Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
20. júl 2009

ali: hech..x;o)

olifcek
20. júl 2009

mne je tak spatne dnes...aspon keby som blinkala, ale nic...len je mi neprijemne...je mi tak nez sa najem a aj ked sa najem...

chjo, fnuk..ale snad je to znamenim, ze je malickemu dobre

alex
20. júl 2009

mne je tiež dnes divno. Už nech som doma.

zucana
20. júl 2009

olif mne zacina byt blbe tak po 4tej.... 😎

olinka6226
20. júl 2009

zuci mne sa napriklad odsavacka zisla hlavne v porodnici na rozbehnutie laktacie ked mi zatvrdli prsia.... keby si mam odsavat rucne asi ma slahne od bolesti a nervov.

olif aj mne je tak dnes...

loginka
20. júl 2009

ja som bola dnes na urade prace, ale uplne mi taky vylet stacil, uz som sa ponahlala domov sa vyvalit, lebo ma aj popichavalo 😅
tak to ste riadne popredu ja este ziadnu vybavicku, odsavacky, kociky neriesim ale velmi sa na to tesim
kociky su teraz riadna palka, akurat sme skonstatovali s drahymm, ze sa nam do nasho noveho auta dvojkovy kocik tazko zmesti 😒

zusika
autor
20. júl 2009

odsavacky???...baby...este nieeeeee!!! to je fakt take drahe?
parada, hlevne ked sme si povedali ze si vsetko kupime...lebo 1) nemame dieta po ktorom by sme dedili - akoze nase 2) mozno oblecenie od kamaratok, ale nie kocik a take veci...
ja zase stale premyslam ci je ten monitor dychu taky nevyhnutny..lebo to mi pride strasne drahe na to, ze ti to je treba chvilu.... a ked budem mat postielku hned pri posteli.... ako sa na to divate???

no a ziadny stres pred vysetrenim, babu to neprospieva...

ja ziatujem ze mne byva zle tak po 19.0 vecer..a neviem ci z toho, ze som predtym jedla alebo ze som hladna alebo ze co to je..no ale ist spat s tymto pocitom je dost blbe....
😠

ivush
20. júl 2009

Kočky, aj mne je dnes nič moc, doobeda som to nejako "odfúkala" s drobcom na ihrisku a teraz som rada, že spí a trošku povegetím...... 🙂

Inak ešte k tým veciam, odsávačku na mlieko nepovažujem za nejako fakt nutné kupovať vopred, keď je náhodou problém dá sa kúpiť potom kedykoľvek iv pohotovostnej lekárni (moja osobná skúsenosť 🙂 🙂 )....ja len, že tie čo sú fakt dobré sú desne drahé a poznám veľa Žien, ktoré si ich vopred kúpili a prakticky nikdy nepoužili...
Ale čo ja rozhodne odporúčam kúpiť je sterilizátor...kým sme sa iba kojili tak sme ho potrebovali len na cumlíky, ale už keď malý začal piť z fľašky tak je to mašinka na nezaplatenie 🙂

zucana
20. júl 2009

zusi to iste mam aj ja ked sa naveceriam je mi uplne tazko a ako hovorim muzikovi : ble 🙂

loginka
20. júl 2009

my ten monitor budeme mat po sestre, kupil ho moj ocino, lebo sestrim maly mal problemy pri narodeni, tak sme sa bali
sesternica ho nepouzivala, lebo jej maly grcka, ma reflux, takze musi byt polohovany v uhle, takze pri tom monitor sa neda pouzit

olinka6226
20. júl 2009

co sa tyka monitora dychu nemala som pri samkovi a ani pri druhom neplanujem. dudle som normalne vyvarala a kedze som kojila 9 mesiacov potom som flase hadzala normalne do umyvacky. dovtedy cajove (od 6m) som len obcas vyvarila. takze ani sterilizator som nepotrebovala. co sa tyka odsavacky tak kto ju chce kupit novu tak by som to ozaj neriesila dopredu. ak chcete z druhej ruky, tak bohuzial treba dopredu lebo ked nutne potrebujete tak nie je cas cakat kym prejdu kocke peniaze a odsavacka pride postou. ja osobne som ju vyuzila dost.

ja som to tu teraz spomenula lebo to je v podstate jedine co budem okrem porodnych vlozieka inych somarin do porodky musiet riesit. vsetko ostatne mam. to nie aby som baby plasila ze teraz treba kupovat 😀

ewelyne
20. júl 2009

olinka, pocula si nieco o prirodnych eko vlozkach s nejakym pasikom, kt. je liecivy? ja som len zapocula a neviem kde po tom kukat 😉

baby monitor dychu je zbytocna vec a takisto sterilizator... co ja viem, aj ta rucna madala, je super, s elektrickou nemam skusenosti... ale aj rucne si za 15 min odsajete... naozaj neviem, ale asi si tu elektricku nekupim, je zbytocne draha a do nemocky ju este nepotrebujete-tam maju ak treba, ale to sa len mliecko spusta a az doma zistite ako na tom ste, niekedy netreba vobec odsavat... ja som ozaj len sem tam, velmi malo. No a poniektore si kupia, a je im na nic a zbytocne vyhodene peniaze... a niekedy ked som mala naponahlo, tak aj bez odsavacky to slo vystriekat...

silta
20. júl 2009

ahojte.vidim ze riesite vybavu pre dieta ja myslim ze je na to este dost casu a podla seba viem ze niektore veci by som dopredu nekupovala tak ako pise olinka sterilizator nebolo treba apod.vsetko sa da kupit aj neskor ved to nie je ako volakedy ked sme boli mi maly tak nebolo dostat kociky ci postielky

silta
20. júl 2009

a podla mna su niektore veci predrazene ale bohuzial neskusena mlada mamicka kupi ☹

olifcek
20. júl 2009

ja monitor riesit nebudem. moja mamina nas ma 4 a bez neho, i segra ma 4 deticky a bez neho x;o) podla mna je to marketing len. ved ako si nas viem predstavit, budeme babatka kontrolovat kazdu chvilku, hehe. my budeme ten kontrolor dychu malickeho x;o)

ivush: jo, len keby to tak drahe nebolo...blee...

sterilizator...to je akoze nejaka masinka? nejaky stroj? hech...

no, ja sa uz nechcem doma stazovat, ze je mi zle, uz mi to pride az trapne...x;o(

megg
20. júl 2009

ahojte, rada by som sa k Vám pridala 🙂 , termín mám 13.2. No ja uz doma jedneho drobceka mam a tak toto tehu moc neprezivam, i ked mi byva poriadne blbo a to hlavne vecer (predtym som take nieco nepoznala) a uz sa tesim, kedy tie stavy pominu 😅

silta
20. júl 2009

zucana ja mam S4 ale starsiu kolekciu07 som snim spokojna no mne sa ta nova vanicka moc nepaci je sice zaujimava priam az ufonska

olifcek
20. júl 2009

oli: super nazor x;o) inak, moja mamina odsavacku nemala, ale pamatam si, ze si to vytlacala a sllo jej to rychlo..moj najmladsi brat je odomna o 6 rokov mladsi, tak pamatam x;o)

segra mala rucnu len a slo jej to sikovne...tak ja ozaj neviem, no...

silta
20. júl 2009

ahoj megg ja mam tiez doma drobca ale tehu si uzivam lebo je to ine ako prve hlavne viacej zvraciam 😀

olifcek
20. júl 2009

megg: vitaj, a hned mi aj napis svoj mailik do sukromnej posty, nech si Ta pridame do tabvulky a Ty si ju vies pozerat x';o)

megg
20. júl 2009

Silta, tak to mame skoro podobne. Len ja nie a nie zvracat, len mi je hroooozne zle 😒 Predtym tehu som nemala absolutne ziadny problem, zjedla som co som chcela a teraz je to vsetko nejaky problem.

nedockava4
20. júl 2009

ahojte, tehulky...
hm...bola som v januarovkach a po dnesnej kontrole mam termin 1.2.2010....takze ak mozem, pridam sa k vam :o)

olifcek
20. júl 2009

pozeram, ze zusika ma dnes lekara a zucana nenapisala dalsi termin u lekara do tabulky, tssssss

nedockava : vitaj, a citaj moj odkaz megg kusok vyssie x;o)

zucana
20. júl 2009

cafes nove tehulky aj presunute 😉

blumka
20. júl 2009

ahojteeee....
tak zamutim vodu aj ja 😀
odsavacku som pouzivala asi denne prve tri mesiace...najviac v porodnici, kedze som bola po cisarskom ,tak sa mi aj vdaka nej spustilo mlieko rychlejsie a rychlejsie som mohla kojit...ani za svet by som nechcela rucnu, mam aj tu ale je to makacka, no a odstriekat mlieko rucne sa mi v zivote nepodarilo a ked, tak to boli kvapocku a ostali mi modriny na prsiach 😅
monitor dychu mam...pre pokoj mojej duse...stal 3000 sk ked som ho kupovala a vdaka nemu som spala kludne, lebo som videla blikat prijemne zlte svetielko...ja som ale dost stresak, takze pohodovejsia mamicka bude spat aj bez neho...mne veru pomohol...parkrat aj zapipal, ale nikto nevie preco, ci preto ze sa terezka nenadychla alebo preto ze sa z neho zosunula...moja svagrina ma 3 deti a ani pri jednom ho nemala...pravda je taka, ze vlastne ani nepatrime do rizikovej skupini, ale ja som bojko...takze radsej vysolim 3000 sk ako si budem ppotom hlavu trieskat o stenu ze som ho mohla mat...
inak co sa tyka nakupovania vybavy neviem ci viete..v usa je taky zvyk, ze mamicke sa ku koncu tehu spravi taka "surpise party", vola sa to baby shower, kde su pozvane len zeny, kamaratky, svagriny, sestry, svokra, mama a tak a kazda donesie nejaky darcek pre babo...hraju sa tam kadejake sutaze, je tam kopec srandy a hlavne mamicka dostane kopu uzitocnych veci a pre tie zienky to nie je velky vydavok, lebo kazda donesie nieco ale pre tu mamku je to uzasna pomoc, lebo dokopy toho dostane vela....My sme tak dostali napr. velku stolicku na papanie a dokonca aj kocik...ale ten som si vybrala sama...
toto by sa podla mna zislo tu na sk....

ewelyne
20. júl 2009

😀 no baby, my musime aj kociar, ten prvy sme mali taky obyc. a sportovy zdedi po malom... ja budem rozmyslat nad niecim od firmy TFK- trends for kinds. od nich mame sportiak... a nad concordom, prip. este bumbleride...
no, uvidim, mam susedku, kt. je expert na kociare a odporucala ten concord prip. aj casualplay a jane slalom...a co sa tyka sportiakov, tak to ma ona aj ja favorita TFK-Buggster S 😀
no uvidime..... ona pri malom vyskusla asi 17 kociarov 😀 tak vie porozpravat a chce si aj obchod s kocikmi otvorit 😀 😀 😀
ono ani peg-perego nie su zle, len ja nemam rada take dvojite kolieska tie velke ako GT3 a tak, tak to vyzera pri mne ako tak, lebo som nizka a utla, takze ja a tanky typu cam cortina a big peg perega nehrozia...

inak baby, aj vela oblecenia malinkeho asi podostavate a ked si vela nakupite, ani to nevynosia a lepsie potom kupovat vascie a babo toho vela neptrebuje... ozaj som mala potom vela veci, lebo som aj ja nakupila, podostavala, pozicali nam... a hop, ani sme nevynosili a potrebovali kupovat vacsie...lebo vacsieho vela nedostanete 😀

je pravda, ze vela veci je predrazenych a treba vediet kde nakupovat a co...

olinka6226
20. júl 2009

ewelyne ake vlozky mas na mysli? latkove? alebo porodnicke alebo prsne? hihi je ich vela ze?

olinka6226
20. júl 2009

joooj chvalabohu uz idem domov z roboty... ten tlak ma zabije.

olifcek
20. júl 2009

wow

olifcek
20. júl 2009

oli: vezmi aj mnaaaaaaaaa...ja az o 16.00 moze ist...ble

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre