Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
15. mar 2010

ahojte ,
mamink, nasa obcas kukne na mna ked sa jej trafim do zorneho uhla, ale zatial e malinka na to aby studovala tvare podla mna...neboj nic, urcite je to o.k. 😉

no my sme mali zlu noc...vecer som pisala ze place, tak v noci celkom ok, ale od 4.30 sme hore...po kazdom papani sa krci ako harmonika a strasne place, grcka hodinu aj dve po papani, vyzera to na ten reflux, kurnik
tak mi jej je luto...ja som nevyspata, s nervami v koncoch...
teraz grckalauz tretikrat, uz jej to slo aj nosom, a to papala pred dvoma hodinami...
zacalo to v sobotu, a odvtedy po kazdom papani placeme (vrestime) a grcame

andrea2603
15. mar 2010

Ahojte.
Livka asi 3-5 dní, čo pozerá rovno do tváre, keď jej niekto rozpráva, dokonca,ked pozerá na mňá a prihovorí sa jej manžel, tak si hlavičku otočí k nemu.

Večer plakala 2 hodiny, zaspala o 21.30 a zobudila sa o 4.00hod. 🙂 Niekedy sa aj zázraky dejú 😵

Inak tiež dosť grckáme na môj vkus. Lenka mala jedny dupačky oblečené aj 2 dni a Livku priezliekam aj 2-3krát za deň 😒

zoska
15. mar 2010

adka a grckate bez placu ci s placom?

lebo u nas to uz nieje len vecerny plac, ale po kazdom papani vydrzi 20 minut a potom spusti neskutocny rev, kruti ju a grcka...
mam poci ze ked zaspi (tak ako teraz) tak je to len z unavy ☹

citala som web annag a mame vsetky priznaky, dokonca aj casovo, co sa tyka veku dietata to sedi 😒
a vea, ze to prejde okolo 6mesiacov ma dorazila 😢

zoska
15. mar 2010

vea= veta

lenica81
15. mar 2010

oliv, nenechavam, davam tie konce ku sebe, ale obcas sa prepadne, ked sa vrti... a potom sa nervim, lebo ho musim prelozit... ale nejako dlhodobo to neprevadzkujem... 😉 sa bojim o chrbatik...

my grckame, lebo nestiham si dat na plece plienku a dvihnut ho... maly je zrut, tak som zvedava, kolko sme pribrali za tyzden, hadam to uz porastie ako tak... 🙄 😔

deti vraj maju radi muzske hlasy, lebo su nizsie polozene... mam ten dojem, ze moj mm synatora dokaze skor upokojit ako ja... ☹ ale tesim sa, ze sa to dari aspon niekomu... moja mama mu minuly tyzden spievala, boze, ja zle spievam, ale moja mama... strach a hroza, preto stale plakal... 😀 😅

maminnka
15. mar 2010

Zoska,
aj my sme mali vsetky priznaky, aj ten plac po papani, skrucanie sa, grckanie aj po 3 hodinach... a ta veta dorazila aj mna, to je este tak dlllllhooooo...

maculik
15. mar 2010

dobre ranko
zoska, tak to ste mali podobny vecer, ako my mame uz dlho. Aj ked noci su lepsie, ale budi sa casto.
Len my asi mame koliky, reflux neviem, mozno ten skryty, aj ked neviem, ci to je aj vtedy, ked je to len vecer.
Zacala som davat homeo Camomila vulgaris, segre to poradili v lekarni, ze je to na upokojenie. Tak neviem, ci to vcera zabralo alebo co (davali sme cca kazdu pol hodku-hodku od nejakej pol7 vecer do cca 10), ale ten rev bol kratsi a menej intenzivny. Aj ked nespal a ak spal, tak len ucicikany na rukach, ale reval menej. Tak skusime aj dnes. Mozno by si mohla skusit ich kupit, nie je to drahe. Na nete som citala, ze prve dni sa to ma davat kazdych 15min, potom kazdu hodku a neskor uz len 3x denne. Ale uvidim nasled.dni, ci to bola nahoda alebo to fakt zabera.

Tiez davam tie Sab simplex cez den, ale neviem, ci zaberaju, ide mi mama poslat aj ten Espumican ci ako sa to vola.

andrea2603
15. mar 2010

Livke vytečie mlieko väčšinou tesne po kojení, ale stáva sa, že aj spí, začne troškku stonať a vyšplechne jej a to sa snažím ju dávať vždy odgrgnúť a teda grgá statočne. Niekedy mám pocit,že viac z nej vytečie,ako spapá, ale priberáme 200-250g za týždeň, tak asi nie.

maculik
15. mar 2010

maminka, my uz trosku pozorujeme tvare, ale sme predsa len starsi. Tak este vydrz zo 2t a uvidis. To uz by Ti aj prst resp.dlan mohla zacat sledovat, alebo nejaku hracku. Neboj, ona je este malicka, ma cas. Uz ked o par tyzdnov stale nebude sledovat, tak potom zajdes k dr, ale teraz ma cas. Kedy idete na poradnu?

Lubka vcera maleho zabavala tak, ze mu ukazovala hracku ci co, a bol ticho, tak vyhlasila, ze on sa v tej postielke nudi a mame mu tam uz zavesit kolotoc. Tak sme ho vzali z Adel.postielky (aj tak jej tam uz len zavadzal, len sme boli lenivy ho odmontovat 😅 a ma ho teraz Petrik. Som zvedava, ci si to vobec vsimne alebo to je len Lubkin vymysel 😀

maminnka
15. mar 2010

Macu, do poradne ideme o 10 dni. Tak snad dovtedy aspon cosi... Kolotoc ju zaujal, ale myslim, len zvukom zatial...

olifcek
15. mar 2010

baby, babatka okolo jedneho mesiaca vidia dobre ciernobiele predmety, a este cervenu modru, ostatne sa im zlivevaju dokopy...skuste...

zoska
15. mar 2010

maminka a to ty si pisala ze uzivate ten nutriton?

zajta by som mala ist na poradnu KONECNE, ale pani mudr. tam nebude a ze si mam zavolat v piatok ci tam bude...akoze sila 😠 😠 😠
dnes tam tiez nieje, nikto nedviha telefon...ja uz od soboty nevladzem a zacali mi strasne padat vlasy, manzel ked videl co po mne ostalo vo vani, tak sa pytal ci som sa strihala...vsade po byte su, takymto tempom oplesatien do tyzdna

maminnka
15. mar 2010

Zoska,
ano, pouzivame a velmi nam pomohol. Uz negrcka skoro vobec, len po napapani sem tam ten nadbytok, ale inak vobec. Museli sme ale skusat davkovanie, lebo ked sme davali ako pisu na krabici, prestala kakat a museli sme pomahat rurkou. Teraz davame 1/3 davkovanie a ani negrcka a pekne kaka.
Tiez nam to predpisala Dr. v poradni.

inak ja stale krvacam... este niekto mesiac po porode?

laxity
15. mar 2010

ahojte dievčatá

prosím vás, ak sa mi nalievajú prsia-tvrdnú a malá mi spí, tak je lepšie si odsať alebo čakať kým sa zobudí. Bo sa bojím odsať, aby som mala dosť mlieka potom keď sa zobudí. Ďakujem som z toho nejaký blázon 😀

olifcek
15. mar 2010

laxity kusok odstriekaj x;o)

olifcek
15. mar 2010

laxity neodsaj, len odstriekaj x;o) ak nepojde, tak pod teplou vodou x;o)

laxity
15. mar 2010

ďakujem moc 😉

olifcek
15. mar 2010

laxity nemas zac x;o) kusok uvolnis a bude lepsie x;o) paq sa zobudi odsavacka a bude fajn uplne x;o)

olifcek
15. mar 2010

macu, zoska, kolko vam babatka vydrzia v manduce?

blumka
15. mar 2010

mami, ja este krvacam 😉

macu, ja som chamomilu skusala pri terezke ale bez vysledku...mozno vam pomoze. my mame dnes den na rukach, stale sa puci, nevie sa vyprdkaat, chuda moje

leni, to ze tvoj muz vie maleho skor upokojit ako ty je aj preto ze z neho maly neciti mlieko 😉

andrea2603
15. mar 2010

dievčatá, u nás už 3 deň fúka vetrisko 😠 . Cez víkend sme neboli ani na prechádzke, dnes by som chcela aspoň na 1/2hod., lebo slniečko svieti, len ten hnusný vietor. Nemalo by to malej vadiť, veď je schovaná v hlbokom kočíku, že?

andrea2603
15. mar 2010

maminka, ja občas tiež krvácam, teda len také zašpinenie intimky.

olifcek
15. mar 2010

inak olivka pije mliecko tak vtipne x;)

lezi MI NA tom vankusiku, papa, je mierne na boku, jednu rucicku ma pod sebou alebo vedla seba a druhu ako socha slobody, ci superman x;)))))

laxity
15. mar 2010

andrea...aj ja by som šla veľmi na prechádzku, ale bojím sa, tak doktorka mi vravela, aby som si otvorila doma dokorán balkón a dala si ju do kočíka a tak ju aspoň 15-20 minút pokočíkovala. Tak som včera a aj dnes sa chystám behať po obývačke a kočíkovať...ale od štvrtka by sa nám malo počko upraviť 🙂

maminnka
15. mar 2010

babulka, dakujem za ukludnenie, tak snad je mala ok s tymi tvarami, lebo v knihach pisu ze uz po narodeni a v 1. mesiaci to deti zvladaju.... a aj to moje krvacanie... tiez uz nie stale, hlavne po odsavani, tiez uz len intimky nosim...

maminnka
15. mar 2010

babulky... tam malo byt... fakt pisem ako hotentot

garonka
15. mar 2010

ahojteeeeeee

tak ja vas zanedbavam hi hi 😅

maly mi haja ja konečne mam čas pre seba, cez víkend som tu mala maminu a na net sa pri nej nedostanem lebo i jej sa treba venovať 😅

zosi, pudinčeky si varím skoro každý druhy deň ale s mierou aby som sa neprejedla len ma štve, že čokoladovy nem a ani tie ostatne, no radšej neskušam aby Tobiho bruško nebolelo 😕

olif mne maly hajal na tom klinovom vankušiku raz cez noc ale rano som ho hľadala že kde je uplne sa zguľal kdesi na koniec postieľky tak ho občas dam cez deň na neho ale musím ho i sledovať lebo z perinky sa uplne vytrepe, nohy vykope z perinky von ja zurim lebo su mu perinky male, tak oddnes sme len v dupačkach ale mam taky hlupy pocit ako ho držať lebo on dvíha hlavičku ako veľky chlap a bez perinky je na rukach nespokojny 😠

tak my papame každé 3 alebo 4 hodinky, niekedy zaspíme s revom a niekedy potrebuje prso aby zaspal, cumlík odmieta napína ho tak mu nedavam ale mamina ta by mu cumeľ i na usta nalepila aby ho vkuse mal v ustach čo zurim ako pes 😠 no ak nechce tak nechce nie? len ma štvu tie reči no niekedy tak boloooooo, bože

takisto čo sa tyka toho chodenia vonku ešte kočíkovať sme neboli len sem tam na balkon, to tiež moja mama nepochopí že take male babo vonku? tak fajn zatvoríme sa do karanteny a nikdy vonku nevyjdeme 😠 ale včera bol maly na balkone 45 min tak bola ticho lebo fakt o hadky nestojím 😨

zatiaľ je Tobi ukažkovy, napapa sa, pokaka sa, uložím ho a zaspí tak na 4 hodinky a v noci papa len raz takže sa vyspíme ale niekedy ma take stavy, že ho aj 3 hodinky ukladam, to sa medzitym usmieva, komunikuje a nie a nie zaspať hoci oči ma ako číňanko 😀

a my mame krstinky 27.3 sa tešííííííím

a poradňu mame teraz v stredu tak som zvedava na vahu, lebo je ťažky ale na niečo i dobry fajne sa snim brušaky robia 😀

a zas som tu načmarala a veľa 😀

garonka
15. mar 2010

mamin ja tiež krvacam ale tak nepravidelne raz ano raz nie a lezie mi to na nervy lebo niekedy mať vložku medzi nohami a nekrvacať je otras ale čo ak sa potom krvička spustí a bez vložky to nem dobre 🙄

selyma
15. mar 2010

Ahojte babky. Tak sme boli u tej lekarky s tym nechtikom na nozke. Prepichla jej kozicku a vytlacila hnis. No a este mi dala pat ihiel, ze doma jej to mam takto tiez. Prepana. To ja si to ani neviem predstavit, ako jej budem s ihlou prepichovat palecek. Ale ked treba. Ale bola odvazna, len malo plackala. Zlatunka bola. Terau bubka. Unavena je z toho.

No a s manzelom sme prisli na to, ze nevieme ako zabalit malinku do deky, tak sme ju len tak nejako do nej zakrutili. Vyzeralo to hrozne ale co uz. To preto lebo ta deka ma obdlznikovy tvar. No nejako sme to prezili.

matesl
15. mar 2010

caute babce,
aj my sme od vcera placlivy, nevie mi cez den zaspat, teraz som ho uhupala v skrupinke, ale aked prestanem, je hore a len by tahal a tahal, nepaci sa mi to.....neviem co to je s nim, aj v noci sme boli 4x hore, a asi hodinu mi zaspava...neviem co ho trapi a tiez sa puci a potom sa vyprdka...idem ja odsat bo ma zas bradavky bolia, ze pri tom placem, dam mu flasu, a pojdem s nim von, nababusim ho a snad sa mi aspon tam vyspi ☹

mami,

nas tiez kuka nado mna..oni rozlisuju kontrast, tak blika ocami nado mna a na mna...ale neotoci hlavku ked mu menom vravim...takze bluby su v tych knizkach...a ani nemam pocit ze by nejak reagoval...a usmieval sa uz vedome....nic... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre