Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
8. apr 2010

kocky, ako mam zamrazit mlieko, co som si odstriekala poobede? Staci len tak v tom avent pohariku?

blumka
8. apr 2010

maculik, ona sa hlavne rada predvadza a foti 😉 minule ked som fotila JUlinku sa mi postavila do cesty a povedala dost, teraz mna :D
olif, paradne teplo, ne? my sme boli od pol stvrtej do teraz vonku, Juli cely cas prespala...to bude soro moro v noci...Terezka si poskakala na trampoline, ja tiez, potom sme sa prechadzali s kocikmi, taka bola zlata s tym svojim a s babikou :D
ja tiez nefixujem nijako hlavu..este ked reve tak ju drmem s kociarom ze cela skace ale aspon sa ukludni. ani mi nenapadlo nejako to fixovat...
no majte sa krasne dovidenia zajtra, muz pride dnes neskoro, takze si dam premieru v uspavani a kupani dvoch deti naraz..to bude srandy 😀 😅 🤐

matesl
8. apr 2010

ahojte babulky,

kati, drzte sa, vela sil posielam aj ja.

laxi, aj moj celu noc kaslal a kychal, inak bol kludny, len ja som sa budila na to, ze co to...a kedze som od vcera u rodicov tak tu nasi vybavili detsku lekarku...dychanie mame ciste, skor vadi suchy vzduch, mame zvlhcovat a dala nam kalciovy sirup raz denne a ak by bolo horsie mame dojst aj zajtra.

inak som vam ani nepisala, ze pred vcerom maly potiahol rekord...spal mi 6,5 hodiny v noci...nechapala som...a dnes sme boli vonku od 1.30 do 5.30 pm a este hore spal v kociku asi pol hodku...neveriiim 😎

zoska
8. apr 2010

mates ahoj,
prosim ta ako si davala gastrotuss malemu? a kolko?

matesl
8. apr 2010

ahoj zosi,

vytlacila som si na lyzicku a natiahla do striekacky, ale maly mal az slzy v ociach, pri tom dnes dostal kalciovy sirup a neksichtil sa.
a ma sa dat 1 ml po jedle....grckate stale? moj teraz celko ok, len z neho vyteka ale nie ze ho napne a prudom, ale stale mrnka pri a po jedle 😒

teuska
8. apr 2010

babulky kolkokrat vam kaka babo? Moj maly totiz stale. V kazdej plienke mame. Vcera cely den nic, ale bolelo ho brusko a zacal kakat poobede o 17.00 a od vtedy stale. A vecer mi 3 hodiny plakal, co ho asi bolelo brusko.

matesl
8. apr 2010

teus, aj moj ked pil len mliecka tak sme mali v kazdej plienke, teraz zahustujem nutritonom a aj 2 dni nic, ale potom naloziiiii 😅

stamion
8. apr 2010

ahojte mamičky,včera sme boli v poradni, a malý má 5,5 kg,neviem ale sa mi zdá že veľa priberá,čo vy na to?Kojila som ho 3 týždne,lebo som mala málo mlieka, a teraz mu dávam bebu,vypije 160ml. Vaše malé koľko vážia? 🙂

maminnka
8. apr 2010

ako pise matesl, tak je aj u nas 🙂 tiez nutriton, tiez 2 dni nic a potom kilo kakanice vsade, aj pod pazuskami a v ponozkach ju mala 😀

teuska
8. apr 2010

matesl myslis, ze je to v poriadku?

teuska
8. apr 2010

maminka 😀

laxity
8. apr 2010

matesl...no super, tak ti pekne spinká, len tak ďalej 🙂 . No aj mi máme dýchanie čisté, len ten soplík, ale povedala, že teraz to často detičky majú. Tak dúfam, že sa jej uľaví. Bože rozmrazujem mlieko, lebo papala a akosi málo a ja mám totálne prázdne prsia....hrozné 😅 ...chúďa vypila iba 0,4

andrea2603
8. apr 2010

kati, úprimnú sústrasť.

Livke sa už stalo že 3 dni nekakala a potom naložila 😝

stamion, ked ti lekárka na poradni nepovedala, že je to veľa, tak je to o,k,, my sme pred 2 týždnami pribrali veľa a hned nás na to upozornila. Zajtra máme zas poradňu, tak dúfam, že budeme v norme.

chorým detičkám rýchle uzdravenie.

zoska
8. apr 2010

mates,
po kazdom krmeni si grgne viackrat a vzdy z nej vyjde aj mliecko, ale nie nejak vela, ale asi aj s kyselinou... proste ked nespi tak reve...uz som z toho na nervy...
chcem skusit dat namiesto nutritonu gastrotuss...len som nevedela kolko...dufam, ze to nevygrcia a ze jej to na tu zahu zaberie

matesl
8. apr 2010

teus myslim, e uplne v pohode, teraz som napr len kojila cez den a zas mi kakal v kazdej plienke prazenicu, inak mi kaka taku riedku kasicku...aj tebe mami?

maminka a nejak zaciname mat problem s papanim z flase, dudle mi cumel ako dudlik...a jeduje s ze nic netece, a az ked sa rozculi potiahne...nechapem...a aj na prsnik sa obcas rozculuje, neviem ci ho dudlik nemyli...a ked ma pit z flase tak len dudle 😖

laxi a ma upchaty nostek? ci len chuchne?ja by som nesla hned na nasivin, nemas libenar? to je len solny roztok a ja ma srasn respekt pred nasivinom, bola som na nom zavisla totiz, z som bez neho nevedela dychat...mam aj ja pre maleho pre istotu ale aj ten libenar mam...myslim teda ze sa to tak vola..tym som malemu vytrel nostek vatovou tycinkou ked sa mi zdal ze chrcal...nasivin ja len vo velmi surnych pripadoch

matesl
8. apr 2010

laxi a to bola len jedna noooc...z toho by som este nerobila nejake zavery 😀
dala som mu uz ten sirup na kasel, tak som zvedva, ale je pravda ze vonku nekaslal, asi fakt suchy vzduch

matesl
8. apr 2010

stamion a mne maly ked mal 5t vazil 4950 g...a je len kojeny 😅 co sa dr cudovala...takze si myslim, ze OK, mne nic nepovedala...co mu nemam dat 😅 😅 😅 aj ked mne vytiahne z flase tak 100 mlniekedy aj menej, ja neviem co mam v tom mlieku a to este grckaval riadne prudy

matesl
8. apr 2010

zosi skus, svagrovcom to zabralo...my sme to hned vygrcli, ale uz ked ti negrcka vela sa to v nej snad udrzi, drz ju potom asi vzpriamenu...a daj vedit...moj maly teraz ani negrcka hlien...tak uvidim, mozno ta kombinacia espumisanu a nutritonu pomohlo...ale tiez om uvazovala este skusit na to jeho plackanie po jedne gastrotuss...daj vediet, skusim aj ja este ma v chladnicke ten nacaty gastrotuss

zoska
8. apr 2010

mates ok... dam vediet
trosku sa bojim vystriedat nutriton gstrotussom, ale uz som zufala
a s tym nutritonom sa dnes dva razy dusila, strasne revala kym som jej ho na lyzicke davala a potom sa zakuckala a zacala sa drhnut

laxity
8. apr 2010

matesl...no mám aj Libenar, dávam jej aj to, ale teraz na noc dám Nasivin prvý krát, ale manžel sa rozhodol zase, že ten sirup jej nedáme...že už vôbec nekašle 😕 . Myslím, že zajtra už bude dobre. Tak držím palce, aby sa aj vám uľavilo 😉

matesl
8. apr 2010

zosi, neboj sa...aj martinaj skusila a prestriedala a vratila sa k nutritonu...a aj ja som dr povedala, ze som skusila aj to aj to...to je v pohode, neboj sa, mozno to pomoze tvojej malej...viem ze si zufala, aj mne to trha srdce ako maly srdcervuco place...a neviem mu nijak pomoct. 😒

no ja mam stastie ze moj maly je taky hlados a vsetky lieky je ako keby jedol naposledy, este aj to kalcium..fuj 😉

a ked si jej ho dala do mliecka?

matesl
8. apr 2010

lxi, jasne, na noc daj, nech sa jej dobre dycha...a aky mate vy sirup?

andrea2603
8. apr 2010

zoska, aj moja ked nespala, tak revala, ale pred 2 týždňami som začala dávať espumisan a je oveľa lepšie 😵 . Ty nedávaš?

blumka
8. apr 2010

stamion, nie je dolezite kolko vazi teraz ale z akej vahy povodnej ide a kolko priberie za mesiac 😉 ak je to za mesiac kilo tak je ok, ak menej tiez ok ale ak uz viac ako kilo alebo teda ovela viac ako kilo uz by som bola trosku opatrnejsia. materske mlieko je nieco ine ako umele, z umeleho mozu byt deticky aj zbytocne tucne, kdezto z materskeho vraj nie...ale ak ti na to lekarka nic nepoveala tak je to asi ok 😉

mne sa podarilo okupat a uspat obidve deti a normalne zijem.. 😀 😀 😀

maculik
8. apr 2010

blumi 😀
no ja som uz 1noc bola s drobcami sama, ale to som umyvala len Petka, Adelku som len rychlo sprchla, ale zase ma to caka 22.-24.4., V.ide do Tal.a Chorv.hladat s kamaratom nejaku dobru oblast na dovol.a zajednat tam rovno apartman, chceme ist 2 rodiny na 2t dovolenku zac.jula. Tak som zvedava, dufam, ze obaja budu vtedy dobrucki a Adelka sa nebude velmi budit, aby som nemusela lietat medzi nimi 😉

Idem uz buvat, docitam vas uz az zajtra, V.pozera futbal na nete, ja citam Dieta, dnes mi doslo. Tak dobru noc 🙂

zucana
8. apr 2010

Ahojte aj my mame zas nadchu Ale to' lebo teplo zima.inak som bola s vikou v meste Po topanocky a aj ja som si kupila a aj INE veci som vybavila prespala3 hodky.som Ale vytocena.dieta co budu krstit spolu s viki ma 20mesiacov a vraj dnes dostalo crevnu chripku a vracalo Ale ze to' prejde do soboty.ze to' mala cela skolka tak ked mi ju nakazi tak neviem co spravim.co by ste robili?tu proste krstia ajviacerych

laxity
9. apr 2010

krásny deň prajem

zuci...aj tu krstia aj viacero detičiek naraz...asi len dúfať, že to prejde a ak by jej to neprešlo, tak každopádne jej rodina by mala niečo robiť...ale zrušiť krst...no neviem 😒

tak dúfam, že vám to v sobotu vyjde, krásne počasie, malinká bude dobrunká a vy si to užijete 🙂

blumka
9. apr 2010

dobre ranko..
zuci, hmm...oni by mali ostat doma, no ale to neovplyvnis, ze? ja by som to asi riskla, ved tam dlho nebudete a mozno sa snazte byt s viki co najdalej od toho dievcata

blumka
9. apr 2010

ja som preto bola rada ze tu krstia toho kto pride, ked je viac deti tak viac, ked jedno, tak jedno..a aj kazdy vikend..u nasich je to len jedna sobota v mesiaci a preto viac deti naraz...

maculik, vezmete aj mna na dovolenku? 😀 my toho roku max. tak na malte, v zime sa chceme stahovat, tak treba setrit, kde sa da 😉 ale o rok si to vynahradime, uz zacinam mat abstaky z nedostatku mora 😀
aj dnes vecer budem mat obe deti na starosti sama...vlastne uz mam, manzel siel na stavbu, potom ide do prace, vecer o siedmej ma fusku na limuzine a ked pride dufam, ze uz budeme vsetci spinkat...a to dnes vecer este dojde k nam 5 ludi co idu tiez s nami na svadbu a budu u nas spat...bude zas veselo 😀 😀 😅

blumka
9. apr 2010

uz len mesiaaaaaaaaaaaaaaac a tie najtazsie tri su za nami..huraaaaaaaaaaaa 😀 😀
ale mi je veselo takto zrana 😀 😀 😀 ved mna ten smiech prejde 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre