Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
4. dec 2009

inak baby, na tych prietokoch robia aj velky utz, ze?

maminnka
4. dec 2009

Katka, ja mam pocit, ze vacsina deti je tu este otecena KP 🙂 taakze v pohode... ajked je asi rozdiel ked ja som v 28.tt a Ty o mesiac dalej, vsakze... ale deti sa zvyknu otacat ozaj aj na polednu chvilu...

olifcek
4. dec 2009

ta moja je uz par mesiacov v polohe I. tak snad nebude nedockava 😕

olifcek
4. dec 2009

tak ku lekarke nejdeme o 17.00 ale uz o 15.00, jupi

maculik
4. dec 2009

dobre ranko
olif, mali by, ak ti este nerobili. Lebo posledny velky uzv sa robi okolo toho 30-32tt.
a vzorna dcera neviem ci som, rano som uz stihla vytocit otca, lebo som mu vypindala, ze vsetko nechava po dome, a on na to, ze naco je mama doma, tak som mu povedala svoje a skoro ma vyhnal z domu 😅 Asi sa budem musiet krotit, no neviem, ako to ten tyzden vydrzim. Ach jo, to je tak, ked sa neviem udrzat.

Uz mame za sebou vyse hod.prechadzku, tu je riadna kosa, v BB bolo teda teplejsie. Ale od zajtra asi necham mamu chodit, lebo zase to mam dole spuchnute a vsetko citim.

A mali sme otras noc, Adelka sa o 11 zobudila a chytila ten svoj obcasny zachvat revu a ani za svet byt v postielke, len na mne. Tak 3x na mne zaspala, polozila som ju do postielky a o chvilu zase rev, no hotova som bola. Aj bracho dosiel, nosil ju, tak uz sa vyskierala, opica. Ale asi jej idu ocne zubky, lebo mala ruku stale v puse, tak som jej dala cipok, no a o pol2 konecne zaspala, uff... 😒 Manzel mi potom pisal, ze mozno aj novym prostredim to bolo.

Blumka, ja uz som aj nasich teraz uzrozumela, ze nech mi do plienok nehovoria, lebo mali tiez poznamky, ked sa pokakala, ze fuj, taka velka slecna a pod, no tak som im povedala, ze nech to nechaju na mna, ze my postupne zacneme, ale az ked tomu bude rozumiet. Ja viem, ze niektore kocky davaju drobcov na nocnik od pol roka a oni sa im tam vycikaju, vykakaju, ale to je len reflex, nic vedome, a mne osobne sa to nepaci.

No, idem pomoct mame varit, nakuknem, ked Adelik zaspi.

olifcek
4. dec 2009

macu chi...no, asi viem, co si mu na to povedala a suhlasim 😉

chjo, co vsetko nas s malickymi caka, glg...ale nastastie vyrastu 😉

zucana
4. dec 2009

maci si si ista?
lebo mne bude doktor robit ultrazvuk zaciatkom 34tt a tak neviem ci mu mam zavolat...

martulanr
4. dec 2009

ahojte dofrcala som z mesta nahnevana na krpateho boli sme na poste pre baliky a potom som
chcela ist kupit do zdravotnych potrieb vsetko do nemocky a on mi zacal v poloviici cesty rumazgat ze on nevladze to uz mi tieklo po chrbte som myslela ze ho za nohy budem tahat tak sme sa otocili a isli domov

este zázitok z noci moje babo boxovalo so paplona uz som myslela ze cez bok vyletiii ☹

s tym cikanim a kakanim na nocniku cez den nemame problem ale zacali sme pred tristvrte rokom naco ho budem nutit ked on sam priniesol plienku ze uz je plna 😀 ale na noc este mame 😠 a to mi hovorili v skôlke ze ked bude mat plienku iba na spinkanie tak nebude problem (tomu by som sa chcela vyhnut tak uvidim ako to zvladneme)

blumka
4. dec 2009

macu, presne taky isty nazor na plienky a nocnik mam aj ja....ti ktori davaju deti na nocnik od pol roka sa aj tak vacsinou s tym trapia do dvoch rokov, ked si babo samo uvedomi co robi...ja uz vidim na Terezke ze uz zacina chapat co od nej chceme, takze pomalicky zacneme.. 😉

zucana
4. dec 2009

nasla som ze v IT sa robi velky utz v 3.trimestri od30-34 tt
a vika ma stikutku
martu to nahneva 🙄

zoska
4. dec 2009

ahojte 🙂
macu a odkial to vlastne si? len tak ma napadlo, ze ked si isla cez sturec z BB tak to kdesi tuna mojim smerom asi, ze? no ja mam sturec 4krt do tyzdna, ale nastastie kinetozu nemamvam 😉

ja zachvilu idem do Ziliny za manzelom do prace a potom vyrazame na tie trhy do BA 😵
dufam, ze pri Povazskej nebudu zapchy 😒

martulanr
4. dec 2009

zucana poriadne ma vytocil

olifcek
4. dec 2009

MARTU chlapi 😀

zoska
4. dec 2009

martu 😀 chcem vidiet akoby to vyzeralo keby si ho zatie nohy zacala tahat 😀 🤐

a tak ved nabuduce nech manzel postrazi a ty si v klude nakupis 😉

zoska
4. dec 2009

nakoniec sa mi zmenili plany...do ZA idem az o 15.00 vlakom a manzel ma vyzdvihne...nechce aby som sla sama popod strecno v piatok poobede 🙂
takze tu s vami pobudnem dlhsie 😀

zucana
4. dec 2009

zosi uzi si trhy ...
ja uz neviem co mam robit...moj muz este stale neprisiel...
som z toho hotova

olifcek
4. dec 2009

zuci relaxuj

zosi uzi si tie trhy aj zamna 😵

martulanr
4. dec 2009

zoska uzi si trhy

zucana neboj mozno prekvapko chysta 🙂

kakatka1
4. dec 2009

Ano posledny velky utz sa robi od 30tt-34tt a potom este v 36tt prietoky. Moja zubrienka je uz otocena dole hlavickou a podla kopancov pod rebrami na pravom boku uz dlhsi cas. Ale vraj babetka sa v brusku mozu otocit akokolvek az do posled chvile pre porodom. Aj ked miesta maju na to kazdym dnom menej.

olifcek
4. dec 2009

kakatka ale mne idu robit prietoky uz teraz...lekar sa zasmial, ze to zeny volaju velky utz, ale, ze su to prietoky uz x;o)

maminnka
4. dec 2009

ja som tiez maleho nenutila na nocnik, naucil sa sam v skolke, cca v dvoch rokoch, ked videl starsie deti, velmi sa im chcel podobat a za tyzden bolo po plienkach. O par tyzdnov sme uz nedavali ani na noc.

suhlasim s vasimi nazormi, ze je uplne zbytocne davat deti na nocnik v pol roku, podla mna na to musia prist same a tiez same chciet.

martulanr
4. dec 2009

kakatka budeme mat skoro rovnako stare deti 😀

zucana
4. dec 2009

marti prekvapko mi staci ze isiel prec...ma byt v posteli....
no s tym nocnikom to vidim tak ze ho zacnem od polroka malej predstavovat a ukazovat na co sluzi a uvidime kedy sa rozhodne to zoznamenie prijat 😀

zucana
4. dec 2009

inak taka som nahnevana ze mu nai obed nemam chut chystat...

olifcek
4. dec 2009

ja si pamatam, ako nasi ucili mojho brasku, hehe...nazorneeee....otec si akoze sadal a nocnik, jemu sa mu pacilo a zacal to chciet tiez x;oDD ale neviem, aky bol velky, to uz davno bolo, dnes ma brasko 23rokov 😉

zuci tak to Ti verim...preco len nehladel i na Teba a na Tvoje pocity? mal by fakt odpocivat, nech sa uplne uzdravi a nie to len rozchodit, hmmmm

deda
4. dec 2009

baby doretaz som sa hrala s fotakom a apravila som si par fotiek na pamiatku s bruškom, možno ich dam mužikovi pod stromček,ked ich upravim tak ichdam do albumu aby ste mi povedali čo si o tom myslite...len neviem kedy sa k tomu dostanem lebo prave mi volala mama že ide ku mne na navštevu,tak ked ich tam budem mať dam vedieť...zatial pa

martulanr
4. dec 2009

mne svokra hovorila ze si moj muz musel flasku rozbit aby uz z nej nepil a presiel pekne na pohar ale to mal cez 3 roky a nas maly je uplna kopia mojho muza 😉

zoska
4. dec 2009

dakujem baby...uzijem si, dufam ze budem vladat hlavne v sobotu...to sa chystame do Viedne, ale muzik slubil, ze ked budem unavena tak skoncime 😉

tiez som urobila par fotiek, ale fotila som sa sama....tak to aj vyzera...nech zije samospust 😀
musim to tiez upravit a potom pridam, len musim urobit cenzuru 😀 😀

za muzom idem nakoniec az o tretej tak tu este chvilu postraším...idem vlakom, lebo muz nechce aby som sla popod strecno sama....
tak si ma potom vyzdvihne na stanici a pojdeme 🙂

olifcek
4. dec 2009

deda ta fotka v ovale je krasna. ale vo vseobecnosti sa mi fotky tehu pacia viac CB alebo s nejakym filtrom robene, ci upravene 🙂

zucana
4. dec 2009

nebavim sa s nim a nechcem ho ani vidiet...on proste neznesie byt v posteli a doma a ja sa mozem aj zblaznit
o 3tej pridu s nabytkom aj montovat a potom idem k ocnemu a potom do obchodu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre