Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
16. feb 2010

sely to je fajn, pribera na vahe, he he

katina2209
16. feb 2010

Ahojte babulky aj mne kazali balit na siroko tak balime.Gratulujem vsetkym maminkam co porodili 🙂
Mates, Mati a ako to ze ste ma vynechali na kolacik 😀 Mates som ti chcela pisat z nemocky ze som porodila ale zmizlo mi z telefonu tvoje cislo tak som to potom nechala na muza nech napise na konik 🙂

katina2209
16. feb 2010

Ahoj lolka tak sme sa asi nespoznali 😒 ja som mala izbu pri mliecnej kuchynke a a janielah pisala,ze jej povedali ked odovzdala odsavacku ze ju nepotrebuje ze ked vas budu cecky boliet to si potom budete stazovat no hrozny pristup ja som mala vcera teplotu 38,2 tak som to riesila paralenom aby som mohla kojit lebo nad 38 sa kojit nesmie sa mi zapalil prsnik co mi maly rozhryzol bradavku ☹

lenica81
16. feb 2010

ahojte, ranko je uz davno fuc... hlasim sa po poradni...

pytam sa doc, ze co si mysli, kedy to bude, a on ze uvidime, ze krcok este nejaky mam... 😅 tak sa mam ist ukazat v piatok na monitor, a ked do buduceho utorka neporodim, tak opat na poradnu... ale mam pocit, ze v noci sa mi uz hlasili poslickovia, stvrdlo mi brucho a taky krc celym bruchom a krizami, ze mam tusaka, zeby sme to tohto tyzdna mohli ukoncit... 😀 teda bola by som rada...

inak, som bola furt rada, ze v nemocke nemusim dlho vysedavat, ale dnes som si to odsedela za cely mesiac... 🙄

chvalabohu mi opravil ten zaznam ohladom streptokoka, ze jeho vina, tak je to uz v poho... 😔

idem docitavat... a dobru chut prajem... ja uz som hladna ako vlk... ☹ tak si idem nieco pichnut...

aussiegirl
16. feb 2010

lucia ahoj, ja som mala raz nieco podobne ked som cakala synceka, chytala som pred porodom krce do stehien.a preco si bola naposledy tak neskoro u lekara? vsak posledne tyzdne sa chodi 1x na kontrolu, aj kvoli prietokom a zreniu placenty...radsej sa u neho zastav.

blumka, lezis na antolskej? ja som rodila 5.2. a pustili nas posekcii 10.2. mala som nadstandard.
do 9.2. bol total klud na oddeleni a poslednu noc co sme tam boli sa narodilo 7 babatiek za noc, a v podobnom duchu to pokracovalo aj doobeda. take fofry som na oddeleni este nevidela, ihly na salu pomahali zhanat snad este aj upratovacky 🙂 na obed si tam uz nebolo pomaly kam sadnut najest sa 😀
na izbe som bola tiez sama a aj som sa tesila ze som, lebo na vedlajsej nadstandarde bola jedna romska mamicka a na navstevu k nej chodila cela rodina, tak si ani neviem predstavit, co by som bola robila keby som mala spolubyvajucu s tak intenzivnymi navstevnikmi. a tiez by som sa citil velmi blbo, keby mi mala budila ine babo v noci, som nerada na obtiaz.

inak kocky co mate problem s mlieckom, ja som pisala annag na MK a velmi dobre mi poradila, tak zatial sa zda ze aj nieco bude z dojcenia (klop klop klop) 😵 . lutujem ze su ju neobjavila skor pri syncekovi, mozno by sa nam darilo dojcit dlhsie ako 2 mesiace.

no utekam, lebo chrustica si pyta svoju mliecnu davku 😀

BTW gratulujem vsetkym novym maminam, nech sa dari.

ozaj, tie co mate uz teraz dve deticky, mate nejaku radu, ze ako to budeme stihat 😅 ? mm je este tento tyzden na dovolenke ale od buduceho sme sami a musim vymysliet nejaky krizovy rezim 😕

katina2209
16. feb 2010

Lucia ja som mala to iste s tymi krcmi do noh je to normalne 🙂 to uz pojdes za chvilku rodit 😉

katina2209
16. feb 2010

Zuci mala ako krasne pribrala ja som zvedava ako bude chrobacik dnes si cely den spi a potom je v noci hore 🙂

lucia411
16. feb 2010

To je kedy Kati za chvilku???myslis ze coskoro?za ako dlho si porodila ty ked si to mala???cize nemusim robit ani paniku a nevolat nikam jo? 😉

mmaarrttiinnaa
16. feb 2010

sely kde sa chystas rodit lebo pozeram ze si asi jedina z mojho okresu

alex
16. feb 2010

aussiegirl, gratulujem k narodeniu maličkej, aké mala miery, nech môžem zaktualizovať tabuľku?

matka331
16. feb 2010

jani malickaa je cela po tebe 🙂)
moja spinkaa...zajtra ideme na 1 poradnu tak som zvdavaa aleelkaar je nas sused bolju vcera pozriet tak je vsetko ok...len jumusime povazit tak idem k nemu do ordinacie..napisal je neake kvapky na naduvanie espumisan alebo tak neako 😉 a neaku mast na tvar lebo ma take malikce vyrazocky ....baby a ten ruzovy medik ako pouzivat?

lucia411
16. feb 2010

Ahooj aussiegirl, no ja zijem vo Swiss, tu je to uplne bezne kontroly raz do mesiaca, USG, krv, moc, vaha, tlak to sa tu len robi zbytok nic ine nerobila....ziadne ine kontroly..je to na figu...a pred porodom nejaka kontrola???nehrozi...ak si si neista, treba volat...a to nechci ani radsej vediet ako je to tu s materskou....112 dni je tu materska doviiiiii....bud pojdes do prace alebo budes doma a nedostanes ani korunu....ak manzrel pracuje....

blumka
16. feb 2010

aussie, ja som z KE nie z Blavy... 😉
matka, espumisan som davala Terezke ked sa to uz fakt s tym jej bruskom nedalo vydrzat a celkom fajn pomahal..
a na vyrazky na tvaricku som malej davala materske mliecko...super pomahalo 😉
a aky ruzovy medik mas na mysli?

lenica81
16. feb 2010

takze mamicky vedu... 😀 ☹ este si pockam...

v tom auslande to niekedy teda nie je az tak supis, ja by som stresovala, kebyze teraz pravidelne nechodim k doc... 😒 vcera maly tiez nebol najaktivnejsi, ale k veceru sa prebral, chvalabohu... 😎 a dnes si kopka veselo...

lucia411
16. feb 2010

No Leni veru, kazdy si mysli ze rodis v ausland tak je o teba postarane na 100%....ano starostlivost je tu na vysokej urovni ale co sa tyka tych kontrol tak to by som teraz radsej na Sk bola...

lenica81
16. feb 2010

a luci, mas pocit, ze ked zavolas, tak dostanes aj uspokojivu odpoved, lebo ja mam niekedy pochybnosti aj o tom, co mi hovori doc osobne... lebo sak ja o tom v podstate figu viem... 😅

matka331
16. feb 2010

blumka mojamalicka zatial nema problemi z bruskom ale keby nahodou tak mi radcej napisal....hej mliecko pomaha tak super rada vyskusaaam....tak doktor mi povedalkupit v lekani ruzovy medik to je aj na cistenie ust ked maju take biele po pusinke ....tak neviem co snim vcera som jej dala trosku na cumliik chutil jej ....
mate zazitky s tych nemocniic ja sa nemozem stazovat ani jednokrive slovko povedat ....humenskaa nemocnica je super mala som aj nadstandard ale ta izba od ostatnych neni velmi inaa akurat ze ma telku.konvicu ,chladnicku a povolene navstevy na izbe ,vsetky izby su vymalovaneee a peknee..

lucia411
16. feb 2010

Dostala som termin na 14.00 v nemocke, lebo moj lekar ma dovolenku.... 😒

selyma
16. feb 2010

MArti, tak ja budem v LE, uplne mimo, mam tam sestru, tak som sa tak rozhodla.

Mna mala v noci tak silno kopla, ze som sa az skoro zobudila skokom z postele. To asi preto, ze ja uz stale len myslim na porod, nech uz konecne pride. Poradnu najblizsiu mam v piatok, teda ak stihnem. Stale si myslim, ze porod zacne v noci, len aby som nebola prekvapena, ze zacne cez den. Chudak dietatko, ja by ho uz mala pri sebe. Este s ami dne surobil herpes na pere, takze ked sa najblizie narodi, ani pusku mu nebudem mohla dat. Strasne.

Inak som po teplom kupely, uvidime, ci nieco urobi. Ale myslim, ze skor nie. Nechavam to na prirodu, ona uz bude vediet, kedy ma prist.
A Olif, mas pravdu, aspon priberie. Este aby som nebola prekvapena z jej vahy. 🙂

No a tak ked pocitam, co pisu mamicky aj v dalsich temach, tak deticky maju casto problemi s bruskami. Chudatka malinke

maculik
16. feb 2010

ahojte, tak sme spat od dr, maly nastastie nic vazne, ma nejaky roztok do nosa predpisany, ak bude mat zapchany, tak mame davat, no a kasel ze len musi prejst. Aj von mozeme chodit, ked je takto slniecko a 5st, ako dnes, len ak pride teplota, tak hned mame dojst. Tak dufam, ze mu to coskoro prejde.
Vazi 4170g, takze od odchodu z nemocky pribral 570g, co som rada, kedze na zaciatku dost grckal.
Aj na ten pupcek pozerala, tak vraj je to v poriadku a postupne to prestane krvacat. Tak, ako ste hovorili aj vy 😉

aussie, no ja to mam celkom ok v tom, ze Adelka chodi na 5h do jasli, takze mam doma oboch drobcov len cca od 2-3. Aj ked urcite budu dni, ked budem s nimi cely den sama, lebo aj teraz je Adelka chora, tak je doma. No a vikendy, ked bude manzel na sluzobke, tak aj vtedy. spolieham sa na to, ze ked uz bude teplejsie, tak vybehneme von a tam sa prehra, no a doma, to uvidime, podla toho, aky narocny bude Petko 😅

selyma
16. feb 2010

akurat som citala v inej teme, ze garonka ma uz chlapceka 4450g a 55cm Thobiaska

Blahozelam

supi
16. feb 2010

Ahojte, padam od unavy, dnes bola hrozna noc... a den je tiez urevany 😒

mne tiez kazali balit nasiroko... baby z ruzinova a ako to riesite s tym vysetrenim sluchu?? To sa mame my niekde objednat? Dokedy to treba?

mmaarrttiinnaa
16. feb 2010

aj ja blahozelam garonke ja som to tiez citala v teme prvykrat tehotne nech sa Tobiasko drzi mamke vela mliecka

skoda sely ze ides rodit do Le tak to sa urcite s nikym nestretnem v tej porodnici ☹

mmaarrttiinnaa
16. feb 2010

inak myslim ze Tobiasko od garon predbehol v hmotnosti aj krpku od Janky ďalši valibuk 😉

katina2209
16. feb 2010

Supi ja som sa uz objednala dnes som tam volala na Antolsku a najblizsi volny termin na 15.3. na 13.00 takze si zavolaj co najskor cislo na ustrednu je O268671111 a povedz ze sa chces objednat na skrining sluchu oni ta prepoja supi ja som 4 noci spala po hodine a dnes uz za celu 3 tak som normalne este cula a poobede si urcite lahnem
Luci tak do tyzdna som porodila 🙂
A Garonka mi pisala gratulujeme a krasneho valibuka ma tesime sa na fotky 🙂

katina2209
16. feb 2010

Supi uz bola u teba doktorka ja som isla k tej Kostalovej a volala mi ze pride v piatok ku nam 🙂

janielah
16. feb 2010

AHOJKY dievky moje.

Garonke gratulujeme, tak jej Thobias predbehol Krpku 🙂

Mati, dakujeme, ty mojko ako si zvladnla cisarsky?

Babky, ktore ste po "siti" - mate to uz lepsie? Lebo ´mne sa zda, ze ma to boli kazdym dnom viac a viac a taha ma to a uz vobec skoro nemozem sediet...mate to tiez tak niektora? Je to ok ?? 😒

A ozik, ja mam dole zatial 10 kil, ale este furt som naliata...tak uvidime, vy ostatne kolko ???? SOm zvedava 🙂

granado
16. feb 2010

Ahojte tak ako vidím selyma ma predbehla. Písala mi garonka, váha aj výška sedí. Mám vás pozdravovovať a napisať že ju to pobolieva, čo je asi normalne ale že je strašne šťastná a že malý /teda velky/má výšku a velku pusu po tatovi. A mastel mam ti 😀 odkazať že malý nema vlasy takže žaha ju z toho nebolela.

olifcek
16. feb 2010

veru, garinka pisala, chi...takze jej valibuk vedie

olifcek
16. feb 2010

macuuu co do nosteka petkovi predpisala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre