Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
21. mar 2010

ahojky...
zuci, jednoznacne lietadlo..take male babo ako je viki celu cestu prespi a ked aj nie, tak hodinu a pol vydrzis, 7 hodin v aute je dost pre dospeleho. Terezka prvykrat letela 3 hodinovy let ked mala 4 mesiace a druhykrat 10 hodinovy ked mala 4,5 mesiaca a oba lety prespala, ze sme o nej ani nevedeli 😉

zuzkagonos, ja davam Juli espumisan, trosku tie bolesti zmiernuje, ale z vlastnej skusenosti s prvou dcerkou ti poviem, ze tie bolesti neprejdu podanim nejakeho lieku ale casom, ked sa babo zacne viac hybat a traviaca sustava trosku viac dozrie, tak sa to spravi zo dna na den 😉

a chvalim Juli, tuto noc spala od 21:00 do 1:20 a ja s nou, a potom sa zobudila az o 4:00, potom sice uz o pol siestej, lebo zas sa nevedela vyprdiet ale to som uz bola vyspata

a ta poloha pri grgani je super, v noci som tak malu davala grgat aj dnes rano muz a vzdy si grgla krasne a rychlo, nemuseli sme ju drzat hore ani 2 minutky...

Terezka nam znovu ochorela, uz zacinam mat podozrenie ci nema nejakeho bacila v sebe ked sa jej to stale vracia...musim ist s nou dnes na pohotovost..

blumka
21. mar 2010

jo, a akurat som sa dozvedela ze moja super kamoska caka babo...dlhsie sa im nedarilo, tak sa vytesuje tak potichucky aby to nezakrikla...a ja sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵 😵 😵

zucana
21. mar 2010

caute baby peknu nedelku prajem....zosi aj my sme boli na drinku vecer a mala bola so svokrou 45 minut a bola som mimo itak ....
no a nasa princezna zaspava o polnoci...od osmej do polnoci hore a musime sa jej venovat ze rozpravat sa , tancovat a smiat a ked nie tak place ako pavian .... o jedenastej sa prisaje a pak do polnoci zaspi a spi me s 2 prestavkami na papu do 10.30 ....aj som rozmyslala ze ci ona nema ten rytmus lebo ja som takto ficala pocas tehu...ale pudingova princezna mala stale nocne a jej maly valibuk ako spinka pekne... 😕 😅
no a uz nepapme tak vela ako predtym...a pribrali sme za tyzden len 130 gramov...jak to je?deti priberaju pocas vsetkych mesiacov rovnako alebo po prvych mesiacoch sa too potom znizuje?
a spime 3 v jednej posteli...a jezibaba sa dnes normalne prevalila na brucho tak ju asi dam do kojeneckeho na noci....

olifcek
21. mar 2010

zuci kupila som si mama a ja a tam pisu o priberani babatka....

v 1.-2. mesiaci ma priemerne priberat 120-150g tyzdenne
v 3.-4. mesiaci 70-110g tyzdenne
v 5.-6. mesiaci 35-55g tyzdenne

blumka
21. mar 2010

ja som inak rozmyslala preco napr. garonkin Tobi alebo jankina Krpka tak dobre spia..a vychadza mi z toho, ze deti z vacsou porodnou vahou spinkaju lepsie v noci mozno preto, ze maju vacsi zaludok, tak ked papaju dokazu sa zasytit na dlhsiu dobu. Preto je mozno aj Olivka stale nacucnuta na olif. ale to su len take moje spekulacie 😅

maculik
21. mar 2010

ahojte 🙂

zoska, mal len body a dupky a na tom svetrik a ciapku. A ja som ho z bokov kryla mojou bundou. A bol teplucky, ked som ho vyzliekla.

my dnes sme doma, Adelka je tiez chora, tak rozmyslame, ze zajdeme do lekarne kupit sirup, ma suchy kasel, celu noc kaslala, Vladko vraj nemohol spat (hlavne, ze vzdy, ked som zasla k nim do spalne prikryt malu, tak spal 😎

zucana
21. mar 2010

tak to je oki potom s tym priberanim...
inak ona proste odmieta ked sa napapa...a papa iba 5 minut...akurat cez den sem tam potiahne 10 min a pred spanim 20 a vnoci max 5 minut....a uz vobec negrcka dufam,ze to nezakriknem...zato ju ale bolia prdiky a uz tak vela nekaka...ved ked tolko nepapa...

zucana
21. mar 2010

inak baby sila...jedna baby mi poslala toto do internej:
ahoj zucana, viem,ze sa nepozname,ale dnes som objavila na modrastrecha.sk jeden album...skus si to pozriet co na to hovoris http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/andrejkaa23...

a prve dve foto je vikinina izbicka...sila ze?

zucana
21. mar 2010

inak nasa sa prave dnes v noci otocila na brusko...nic moc...musim nieco vymysliet...mozem dat okolo hlavicky ten kojenecky?je tvrdy...neudusi sa nim?

blumka
21. mar 2010

zuci, napis adminom, ze su to tvoje foto alebo jej tam odklikaj, ze foto nesplna podmienky
ale ze ma dakto taku drzost 🙄

a viki je sikovnica ked sa tak otoci 😉

zoska
21. mar 2010

ahojte, sme doma z vychadzky..aj trochu poprchalo, tak sme otestovali prsiplast na kocik...

zuci to je sila ze niekto tvoje fotky prezentuje ako vlastne, este k tomu je na tej prvej aj vidni Vikinku...by som tej babe asi nappisala na tvojom mieste...alebo napis adminke na tej stranke nech to zmazu...ty kokos to je sila 😠

zucana
21. mar 2010

napisala som adminke...
ale sranda ze ta dalsia baba to takto spoznala....
dala som nvoe fotkos 😉 snad nebudu pouzite ....

zucana
21. mar 2010

napisala som komentar k tomu albumu:

prve dve fotky su nasho bytu v taliansku!!!!!!!!!!!!!!!!! mam ich v albume mojej dcery a v kosiku lezi moja dcerka vittoria!!!!!

sila ona normlane napisala ze izbicka filipkova...

blumka
21. mar 2010

zuci, pred chvilou tam tvoj komentar bol a uz nie je

blumka
21. mar 2010

nenene..je tam, som zle kukala...som zvedava ako zareaguje

zoska
21. mar 2010

to je riadna koza ta zenska...ma tam napisane, ze je to ich byt, ktory predavaju... to akoze co ma znamenat?? a tten bazen na poslednej fotke??? kde v BA su byty s bazemni??? 😀
to bude nejaka trosku sibnuta zena...
zuci dobre ze si napisala 😉

blumka
21. mar 2010

uz tam nie su tie foto 😀

zoska
21. mar 2010

len by som chcela vediet ci to vymazal admin alebo sa ona zlakla 😀 😀

blumka
21. mar 2010

ja myslim ze ona, admini asi nie su taki rychli 😀

zucana
21. mar 2010

podla mna ona...lebo si tam dala dalsie dve fotky....

matesl
21. mar 2010

boli sme dnes trosku po nakupoch, musela som malemu zohnat nejake pyzamka a bodynka, bo 56 uz mu su niektore male a zas 62 este velke, tak som zohnala asi zmensene 62 😉

oplieskala som v obchodoch cez 70 evracov a som spokojna 😉
kupila som si aj tie pratelne vlozky do podprdy AVENT, nemate s tym niekto skusenost? tie papierove sa rychlo minaju a su dost drahe, tak skusim kombinovat tie pratelne a papierove, uvidim ako to pojde, ci fakt nebudu bradavky v mokrom ako tam pisu, ze to absorbuje...

matesl
21. mar 2010

ja uz som tie foto nestihla 😅

blumka
21. mar 2010

predtym tam mala inu kuchynu ako teraz 😀 zacina to byt zabava 😀 😀 😀

zoska
21. mar 2010

podla mna to ani ona na tych foto nieje...
a pripada mi to skor ako dom, nie byt, kazdopadne sa to vyvija 😀

mates ja som ani nevedela, ze existuju pratelne 😕 inak fakt to ie do penazi 😠

matesl
21. mar 2010

zosi z aventu je ich tam 6 ks, takze myslim, ze ich aj budem stihat prat s malymi vecami, bo kazdy druhy den mi ide pracka, ak nie kazdy, bo furt nieco ogrcne alebo sa mi vecer vypisa po kupani na 2 uteraky, abo nieco okaka, alebo teda neustriehnem a rozmase noszickou 😀

no stali mylsim 11 eur, ale ak by som nemusela kupovat tych 60ks chicó tak sa mi to za nejaky cas vrati...no len dufam ze budu ok, a este som pre istotu keby som nestihla prat kupila 24 ks aventackych jednorazovych.
lebo teraz ako mam zapal, tak radsej menim castejsie, ale furt su trochu pokvapkane 😖

a uz ten zapal presiel, tak sa mi uz dobre odtial odsava, ze ide aj dost mleicka z tade, tak som rada...lebo to fakt bolelao

zucana
21. mar 2010

baby moja mala papa uz iba 5 min. cez den aj v noci akurat sem tam pred spanim potiahne 10-20 min.je to normalne?

zoska
21. mar 2010

mates mne ide prack kazdy den z rovnakych dovodov ako tebe 😀
tie chico obrusky som mala v porodke, boli super, ale v MT ich neviem zohnat...kupov ala som ich predtym v BB, potom som este jedny mala z biodermy, ale neboli vylucne na prsia, tak som uz dalsie nekupila...

ja si kupujem fixies , tie mi vyhovuju, tescove su zle podla mna, este som mala jonsons, tie boli fajn, ale drahe a v kauflande som videl nejake nove, este tie skusim, lebo mali lepsiu cenu ako fixies...
tie aventcke si asi zaobstaram aj ja...

inak fajn, ze ti to preslo uz 😉
mne sa zapalil ten mensi prsnik, ale preslo to za dva dni po vinnych obkladoch a uz je dokonca rovnako velky ako druhy, takze zapal nezanechal ziadne stopy

zoska
21. mar 2010

zuci ak neplace a nepyta moc skoro zase papat, tak jej to mozno staci 😕
moja ked pije len dest minut tak sa tvari spokojne asi tak hodinu a potom spusti rev a musim ju dat na prso

zucana
21. mar 2010

praveze plaze resp.reve ze uz nechce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre