Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
18. apr 2010

do kostola...aspon tak ked teda nechodime na omsu.... 😅

maculik
18. apr 2010

Ahojte babulky 🙂
Tak konecne som sa dostala k pc a aj vas docitala, cez den vobec nebol cas.
My sme boli zase dnes medzi ludmi, tentokrat v parku v Bonne, len tak sme lenosili na deke na slniecku, Petrik takmer cely cas cucal, vlastne cely vikend je taky pricucnuty, ze keby to bolo stale, tak by som nic nestihala., Adelke sa venovat uz ani nehovorim. A dnes bol aj dost uplakany, uz som sa citila uplne vybita vecer.....Neviem, ci mu uz zacal ten 3mes rastovy skok, ale teda je to narocne, chce papat niekedy aj pol hodku po tom, co prave dojedol 😒 A nespi cez den takmer vobec ☹ Ak aj zaspi, tak po 20-30min je uz hore a zaspi zase az za par hodin. Ja sa modlim, nech je to len docasne a nech aspon raz denne spi aspon 2h v kuse 😒

Vo stvrtok rano ide manzel do sob.vecera prec, idu s kamaratom do Chorv.zhanat plaz a ubytko na dovolenku, kedze ideme obe rodiny s detmi, nech to je blizko pri plazi, ma 2izby a kuch.kut. No a ak Petko bude taky narocny, ako tento vikend (co sa tyka papania a nespania), tak to bude este zaujimave, hlavne vecer, ked budem ukladat Adelku 😝

pozrela som fotky, drobci su zlatucki, februarovciatka (aj tie, ktore sa poponahlali este pred februarom 😉 sa proste vydarili 😵

maculik
18. apr 2010

Olif, na Sk ideme az 29.4., ostavame do 18.5., uz sa tesim a dufam, ze vyjde pocasie. Budeme polovicu casu u nasich a potom u svokrovcov. Adelku planujem jednu noc a den cez vikend nechat u sestry v Puchove, nech si ju aj ona uzije a zvyka si 😀

A inak, k tomu castemu papaniu, ze Ti Olivka tak cucka stale, neboj, to sa postupne napravi. Ona to zatial potrebuje, ale teraz, ked budete chodit von, ked uz bude viac vnimat, vediet sa zabavit s hrackami a tak, tak sa tie intervaly predlzia a tym padom ona viac vyhladne, potom aj viac vytiahne a zase viac vydrzi. Ja som to mala podobne pri Adelke prve 3mes, u Teba je to sice uz dlhsie, ale u vas je to trosku ine. A teraz si zistila, ze to pekne zvlada vonku, budes v pripade potreby moct kojit uz aj na prechadzke, tak to bude ine.
A super, ze si konecne zmenila vzduch, uzila si aj ruch mesta, nakupila, proste "vypadla" z toho stereotypu 🙂

maculik
18. apr 2010

aj ja drzim suzon a timke palceky, nech to dobre zvladnu a malinka uz nema problemy...

zuci, kucharske capice nemaju masle, to muzik nevie? 😀 Ale nie, ved vobec to tak nevyzera, to co mu napadlo... Nabuduce skus v obchode, ze aku by vybral on, to sa stavim, ze hned jej vyberie uz rovno nejaku siltovku 😀

maculik
18. apr 2010

inak, skusila som Petula dat buvat na chrbat a nehrozi, on sa budi rukami, rozhadzuje nimi a strhava sa a potom sa udrie, tak asi pokracujeme v buvani na bruchu...

alex
18. apr 2010

ahojky,
tak som sa včera vysťažovala ráno na malého, s tým spinkaním a normálne večer ma prekvapil. Celý deň od obeda sme boli vonku, a v obchodoch, nakúpili sme mu nejaké vecičky, ja som si chcela rifle kúpiť, ale už nebol čas, lebo mužík sa ponáhľal už podvečer domov svokrovcov odviezť na oslavu. No a maličký sa napapal a opäť nevedel zaspať, tak sme ho s mojou segrou šupli na balkón a tam zaspinkal. To mohlo byť tak o pol siedmej večer. Zobudil sa až o desiatej, samozrejme, že už nie na balkóne, dali sme ho v kočíku do izby, dostal papať, chvíľku bol hore a opäť zaspinkal. Čakala som, že sa zobodí okolo jednej, ale keď vstal som pozrela na hodinky a bola som celá paf, lebo bolo 4:59. Pekne ma nechal vyhajať. Potom bol hore cca o deviatej a potom až o štvrť na jednu poobede. On vždy keď sa zobudí na papanie, tak sme tak hodinku hore, lebo ho prebalím, nakŕmim, vyčistím noštek, nakrémujem, pokecáme trošku, potom sa unaví a zaspinká. Inak sa už krásne smeje na nás, keď sa s ním rozprávame a pekne aj on už komunikuje, ýska si na hračky... Je to naše slniečko.
Podvečer sme boli v Auparku, som si chcela tie rifle kúpiť, ale nič som nekúpila. Som jak sud, musím už začať cvičiť, lebo to je hrúza. Z domu sme išli o piatej a domov sme prišli o štvrť na deväť. Aj som ho tam raz nakojila, lebo už bol čas papania, ale tam je prebaľovacia miestnosť, tak som sa tam zastavila, kým mužík a sestra so švagrom a neterkou papali v reštike.
Jakubko vonku spinká úžasne, ale aj keď nespinká tak je super. Pozerá tými veľkými okálmi na nás a keď sme v obchode, tak mu dám dole striešku na kočíku a on pozoruje svetielka, keď sa mu prihovoríme, tak sa usmieva. Môžeme byť vonku aj celý deň, len na papanie sa ozve, inak je úplne kľudnučký.

Ja mám našťastie s kým kočíkovať. Moja kamoška má dvojročnú a štvormesačnú dcérku a tak chodíme spolu. Je to vlasnte sestra mojej švagrinej. Švagrinka chodí s nami, ona čaká bábo v máji, takže čoskoro už bude tiež kočíkovať, nie len doprovod robiť. Je to skvelé. Vždy sa stretneme u nich, kým sa oni vychystajú, tak ja dám Jakubkovi papať a potom vyrazíme von. Keď je čas papania, tak sa stavíme niekde si sadnúť na malinovku a my tam nakojíme. Spokojné sme aj my a aj detičky, lebo im je vonku úžasne. Len keď nie je pekne, tak trpím doma. Ale teším sa, že už bude len teplejšie a teplejšie. Milujem leto 🙂

Zuci, určite sa aj ja pridám na stretko, keď tu budeš, tešíme sa s Jakubkom na vás! 😉

alex
19. apr 2010

včera som to tu uzavrela a dnes otváram 🙂

tak teda želám krásne dobré ránko! 😵

dnešná noc v pohodeeee. Jakubko vstával na papanie o druhej a potom až o siedmej a teraz zase spinká. Hádam bude dnes pekne, nech môžeme ísť von.

maculik
19. apr 2010

Dobre ranko 🙂
u nas noc tiez celkom ok, teraz Petko spi, neviem ako dlho, tak rychlo ranajkujem a stiahla som fotky.
Tu su nejake z vikendu: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/maculik/albu...

lenica81
19. apr 2010

ranko, ja som tu uz hodnu chvilku, ale kedze cez vikend tu boli svokrovci, tak som nebola na konikovi...
u nas sa deju zazraky... hadam to nezakriknem, malinky nam spava prvu fazu vecernu v postielke a tak, ze v sobotu od pol 10 do pol piatej a dnes od deviatej do stvrtej... 😵 ale potom sa napapa a o hodku je opat hore... 😖 ale aspon dava tych skoro 6-6,5 hod...
to grckanie sa konecne upravilo, fakt pomohlo, ze som to trosku skratila a nosim ho dlho na odgrgnutie... obcas sice este da davku, ale uz to nie je taka hroza... 😔
takze teraz uz druhy spanok dna dava, najprv v manduci a teraz v kociku... 🙂

lenica81
19. apr 2010

inak baby, fakt sa tie februarcatka vydarili, co som si pozerala vikend...

alex
19. apr 2010

leni, tak to ti krásne Vilko potiahne. My tak skoro nezaspíme, väčšinou až okolo desiatej pol jedenástej. Ale občas Jakubko prekvapí 🙂

Macu pekné fotečky 😉

katina2209
19. apr 2010

Ahojky dobré ránko my sme tiez cez víkend behali po vonku takze som na vas ani nemala cas,lebo vecer som prisla taka unavena... Matko vcera zaspal dost neskoro stale sa budil tiez rozhadzuje tymi rukami ako keby sa niecoho zlakol a na to sa budi myslite ze je to normalne? Tak som za nim stale chodila ku postielke a tisila ho lebo sa rozplakal...
Papal o jednej potom o 4,30 a rano o 7,30 teraz si trosku pospal...
Ked nie sme vonku tak ma take pol hodinkove intervaly a uz je hore....
Olivcek super ze si si takto vyrazila treba castejsie, Alex citam,ze aj ty si stale vonku no to je pre deticky najlepsie,
inak maminka aj ja sa uz tesim na taku super opekacku nech je aspon 25 stupnov a bude super...
Zuci aj ja mam stale tu tmavu ciaru a aj tmavy pigment okolo pupku som zvedava kedy mi to zmizne,lebo mne pri Markovi sa popraskalo brusko okolo pupku a pri Matkovi mi to stmavlo ako cernoske a este mi aj operovali po Markovi pupocnu herniu...
Maculik a vy ako casto papate kojis aj vonku?
Matko uz tak negrcka tak sa tesim z toho uz je to omnoho lepsie...
A takyto sme uz veliky a takto sme sa prechadzali vonku...

katina2209
19. apr 2010

Leni to som rada,ze uz aj vam sa grckanie takto upravilo a maminka v kutiku duse zavidim aj ja by som sa uz konecne vyspala a este jednu takto sa smejeme a takto drzime hrkalku 🙂

maculik
19. apr 2010

kati, no momentalne papame aj kazdu 1-2h, vcera uz pytal aj po pol hodke. Ale predtym uz vedel vydrzat tie 2-2,5h, ja viem, ze to nie je bohvieco, ale pre nas je to pokrok 😀
a kojim aj vonku, na plavarni, v restike, vlastne vsade, kde sa da. Pri nasej frekvencii papania by sme inak nemohli nikam ist. Ja som tak aj Adelku kojila, ked sa dalo, teraz to ale bude lepsie, lebo ona bola letne babo, takze v zime som vzdy musela zaliezt niekam dnu. Teraz staci lavicka, travnik alebo terasa v restike a mliecko sa moze podavat 😎

kocky, vam drobci tak krasne prespia, prajem vam, nech im to vydrzi 😵

alex
19. apr 2010

inak naozaj si kojenie musím pochváliť. Môžeme ísť hocikam, vždy je mliečko po ruke, pripravené, teplučké. Žiadne starosti so zohrievaním. A ten pohľad na spokojné dieťatko, keď papá, stojí za všetko!

alex
19. apr 2010

a takto teraz spinušká:

matka331
19. apr 2010

ahojte ....juj ale mate krasne deticky 🙂 🙂 🙂 gari atvoj malicky vyzeraa byt takyyyy velkyy 🙂 my se vcera boli na vylete na morskom oku ..poznate to??krasne bolo vcera .....moja malicka kedspinkaa tak nechce byt prikrita dekou alefurt ked ju v noci kojiim tak ma take studenee ruckyy somju dnes v noci zabalilado deky a ked ssa zobudila takbola roozkopanaaaeste aj ponozky mala dole ... asi ju budem davat dospacieho vaku 😀 dnes idem na ultrazvuk taksom zvedavakaa cui je vsetko oky,,,,

matka331
19. apr 2010

baby moja malicka uz asi 3 den pokasliava si ....mam ist k dr..??bojim sa aby nebola choruckaa...

matka331
19. apr 2010

baby a uz mi prisli peniazky 1200eur mi prislo ale z toho 450 eur je len rodicovky prispevok za 3 mesiace takze neviem

matesl
19. apr 2010

ahojte dievcata,

priebezn vas citam cely vikend ale neostava cas napisat, malinky je nejaky uplakany, nespinka...tazko zaspava...ale to pre tu kyselinu. uz aj my menej grckame ale napina ho kyselina a potom ju vygrcne a placka. skoda ze na kyselinu pre deti nic nie je ☹
zajtra pojdeme s nim na tu chirurgiu, ale myslim, ze nic nove sa nedozvieme, ale nech ho pozru, co...

ja som bola v piatok na kontrole po 600 nedeli, a pred tym co som bola na kltivaciu, mala som tam vysledky...a mam nejakeho peptostreptokoka, vraj ked sa nelieci, tak sposobuje rozpad ran...a ja po CS, no znajte, kde som to asi tak mohla chytit...no jedine v nemocke, lebo pred porodom som bola uplne ok. na to su atb, ktore teraz ked kojim nesmiem, ale su nastastie aj vo forme kremu, tak si ich davam aplikatorom lokalne...7dni, len v noci ked vstavam k malemi, tak to zo mna hned vytecie, tak ale snad co to zaucinkuju

lolka
19. apr 2010

ahojte, deticky sa maju k svetu a to je super 🙂
alex, to spinkanie doma vam zavidim.....viki uz ked je unavena, zaspi pri kojeni a ked ju prlozim do kosa - otvori oci dokoran a je pi spanku 😅 tak sa trochu zabavime, sedime v lehatku, ale potom musime ist von aby co-to pospala. tak sme ako ty furt vonku.....este ze ide leto 😉
ale musim Viki aj pochvalit, ze v noci spinka krasne, zaspi okolo 21.00 hod pri kojeni a budi sa okolo 3.30 aj ked posledne noci spala az do 5.00 - 8 hodin, super 😀 😀 aspon takto nam to spinkanie vynahradi 😉

matka, ult.dobre dopadne 😉

martinaj
19. apr 2010

ahojte maminy ako sa vam dari? 🙂 vcera sme boli cele poobedie v ZOO a maly cely cas spal 🙂 asi mu tam ta vona robila dobre 😀

lolka
19. apr 2010

matka, aj moja mi cez vikend par krat zakaslala, sledovala som to, ale uz prestala....ale bolo to len take mierne. ved pre istotu zavolaj doki a uvidis 😉

matesl, ako keby nebolo dost starosti s babom, ze? 😒 ozaj, a kupili ste nejske lehatko vcera ?

matesl
19. apr 2010

lolka, nie, to co sa nam pozdavala konstrukcia, tak bolo v takej smutnej zelenej...ale mam kamoski u nas doma co ma taky obchod, poradim sa s nou a kupim u nej. zdal sa mi dost maly vyber tam...a ked to uz mam zaplatit tak nech je to take co sa mi paci 😉

teraz mi spi na ruke, tiez ked ho zlozim koniec...ci otvorene a plac...ale je unaveny tak drziiim, kym mi ruka neodpadne a potom mu dam pekne z flasky poriadne papat a pojdeme von. pri didke on zaspi a pyta aj po hodinke...a mozno tu kyselinu potrebuje zapit.

a vy ako...madrac je OK? ci este spinkate v kosiku?

katina2209
19. apr 2010

jee lolka som ti kukla do albumu mala aka je krasna hotova slecna tam s tatom ako mudro pozera 🙂
maculik ja som chcela ist tiez s muzom a so starsim markom na plavaren no este som sa neodvazila neviem ci tam mozem ist aj so sedackou dovnutra a brala si tam aj sedacku alebo si ho mala stale na rukach nespinkal ti tam?
mateslik boze to si urcite chytila v nemocke ja som este nebola na kontrole idem v piatok a baby co vam vsetko na kontrole robili ake vysetrenia?
mati vonku na vzduchu je najlepsie a ako sa ma simonko uz negrcka?

lolka
19. apr 2010

mati, tento tyzden zlozime postielku a dame matrac 😉
u nas su uz mrnkoty, tak sa obliekam a padam von 😅
kati, mna na kontrole kukla, prehmatala, urobila ultr. a vsetko ok 😉 dalo sa to prezit, bola opatrna 😅

martinaj
19. apr 2010

kati myslela som tu vonu hnoja 😀
ked mu dam nutriton tak len malokedy 🙂

maculik
19. apr 2010

kati, mala som sedacku, v pohode dovolili. a spal asi 45min, ale len na mne 😉

lolka
19. apr 2010

kati, dakujeme 😉
v sobotu sme mali "Uvitanie do zivota" co organizuje mestska cast, bolo to mile, len som cely cas s Viki stala a pohupovala sa 😀 kuk foto:

martinaj
19. apr 2010

no baby, som sa objednavala k dokimu na kontrolu po 600nedeli a potrebovala som na taku hodinu skoro rannu a dali mi najblizsi volny termin az 18.5. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre