Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
30. dec 2009

som prvykrat tehu ale nikdy s ničim takym som sa nestretla, aby boli ľudia na tehotne takí zlí ☹ a minule na pošte ma štyria pustili dopredu aby som dlho nestala, mile to bolo

garonka
30. dec 2009

blumka taku čo ma otvory na prsiach? ja som si tiež taku minule objednala ale sa mi na prsiach furt rozchadzala tak som otvory zašila 😅 😅 😅

blumka
30. dec 2009

nie taku, ta mi prisla taka cudna 😅 , taku co je na prsiach prekrizena...aj tak neviem ci ju budem pouzivat, lebo pri Terezke som musela mat aj na naco podprsenku, mlieko mi strasne tieklo a pod tymi koselami to nie je moc prakticke...ale aspon do nemocky bude

garonka
30. dec 2009

no prekrížena môže byť super mne ta s otvormi pripadala celkom fajn ale na mne vyzerala hrozne, a drahy si robil srandu ako mi budu prsa stale vyskakovať tak som otvory zašila 😀

olifcek
30. dec 2009

blumi nemas zac x;O) snad sa bude pacit...ja som tu svoju este nevidela, teda nie nazivo, aleeeeee uz sa tesim, az ju obleciem x;o)

si mala tolko mliecka, ze tieklo? wow, wow, wow

garonka
30. dec 2009

jaj baby som si pomerala bruško mam 128 cm 😅 😅 😅 😅

zoska
30. dec 2009

Ahojte 🙂
garonka...tak to je sila, by som toho chlapa nakopla aj tu jeho zenu..no comment
a inak gratulujem k dobrym vysledkom 🙂

olif, ale ako si napisala za risk to stoji, mohli by ste byt spolu do takej jednej a potom by siel domov 😉

macu... moje cislo mas, tak mi napis nejaku krasnu sms 😀 😀 ja si ta ulozim a ked sa cosi stane budem kočky informovat 😉

zoska
30. dec 2009

ozaj u nas je 10 cm snehu, a furt snehoprší, netopi sa to, ale je strasne mokro...
manzel isiel snowboardovat, asi pride ako vodník, dufam ze neprechladne 😒

zoska
30. dec 2009

garon ja som sa teraz zmerala po dlhsom case a mam 94cm 😅 😕

zucana
30. dec 2009

babce tak ja uz sama...ale moj muzik si nejak uvedomil ze ako som casto sama a chybaju mi nasi takze dnes ideme spolu na obed potom nakupit a pozriet do jedneho babatkovskeho obchodu a vecer mi vari spagetky s tuniakom 😉
gari gratulujem k dobrym vysledkom. tym ludom naozaj nerozumiem...to je sila...tu vedla mna ked niekto len trochu zakasle uz ma slaktriafa ale tak hentek...
a to si zober ze tam beru tehule a hlavne ze sa mame vyhybat takym miestam...
inak som dobre nespala..mala mi tlacila pod lavym rebrom a do zaludka ani dychat som poriadne nemohla...musela som sa poprechadzat a ist na velku aby sa trosku posunula... 😒
zajtra je silvester...budeme sami..ja robim kapustnicu a muz morske prisery...cize ja jem kapustnicu a on morske prisery 😀 mozem tam dat aj klobasku a kusok udeneho?
inak gari ty si jedla vela kolacov pocas sviatkov? ze ci tie pecenove aj mne nevyskocia 😀

zoska
30. dec 2009

zuci mozes dat aj klobasku aj udene, v malom mnozstve ti nic neublizi 😉
ty uz zacinas pomalinky 9ty mesiac, vtedy je dovolene najviac...tak si uzi, ked budes kojit, tak bude strava jednotvarna...
a manzel je zlaty ze sa tak stara 🙂

zucana
30. dec 2009

dik zosi 😉
inak tu prsi 😒 ùozaj zosi ako silvestrujete?

garonka
30. dec 2009

zosi vďaka 😉 som rada, že vysledky oki, celu noc som nespala lebo ak by bol vírus aktívny ja sa zblaznim ale drahy ma stale ukľudňoval, že všetko bude ok, a potom mi povedal, no vidíš? vravel som že je všetko v poriadku, hej ale strach je strach 🙂
a celkom super miery bruška ja mam pocit, že je moc veľke, lebo aj suseda mi povedala aka som mohutna 😅

zuci no toho tuberaka mam pred očami stale, keď si pomyslím, že mal chrípku a teplotu 39 veď ledva stal na nohach
ja som sa cez sviatky prežierala 😀 aj som si zgustla na pečenej huske s červenou kapustou a domacim zemiakovym knedlíkom, mňam mňam, a inač pečeni prospieva tvaroh, cvikla i mrkva, a tie veci som načas opustila a dnes do seba ladujem to sladke mlieko Tatra piknik a pikao 😀 mňam
a neboj nam už vo vyššom štadiu tehu ani klobaska neuškodí 😀

garonka
30. dec 2009

zuci a my v KE mame nasnežené al snežík sa nam pomaly topí ☹ ešte decka vonku stihli snehuliaka postaviť 😀
ja budem silvestrovať doma s detskym punčom v ruke 😀

maculik
30. dec 2009

ahojte, ste sa dnes rozkecali 🙂
ja idem buvat k malej, doobeda sme boli v banke, konecne som si tu zalozila ucet, tak uz len cakat, kedy mi pride karta a veci k i-bankingu.
zoska, ja som uplne zabudla, ze ved mam cislo na teba. ale uz viem 🙂
my silvestrujeme tiez sami, manzel akurat isiel kupit nejake vinko prenho, mne doniesol vcera Baileys, ale to si dam tak max.glg, ved to je silne. To uz radsej cerv.vinko, aj ked neviem, ci budem riskovat, kedze pri min.tehu som si dala jeden vecer nieco cez 2dcl a o 4h mi odtiekla voda 😀

sniezik vam zavidim, aj ja ceeeeeeem 😵

idem teda buvat, tak zatial pa

zoska
30. dec 2009

silvestrovat sme mali povodne u jednych kamosov, ta kamoska je tiez tehu 36tt a mali tam byt aj jeho brat s manzelkou, a ta je 28tt 😀 mali sme byt tri pariky- tri tehule...
ale necakane sa zrusili plany manzelovmu bratovi s manzelkou a malou a ostali v MT u svokra (inak su z BA)...tak sme im navrhli nech dojdu k nam, ze urobime papučovu kulturu 🙂

no ja som povodne zapla pocitac, lebo slavnostne zacinam s diplomovkou 😝

maci sladke snenie 😀
a teraz rozmyslam co idem ja pocuckavat na silvestra 😕 bud tiez dajaky čoko likerik alebo vermut...uvidime 🙂

maminnka
30. dec 2009

tu len poprcha, po snehu ani chyru ani slychu

blumka
30. dec 2009

olif, ja som musela mat stale v podprde tie vlozky aj v noci aj cez den...raz za cas som spala bez podprdy a to bola cela plachta od mlieka aj cele moje pyzamo...ked som kojila z jedneho prsnika uz mi tieklo mlieko aj z druheho...

maminnka
30. dec 2009

veru, tie vlozky do podrsky boli na dennom poriadku dlhe tyzdne. Ale kosela s otvormi (prekrizena na prsiach, alebo taka prekladacia) mi velmi padla vhod, ja som kojila po leziacky, len som vyhrnula a maly sa napapl, nemusela som ani vstavat. Niekedy, ale to uz bol vacsi, som dokonca zaspala skor ako on. On si takmer nikdy nepotreboval odgrgnut, tak som ho po par mesiacoch uz ani nedavala. Dopapal a spal dalej a ja s nim 🙂

mmaarrttiinnaa
30. dec 2009

ahojte ja som si dnes konecne lahla stale som nieco robila ale uz nevladzem tak lezim

garonka
30. dec 2009

marti ja cely deň visím na notebooku ako opica že si aj ľahnem a konečne pospím ale nejak sa mi nechce 😅 a to som vstavala o piatej rano 😅

maculik
30. dec 2009

tak my sme uz hore, ja by som taaak este spala, ale manzel este nedosiel z vybavovaciek, tak musim byt s malou. Ale zajtra ostanem v posteli aj ked sa ona zobudi 🙂
Prave papame melon, mnam, sladucky je 😵

Mne mliecko zo zaciatku tiez velmi tieklo, ale asi po 1-2mes sa to ustalilo podla dopytu. A je pravda, ze Adelka prve cca 4mes papala velmi casto (kazdu 1,5-2h), takze sa nejako nehromadilo. Ja som ju nasilu tomu 3h rezimu neucila, lebo som to jeden den (Adelka mala asi 3t) skusila na naliehanie svokry, ktora mi tvrdila, ze mala MUSI vydrzat, ze to je reflex, no a jasne, ze Adelka nevydrzala, len to asi svokra potrebovala vidiet. Ale v noci papala len 2x, tak mi to nevadilo. Ona bola proste spavy typ, na jedno papanie cez den nezjedla toho vela, tak potrebovala skor. A po tych par mesiacoch si ona sama vybudovala ten 3-3,5h rezim, co bolo super.

zoska, tak nech sa ti s diplomovkou dari, uz mas aspon nejaku predstavu a materialy, co ides pouzit?

maculik
30. dec 2009

matka, len pekne lez, netreba sa zbytocne prepinat.

Inak, mna od noci hrozne picha hore nalavo od pupka, uz mi to zacalo aj napravo, taka ostra, pichava bolest, este som to nemala. Dufam, ze to nie je nic vazne. Brusko mam teraz maksie, ako som si oddychla, tak idem stale lezat, nech tak vydrzi. Manzel uz volal, ze je este v obchode, ale hned dojde, tak sa bude venovat malej.

blumka
30. dec 2009

no ja sa zacinam obavat ze sa vratim do nemocky...od vcera citim taku bolest ako ked mi ide mrcha a citim malu ze je uplne natlacena dolu akokeby sla vypadnut 😖 dufam, ze vydrzi
maculik, mne zas na zaciatku kazdy hovoril ze nemam drzat malu na prsniku viac ako 10-15 minut ze to sa stihne najest...ale ja som ich nepocuvala, mala jedla zo zaciatku aj 40 minut ale potom vydrzala aj 2-3 hodiny, dokonca boli dni ked aj 6. A tiez si postupne vybudovala sama aky taky rezim a tiez sa naucila napapat aj za 5 minut...takze ja stale budem hovorit, ze babatko vie najlepsie co chce 😉

olifcek
30. dec 2009

blum ups...

garonka
30. dec 2009

blumi ľahni a odychuj, musíš vydržať moja

garonka
30. dec 2009

olif ako sa ma dnes malinka?

mmaarrttiinnaa
30. dec 2009

blumi ja asi tak podobne trochu som sa ponamahala a tiez mam take bolesti ako pri menzese a malicky sa tiez tak tlaci ako keby sa mala kazdu chvilu objavit hlavicka

olif teba som sa chcela spytat ked ta vzali do nemocky tak ti pichali kortikoidy aby malej skor dozreli plucka

maminnka
30. dec 2009

BLumi, nestraaaaas... aj ja citim babo uplne dole :( ale bolesti nemam. Drzim palce, aby malinka vydrzala v Tvojom brusku este aspon mesiac!

suzon78
30. dec 2009

Ahojte 🙂
blumka - presne toto som prežila ja včera v noci, doslova také kŕče, ako pred mrchou, dole v podbrušku, strašne ma tlačila hlávkou malá, ledva som prešla na wc, strašne som sa bála, že čo sa to deje. V noci som potom išla na veľkú, tak sa mi ulavilo, možno to bolo len tým. Dnes ráno som mala ešte slabé dozvuky, ale už to nebol kŕč. No a teraz je už fajn...blumka daj si nohy vyššie určite sa ti ulaví

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre