mi napdlo, ze v tehotenstve trva ochranna doba 6 mesiacov. to znamena ak splni podmienku 270dni narok ma aj ked uz prac. pomer netrva. 😉

olifcek
2. júl 2009

ZUCANA: radovka jo? x;o)

olinka6226
2. júl 2009

joj nebojte sa tehu a porodu ani kojenia. nic krajsie a intimnejsie ako kojenie som nezazila... je to uplne uzasne ako sa na vas ten drobcek zasnene a zalubene diva a potrebuje vas...

ale teraz vam bezdetnym zavidim tie spanky co si mozte pospat ked sa vam chce.

fatimuska
2. júl 2009

asi by bolo najlepšie ísť na portál www.porada.sk tam dostaneš odborné info

zusika
autor
2. júl 2009

tolko som vam toho napisala a padol mi net..takze to skratim...
kojenie na verejnosti - ano ale diskretne, presne - nejaka plienka cez rameno a tak....
no a este som chcela vyslovit jednu moju obavu - myslim ze v celku normalnu...viete, doteraz som ja prsia vnimala dost ako "sexualna funkcia" - spojwenie s erotikou a tak...no a zraru budu zdrojom potravivy, tesim sa na to, to je jasne...ked sa dietatko k tebe prisaje...no ale teraz ked este neviem o com to je, rozmyslam aj takto...
tak co s tym? budu pre manzela aj potom cim su teraz? prepacte, ak som "nemiestna"

olinka6226
2. júl 2009

fatimuska ja som senior clenom porady 😀

olifcek
2. júl 2009

olinka: chi, macher si 😉 len si niesom ista, co presne znamena ta ochranna doba...lebo, byvaly zamestnavatel sice posle jej MD, ak na nu nastupuje do pol roka od vystupu, ale platia za nu aj socialne? pochybujem x;O) toto nerobim konretne ja...ja len vyratam MD, RD, nastup na ne, nahlasim na socialku, ale to info o pol roku som si nezistovala...nemusela som..x;O)

blumka
2. júl 2009

olinka, suhlasim..akokolvek zly je porod ale potom to vsetko ostatne je take krasne...terezka papala tak,ze ked bola plna tak odkvacla...len tak lezala pri mne a kukala na mna taka spokojna a napapkana... to bol pohlad 😀 a pri kojeni sa vylucuje do organizmu zeny aj nejaky hormon, co pomaha proti stresu...a chudne sa pri tom...teda vo vacsine pripadov 😀

olinka6226
2. júl 2009

ochranna doba je normalne 6 tyzdnov to znamena ze ked do 6 tyzdnov po odchode zo zamestnania ochories mas narok na PN... v tehotenstve je ale tato lehota predlzena na 6 mesiacov. cize mas narok na PN i na MD socialne zamestnavatel neplati dalej nakolko uz nie si zamestnancom. toto kryje uz socialna poistovna.

olifcek
2. júl 2009

zusika> niesi nemiestna...mna to tiez zaujima..ale na to asi len muz pozna odpoved...x;O)

blumka
2. júl 2009

zusika, to je asi normalna vec nad cim rozmyslas, ale myslim, ze pre tvojho manzela tvoje prsia ostanu tym cim su teraz... 😉

zucana
2. júl 2009

jo oli flebo v centre padovy resp. v blizkosti samostatny domcek nenajdeme resp.min. nad 600 000 eur
tebe sa radovka nepaci?

olifcek
2. júl 2009

olinka: jj, mne ked vystupena prinesie papier do pol roka od vystupu, proste ho vezmem a poslem. len som nevedela, aku to ma ,,dohru,, 😉

a tou Pn viem, 42 dni x;o) ale tiez ma nezaujimala ,,dohra,, x;oD

blumka: dufam,z e budem patrit do tej vacsiny pripadov 😉

olinka6226
2. júl 2009

no pri kojeni ti na ne moc nebude moct siahat... kvoli mlieku - neskor uz mozno aj ano ked sa upravi laktacia... mne osobne to dost vadilo a hlavne neskor mi ostali bradavky dost necitlive. potom sa to upravilo. teraz zas nemoze chytat lebo ma prsia bolia.. hi no ale aspon uz zas zacinaju vyzerat ako prsia. pred tehu som mala 2ky, pocas kojenia nieco medzi 3-4 a po ukonceni kojenka mi ostali 1ky. no a teraz mam zas 2ky tak som zvedava ako skoncim po druhom kojeni 😀

blumka
2. júl 2009

olif, tak nejako...ja mam napriklad z mojho muza pocit, ze po porode terezky ma moje telo radsej este viac 😉

olifcek
2. júl 2009

zucana: nie, mne sa radovky moc nelubia. to mi uz pride ako panelak...ja byvam samozrejme v takom comsi, ale je to z tehal a ma len 4 poschodia, ale niekedy koncom roka sna dkupime vlastny bytik, ale to bude len panelak x;o)

ja osobne nevnimam svoje prsia uz ako predtym...x;( predtym sa mi pacili, a pacilo sa mi, ked sa mi s nimi drahy hrajkal, teraz po tom netuzim x;O( ale mozo preto, ze pobolievali a bola som unavena velmi po praci...ale uz bolesti presli, uz mi ani nie je zle, uz sa mi navracia chut, aleee...lekar dal na 4 tyzdne stopku, hech x;o)

olifcek
2. júl 2009

blumka: no, mne moja polovicka castejsie hovori, aka som krasna...ale ja sa tak nevnimam, stale mam pred sebou, ze by som uz bola stihejsia, keby som bola, ale kedze nemozem,, vidim sa tlsto...

chjo...

ale tiez verim, ze drahemus a budem pacit vzdy...on je proste skvely muz x;o)

blumka
2. júl 2009

olinka, ked som povedala muzovi ze som tehotna, tak mi povedal, ze uz sa tesi akomi prsia narastu 😀
olif, to je asi normalne...tvoje telo sa meni a aj tvoja psychika...ale ono sa to zasa da do normalu

olifcek
2. júl 2009

olinka: no ja mam trojky, dufam, ze neporastu na 5 x;o((((((((((

olifcek
2. júl 2009

blum: ja dufam x;)

olinka6226
2. júl 2009

olif svagrina (muzova sestra - ma teraz 6tyzdnovu dcerku) mala 4-5ky a teraz ked chce podprsenku musi kupovat v oddeleni pre stany, ale nie. prsia ma chuda uplne obrovske az mi je jej luto, musi to byt strasna zataz vliect take giga prsia taka utla zienka to je inak. nehovoriac o tych strasnych problemoch s oblecenim. ale to ta nechcem strasit

blumka
2. júl 2009

olif urciteeeee 😉
ja som sa pred tehu tiez snazila schudnut...nepodarilo sa, takze pravdepodobne na konci tehu budem mat viac ako pri terezke...ale kaslem na to...toto uz vobec neriesim..hlavne aby bolo babo zdrave

olinka6226
2. júl 2009

blumi... moj sa ma spytal ked sa mi tak zmensili ze to kedy budem mat zas prsia? tak som mu povedala ze ked otehotniem a on ze tak to asi budes musiet byt tehotna stale 😀 potom mi navrhol plastiku, na co som mu odpovedala ze si ju kludne moze dat urobit na sebe. ja tu potrebu nemam a kvoli nemu pod noz nepojdem.

olinka6226
2. júl 2009

co sa tyka vahy tak ked som prvy krat otehotnela mala som 65kg (180cm) pribrala som 13,5kg z porodnice som sa vratila s 5kg navyse, po 3 mesiacoch to uz boli len 2. No a ked som prestala kojit vazila som 58kg. Cize 7kg pod startovnou vahou. Potom som sa dlho drzala na 62kg a po novom roku som zrazu pribrala na 64 co je moja startovna vaha pri druhom tehu. 😀

zusika
autor
2. júl 2009

presne, ja som tiez trochu nesvoja, lebo citim ze priberam a este je skoro aby to bolo vidiet....jasne ze to vidim iba ja a peto je presvedceny ze uz mam brusko, ale v dobrem..stale ma hladka po bruchu, uz to nejako neovlada a robi to aj na verejnosti, cim zbytocne uputava pozornost, ale co uz ked sa tak tesi.. 🙂
a je mi jedno ak priberiem viac ako treba.... verim, ze potom sa to bude dat vratit do lepsej formy - sila vole!!!
presne, hlavne aby bolo babo zdrave...
mam prihodu s mojim ocinom - buduci dedko - ten ma jasnu predstavu ze to bude maly Fedor a pri kazdom telefonate, aj s mamou - len vykrikuje ze co rpbi Fedor, ako sa ma, ci poslucha...vcera nasi zavarali a robili lekvar - no a ze to je pre Fedora na zimu.... no je uplne fantasticky ten moj tatik.... aj ked teda Fedor to zrejme nebude, snad sa s tym zmieri... 😀

blumka
2. júl 2009

olinka, to si dobra...ja som pred terezkou mala 54, pribrala som 22, v porodnici som nechala asi 5 ale do troch mesiacov som mala naviac uz len 3..potom som prestala kojit a pribrala som na 60..ale teraz pred tymto tehu som mala 56..takze nie je to vela ale chcela som menej..no mozno po porode :D

blumka
2. júl 2009

zusika, ocino je podareny 😀 moja mama zasa mala vymyslenu Martinku :D ale prezila to ze je terezka

olinka6226
2. júl 2009

moj svokor stale chcel aby sa maly volal po nom jozef... a ja ani za svet. som totiz z rodiny kde najstarsi brat mal meno po otcovi, stredny po strykovi a ja po mame. cize ked dosla posta ani pan boh nevedel komu patri... neznasam opakovanie mien v rodine hlavne ak su rovnake aj priezviska... viem ake som s tym mala problemy a nikdy by som to vlastnemu dietatu neurobila.

olinka6226
2. júl 2009

ale ocino podareny teda... 😀 a tvoj muzik ako sa tesi super. moj sa sice tesi, ale ze by mi hladkal brucho to ani nahodou 😀 zacne mozno az ked bude mimi kopat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre