Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
10. mar 2010

gari no raz som cakala 45 minut, ma skoro slahlo...hlupo si to objednavaju...jo, je hooodne splaseny, chi

blumka
10. mar 2010

gari, treba sa vyrozpravat 😀 😀

maci, jo jo vsetko ok...lekarka nas pochvalila, ze ako krasne Juli drzi hlavicku, ze ako 3 mesacne babo vraj 😅 a ked ju dala na brucho, tak ona sa normalne postavila na kolienka a zacala sa odlacat nozkami..tak sa smiali ze im chce ujst..
hovorila som jej aj o kolike..a presne to povedala co si hovorim doma stale..treba vydrzat 3 mesiace, teda kym to nie je nejake extra zvyjanie sa po papani alebo kym to nesposobuje nespavost, lebo vtedy by to mohlo znamenat aj to ze je alergicka na mliecko...ale u nas to az take strasne nie je...

idem si aj ja uvarit kafco

garonka
10. mar 2010

olif ja nepochopim že s takym 3 tyždňovym babom mam tam sedieť kurnik 2 hodiny a dnes mam zavolať zas kedy najbližšie sa tam trepať musíme joj a nerada ale čo už radšej nech ma maly ten bilirubín oki 😒

katina2209
10. mar 2010

Aj ja pijem maculik kavu a uplne v poho maly cez den pekne spi 🙂 Ja by som bez kavy neprezila to ma hned preberie samozrejme pijem nesku s mlieckom 🙂
no nam zatial najviac vyhovuju huggiesky a v bile ich mali dvojky za necelych 9 eur to su este lacnejsie ako babylovky a je ich tam 70 kusov

maculik
10. mar 2010

garon, a kolko mate teraz vahu? 🙂
blumi, ja sa modlim, nech to po tych 3mes naozaj prejde. Tie vecerne vresky su niekedy uz neunosne ☹ Chuda, tak sa vzpiera a ja mu neviem pomoct. Do toho tie problemy s odgrgnutim, no otras...

Akurat manzel vcera dosiel, ze ci nepojdeme niekam cez Velku noc, nasiel hotel a letenku do Nice, ze nech sa prevetram aj ja a zmenim vzduch. Hned by som sla, nie je to ani velmi drahe na 4dni, no ked som si predstavila, ze by tam v hoteli o 8 vecer Petko zahajil ten svoj koncert a nebodaj by trval aj 3-4h, tak ma hned presla chut... Nie kazdy v hoteli je totiz tolerantny, co chapem, ved si zaplatis hotel a chces si oddychnut, tak preco by ti tam malo vrieskat nejake babo... Tak to nechame na neskor, ked uz bude pekne spavat a ostaneme doma.

Inak, idem objednat akurat tu Manducu. Len sa rozhodujem, ci Manducu alebo Ergo, neviete, co je lepsie? Jeden z nich ma na chrbate aj taky diel, co sa odzipsuje a vlastne predlzi tu zadnu cast, takze aj vacsie deti maju podoprenu hlavku. Len neviem najst, ktory z ncih to je.

Chcela som kupit satku, ale Vladko odmietol, ze to on na sebe nosit nebude, a toto bude. Tak kupime toto, hadam je to dobre, hm?

maculik
10. mar 2010

kati, to fakt su huggies take lacne? Tak to idem napisat nasim, nech ich kupia, ked tam prideme koncom aprila.
My pouz.babylove, spokojna som.
Inak, mne sa zda, ze 2 uz mu zacinaju byt male 😅 Stehna ma vzdy od nich otlacene, minule som si vsimla, ze aj trosku kozu oskretu, akoby ho tahali. Ale 3 sa mi zdaju priskoro, ked ma len 5100g.

Baby, to cakanie u lekarov vam nezavidim 😒 Ale je to od nich velka nezodpovednost, ved taki drobci by mali mat prednost. Alebo aspon zvlast cakaren pre babatka do 6mes...

garonka
10. mar 2010

macu no neviem koľko pribral ale viac ako jeho pôrodna vaha 4400g to bude určite už sa poriadne guľa a aj zahyby sa mu robia taky fajnučky je 😀

no to je najhoršie, že objedna nas a necha čakať celu večnosť 😠

blumka
10. mar 2010

maculik. akurat som ti chcela napisat, ze na koliky je fajn aj nosenie...ja nosim Juli kazdy den, hlavne podvecer, lebo vtdy byva nekludna, tak si ju supnem do satky, trosku s nou pochodim po byte a ona zaspinka a zobudi sa tak pol hodku - hodku pred kupanim...aj moje ruky a chrbat si oddychnu aj ona je kludna...tak mozno vam tiez tak manduca pomoze 😉

ja tie revy poznam...terezka tak plakavala...Juli az tak velmi nie..aj ked sice su niekedy take dni...a davas mu ten sab simplex?

inak ta gymnastika co tu zoska davala...aj mne dnes lekarka poradila tie cviky, teda okrem toho prveho, pritahovat za rucky by sa podla nej vraj nemalo, tak to nerobim..nozkami sice cvicime uz dlhsie aj s Terezkou sme cvicili ;)

ja nastastie u lekarky necakam..keby som mala lekarku tu, blizsie nas, tak som u nej mozno za 3 minuty ale cakam dlho, takto sme si vybrali lekarku na inom sidlisku, cesta nam tam trva 10 min ale nikdy u nej necakame...vzdy prideme a berie nas..alebo jej zavolam ci ma vela a ona mi presne povie kedy mam dojst 😉

blumka
10. mar 2010

dala som nove foto 😉

katina2209
10. mar 2010

maculik huggiesky clasic 2 70 ks presne 8,49 stali;

maculik
10. mar 2010

blumi, a pomoze aj nosenie v tej manduce? Ci len v satke? Nechcem kupovat oboje, kedze je to dost drahe.

sab simplex davam, ale ked on to asi nema od bruska. Poprdkava aj kaka cez den pekne, tak neviem. Ale davam mu to.

ja tiez nastastie necakam u dr, objedname sa vzdy na urcitu hodinu a max.cakavame tak 5min, zvycajne nas ale hned posle do jednej z vysetrovni (maju 4, kazdu inej farby a kym dr v 1 vysetruje, tak v dalsich sa my uz mozeme pripravit).

kati, a to v akcii alebo je to normalna cena?
my sme huggies este nepouzivali nikdy, kedze tu taka znacka nie je, ale zatial nikomu nerobili zle, tak hadam ani nam nie. Dokonca kamaratkina mala, ktora ma problemy s citlivou pokozkou, tak od narodenia jej vsetky plienky robili zle a len huggies im vyhovuju.

blumi, krasne fotky, Juli ako sa tuli 😵

no nic, musime ist robit Kolo kolo mlynske, tak zatial 😀

blumka
10. mar 2010

maculik, to je jedno aky nosic alebo satka..co ti vyhovuje..hlavne ze sa nosi..princip je ten isty 😉

tie revy ma petko asi z predrazdenia, ze? no je to na tie babatka vela a niektore sa takto s tym vyrovnavaju...

my sme mali v USA taku lekarku, co mala 4 ordinacie a kazdu v inej farbe a presne ked v jednej vysetrovala tak my sme sa uz chystali v druhej..a kazda z nich bola na inu temu, dokonca aj tie lehatka co na nich babo polozis a pripravujes boli nejake zvieratka alebo proste nieco...take mile to bolo...a v cakarni mala hracky

matesl
10. mar 2010

ahojte babulky,

ja som taka nastvana...ten monitor dychu ma stveeee...vcera som vyhadzala celu postielku, ked som ho konecne spojazdnila, bola som spokojna, vecer som supla tam maleho, zapla a pri najblizsom papani ked som ho vybrala, ani necekol....ze pohoda...ani si nevsimol, ze to dieta tam uz nie je...to co jeeeeeeeeeeee????
tak im to oplieskam o hlavu, ani citlivost ked prestavim tak nic :(

mate ho vy na pevnej plnej podlozke? bo ja ho mam na to roste co ma postielka a na tom madrac...ako keby ten madrac bol v postielke tak narvany, ze stale tlaci na tie podlozky monitoru, ale ved to by nemalo byt o vahe ale o citlivosti na dych 🙄

som z toho zufalaaaaaa ☹

blumka
10. mar 2010

matesl, chod reklamovat.. ja mam monitor momentalne pod plachtou, ze Juli lezi priamo na nom..ale mala som ho tak ako ty, na roste, na nom matrac a dieta hore...a reagoval...prave preto to je monitor dychu ze ma reagovat na aj ten najmensi pohy...

nemate postielku opretu o vasu postel? lebo my sme tak mali a vtedy monitor snimal aj nasu postel

matesl
10. mar 2010

aha blumi, no prisuvam si ju celu k nam na noc...a este vypcham medzeru tym tehu vankusom, zeby????

dik za radu, vyskusam, by som jak debil nevyzerala v obchode 😀 a aj to neviem kedze su tam same mdarky, ako im vysvetlit ze co vlastne reklamujem 😅 😅 😅

zucana
10. mar 2010

matesl skus ho iba polozit na matrac k noham maleho na kraj postele...
inak baby vikina vcera cez den moc nejedla tak sa rozhodla si to v noci vynahradit do polnoci....2krat grckala kym zaspala hlavne na moje tricka ze som sa 2krat prezliekala....potom o 5tej 5 minut papala a o 8.30 dalsich 5 a o 10.30 ked som sla na wcko som pocula kaslanie tak som pribehla a tolko vygrckala ze este aj matrac na manzelskej je mokry.... 😖 mpzno aj lebo na manzelskrj je nevyvysena? od dnes spava v kosi aj keby neviem co 😅 teraz jedla o 11.00 a jej 10min intervaaly sa menia na 5minutove...to uz nie je normalne podla mna....

blumka
10. mar 2010

no matesl..moze to byt aj v tom...lebo potom monitor vlastne snima teba a nie maleho 😉

zucana
10. mar 2010

aj ja ked som mala kos na posteli snimal aj mna 😉

zoska
10. mar 2010

ahojte 🙂

BLUMKA želám krásny narodeninový dník, nech ste všetci doma šťastní, aby Vás zdravie poslúchalo a nikdy nechýbalo, veľa, veľa lásky, rodinnej pohody a nech je každý deň dôvod na úsmev. všetko najlepšie! 🙂 🙂

ináč to priťahovanie za rúčky- ten prvý cvik- učili nás to na kurze, potom v nemocnici to pri kontrole robila každá sestricka a aj doktorka 😕
a kázali mi to robiť každý den doobedu pred papaním, alebo večer pred kúpaním... tak neviem, asi je to Slovensko velmi velké, čo sa názorov týka 😀

minulú noc mala spala 2krat 4,5 hodiny a tuto si to vynahradila každé dve 😖
teraz tu pri mne leží a obzerá stenu uz 45min. 😀 ináč to je taký ksichťoš 😅
a vela kýchame a trosku chrci, dufam, ze to nebude choroba 😒

blumka
10. mar 2010

zosi, aj moja lekarka to robi, ale sama mi na to povedala ze to je len na diagnosticke ucely, zeby som to doma robit nemala..ale vidis kazdy ti povie inak 😉

a dakujem za blahozelanie 😉

matesl
10. mar 2010

Zuci, aj nas maly tolko vie vygrckat, az nosom mu to vcera islo, ale pyta a pyta 😒

a to si myslela tie plosky dar mu pod nohy, alebo tu jednotku co to hlasi?

ano BLUMI, krasne narodky 🙂 🙂 🙂

zucana
10. mar 2010

zosi aj my chrcime aj kychame ....takze to bude asi fakt normal...ja tiez chrcim a uz mi hlieny presli do hrdla ale to normal nie je 😀
juuj blumi vsetko vsetko najlepsie

inak ste sa o plienkach bavili tak prosim pekne my ficime na pamperskach 32 kusov za 8 eur takze o chvilu zbankrotujeme.... 😠 mama mi v aprili donesie z SK asi na rok 😉
no a nasa lekarka...objedna na hodku presnu ked rano tak necakame ked poobede cakkame tak 10 min ale tiez ma viac ordinacii...a je to jedna z naj pediatriciek v meste ale je chladna...by som cakala ze malu pohladka alebo tak a nic 😒

zucana
10. mar 2010

tu dosku matesl...
to je take citlive ze to musi zachytit
nasa mala to ma v kosi pri nohach a funguje 😉

blumka
10. mar 2010

joj, baby, dakujem 😵

katina2209
10. mar 2010

blumka aj ja sa pripajam vsetko len to naj....
maculik to su v akcii tie plienky v bille vzdy kupujeme ked je nejaka akcia 😉

maculik
10. mar 2010

kati, tak idem hned tam poslat nasich, ci je to aj u nas a poviem im, nech to sleduju 😉

zuci, aj Petko grcka, ked nie je vyvyseny. Ked ho mam na posteli, tak ho podlozim takym mensim tucnym vankusom.

blumi, aj ja sa pripajam - vsetko naj a nech ti kocky robia vela radosti 🙂

zuci, tak to je riadna cena 😖 A nemate tam nejake lacnejsie plienky, ze by si vyskusala? Ved ked nezapasuju, budes vediet, ale za skusenie nic nedas. A vasi dojdu autom, ked Ti mozu doniest plienky? No aspon ze mas taku moznost, lebo to by ste fakt za chvilu zbankrotovali ☹

no nic, Adelka zaspala, Petko sa po 10min spanku budi, tak zbohom moj oddych 😝

blumka
10. mar 2010

baby, aj vy mate take ovisnute brucho? ja to uz nechcem...ako to dam dolu? myslite ze kebyze zacnem robit brusaky ze ta pneumatika zmizne?

olifcek
10. mar 2010

mAcu my mame manducu a u nej je ten zips 😉

matesl monitor dychu nesmies mat na roste....

bluuuuuum vseeetko naaaaaj k narodkaaam, snad Ti deticky daju vyhajat sa dnesnu noc 😵

olifcek
10. mar 2010

blumi zmizne ale to by si musela hooodne brusakov robit, a este ich necvic, vnutorne jazvy zacnu boliet paq...pol roka si daj oddych a brusko pojde prechadzkami tiez dolu...

maculik
10. mar 2010

blumi, ja mam tiez slaninku na brusku 😀

olif super, tak vyplnam objednavku, tiez beriem hnedu 😵

a akurat som obj.cez net nejake veci pre drobcov zo C&A, mala som kupon na 10% zlavu, tak mi ho bolo luto nevyuzit. Hlavne, ze bez kuponu by som usetrila, takto som minula 55€, ale co uz, ved drobci to vynosia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre