Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
19. feb 2010

lenica je este cela?

maculik
19. feb 2010

ahojte
Garon, maly je zlatucky 😵
marti, drzim palce na poradni, nech uz ti povedia nejake dobre spravy, napr.ze si otvorena na 5 prstov a mas si ist pre tasku, ze rodis 😉 😀
blumka, zaaavidim 😉 my sme od presne 00,00 (tolko bolo, ked som zasvietila a zacala prebalovat maleho) do pol3 boli pricucnuty, potom som nejako zaspala na chvilu a zobudila sa asi o hodku, maly na mne, obaja spoteni.
A odvtedy som hore. Petko spi malinko, Adelka mi tu pisti, kasle hrozne, no super rano.

maculik
19. feb 2010

sely, no hadam sa ti to dovtedy rozbehne samo..

blumka
19. feb 2010

maculik. pozeram ze to mame cez kopirak 😀
juli bola hore od siedmej do tretej 🙄 a jasne ze na cicke...uz som ich obe mala ako spongie... 🙄 o gretej konecne zalomila o siedmej sa najedla a spala az doteraz...kebyze terezka spi dlhsie tak spim aj ja
tiez kasle ako tuberak, ale nastastie sa v noci nebudi

maculik
19. feb 2010

blumi, no ani Adelka sa uz v noci nebudi. Odkedy s nou spi len Vladko, tak spava lepsie, paradoxne. Dokonca ju skusa naucit posunut mliecko az na neskor, nez zvykla pit (okolo 5), tak parkrat sa im podarilo az okolo 6-pol7. Co chlap nespravi pre to, aby sa nemusel budit, ze? 😀
Ja som akurat postavila na hovadzi vyvar, spravi nam to vsetkym dobre na hrdlo.

inak, ako sa dari Terezke bez plienok?
Adelka uz vie krasne oznamit, ze ide kakat, len na nocnik nechce ist ani za svet. Tak sme na polceste - ked uz si aj sadne na ten nocnik a vykaka sa, tak pokrocime zase dalej na ceste ku gatkam 😀 Lebo zatial si na nocnik sadne, ale len oblecena, zacne robit ccccccc, akoze cika, a to je vsetko 😅 Takze asi uz rozumie, co sa tam robi, len este sa jej nechce. Ale ved mame cas, sama si pekne urcuje tempo, ja ju nutit nebudem.

maculik
19. feb 2010

inak, sranda je, ako odkukava, co robim s Petkom. Ona sa uz davno hrava s babikou, ale teraz je to ovela viac, uz ju aj prebaluje - dala som jej jednu petkovu cistu plienku, tak dokola zalepujeme a rozlepujeme, a napr.vcera som si vsimla, ze si ju chytila cez plece a tapkala ju po chrbte a o chvilu urobila taky zvuk, akoby chcela napodobnit grgnutie 😀

No, idem sa jej venovat, kym maly drieme.

blumka
19. feb 2010

maculik ja to davno vravim ze chlapi ked chcu tak dokazu aj nemozne 😉 😀

terezka uz dva tyzdne nemala nehodu..a uz nechce nocnik ale lem "zakodik a tohaletak" 😀 odkedy bola na noc u znamych co maju 4 rocneho chlapceka a videla jeho ako chodi na wc tak chce aj ona 😉

blumka
19. feb 2010

terezka je dolu u babky, prisli jej sesternice tak ma zabavu..tak mna uz nepotrebuje 😀 inak dnes spala o pol deivatej, takze bohvie ci budeme cez obed spat..vcera ma nechali pospat si 2,5 hodky..ked sa terezka zobudila vzala ju k sebe babka...

matka331
19. feb 2010

ahojte..my sme boli vcera na poradni tak vsetko je ok..malicka pribrala ked sme odhadzali z nemocky mala 3350g a vcera vazila 3730gtak doktor povedal ze pekne prieraa,,,zuci aj moja malicka sa tak stale puciii scrveneje a dviha nozky ale ona to robi dost casto ale neplace prii tom jasomsi myslela ze si tak zvykla sa pucit to akokeby kakala ...
garonka malyy je rozkosnyy...
blumka tak to je dobre ze tete odkukala od chlapceka 🙂

blumka
19. feb 2010

aj moja mala sa tak puci...uz sme jej pomahali rektalnou rurkou, lebo fakt ma aj brusko tvrde a aspon sa potom krasne vyprdkala a vykakala...
uz nech je 9.5 😀 😀

lenica81
19. feb 2010

caute kocky... sely, hlasim sa, som cela... na ctg graf jak z knizky, takze sa nic nedeje... je vsetko po starom... takze ak do utorka nic, idem na poradnu a uvidime, ze co a ako...
inak som mala na intimke taku malu skvrnku, tak som zvedava, co z toho bude...

asistentka, co mi robila monitor mi povedala, ze mam znasilnit tatinka 😀 ja ze to nepomaha, tak ze to mame skusit viac romanticky aj s dlhou prechadzkou, vecerou pri svieckach a teplou sprchou... 😀 😅 tak som mangelovi volala, ze kedy... 😀 😉

garon, maly je krasnucky...

blumi, tak to je tvoj rekord, tych cca 5 hodin spanku... 😉

matka, pekne rastiete...

janielah
19. feb 2010

ahojte babky, tak my sme zasa krassne spinkali, mala to ma uz pravidelne, v noci papame o 22.00, potom o 02:00 a zasa o 06.00...pol hodinka hore dole... 🙂

tak sa vie napapat, ze sa potom smejeme, ze ako vzdycha, ze aka je unavena, a cela spotena 😀 ona je moj najmilovanejsi stravník 😀

akurat niekedy tych prvych par minut je taka nepokojna, ze si hned nevie chytit bradavku...neviete mi poradit preco???

zucana
19. feb 2010

CAFTE IDEM SA POCHVALIT.spali sme od polnoci do jedenastej s prestavkami o 3 a 7....len dufam,ze dost papala....o 3tej 20 min a o 7mej 10min. pred tou polnocou 30 min...a z tych 10 hod.spala na mne len 3 hodky 😉
jani tebe ako dlho papa?
skus si ju lepsie prichytit...takto:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

zucana
19. feb 2010

gari maly je nadherny 🙂

lolka
19. feb 2010

garon, maly je krasny 😉

jani, zuci, pridavam sa do klubu dobre vyspateho babatka 🙂 nam Viki tiez prespi cca 3-4 hodiny v kuse + papanie. snad im to zostane co najdlhsie 😉

uz st strihali nechtiky? ja chcem dnes, ale bojim 😅

blumka
19. feb 2010

zuci, gratulujem 😀 takze ked bude mat Juli mesiac aj ona bude spat v noci? 😀
jani, mozno mas velmi plne prsniky a jej sa zle chyta..skus trosku odstriekat aby sa uvolnili...ale ani Juli si niekedy nevie chytit..niekedy to skusame na viackrat aby ma nepokusala

zucana
19. feb 2010

uz som strihala...po tyzdni ...nebojkaj sa 😉
a ako dlho ty kojis?

janielah
19. feb 2010

dakujem zuzi, mala sa vie riadne pricucnut, len niekedy na zaciatku krmenia sa tolko hmyri, ze jej vypadava ... a z toho potom mrnka ... 😖

gari, krasny macko, ako my 😉

zuzi, tak konecne si si oddychla trochu?

martinaj
19. feb 2010

jej zuci gratulujeme k mesiaciku 😉

lolka
19. feb 2010

zuci, cca 20-30 min., ale cez den kojim kazde 2hodiny.
a vysadili sme cumel, sa mi zda, ze ju pokazil a horsie sa prisava k bradavke 😖 sA s nou len hrala ako s cumlom 😕

janielah
19. feb 2010

ja som jej take odstavajuce konceky nechtiky odkusla, ako zuzcana 😀, tiez by som sa bala strihat...
my sa tr osku supeme na nozickach, lebo sme dlho plavaLI v plodovej vodicke ... inak nic...

a krmime sa cca 20 min, niekedy dlhsie...alebo na dva krat, nech si zabka oddychne od tolkej namahy 🙂

lolka
19. feb 2010

aj my mame suchu kozicku, ale detska doki nam povedala, ze nemame nicim kremovat, ze sa jej to osupe a samo zregeneruje 😅
tak som zvedava vecer ako to zvladneme 😵

blumka
19. feb 2010

ja jej tiez hryziem nechtiky 😀 😀

zucana
19. feb 2010

aj my sme s supali...ale davala som olejcek a uz sa nesupeme... 😉

olifcek
19. feb 2010

kukuk,,,tak a mne dnes prisla mamina, lebo zrusili prac. poziciu, na ktoru nedavno nastupila ☹ mali malo objednavok, fnuk...

boli sme vonku, kupila som malickej novy kociarik, lebo ten, co sme dostali je fajn, ale na balkooon....chceli sme ist k lekarke, lebo malicka dnes uz tyzden sopli...bojim, aby jej to nesadlo na priedusky alebo co...no, nedvihala mi telefon, a ked sme prisli ku jej ordinacii, zistili sme, ze v piatok pracuje od 7.30-9.30, cize sme ju nestihli. libenar nam na upchaty nostek moc nezabera zrejme...kupili sme detsky nasivin, tak som zvedava...v pondelok ideme k inemu lekarovi na krvicku kvoli kontrole bielkovin, tak ho poprosim, aby ju i popocuval, ci dycha cisto...i ked mamka vravela, ze jo...teda, ze priedusky su ok...sopliky nevidiet, ale pocut, ze ich tam niekde vzadu ma x;o((

zucana
19. feb 2010

a aky ste kupili olif?
mysme trosku vyhadzani...take malinke cervene pupky jak sa zapina plienka...aj na nozickach par...moze to byt kozmetikou?som zmenila na aveeno alebo som jedla puding danette...

zucana
19. feb 2010

kuk ako drzime hracku ;)

olifcek
19. feb 2010

zuci taky lacny, ale ma vsetko, co treba x;O) hodim do alba x;O)

sranda i ja som rozmyslala, ci malej uz nedam nieco do ruciciek, lebo uz pekne zacina vidiet svet, hehe x;O) aj si krasne cmula rucku, drzi plienku...x;o)

zuci moze to byt kozmetikou, ak to ma len tam, kde sa jej kremik mohol dostat

sysa282
19. feb 2010

ahoj selyma ja idem tiez na buduci tyznen do nemocnici mozno sa tam stretneme ides do monobloku?

maculik
19. feb 2010

olif, krasny kocik 😵

zuci, super noc, to ako si dosiahla? mozno ti dala darcek na jej vymesacniny a zacne buvat 🙂 aj ja taky budem cakat od Petka, idem mu zacat dohovarat 😉

ja som dnes vytocena ako kolotoc, sme sa teraz cez obed s muzom pohadali, aj som revala, no nervy mam 😒 Uz mam toho dost, asi som unavena alebo co, ach jo. Ale ma nastval, som zvedava, ci ked dojde domov, ci aspon prepac mi povie alebo sa bude tvarit, akoze sa nic nestalo... no je mi smutno z toho ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre