Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
17. mar 2010

olif, no aj ja dufam, ze to prejde, mozno rano plakala aj preto, ze sa jej zase nedalo kakat, lebo uz doma zacala, ale neslo. Chcem tam volat, ci je vsetko ok a ci uz je v pohode.

matesl, no lebo gauc a postielka nie sme my 😀 Tam necitia mliecko, nepocuju nase srdiecko a dychanie, nehreje ich to. Tak preco volit postielku, ked spat na maminke je prijemnejsie? 😉

olifcek
17. mar 2010

macu super, ze mas moznost zmenit vzduch...i ked...pre Teba bude kolotoc zrejme rovnaky...

mami, ja som to skusila, ked bol mm chory, a podarilo sa bez problemov urobit nam papu, chi

laxity
17. mar 2010

matesl...to čo si písala o bradavkách, aj ja mám pocit, že to mám..biele na konci bradavky a pálenie až v chrbte pomaly a bolí na začiatku kojenia...to je nejaká infekcia? Môže sa kojiť normálne? Ja tú bolesť zatiaľ zvládam

matesl
17. mar 2010

laxi, pisala som annag, tak cakam co poradi...dam ti vediet 😉

laxity
17. mar 2010

oki informuj ma dikes 🙂

matesl
17. mar 2010

laxi, aj si nuecim natieras?

laxity
17. mar 2010

mates...mám taký krém Aloe Vera, ale málokedy potieram lebo ani niekedy nemám kedy, alebo potom zasa zabudnem 🙂

matesl
17. mar 2010

ani ja nestiham... 😒

este nic, som zvedava co odpise 😉

laxity
17. mar 2010

som zvedavá...malá mi teraz spí, zase sa mi prsia naplnili...celé to mám naopak, teraz odsajem, malá sa hneď zobudí a potom nebude mať čo papať z prsníkov

a ty si si odsala kvôli tomu, že ťa to bolí? aby si mu mohla dať z flašky? mne to niekedy ani z odsávačky nejde, zo začiatku silno a potom vôbec, ani to len nekvapká 😕

matesl
17. mar 2010
olifcek
17. mar 2010

dala som si zem.salat /vianocny/ a kuraci rezen...drzte palce, nech to malej zle neurobi.

laxity
17. mar 2010

matesl...no úplne náš prípad nie? 😕 . Teda môj určite, tiež by som najradšej malú odpojila po 3 minútach. A keď odsávam, tak mám pocit, že to tam mám upchaté, teda z jedného prsníka...no som zvedavá ako to pôjde ďalej 😒

matesl
17. mar 2010

olif, pozor na cibulku 😒

laxi, presneeee, ja mam doma canesten tak skusam... 😉

olifcek
17. mar 2010

matesl neskoro x;o) ale nie, nebola v nom asi ani x;o) to drahy mi priniesol z prace...pisali na listku, ze zemiakovy salat, nenapadlo mi, ze nebude zemiakovy ale majonezovy 😒

matesl
17. mar 2010

a cooo, uvidis co bude 😉 ja som si dala tiez doniest obed

uz som uplne hotova, maly zaspal na 20 min, uz mam fakt od rana dost, neviem ho uspat, ruky jak opica po zem...dala som hpo do skrupinky a hijdam ho, uz namam silu ho mat na rukach...a stale vracka 😖

olifcek
17. mar 2010

ja som chcela malu prebalit, tak stale spustila plac, povedala som jej, ze ok,ze sa napapame, uz zas, a paq prebalime...no, opicka malicka, napapala sa a hned zaspala...co ted? budit ju nechcem...ale je pokakana...toto mi robi casto...a paq ma cerveny kusok zadocek, smerom k pindulke, grrr

caly8
17. mar 2010

ahojte maminky všetkým vám veľmi želám aby ste vy aj vaše bábätká boli zdravé a šťastné 🙂

sem tam kuknem ako sa máte, ja som pred rokom takto riešila ako vy mám ferbruárčiatko 2009 😵 a najviac debaty bolo stále o dojčení.. píšete Anng čo robíte veľmi dobre je to jedna úžasná žena ktorá pomôže vždy keĎ treba... hodím vám sem link na jej stránku kde sa môžete dočítať čo vás určite zaujíma hneĎ keď to potrebujete lebo ona odpíše v svojej téme ale až večerom a niekedy človek potrebuje radu hneď a zaraz..

http://dojcenie.wordpress.com/

😉

matesl
17. mar 2010

tak ju olif prebal, mozno sa ani nezobudi 😉

ako to robis, ze ti zaspi???? 😅

olifcek
17. mar 2010

matesl no ona mi ale spi na kojeneckom vankusiku, ktory je na mne cely cas. jakmile ju dam zo mna i s kojeneckym, tak sa zobudi x;oD ja som taky vazen x;o) aj vonku chcem ist...

a jo, zobudi sa, a negrgali sme, tak by sme blinkli...a vies ako nenavidi prezliekat sa? x;O)

matesl
17. mar 2010

olifcek, obdivujem ta...najprv domace vezenie kvoli krcku, teraz mala nacucka....ako to zvladas? daj navod...
chodis aj von s malou?

moj dnes len mrnciiiii...jak ja prejdem tej dr. dnes asi zaspim na chodniku cestou...

maculik
17. mar 2010

no, tak my sme boli hodku vonku, v obchode a v pekarni, a v pekarni zacal Petko plakat a plakal (teda reval 😅 celu cestu domov, nastastie je to len cca 10min, ale hore kopcom, tak domov som prisla spotena ako mys. Ludia sa len usmievali, ked ho poculi z toho kocika, jedna pani hned zahlasila, ze hlados sa uz hlasi 😀

inak, to, co som si myslela, ze je baby akne, tak je asi alergia na nieco, co som spapala. Lebo je toho ovela viac, nez predtym, uz je vysypany aj na hlavicke a za uskami a na vrchu chrbatika. Takze idem uplne vysadit cokoladu (pomoooc) a uvidim, ci to je z toho alebo musim skusat dalej.
Teraz zabuval pri papani, ja pozeram Dobu ladovu 3 a idem vyvesat pradlo.

a pridavam sa k dnes nevariacim - papam polotovar - lasagne 🙂

maculik
17. mar 2010

kocky, mozem mango?

matesl
17. mar 2010

macul, ja mam oprate v pracke uz od rana, ale co mam robit s tym mojim vrestadlom...neda sa to niekam odlozit????? 😅
zeby som sa najedla a vyvesala.... 😖

matesl
17. mar 2010

macul, ja som si trochu manga dala...aj pomelo...

krpaty tzak chce spat ale nieee asi by mu nieco uslo, ziadna poloha nevyhovuje 😢

blumka
17. mar 2010

ahojtee..
idem poprovokovat..ja som spala 11 hodin tuto noc...o pol osmej vecer manzel okupal jednu, potom druhu, kym sa kupala Terezka uspala som Juli a potom som sa supla s Tete do postielky a zaspala som, no a manzel bol v noci s Juli 😅

a ja papam to co mi este v nedelu navarila mamina a ako tak pozeram, do piatku nemusim varit a v sobotu uz ideme k nasim..prva velka cesta pre Juli, dufam, ze ju celu prespi 😀

olifcek
17. mar 2010

matesl no, spociatku to bolo velmi tazke, teraz som s tym zmierena...ale mrzi ma, ze nemozem ine, nez sa malej venovat a to doslova ☹

vonku chodime, i ked teraz sme par dni neboli, co bolo pocasie aprilove. dnes by som aj sla, snad sa tam dostaneme ale ak by aj nie, zajtra urcite. ma byt horuuuco 😵

matesl nesranduj 😉 a o ktoprej ides k dr?

zucana
17. mar 2010

macu mango skor nie!
inak mame record v postielke od polnoci do 6tej rana bez zobudenia (predtym hodinu jedla)...potom na mne a vedla mna do 10.30
od rana hore uchuchmana tak sme naparovali...super pristroj lebo tam das hocae kvapky 😉 a stoji 40 eur...
o 14.00 ide von so svokrou a ja s nou skocim este vecer lebo ma svokra zajtra narodky tak darcok musim kupit....dnes by mal byt vysledok cyto prosim drzte palce...
a ja varim ked stiham a ked nie tak svokra al. mm 😉
ale nemusim zehlit...svokra rada zehli a aj celkove upratovannie mam vypomoc....inak bych nestihala absolutne takze kocky poklona ste sikulky a musime to este chvilku vydrzat!
de je blumka a spol?

maculik
17. mar 2010

matesl, a nemas nejaky nosic alebo satku alebo co? No asi ho na chvilku budes musiet nechat, kym si aspon jedlo zohrejes, nemozes byt hladna, ved mliecko treba (takze vlastne to budes robit prenho 😉
Nie ze ti pride od hladu zle 😒

blumi, tak to si riadne prisla provokovat, ja som 11h v kuse neprespala odkedy sa Adelka narodila - ked tak rozmyslam, tak max.5-6h 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre