Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
17. jan 2010

ahaa ...ja som vedela ze este niekto tu chcel Nelku 😀
zacinaju ma ale strašiť ze sa toto meno moc rozmaha 😒 ale menit uz nic nebudem...

zucana
17. jan 2010

katina po dlhej dobe prisla narobit chute 😀 my sme mali zeleninove lasagne a kolaciky...a muz este jedol aj jahnacie stehna vysmazane ktore ja nemusim
zosi uz som mu zahlasila ze ak to spravia do stredy ale zaruci ze to nebude smrdiet a nebude priliz velky bordel tak ok (vo stvrtok pride upratovacka) ak nie tak to musi vycistit aspon a urobime na velku noc....tak ze zajtra mi da vediet...

zoska
17. jan 2010

o.k. zuci 🙂 pekne si si zavelila 😀 dufam, ze to dobre dopadne a budete vsetci spokojni 😉

katina2209
17. jan 2010

Zoska ja som chcela aby sa volala Nelly Sofie strašne sa mi páči táto kombinácia...
no Zuci však ty si mala tiež super obedík... A ako sa cítite babce tiez tak ako pred vybuchom?
Ale chvalabohu uz mam tasku zbalenu a aj vecicky pozehlene 🙂

zucana
17. jan 2010

kati citim sa asi ako ty...len ja som dnes zacala 39tt v 36tt som este santila...

zucana
17. jan 2010

baby nam s muzom dobre hrabe...si tu posielame maily...on z mobilu ja z compu 😀

katina2209
17. jan 2010

Zuci mozno ja ako druhorodicka pojdem rodit skor,prve som rodila presne v 40 a citila som sa ako lanka 🙂
Ale mozno to bude uz aj vekom predsa to bolo pred skoro 8 rokmi..
moj muz isiel za otcom do nemocnice a odniest Marka na detsku oslavu tak mam cas aj na pisanie... Zuci ty to uz budes mat za chvilku za sebou... 🙂 tesis ze? minule mi muz pustil porod na zivo a nic moc 🙂 som potom celu noc nemohla spat a sa ma pytal ci uz mam nacvicene tlacenie alebo ci budem zase tlacit do hlavy 🙂

zucana
17. jan 2010

kati janic nepozeram a ani na nic nemyslim a itak sny ake mam...ale rada by som uz mala vikinku pri sebe 😅

katina2209
17. jan 2010

No to ti verim Zuci ja sa tiez cudujem ze som sa dala na to nahovorit...ale muzik sa tiez netvaril nejako nadsene...

maminnka
17. jan 2010

babulky, ja vam v dobrom ten 38.tt a 39.tt zavidim... aj ja b y som uz brala... hoci mne kon ukazuje o tyzden menej, cize dnes mi zacina 36.tt, rada by som sa uz videla dalej, aj ked, heh, paradoxne, este sa mi akosi rodit nechce...

katina2209
17. jan 2010

Maminka tak ty mas potom podobny termin ako ja ja som zacala 36 vcera aspon tak mi to pocita jedna stranka posledna menstruacia 17.5.09 vypocitalo mi termin porodu 21.2.10 ale podla velkosti mi hovorili 15.2 ale to mi povedali aj pri prvom a nakoniec sa narodil den pred terminom

maminnka
17. jan 2010

Katina, ja mam termin 22.2. Takze ozaj blizko teba 🙂

katina2209
17. jan 2010

No to ano to som si ja priala takto rodit len asi nevydržím, pretože ja som 22.9 a starší synček 22.4 🙂

zucana
17. jan 2010

baby ja uz chcem mat po...lebo ked rozmyslam ze ako ma teraz boli to podbrusko...ze co bude dokelu potom...ja som bola taka optimistka ze bez epi...ze ved to zvladnem....ale tie kramove bolesti som ani pri kramoch tae nemala...

andrea2603
17. jan 2010

ahojte. 🙂
zuci, zvládneš, neboj.

katina2209
17. jan 2010

neboj zuci zvladnes a andrejka ako sa más? uz vies co budete mat tretie?

katina2209
17. jan 2010

Ja som isla tiez bez epi aj teraz idem tak dufam,ze bude vsetko ok inak dala by som si taky medovy kremes asi zavolam muzovi mame tu taku super cukraren aby mi doniesol 🙂

andrea2603
17. jan 2010

ešte nie 😀 , ale už to nechám na prekvapko. Dnes som ukladala mini vecičky-prevláda ružová, tak uvidím, či po príchode z pôrodnice nebudem obmieňať 😀

katina2209
17. jan 2010

Andrejka však ty máš už párik, hlavne nech su v poriadku zdravučké nase deturence 🙂 Ale ked sa hambosila tak to bude asi dievcatko 🙂

olifcek
17. jan 2010

ahojte

juj, ci som sa vcera vystresovala x;o( malicka sa ukazkovo budi kazde tri hodiny na papu. ja ju predtym vzdy prebalim, lebo stale ma v plienocke nalozene, ci je den a ci noc, paq ju obleciem, zabalim do perinky a ideme papat. no vcera niekedy po 15.00 bola tak pazravucka, ze si dala z oboch prsnikov...no a o hodku bolo vsetko na tri krat vonku, opat si pytala papat, dala som jej, opat papala nejak hltavo a dravo...no opat to slo von..uz som sa zacala citit nedobre, bezmocne...a ked sa to zopakovalo treti krat, volala som do nemocky, bola takmer polnoc...sestricka poradila, nech ju dam do zvislej polohy, nech si odgrgne a ked nie, tak na brusko...nasa malicka neodgrguje, alebo aspon sme si to nevsimli, ona po papani vzdy tak spokojne ,,krochka,, tak kto vie, ci medzi tym si aj negrgne...no a ked som ju dala na brusko, to bolo krikuuuu....tak po 10 minutach dostala opat papat, ale uz len 5minut a dost, o hodku opat tak...no a dnes, klop, klop, klop, je vsetko ok. aj brusko jej masirujem, nech je jej lepsie. len ona je vzdy tak hladna, ze je nedockava a placka pri prebalovani..no nie hned, az po case...uz aby mi to slo sikovnejsie a bude to fajn xo)

blum, adi, mamka, eve a dalsie uz mamicky, mozem malicku nechat spinkat mnimo perinky? lebo v perinke ma nozicky rovno, a ked je mimo nej, je slobodnejsia a aj nozky ma na sirsie kvoli plienocke...

zucana
17. jan 2010

akurat som muzovi ukazovala jednu foto zo vcera co dala jedna....jak ma brusko avidno tam chodidlo babatka...zlata foto...
inak ja tu mam kolace len nemozem lebo na obed som zjedla 5....tak az po veceri 😕

katina2209
17. jan 2010

olifcek mozes bez perinky ja som tiez nechavala aj bez perinky maleho citil sa tak lepsie ked si kopkal nozickami... a balite olifcek nasiroko davas aj platene plienky?

katina2209
17. jan 2010

zase ma nejako berie na spanok to bude tym ze v noci velmi nespim....babulky vy nemate spavu nemoc? 😀

olifcek
17. jan 2010

kati, nebalim nasiroko...kazda sestricka dala inu informaciu, a ta, ktora mi malicku davala, ked sme sli dom, mi povedala, ze staci plienocka, ze uz v nej je nasiroko malicka..x;o) klbiky ma totiz zdrave...

tak, az sa zobudi, dam jej papat, a necham ju v perinke, ale nezabalim ju do nej...malicka sa ma fajn v perinke i mimo nej, no x;o) je to taky zlaty pokojny anjelik, i preto ma vcerajsok dostal, glg, snad sa to uz nezopakuje...bud sa prepapala, alebo, to bolo z blbeho lieku pyridoxinu, ktory jej uz nedam! babatka maju co robit uz aj s materskym mlieckom, nie to este s liekmi! grrr

maminnka
17. jan 2010

Olif, pokojne ju nechaj aj mimo perinky... ked mozu babetka kopkat nozickami, aj brusko im lepsie pracuje...

maminnka
17. jan 2010

... a nedate a nedate pokoj s tymi sladkostami a kolacikmi... 😀 😀 😀 ja som poprosila muza, aby mi doniesol cokoladku a on kupil zrovna tu jedinu, co nemam rada, Studentsku pecat... a zo samej lasky este tu mega najvacsiu 😀 😀 aspon nebudem pazrava, idem si dat hrozno...

olifcek
17. jan 2010

maminka jj, som si vsimla, ze ked malicku idem prebalit, ona si nozickami nadvihne zadocek a uz prdka x;o)

tak perinku dam prec, len ju necham oblecenu, teraz ma na nozkach plienocku, dam jej dupky, polozim do francuzkej deky, zapnem, a este perinkou prikriyjem.

dnes sme otvorili na 5 minut okno, malicka bola v perinke, ockovi v naruci, a este osm ich ochranila pred zimou perinkou x;o) zajtra to urobime na 10...nech sa mozeme ist v piatok vazit k lekarovi v kociariku a nemusim nikoho o auto prosikat x;O) mame lekara asi 10 minut pesi, no v piatok sme tam sli autom, bala som sa, aby to nebolo na drobceka az moc naraz cerstveho vzduchu...

andrea2603
17. jan 2010

nemusí byť v perinke, len vtedy ju lepšie obleč 😉

olifcek
17. jan 2010

adi postaciiii, ked jej obleciem...body, dupky, svetrik? x;O)

manzelik siel kupit taky fajny teplomer do spalne, nech ma malicka teplotu aku ma mat x;O)

inak, mame odsavacku na baterky, sice stala cez 1000sk, ale je fajn x;O) malickej nevadi, hehe x;o) no ona ked s anapapa, nevadi jej nic, alebo, ked haja x;O)

andrea2603
17. jan 2010

áno, len na dupky natiahni ešte ponožtičky, nech ich nemá studené.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre