Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
22. mar 2010

no idem upratat a zvesat pradlo a potriedit vecicky ...takze asi tak pre mna chvilka 😀
no a chcem robit gulas zajtra len enviem ci dat cibulku lebo ja ju nahradzam porom ale to co by bol za gulas?varite s cibulkou?alebo co dat do gulasa aby som malej neuskodila 😅
dnes sme moc nekakali iba prdakme s troskou kaky.... 😖 aj cvicime nozkami ked nas zacne prdik tlacit...
inak my mame nozicky vonku zo satky a zacneme asi uz aj s tym nasim vakom babybjorn....
olif a nam to veru vycesat nejde ani za svet a mame toho plnu hlavku

olifcek
22. mar 2010

zuci pokial to je to, co ma oliv na oboci, tak sa nedivim, ze to nejde vycesat...to sa ani neda...

zucana
22. mar 2010

len hlavne ze vsade tvrdia ze da....som jej dala mandlovy olej ale itak nevidime ziadnu zmenu....

zucana
22. mar 2010

olif tie zlte supinky vidno na tejto foto...amerika ten novy konik 😀

maculik
22. mar 2010

zuci, ja papam normalne cibulku, aj do polievky davam, aj dnes dam do granadiru, aj surovu sem-tam zjem.

a skusala si dat ten olej aspon 3-4h pred kupanim?

maculik
22. mar 2010

olif, neboj, ona by sa vrtela a plakala. ja som tiez mala obavy, ale on sa tam vzdy tak "usadi" nejako a kedze zaspi, tak asi mu je dobre 🙂
a nakoniec sme nesli, lebo uz z jasli dosli, tak som im chystala polievku a krmila adelku, Vladko este isiel naspat, lebo jeho sefka chce pomoct s nabytkom. teraz mam maleho dolu bruchom na kolenach a musim koncit, lebo adelka ho ide od lasky pomaly spapat (a petrik zase moje koleno od hladu 😀 , tak radsej idem 🙂

zucana
22. mar 2010

oki tak skusim zajtra asi ...
a jasne ze davam pred kupanim...dala som pred hodkou teraz je vonku v capici snad neprechladne ale od oleja snad nie to nie je voda...a ma ciapku a kupat budeme cca o 8mej....

zucana
22. mar 2010

ze neprechladne ked ma capicu a na tom este kapucu z overalu a je to olejcek....

loginka
22. mar 2010

cafte kocky 🙂
strasne ma mrzi, ale vobec vas neestiham , citat ani pisat, takze vovec neviem ako sa mate, ako si nazivate s detickami
my sme ok, stale sa kojime kazde 3 hodky, rezim drzime spolocny, v noci aj niekedy pospia dlhsie, takze niekedy sa da aj trosku vyspat, stale tu mam maminu, tak to velmi pomaha samozrejme
chodime von 2x , poobede sa zvykneme hrat - hrazdicka, lehatko, vecer je hrozny teraz lebo maly ma koliky a nic mu nepomaha chudackovi, ma aj pruh

olifcek
22. mar 2010

zuci neboj, takto isto neprechladneee 😉

no, neviem presne posudit, ci to je to iste, co ma oliv na oboci...to, co ma na oboci, jej odide same...a na hlavke s anam urobia sem tam take jemne lupinky len ;o)

macu to je tiez faktom...a ked mrnci, mozno len preto, ze nie je zvyknuta, ze?

olifcek
22. mar 2010

logi kolko vazite?

maculik
22. mar 2010

ahoj logi, no ty to mas urcite pestrejsie a narocnejsie, nez my, ale zda sa, ze to zvladas dobre 🙂

zuci, neboj, neprechladne. Ved vy tam uz mate jarne pocasicko 😉

inak, vazila som Petka na normalnej nasej digit.vahe a v dupkach a body a novej plienke vazi 5,6kg. takze vyzleceny moze vazit mozno nieco cez 5,5kg. Sa mi to zda nejako vela, ked 5.3. mal 5050g, ci nie?
Hm, vlastne ako tak pozeram podla toho, co sem napisala Olif, tak mozno ani nie, ze?

selyma
22. mar 2010

Ahojte maminky.
Tak ja tu citam, ake mate starosti s detickami. drzkam vam palce, zaroven obdivujem, ako to zvladate.
Zuci, tak Vittorka ma ale krasne licka. Zlatunka je. Ako povyrastla.
Olif, neviem kolko nasa Klaudika vazi, ale bude to blizko tej vasej vahy. Krasne nas Olivka dobieha. Ja sa to dozviem v stredu na prvej poradni. Dufam, ze jej moje mliecko staci a ze pekne rastie. Inak pekne vidno, ze rastie. Pamatam, ked som s nou prisla domov. To bola mensia. 😀

laxity
22. mar 2010

zucana...ďakujeme. Vidiš tebe je dobre, príde svokra, vezme malú a dopraje ti chvíľku pre seba a tá moja prišla a malá mi odvtedy revala ako šialená 😠 😠 😠 , ale potom som dala prsník a bolo dobre a svokra odišla 😀

zucana
22. mar 2010

maci wau..som zvedava na moju dnes vecer 😉
laxi blbe....ta moja je fajn ked ju vezme a aj sa s nou porozpravat vie....ale ked zacne to svoje...jezisi aky ma ten pupcek co budeme robit...jezisi ake ma tie vlasky co budeme robit...a ako tlaci chudatko co budeme robit a neplackaj jezisi co ti je....

olifcek
22. mar 2010

macu kludne odrataj aj 200g ak nie i viac 😉

sely jj, dobiehame, leeen stale mame co robit, chi...ale nakolko viem, ze mame odratavat cca 6t, kedzme sa narodila oficialne v 34tt, neoficialne v 32tt+3d...tak mame nie tri mesiace ale takmer o dva menej a vahu tym padom mame super 😉 aspon lekari tak tvrdia 😵

olifcek
22. mar 2010

teda o mesiac a cosi menej x;o)

zucana
22. mar 2010

Baby podla vas ked si vanicku specialne priputam dozadu do auta modem yak ist 10 min k lekarovi?nechcem Totiz vajicko

laxity
22. mar 2010

zucana... 😀 😀 😀 , vidím, že to je všetko asi na jedno kopyto 😀

olifcek
22. mar 2010

zuci, ked bude vanicka zafixovana a aj malicka vo vanicke...

boze, svrbi ma neskutocne cele telo x;o( co s tym? najma ramena, predlaktia, stehna x;o((( staci natierat tel. mliekom garnier? ci ist na kozne? vyrazky nemam...a svrbenie prichadza najma vecer...pozorujem to asi tri dni...

zucana
22. mar 2010

No a dnes zacala ze jak mozem ist lietadlom s nou ze sa jej nieco stane.len ma strasi!najradsej by N
keby som nikdy nesla nikam

zucana
22. mar 2010

Oli moze to' byt pecen aj.skus zavolat dr.vanicka pripevnena
aj mala v nej...len bude vzadu...

olifcek
22. mar 2010

zuci tak to je v pohode.

pecen? robili mi minuoy tyzden ci pred dvoma? krvny obraz vsetko bolo ok, az na mierne zvyseny cholesterol...

zucana
22. mar 2010

Ale to' musis speci pecenove dat spravit a cholesteril je spojeny tie s pecenou.aj dlane ta?

blumka
23. mar 2010

ahojte...
tak Terezke uz vcera vecer bolo celkom fajn, kasle sice ako stary tuberak a sopli ale teplotu uz nemala a babku s dedkom statocne prehana a vymysla, robi naprieky, takze uz je skoro v poriadku 😀
Juli je od piatej hore, vcera nekakala takze ju asi trapi brusko, tak snad to znej uz vyjde dnes a bude ok..

garonka
23. mar 2010

bre rankoooooooooooo užasne maminky 🙂

olif tak ako zuci radí skus si dať urobiť pečeňove testy ak maš zvyšene hodnoty zvykne telo svrbieť hlavne večer ja som na začiatku myslela, že sa cela doškriabem a to som nevedela čo tie pečeňove testy su joj a tak ma cele tehu trapili 😠

zuci Vikinka krasne podrastla 🙂 😉 😉 😉 a fajnove líčka ma 😵

my sme boli včera s klbikami šecko mame oki ale mame preventívne baliť naširoko do 3 mesiaca 😠 zurila som ako pes, pretože maly je z toho nervozny tak mu cez deň dam sem tam ale v noci nehrozí on rad haja na boku a s tymi plienkami sa mu potom ťažko haja

navštívili sme aj uja doktora ktory mu daval do laty žlatčku, sestrička mi Tobiho odvažila tak v stredu mal 4900g a včera v pondelok už 5040 g 😀 tak ma vyprdla, načo mu davam toľko jesť, preboha ak je hladny to ho mam tyrať, že nech si počka na jedlo alebo čo? krava a keď som jej vravela, že on mi spí 3 - 4 hodinky tak krutila hlavou joj

zosi fakt ťa obdivujem ako to zvladaš, ja som včera nevedela čo s malym robiť cestou od lekara spustil v autosedačke taky rev, vonku ho bolo počuť, nedal sa ukľudniť ani cumlíkom neviem čo mu bolo a tie pobavene pohľady ľudí ma dojali, to som sa citila ako krkavčia mater lebo maly tak reval ja snim a ešte sa aj spotil no super, a popritom bol najedeny, vykakany nechapem
a doma od 14:30 do 20:30 bol hore nevedel zaspať
pušťala som mu ľudovky chvíľu zaspal ale akonahle som ho preložila do postieľky bol hore s takym revom až mi to uši trhalo 😒
nakoniec zaspal pri prsníku 😕

jja
23. mar 2010

oli...to svrbenie ja mam uz druhykrat po porode...a prislo sa mi na to ze mam helokobaktera ☹

blumka
23. mar 2010

gari, take sestricky mam najradsej...krava...preto sa deti vazia v pravidelnych intervaloch aby bolo vidno pravidelny prirastok. ved mozno tobi teraz pribral a do konca tyzdna nepribere nic. a keby aj, kojene deti nemozu mat nadvahu z materskeho mlieka. by som tie mudre sestricky posielala najradsej na nejake doucovanie

garonka
23. mar 2010

blumi no veď toto ma dojalo to som sa citila akoby som furt Tobiho nutila do jedenia aby priberal ako tučniak no ak je hladny mu dam papi ak chce spať tak haja, bože ale tak ma vyprdla, nech mu davam menej jesť, to ako mam z prsníka vedieť koľko vypije? fakt riadna ťapa

Tete je dnes zdravučka? aby ponahaňala babku a dedka 😀

blumka
23. mar 2010

este spi, ale teplotu uz nema od vcera obeda, takze uz zaberaju lieky. babka s dedkom su v praci, takze prehanat bude mna a ked dojde mamina tak ja zas pojdem s juli von a nech si tu gazduju 😀 😀

si sa mala sestricky spytat nech ti poradi ako dat tobimu menej jest 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre