Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
29. mar 2010

juj logi tak esteze je vsetko oki....
matesl a ta namaha s malym ved 5 kg stale na sebe....nac to sono pak nie 😅
olif neboj nebudete ved aha aki ste sikovny 😉
inak po dlhej dobe v kosiku 🙂
a pojdem ked sa zobudi s nou kupit na auto nalepku ze babo v aute a aj take proti slnku clony 😉

olifcek
29. mar 2010

matesl no, ked to nejde vratit, treba skusit v teplej vanicke to uvolnit, ale zarovne volat sanitku, alebo sa uz aj chystat do nemocnice...lebo, ked je to pupocnikovy, a teda crievko sa vyduva, ked stvrdnwe, je nepriechodne a moze to byt veeeelmi nebezpecne...vraj my mame malu vyhodu v tom, ze to nie je crievko, ale tiez, ked stvrdne a nepojde vratit, musime bezat....

nastastie ale Oliv uz malo co plackaaaa...prebalovanie ju uz bavi, vzdy sa tesi na umyvanie sa pod tecucou vodou v umyvadle, az vyska, jak sa tesi x;oDDD a po prebaleni si narokuje na prsnik, takze toto uz je bez placu 😵 uz len zvladnut situaciu po kupkani vo vanicke a oliv nebude vobec plackat 😵 😵

zucana
29. mar 2010

olif my mame pupocnikovy ale nic o tvrdnuti mi nevraveli....tak na co mam davat pozor a kedy ist do nemocky???

katina2209
29. mar 2010

ja som mala chvilku maleho na balkone tam spinkal na vzduchu, zohriala som papat mne a markovi mali sme plnenu papriku a teraz mi muzik volal a vybavujeme veci okolo krstu a zuci tiez nerobim drahoty a obleciem malemu co ja chcem urcite mi nikto nebude hovorit co mu mam obliect a zuci pod s nami kocikovat a prides aj do blavy?
Inak baby mi budeme za chvilu kupovat uz trojky plienky este vyuzijem to balenie co mam dvojky a kupim trojky mali ste uz niektora sleep&play? boli ste spokojne lebo chcem take kupit teraz maju v akcii....
olifcek a vy kedy mate ist na tu operaciu s tym pruhom?
super logi ze to dobre dopadlo...
Mali ma uz 5310 gramov teda mal vo stvrtok povedala mi doktorka ze mam smotanu namiesto mliecka 😀

maminnka
29. mar 2010

ahoj zienky,
nad nami prerabaju, tak sme cely den vonku, lebo to je neskutocny hluk.

som troska smutna, ako pisete, ze vase deticky sa uz usmievaju, vydavaju zvuky, buchaju rucickami do hraciek, reaguju na vas... nasa mala stale nic :(

katina2209
29. mar 2010

neboj maminka netreba porovnavat deti tak mi povedala aj doktorka vsetko pride nechaj tomu cas nie kazdy sme rovnaky 🙂

olifcek
29. mar 2010

kati my mame napisane, ze najskor o dva mesiace...cize budem oddialovat, kym sa bude dat...stale verim, ze to este pojde i bez operacie...

mami oliv neviem, ci pucha po hrackach...reagovat na ne reaguje, aj sa tvari, ze rucku natiahne, ale akoby este nevedela, co s tym x;o) rucky si cmula, pasticky, ale nevsimla som si, ze by niekedy obdivovala rucky, no hracky ju bavia x;o)

mami este ste malicki predsa x;O)

kati super, nebudem ani ja porovnavat...x;o) i ked zatial ideme pekne tabulkovo i napriek tomu, ze sme predcasniatko... 🙂

maminnka
29. mar 2010

Oliv, Natalka pozorne sleduje kolotoc, ako sa toci, aj si cmula prsteky, ale to je vsetko. Ziadna reakcia na podnety odo mna :(

maminnka
29. mar 2010

Kati, mas pravdu, nema sa porovnavat... to su len obavy, ci je vsetko o.k. Syn bol vo vsetkom popredu, tak teraz som trosku taka...no, bojim sa :(

zucana
29. mar 2010

kati ved ja som z Blavy 😉 tak isto pojdem
mami neboj to pride...niektore deticky potrebuju cas 😉
a potom mozno vsetko naraz zacne...
no ideme my do mesta aftom idem tie nalepky kupit 😉
ozaj uz jazdite s babatkami ?

olifcek
29. mar 2010

mami este je malicka, isto je to len tyym. ved i ja som bola smutna, ze oliv nesleduje prst, ci je vsetko ok, a zo dna na den zacala sledovat macikov na kolotoci...tak zom zistila, ze je vsetko ok x;o) este sa mi napriklad nie vzdy otoci za hlasom, este nevie presne odkial to vzdy ide x;o) ale ma to tazke, lebo my mame radi zariadenie s malo kusmi nabytku, cize sa viac odraza nez kebyze sme zastavani x;o)

maminnka
29. mar 2010

ja kocikujem sama, ale veselsie by bolo s niekym. No nikto z mojich znamych nema babetko, vsetci uz len vacsie deticky.

Olif, Natalka prst sleduje aj kolotoc... nooo, tak predsa len volaco dokaze uz 🙂

a dakujem vam zienky za upokojenie... Zuci, ano, ja uz s malou jazdim. Napriklad dnes, podat danove priznanie 😀

olifcek
29. mar 2010

inak Olivka i dnes zaspala, klasika, na vankusiku, ktory bol na mne...no musela som cikat...dala som ju teda na gauc, a ona mi takto sama spinkala dve hodiny, ze wow...

stretla som sa i s garonkou, prisla k nam na chvilku, predala mipar veciciek, chi...jej malicky to nestihol, lebo moc velky sa narodil x;o) pri plateni si nevzala vsetko, grrrr...ze to je dobreee...sa tesim...a od tety z talianska sme dostali kosielku, nohavice a overalik, ze, zuci? 😵 😵 dnes mame nohavice, su fajnuckeeee

olifcek
29. mar 2010

i ja kocikujem sama veru...ZATIAL x;o)

zuci my len busikom sa vozime, auticko nemame...

katina2209
29. mar 2010

jee zuci a odkial si z akej casti?olivka je na to ze je predcasniatko veľmi sikovna vidno ze sa jej tak s laskou venujes...
maminka a uz pracujes?

katina2209
29. mar 2010

Vsak maminka prid nas pozriet ked nemas s kym kocikovat 😉

maminnka
29. mar 2010

Kati, ano, pracujem.... a kde chodite kocikovat?

laxity
29. mar 2010

zuci...my tiež jazdíme autom, páči sa jej to...spinká úplne pokojne...ja tiež kočíkujem sama, už najvyšší čas sa prihovoriť vonku nejakej maminke 🙂 ...alebo nie ste niektorá z Modry? 😀

laxity
29. mar 2010

maminnka...si myslím, že sa skoro bojíš...moja tiež veľmi nejaké zázraky nerobí...tiež sleduje kolotoč, reaguje na mňa, smeje sa a nič iné...ale stačí 🙂

baby ja mám hrozne tvrdú stolicu...trávim dlho na wc a hrozne ale hrozne to bolí a potom mám krv...čo s tým? Jem železo, tak som ho teraz vysadila, ale stále to neprestáva 😢

olifcek
29. mar 2010

kati, myslis to vazne? vies,ja, predsa len, mam subjektivny pohlad na vec 🙂

zoska
29. mar 2010

laxi, mam podobny problem, ale nebolo to sposobene zelezom...kupila som si mast na hemoroidy avenoc- homeopaticka a myslim, ze pomaha 😉
velmi vela maminiek ma po porode problemy s hemoroidmi, neboj to sa uprvi...kup si nejaku masticku 😉

tak sme naspat z prechadzky, nakoniec som isla hned, mala mi tu este spi v kociku, stucham do nej, ked sa dlhsie nepohne....som vyplasena totalne...dnes sa asi nevyspim velmi 😖

logi, som rada ze uz ste o.k....key sme mohli tak vsetky boliestky z nasich babatiek vezmeme na seba, vsak?

zuci, mna napadlo, ze ked pojdete do Tatier tak Martin mate po ceste 😀

laxity
29. mar 2010

zosi...hneď si ju idem kúpiť díky moc 😉

zoska
29. mar 2010

olif ty vobec nepochybuj o sebe 😉
predcasniatka byvaju placlive, pomalsie napreduju treba sa im vela venovat...ty malinkej venujes a obetujes vsetok svoj cas a starostlivost a odmenou ti je ze krasne rastie, zacina komunikovat a takmer neplacka, ved to je výborné..ani sa nenazdáš a dobehne svojich rovesnikov a nikoho ani nenapadne ze je predcasniatko

minule si pisala, ze je to vycerpavajuce a ze druhe babtko skor nie ako ano, ale prave ludia ako ty by mali mat viacej deticiek, ved to je radost mat taku maminku 🙂

katina2209
29. mar 2010

olifcek samozrejme ze vazne vsak ti to uz aj ine baby povedali 🙂 pockaj bude mat 9 mesiacov a uz bude behat 😉

blumka
29. mar 2010

zdravim 😉
olif, zasa pochybnosti 😉 neneneneneneeeeeeeeeee 😀 jasne?
aka je garon? poohovaraj ju 😉 😅 😀 😀 😀

my sme boli na prechadzku, mladsia zaspala hned, velka dnes nespi, lebo rano drichmala do pol desiatej 😅

inak baby, k tomu placu a duseniu a neviem co este...pred dvoma rokmi na vianoce, co mala Terezka 10 mesiacov pre nieco plakala ale tak strasne ze az stratila dych, manzel ju drzal na rukach, normalne obelela, prevratila oci stlpikom a zamdlela mu na rukach, ja som spanikaria a on ju polozil na postel a stisol jej hrudnicek aby sa nadychla...chvalabohu boli to len sekundy ale ked som si potom uvedomila co vsetko sa mohlo stat..este teraz mi je zle ked na to myslim ☹ ..potom sme to vraveli lekarke, vraj taky plac co dieta strati vedomie je dost casty, a ze vtedy sa nema buchat dieta ani triast ale fuknut do tvare...
ale ak by sa to opakovalo velmi casto poslala by nas na neurologiu...ale to bolo prvy a posledny raz, a aj preto som nikdy nenechala Terezku dlho plakat a uz vobec nie vyplakat ☹

mami, ni c si z toho nerob ze mala je "lenivsia", nasa Juli obcas kuka na hracku, neexistuje zeby rukami chytala hracky alebo sa za nimi natahovala..ma rada jedneho zajaca co ked sa natiahne tak hra, tak na neho cumi a kope nohami...a usmieva sa tak 2x za den a to tiez na vyvolenych (jasne ze nie na mna 😅 )...terezka bola omnoho aktivnejsia, toto bude lemrosko asi 😀

zoska
29. mar 2010

uf blumi scena ako z hororu s terezkou 😔

ja som volala lekarke, zajtra mm prist, vraj ide pravdepodobne o reflux, ked sa mliecko vracia a zabene a dietatko sa velmi zlakne, da mi listok na sono a prvdepodobne predpise nutriton

olifcek
29. mar 2010

baby, DAKUJEM!

GARONKA ESTE TERAZ PRIDE. MAJU cely balik pampersiek2 no im uz lekarka nakazala 3, chi...tak kupujem...

blumka
29. mar 2010

no vy sa maaate...kosicanky 😉

olifcek
29. mar 2010

tak krasne ste o olivke pisali, az mam slzy, ked to citam...ste fakt perfektne.

baby, mne sa oliv tiez iekedy tak rozplace, ze ma otvorenu pusu a nic ale ja ju dam na bok a uz je bre...ono, i kebyze ju nedam, tak s anadychne...nastastie to ale nebolo casto, al estalo s anam...ale verim, ze ste sa preklakli na smrt, ked sa babatka nevedeli nadychnut...tesim sa, az nam uz bude behat 😵 😵

blumi, garonka? vobec sa nepodoba na fotku tu na konikovi x;o) je velmi zlatucka, mila a prijemna osoba, uz sa tesim, az budeme vsetky moct spolu kocikovat x;o)

Oliv mi prevadza pri kojeni masaz, to mame novinku, hehe...je podarena...i v postielke sme boli, a ja vedla...sme si pokecali, vytesili sa x;o) mam pocit, ze sa zanedlho v pohode otoci cielene na brusko, hech x;o)

olifcek
29. mar 2010

ja inak nakupujem plienky odtialto
http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky/esho...

stale vyhodnejsie ako z obchodu, hoc to maju v akcii x;o) kupujem od kosicanky Milky. ked si po ne skocite, platite len za plienky, ked vam ich prinesie, tak euro...ale mne ich dnes priniesla a zadara, hech...x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre