Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
24. nov 2009

baby, vy sa tu uz chystate do porodnice a ja si tak uvedomujem ze od toho 30tt sa to moze stat kazdym dnom...nechcem malovat certa na stenu ale v siedmom mesiaci sa rodia deti uz bezne...no tak asi idem aj ja daco chystat...ved ja ani neviem kde mam vsetky veci po Terezke 😅
baby a uz ste boli obkukat porodnice kde budete rodit?
k tym dioptriam..ja mam tiez len 1,5 preto viem ze to je len kontrola pre pokoj duse mojho gyndosa, len viem ze moja sesterka mala kvoli vysokym dioptriam planovany cisarak... 😉 tak keby to daktorej lekar nespomenul a mate velke dioptrie aby ste sa popytali 😉

zucana
24. nov 2009

blumi nestras ja si to tu planujem nech to mam do vianoc hotove tu...lebo vsak vselicosa moze stat a kebych musela do nemocnice...tak nech je to aspon pripravene...
akurat idem robit zoznam veci co kupit....
muzik mi napisal ze sa mam na vecer pripravit ze pride maliar (akoze on) no normalne mam strach 😅

zucana
24. nov 2009

inak akurat tu citam ze mame 12 pripadov prasacej v Padove z toho 7 deti a v nemocnici nepustaju navstevy do porodnice...iba manzela a vlastne deti....
takze vo stvrtok som zvedava ze ci nas pustia na kurz 😕

blumka
24. nov 2009

zuci ja strasim? 😀 😀 😀 to vy ako si tu vymienate zoznamy a chystate do vianoc 😀 😀 😀 ..ale pravda je ze fatk ten treti trimester uz by sme si mali davat viac pozor...radsej nech si tam babatka polezkaju ako sa maju nahlit do tej zimy 😉

zucana
24. nov 2009

blumi tak ale ja som zacala v nedelu 31tt....tak vies ako 😕

maculik
24. nov 2009

kocky, nerodte este! 😉 Pekne krasne vydrzime vsetky min. do konca 36tt a najlepsie az do terminu 🙂

andrea2603
24. nov 2009

ahojte,

olif, teším sa s tebou, že si doma 🙂 .

macu, ja by som chcela vydržať do 38 tt a potom šup do pôrodnice 😉

Ináč ja som pri 1. bola pobalená už v 7.mesiaci-taška pripravená za dverami. Pri 2. ma manžel začal naháňať asi tak mesiac pred pôrodom, že nech sa už konečne pobalím /bál sa, že by to ostalo na ňom ak by som musela odrazu utekať do pôrodnice 😀 /, tak som už na jeho naliehanie pobalila veci, pamätám veľmi dobre, v utorok a v štvrtok som musela ostať v pôrodnici a v sobotu sa Lele narodila 🙂 .

matka331
24. nov 2009

ahojte ....ja som dnes utekala ku doktorke lebo som sa v noci velmi zlakla...som sa zobudila na to ze zomna nieco tecie taksom sa zlakla ze to plodova voda mi odtekaa...tak som isla ku doktorke ale som zatvorenaa babetko kope a povedlaz ze tomohla byt malickaa ked mi zatlacila na mechuur a ze to mohol byt aj moc alae pre istotu si mam dat na noc vlozku a prist zajtra k nej s tou vlozkou a ze ona zistii ici to neni nhodou plodovaa voda ..tak duufam ze to bude v poriadku

maculik
24. nov 2009

adka, no ja som sa do polky zbalila asi 2t pred terminom a zvysok som dobalila v den, ked mi odtiekla plodova voda (teda 2dni pred porodom 😅 Ale ja som toho mala malicko, kedze len oblecenie pre seba a babo pri odchode a kozmetiku. Vsetko ostatne mi dali a jablkove dzusiky na mliecko mi Vladko doniesol neskor 🙂

maculik
24. nov 2009

matka, fuha, tak dufam, ze to bol fakt len moc.. Ale veru radsej pre istotu nech to skontroluju, aby si nad tym zbytocne nerozmyslala 🙂

zucana
24. nov 2009

mati tak snad to je fakt len moc...ale ked si zatvorena...
inak ja osm sa tiez trosku zlakla lebo som mala trosku vo vytoku taku kvapku silnozltej az oranzovej farby...(ale fakt len kvapka) a uz som to pocas tehu mala asi 4krat (ked som viac chodila) a doktor ze je vsetko ok .... ale tak nastrasi ma uz vsetko

matka331
24. nov 2009

ved aj ja som asi zbytocne stresovala ale ta ked pozerame spravy co vsetko sa stava ze sa rodia skor deti a ze mamicky zomieraju tak pootm preco su tehotnee takee vyplasenee

zucana
24. nov 2009

a nemali ste niektora to co ja ? 😕
muz zahlasil to lebo si jedla vela spenatu a moze to byt trosku mocu kto.je tmavsi...tak to fakt neviem ci moze byt pravda alebo si zo mna striela ...ako zvykne 😅

matka331
24. nov 2009

no neviem ti poradit zuci
ale musiim ti prezradit ze aj ja niekedy spiim v milacikovych trenkaach 😀 😀 😀

lenica81
24. nov 2009

caute baby... nerodte este, sak mame este plno vela casu... ale je pravda, ze uz aj ja pozeram, co mi cca treba... ale najprv by som sa mala rozhodnut definitivne pre porodnicu... 😀 ale asi pojdem na antolsku... dnes mi tam kamoska porodila... este som ju nevolala, ze ake ma dojmy, urcite je este mimo... ale cez vikend prezviem a dam vediet... myslim, ze alex tam chce rodit, ze... ja asi pojdem pozriet aj do ruzinova na obhliadku... tak to budem moct porovnat...

inak je tu nejako ticho... 😕 zuci, uz dosiel maliar... 😉

mati, istota je istota, ale je podla mna skoro a kedze si zatvorena... doc urcite vie co robi...

a baby, ja som zatial mala len muzove ponozky, tricka, a pod... aleze spodne pradlo... 😀 ale co narobis, ked musis tak musis...

lenica81
24. nov 2009

inak olif, super ze si doma... urcite lepsie lezat vo vlastnej posteli... 😉

jani, drzim palce a blahozelam k dobrym vysledkom na utz... 🙂 ale cestovna postielka je len krajne riesenie fakt na cesty, jednej mojej kamoske v tom ani spat nechcel...

hadam, ze ostatnym sa tie opravy, rekonstrukcie a tak daria... co vidim, kazdy nieco robi... ja musim dat dokopy postielku... ale to az tak cca o 2 tyzdne... inak... mam dilemu... su matrace, ktore maju kokos v strede a take co maju kokos okolo jadra penoveho... tak neviem, ktory bude lepsi...

inak som dnes kupila kolotoc nad postielku... to jedine som si chcela zaobstarat sama... aj ked Vilkovi to bude asi jedno, co nad nim lieta... 😀

hajdy, co ja viem max. vymeriavaci zaklad je 1003 EUR, tak asi od toho sa to odvija... to je vlastne hruba mzda, ak som dobre pochopila... inak olif a alex sa tu myslim celkom do toho vyznaju, tak to potvrdte babenky nam neznalym zakona... 😀

zucana
24. nov 2009

no leni veru maliar uz dosiel....
vysvetlila som mu ako robit s valcekom a velmi ho to bavilo na zaciatku...teraz uz pocujem nadavky a uz ma aj volal lebo jednu stenu trosku zvrzal 😀
ale nechcem tam moc chodit...kupil nejaku ekologicku farbu ale predsa nie? ale bola som tam dvakrat...to som mohla nie ? 😅
ked bude hotova izbicka dufam ze do 2 tyzdnov tak dam foto...myslim ze zoska je teraz na rade 😉

lenica81
24. nov 2009

tvoj mangel nie je technicky typ, alebo... 😉 mojmu to celkom slo... zvladol to na 1tku... neva, musi dojst na techniku a bude to...

len dobre vetrajte a myslim, ked tam nakuknes, ze ako mu to ide na sekundu, nic sa nestane... taka maliarska farba predsa nie je taka agresivna ako nejaka co sa riedi riedidlom... to by som sa z domu stahovala... inak... nemate tam velmi vlhko... aby vam to co najskor vyschlo... alebo trochu viac naturujte radiator...

ja som zvedava, ako my budeme malovat tu postielku... chystame sa ju natierat na takej spolocnej chodbe... tak uvidim, co na to susedia... 😖 na balkone sa uz neda...

zucana
24. nov 2009

no vlhko mame...ale budeme kurit....
celu izbu zasa nemaluje....
a teraz v noci necham otvorene okno a potom budeme susit....
no moj muz technicky typ...asi nie...on skor vybavovac a na vsechno lidi.... 😀
no som sama zvedava....
olif vy ste malovali?vam to uz zaschlo?
v najhorsom poziciame nejake ohrievace....

zoska
24. nov 2009

caute...
no zuci moc som sa neucila, to je fakt, ale zistila som ze je to len test pred jnuarovou skuskou tak som na to hodila bobek 😀 mozno sa zajtra este so zenskou dohodnem na inom termine.... inak vcera som trikrat zaspala na prvou stranou zakona o dani z prijmu 😅

hajdy najvyssia materska je 55% max. vymeriavcieho zakladu...takze tie, ktore zarabaju viac ako je to maximum maju smolu
maximalny VZ aktualne je 1084,55 eur...cize maximalna materska aku mozes dostat je 596,50 eura...ale aj to len za splnenia podmienok, ze si pocas rozhodujuceho obdobia platis odvody z maxima

olif...no muzik bude makat teraz , ty potom okolo drobca...a maminka tiez pomoze 😉 uz vie, ze si bola v nemocke?

zoska
24. nov 2009

jj zuci som na rade 😉
izbicka je uz vypratana, upratana a zajtra mozu dojst majstri...potom este muzik zlozi postielku...no ale matrac a obliecky este vytahova nebudem, aby sa do nich zbytocne neprasilo

zucana
24. nov 2009

zosi zakon o dani z prijmu....rozumiem ti...pracovala som s tym a lepsiu uspavacku nepoznam...to by mohli citat v nemocke pred anestezou... 😀
inak na farbe je anpisane bez chemikalii, bez lepidla a schnutie do 24 h....takze dufam,ze pokym sa vikinka narodi tak to vyschne 😅
eln segra bude asi spat v obyvke....

zucana
24. nov 2009

jaj pocujte ked tu bola mamca doniesla mi parene buchty a 2 som si dala do mrazaku...bola tu asi pred 2 mesiacmi...to budu dobre nie?

zoska
24. nov 2009

zuci budu dobre, 2 mesiace nie su az tak davno 😉 dobru chut

a k tej farbe, ja myslim ze do víkendu, uz ani nebudes vediet ze ste malovali...riadne vyvetras a bude

zucana
24. nov 2009

tak idem na ne teda 😉
vikinka akoby o nich vedela a uz ma diskoteku alebo cvici stretching 😀

lenica81
24. nov 2009

zosi, co znamena, ze si platis z maxima... ked ma niekto taky plat ako uvadzas hore a stahuju mu poistenie normalne z celej mzdy, tak v podstate dostane to maximum, ci nie... este je nejaka dalsia podmienka... ja som z toho blazon...

inak u nas dole v restike mali vcera parene buchty, ale posypane orechami... 😖 keby boli makom, tak ich beriem a spraskam vsetky 😵 dobru chut, zuci...

zoska
24. nov 2009

leni
ak mas vyssi plat ako 1084,55 eura a odvadzas si z neho poistne pocas eleho rozhodujuceho obdobia(u teba to je cely rok 2009) tak dostane len 55% z 1084,55

zoska
24. nov 2009

mame znamu co zaraba 2500 eur v hrubom...po zdaneni a odcitani vsetkych poplatkov do socialky a dochodk. sporenie ma v cistom asi 1800eur...ale matersku bude dostavat len 55% z 1084,55eura...cize tych skoro 600eur

takze asi takto to fuguje u nas 😒

maculik
24. nov 2009

ahojte 🙂
Zuci, dobru chut k parenym buchtam, to by som si veru dala aj ja. Tu sice maju, ale ja by som si dala take domace, ako robila moja babka, len ja blba som sa ich nenaucila ☹
Spytam sa svokry, ci vie, mozno by mi spravila 🙂

ja pokracujem vo vyrobe kalendara, vcera mi jedna kocka z konika poslala podklady, uz aj minuly rok mi dala, ale to som mala len take podobne fotky, tak som to nechala az na tento rok. No a teraz zase neviem, ktore tam mam dat, tolko mame tych fotiek 😅

S tou materskou je to teda riadne blbo vymyslene, nechapem, preco sa to nemoze pocitat z toho platu, ktory sa dostava. No neviem.... 😒

mmaarrttiinnaa
24. nov 2009

ja som prave dostala spravu uz ked rozoberate porod kamaratka co mala termin 21.1. dnes o jednej porodila malicky je v inkubatore este ho ani nevidela narodil sa v 31tt a vazil 1230g dufam ze bude v poriadku a tak sme sa tesili ze ked sa posnazime tak budeme mat skoro dvojicky a takto to bude skoro 3 mesiace rozdiel ale nevadi len nech ja ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre