Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
27. mar 2010

olif, nic nedavaj na to ...ta chrasticka je ok
no tym ze nie je Juli kojena, mozem si dovolit den pre seba, takze aspon taka vyhoda nekojenia 😉

olifcek
27. mar 2010

zosi jo i my sme mali najprv len taku cervenu malinkatu bodku x;o)

viem, co myslis, ale ani ja to nemam, ale vyzera, ze ani Oliv mat nebude ;) urobila sa jej len klasicka chrasticka, a ta uplne zmizne...ale nepredbieham radsej x;o) hlavne nech sa nam to nezapali

zase mame sopliky kusok, joooj

zosi juuuj 😒

olifcek
27. mar 2010

blumi hlavne juli nie je naucena len na Teba, ze? lebo Oliv na mna az moc, chjo...

blumka
27. mar 2010

no to je ta vyhoda UM, ze moze krmit aj manzel, cize nie je stale na mne..ale v noci len na mne...spinkame spolu, nacapene na sebe a ked sa budi tak ma svihne rukou a to ma zobudi 😀
ale na tu svadbu sa strasne tesim, idem za svedka a kamoska sa po svadbe stahuje z KVP na Jazero takze budeme este blizsie, no a uz sme sa dohodli ze zo svadby odchadzam az o tretej rano 😀 ja proste potrebujem obcas taky reset bez deti...lubim ich strasne ale nedokazem 24 hodin 7 dni v tyzdni zit len s plienkami, mliekom, cumlikmi, proste mi strasne chyba ten dospelacky svet 😉 tak sa tesim ze mi aj ma kto deti postrazit a ze vypnem

olifcek
27. mar 2010

blumi, zavidim...ja mam pocit, ze oliv nikdy nevyrastie a vzdy bude len na mne zavisla....ale Tebe to doprajem samozrejme... 😵

blumka
27. mar 2010

olif, neboj..vyrastie...tieto prve mesiace su poriadne tazke..a uvas este tazsie, ked mate predcasniatko..ale neboj, aj ty si resetnes hlavu. Ked bude vacsia odsajes a bude uz papat prikrmy tak si budes moct odbehnut aspon cez den bez nej, napr do kina a ona sa napapka zeleninky, maska a tak 😉 alebo odsajes a manzel nakrmi z flase 😉
Ja som sa dnes salila s Terezkou a som si tak s nostalgiou zaspominala ako bola nedavno male zavisle babatko a uz je taka papula velka 😀

blumka
27. mar 2010

prihodila som nove foto do albumu 😉

olifcek
27. mar 2010

blumi, malinkaje tak krasna, a posobi moc spokojne...a ako sa len vytesuje, ze ide na prechadzku, wow...my bojujeme vzdy x;o(

blumka
27. mar 2010

olif, to bolo asi prvykrat co tak kludne sedela a este sa aj usmiala..inak ryci ako tur, neznasa obliekanie a potom este ked chystam Terezku tak musi o to dlshie cakat oblecena a je jej horuco tak huciiiii...ale uz ked ju dam do tasky tak stichne..
a hej, ona je kludna..podstatne kludnejsia ako Terezka...Terezka snad nema asi ani fotku co by spala, na kazdej ma otvorene oci a rehoce sa... a Juli je taky flegmosko, ale teraz je aj chora, tak je taka prispata...asi z liekov, ani papat vela nechce. Normlane spapa 90ml a dnes ledva 60 stiahla... ☹

olifcek
27. mar 2010

blumi,neva,ze o cosi menej..podstatne menej je ale inak, nez v spanku, cize fajne rastie aspon teraz a menej sa hybe, takze je to okaaa x;o)

selyma
27. mar 2010

Ahojte babky. Klaudika dne snema svoj den, nechce sa jej spinkat a place. Tiez sa jej objavila na ramienku cervene bodka, asi z ockovania. To sa objavuje az tak neskoro? Nemoze ju to boliet, ked tak place? Moj chrustik, ale aspon v noci spi.

zucana
27. mar 2010

Caute baby.herpes to' nebol hlava bolela mam to' z krcnej chrbtice a asi som zacarovana lebo som stelovala kolotoc vile teda natacanie a ona bola v postielke a jedna lahka cast jej padla na cielko a ma trosku cervene.ja sa takbojim co jej este vyvediem:( som z toho mimo aka som blba

blumka
28. mar 2010

olif, to mas pravdu ved v utorok ideme na poradnu tak mi ju zvazia, urcite pribrala od posledneho vazenia, takze to zatial neriesim, ze menej papa a plienok ma pocikanych dost, takze dehydrovana tiez nie je...a ked nereve od hladu tak by to malo byt ok.

My sme mali zasa zlu noc..plny nos, nevedela chudatko dychat, do toho bolest bruska, no tak vyzeram teraz ako zombie. Ale ked ju rozoblelo brusko, som si hned pomyslale, ze radsej nech toto ako by mala mat zasa nadchu a kasel al. nieco horsie

zuci, kebyze verim na carymary tak ti poviem ze vas niekto uriekol....uz fakt blbe nahody-nehody...

sely, reakcia na ockovanie po tbc sa objavuje neskor a boliet neboli..teda ak boli ak vidis ze ju rucicka boli ked s nou hybes tak chod k lekarke, lebo boliet by to nemalo. Ak len place a myslis ze ju boli tak vyskusaj, lebo plakat nemusi z toho..

laxity
28. mar 2010

ahojte dievčatá

zuci...neboj, keby to malú veľmi bolelo, tak určite plačká, asi to má len udreté...len treba asi fakt dávať sakra pozor 😉

my sme mali včera hrozný deň, mala bola od rána od ôsmej hore a zaspala až o 19.30, čiže skoro 12 hodín som s ňou bola hore, ale potom zaspinkala a zobudila sa o 3.30, takže super...napapala sa, prebalili sme a teraz spí zase 🙂 ...tak stíham variť 🙂

peknú nedeľu prajem, u nás je škaredo, takže von sa asi nevychystám ☹

zoska
28. mar 2010

caute 😉
dnes placeme menej, a v noci bola hereck od 1nej do 3tej hore, potom ma striedal manzel, lebo som nad nou zaspala

teraz si ju vzal mm na hodinu do detskej nech si oddychnem, doteraz bol celkom klud, ale uz place..ani neviem co jej to posledne dni je...vcer to bolo desne a dnes zatial o.k., ale teraz place akoby bola unvena a nevedela zaspat...rano sa vykakala riadne, terz poprdkava, cize brusko to nieje, ma suchu plienku a pred polhodkou dopapala...cize netusim preco je tk nekludna
chapem ze deti musia aj plakat, nemaju inak ako o sebe dat vediet ze su tu, ale po vcerajsom 9hodinovom maratone som ohucana na tyzden dopredu

zuci, ak to ma cervene tak jej to len trosku schlad aby nemala modrinku, ale ak to bola lahka cast ani neplakala tak sa neboj 😉

idem kuknut na diplomku teraz, mala by som sa pripravovat uz na obhajoby...ja s len utesujem stale, ze budem mat cas na ucenie ale neviem ako to dosihnut ☹

blumka
28. mar 2010

zosi, to moze byt kolikovy nepokoj...kolika vraj ma vrchol okolo siesteho tyzdna 😉

zoska
28. mar 2010

blumi ak mas pravdu, tak v utorok mame sest tyzdnov a budem verit vo vsetky mozne zemske a nadpozemske sily ze to prejde cim skor...
od predosleho prispevku sa plac zmenil na rev...aj keby som sa chcela sustredit na nieco do skoly tak nieje sanca...to je strasny rev ☹ 😢 😢

idem vystriedat muza, uz sme sa stihli aj povadit 😠 ☹ sme uz vycerpaní a nervozni, ja potrebujem upratat a ucit sa, on potrebuje pracovat, ked som mu navrhla, ze moze prist za nami na prechadzku neskor tak sa zatvaril ci musi ist vobec... akoby som ja nepotrebovala cas pre seba, ale to ho ani nenpadne ze by mohol malu vziat sam vonku a mna tu nechat...
tak som mu povedala ze nemusi ist vobec, ked ho to obtazuje, ze so zvyknuta z celeho tyzdna byt sama, tresol dvermi
krasna nedela, idem sa vyrevat a potom idem tisit dieta

aspon ze sa mam komu vyzalovat,
prajem vam pekny a bezplaclivy den kocky
papa

kejtty
28. mar 2010

Ahojte, nas maly vcera mal tiez maraton v placi a nespani cely den. Som myslela ze sa unavi od placu, ale on od druhej rana nespal az do vecera, len po takych 10 minutovych intervaloch. Stale plakal, pucil sa, zaspal na 10 minut a potom znova a znova to iste... Ale zato v noci prespal prvykrat 5 a pol hodiny vkuse. Tak som sa konecne aj ja ako tak vyspinkala.

Ked vravite ze to prejde okolo 6 tyzdna, tak my sme mali vo stvrtok 6 tyzdnov, no uvidime 😀

Drzim palce vsetkym ktory su na tom podobne.

blumka
28. mar 2010

my mame v utorok 7 tyzdnov, a teda je to lepsie, uz su dokonca dni ked krasne ticho a hlavne dlho spinka a nepuci sa, ale este stale je viac takych ked ju brusko trapi...no ale ono to prejde ..

olifcek
28. mar 2010

zosi juj, to ma mrzi, ze mas s malickou take trable x;o( asi je pravdou, ze dieta preveri vzah dvoch ludi...tusim sme kazda citili akoby zmenu...neviem, ci aj u viacrodiciek to tak bolo...

zuci mala bude odolna voci uderom kym vyrastie x;o) ale nie, netrap sa, ked neplakala a nema modrinku, ani ju to nebolelo...x;o)

blumi tak silno budem drzat v utorok prsty....chodis ku starej, ci mladej halasovej? ked tam prides, cakas, ci babatko i beru hned?

zucana
28. mar 2010

cafte baby peknu nedelu....spalo sa o hodinu menej takze este horsie ako tak citam....
mala tam ma malinku bodku ani nie cervnu ani nic tak oki a proste si budem davat vacsi pozor....ale to ja som uz umierala od bolesti chrbata a nacahovania sa na ten kolotoc tak som si to chcela otocit a BUM....tak sme ten kolotoc posunuli nech to nema nad hlavkou....
mala tuto noc nic moc budila sa kazde 3 hodky na papanie....teraz ju zobral muz do centra aby som navarila a ideme k svokre nesiem ja po dlhej dobe jedlo....
inak zosi aj ja som sa vcera odbavila na muzovi...ale oni su niekedy fakt ako hotentoti...
tak mna boli hlava, chrbat a krk a jemu bolaju 2 posledni nezosobaseni bezdetni kamosi ze ci nejde na poharik a on sa ma normalne opyta ze ci moze ist....ja hovorim ze no teda nemozes lebo teraz ideme kupat malu, potom sa idem okupat ja a potom by som rada vecerala a potom isla spat....tak som bola najhorsia a este tie jeho podpichovania tak som si ulavila a vykricala mu,ze ako moze byt taki ked mi nie je dobre a este ma nervacit...potom nesiel nikam, pripravil veceru, drzal malu a sekal dobrotu....vlastne prvykrat co som mu nieco zatrhla..tak som sa ospravedlnila ze prepac ze som bola nervna ale ty si ma vynervoval 😀
inak nasa mala stale vecer place...podla mna to je od celodennej unavy lebo ona je hyperaktivna cez den a potom vecer nevie od unavy a vycerpanosti zaspat...
len neviem v com ubrat....
poradte pls...
toto je nas harmonogram dna:
vstaneme 10.30 prebalime, papame, hrame sa zaspime okolo 11.30 na pol az hodku....sme v stolicke o pol druhej papame o 14.00-14.30 ide von so svokrou do 16-16.30 papame a potom ide von so mnou (vonku hodku pozera hodku spi prip.ak sa podari spi viac) vecer kupanie al.umyvanie ritky, papanie spanok pol hodka az hodka od 22.00 uspavanie a papanie a zaspatie s placom az okolo 23-24 hod....potom spanok iba s prestavkami na papanie do 10.30
sorac za dlhy prispevok ale vsak je nedela tak krasnu vam ju prajem a prosim o reakcios
a zosi drzkam alce aj vsetkym nech uz prejdu tie placorevy lebo je to des

zucana
28. mar 2010

ju ako som sa vytocila...
svokra mi zahlasi ze to com som vybrala viki na krstiny ze sa jej nezda dostatocne elegantne a ze ona by sla nieco kupit...tak akoze s panom bohom nech nejde nic kupovat ja si dam svojej dcere co sa paci mne....tak akoze ma to dost vytocilo!
ja nechapem co tie svokry sa nestaraju oto co si oblecu ony...baby podla vas to nie je elegantne???

matka331
28. mar 2010

ahojte ...ked vam mozem poradit ak sa vaam zdaa ze malicky maju to poockovani tbc cerveee alebo zapalenee tak kupte v lekarni zasyp framikoin nam ten pomohol...ved barborka to mla takee zapaleneee a zahnisane a teraz tamma uz len taku chrasticku....zosi nic si z toho nerob aj my mame doma vo vztahu neakee problemi od kedy mame barborku je touplne inee....tiez somstale sama a mm je doma akurat v nedelu..uz tolko krat mala chut sa zbalit aist precaspon na par dni si oddychnut od vsetkeho...aleaj tak by som tym nic neporiesila.....
zuci ty si malickej oblec co ty chces ak satito paci 😉

matesl
28. mar 2010

baby, ako tak pozeram, mame vsetky tazky vikend s muzmi.
ja som tu mala nasich, pomohli, postarali sa...aj som bola vcera na narodeninovej party, kamarat mal narodeniny, ale to len tu vedla v byte, isla som potom spat okolo pol noci, este som maleho nakrmila, nasi zatial varovali aj okupali...aj nakrmili odsatym mlieckom.
a mm ze dojde tiez za chvilu, tak dosiel o 3...hmmm..zrazu sa nepotreboval vyspat, taka som bola vytocena, ze v tyzdni som vybuchla kvoli tomu ze mi v noci nepomoze ani prebalit aspon 1x...on na to, ze chodi do prace...a musi byt vyspaty...atd...ved to poznate, ale na oslave do 3 nevadiiiii...ved aj celu nedelu moze maly vysiet na mne..ale teraz ho zobral von v kociku, tak mi mamina este natrela vlasy, uz som mala vyrastene...a ze nakuknem k vam idem odsat a uz asi aj pridu hladny....

baby...drzme saaaaaaaaaaa 😠 😠 😠

matesl
28. mar 2010

zuci, presne aj mna boli krk a chrbat a lava ruka, tam mam stale maleho...
inak ja nosim plienku na krku, ked mam teplo na krk tak tak neboli...alebo si natriem fastum gel, alebo ibalgin gel, vraj lokalne nevadi ked si das taketo proti bolesti...mi povedala detska lekarka

matka331
28. mar 2010

dnesne rano z ockom 🙂

zucana
28. mar 2010

gari uplne ta teraz chapem ako si bola nas....ta
normalne aj ja mam teraz nechut ist za svokrou.....to vie cloveka tak znechutit

zucana
28. mar 2010

no tak dalsi sok na obede...
ze co nam ma kupit svagor (krstny otec- tu su 2 krstni rodicia-krstna mama je moja segra) vztahy mate hadam v pamati... ku krstinam ...tak mm vravi ze nech posle peniaze viki ze nechs a nekupuju hovadiny....a svokra ze no ano ale....tak ja vravim ze aj moja mamina otvara sporenie vikinke....a ze segra jej kupi nausnicky....a svokra ze jak nausnicky to akoze nie teraz ze?to az ked bude slecinka nie? (co neviem kolko je rokov) ale ja hovorim ze no teraz nie ale coskoro... a ona ze coze? no a moj mm ma milo prekvapil lebo povedal ze UROBI SI AKO ONA CHCE ...a ona ze ale mozem snad povedat....
no takze povedat si moze ale itak bude po nasom....asi pochopila ze som mu aj o oblecku vravela 😎
inakk dnes idem skusat to oblecko a mam taky pocit ze je male 😀

olifcek
28. mar 2010

aj na sk je krstny otec i krstna mama x;o)

zuci no...nechapem, ci si svokricka neuvedomuje, ze sa Ti zbytocne moc miesa do Tvojich zalezitosti...

matesl, chjo...mi to pride ako...deti chu domace zvieratko, o par tyzdnov sa on stara uz len mamina. milujuci sa par sa rozhodne mat baby, ale skoro vsetko je opat na mamine...http://www.gorila.sk/product/264783

olifcek
28. mar 2010

zuci aku velkost si kupila? kedze my nosime 56, vam je uz asi 62 mala, ze? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre