Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
8. jan 2010

akurat kukam, ze si hned pisala na temu ...plieeeenky 😀
ja si to teda estew neviem predstavit preto pytam 😅

matesl
8. jan 2010

a to asi bude tiez zavisiet od baba...co mu bude lepsie, ale napr. palali ste az po kupani vecer...alebo ked sa uz nedalo vydrzat aj pred kupanim?

blumka
8. jan 2010

jj matesl, vsetko zavisi od baba...najprv som kupala pre papanim, ale to bola mala velmi nervozna...hladna, potom som to vyriesila tak, ze som jej dala papat tak hodinku pred kupanim, a potom po kupani, co trvalo s tymi vsetkymi ceremoniami niekedy aj hodinku, sa dopapala aby dobre spinkala... a potom si uz zvykla na rezim, tak len po kupani..

matesl
8. jan 2010

inak dostala som cely karton FIXIES plienociek od kolegu, ze jeho znama to distribuuje do lekarni...ze mi to vie zohnat potom za lepsiu cenu, s nimi si nemala skusenost?
mam cely kartom, je tam 6 baleni po 30 ks...no ak mu to nesadne, tak vam to poposielam na skusku 😀

blumka
8. jan 2010

to by bolo super keby ti tak malemu sadli tie fixies...ja s nimi nemam skusenost...ja len huggies, pampers a tesco...a obcas nejake ani neviem aka, co kto dal, ked som nemala svoje po ruke 😀

zucana
8. jan 2010

Babce dik ze na mna myslite.som v nemocke na pozorovani.nevedia ci je to plodovka.monitorovali malu.je oki a mam slabe kontrakcie kt.necitim.a som pri porodnych salach lebo nemali hore izbu ale sama som a jedna vedla rodi.inak ja idem zajtra domov a dospim dnesnu noc...

matesl
8. jan 2010

inak nam dnes pani na prednaske hovorila, ze po porode daju pit po tych 2 hodinach co stravis este na sale...asi teda aj po spinaly...aj ked cisarak je vacsi zakrok...tak neviem ci to plati aj vtedy...utesovali nas, ze dostavas infuzku, ale smad neoklames...

a menavas niekedy take pichanie dole v jazve po cisaraku? ja mam taky isty rez len mne pred veeela rokmi brali cystu...vtedy este u nas o laparoskopii len snivali...tak ma rezali a teraz to niekedy citim ako to brusko rastie, aj ked v posteli urobim rychlejsi pohyb pri otacani...tak to tak zareze.

a obdivujem po cisaraku starat sa este aj o babo...lebo ja nemam dobre spomienky po tej operacii...z narkozy som 3 dni vracale zelenu vodu, ponadrapovala cerstvu jazvu....potom mi jazva hnisala, mi to vytlacali...no mala som dost sama so sebou...a nie to este o babo sa starat...klobuk dolu 🙂

blumka
8. jan 2010

zuci, no konecne...uff
dali ti nejake infuzky, kedy budes vediet ci to je plodovka alebo nie? a ako sa citis?

matesl obcas citim ale nevim ci to je na jazve ci vnutri..neviem...musim povedat dokimu nech mi spravi sono jazvy
ja som po cisaraku bola relativne rychlo fit...na 4 ci 5 den som sal domov a v pohode...

alex
8. jan 2010

A ako to, že nevedia či je to plodovka, však na to by mala byť tá tekutina, aby to zistili. No tak ale ak by sa ti to aj rozbehlo, tak sa báť nemusíš, lebo vy ste už pekne veľké 😵
Tak sa drž! 🙂

blumka
8. jan 2010

ja sa idem osprchovat a potom sem este kuknem ci daco napisete...hlavne zuci...

matesl
8. jan 2010

Zuci,

akoze nevedia?
nam dnes hovorili, ze na to je nejaky roztok, ze kvapnu na vlozku a podla sfarbenia hned vedia...a co ti budu kontrolovat do zajtra???
aj Ti dali nejaku infuzku na potlacenie tych kontrakcii?

matesl
8. jan 2010

Blumka, ja to tiez citim vo vnutri, ako keby tie vnutorne vrstvy, kde to teraz citim aj take zhrubnute, ako sa mi to brusko vytlacilo...mne to uz dr. aj ohmatal, vraj v pohode povolila ta jazva...ale neviem, taha to...

zucana
8. jan 2010

Nic mi nedali.asi som zavreta.vodicku neviem ci tu nepoznaju.nejaky odber ale brali.proste aj doma som mohla byt.rano uvidim co porobia.ach jaj este dlho do rana.neviem co tu pozoruju.

hajdylca
8. jan 2010

zuci no to budes mat teda noc, ked pocujes porod, ale neboj sa vsetko bude v poriadku 🙂

blumka
8. jan 2010

a vravela si dokimu ze ta to taha? nech ti na to poriadne kukne 😉
idem ja do hajan babce, drzkajte sa a zajtra sa hlaste...zuci, ty sa drz, nech vsetko dobre dopadne 😉
dobru nocku

blumka
8. jan 2010

zuci, teraz vies ako sme na tom boli my s olifkou...tiez najprv na porodnej sale a vypoculi sme si zopar porodov 😅
tak sa drzte kinderka

hajdylca
8. jan 2010

Zuci asi pre istotu, ak by Ti zosilneli tie kontrakcie, alebo ak by sa Ti viac tej toho vytoku, ci plodovky ci coho spustilo.. neboj sa vsak zachvilku je rano a budes domka...

matesl
8. jan 2010

hej hej blumka, preto mi to tak poohmataval...asi skusal ci to nie je poprirastane..tak ale jazva je uz jazva 😉

dobru noc babulky, co uz idte hajat 🙂

zucana
8. jan 2010

Jojo.idem ja citat knizku.zajtra dam vediet.peknu nocku.😝

alex
8. jan 2010

aj ja už idem do postieľky.
Zuci držím palce, nech noc rýchlo utečie...

Dobrú nocku! 🙂

hajdylca
8. jan 2010

zuci nepisala si Ty dnes, ci vcera ze si uz bola aj 2 krat na velkej? ci to si Ta s niekym mylim?
no v kazdom pripade drzim palceky nemaj strach, vsetko bude v poriadku 😉

dobru

zucana
8. jan 2010

Veru hajdy.ja.uz veru nesrandujem takto.pomaly je ten konik cez phone.henta odkedy som tu stona.uz dlho dokelu...

hajdylca
9. jan 2010

inak mne sa v noci snivalo, ze som isla rodit a vedla mna lezala blumka, a bola tam pri nej aj je mala tete aj s muzom, a ten moj nemohol ostat, ze on musi ist do roboty... a ja som mala jediny problem, ze kto da na kona vediet, ze kde s blumkou sme, a ze ako budem vediet kedy olif ide domov, no musim si zabezpecit net do mobilu veru....
tak zuci odteraz ziadne srandicky na temu porod 🙂 ale neboj, coskoro si opat domka 🙂

zucana
9. jan 2010

Akurat ma zacalo kramovo pobolievat.vika dostala stikutku a ta vedla uz dost vela krici.to mam z toho.😢

hajdylca
9. jan 2010

ale zuci nic nemas z toho... nuz tetu to asi trosku boli, nemas asi sluchatka ze by si si dala?
nuz ku kramovej bolesti Ti ja povedat co znamena veru neviem povedat...

hajdylca
9. jan 2010

uz vsetky spinkate ? 😕

martinaj
9. jan 2010

ahojte 🙂
zucana drzte sa 😉

blumka
9. jan 2010

dobre ranko
no hajdy, ty mas teda sny... 😕 😀
mne sa zasa dnes snivalo, ze sme boli v usa u svagrovcov a moja svagrina, co uz ma tri deticky bola znovu tehotna, aj jej kamaratka a aj bratrancova zena...vsetky tri tam sedei na gauci a mali rovnako velke brucha 😅

zuci, cakame spravy...

maminnka
9. jan 2010

ahojte, musela som hned nakuknut.. Zuci, myslim na teba, hadam si uz aj na ceste domov...

zucana
9. jan 2010

Tak to babo sa narodilo opol druhej inak som nic nespala.akurat som na monitoringu.este nedosli lekari muzik doniesol oblubeny kolac.a min.tu musim byt do vecera.ach jaj.to je sobota.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre