Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
29. júl 2009

aj ja asi dnes nasadim 😉

cukruska1920
29. júl 2009

luci....tak to je bomba..ja byvam sice na klokocine ale tak stretnut sa mozme hocikde 😉 juj uz teraz sa tesim...len nech to vsetko dobre dopadne...inak by bola sranda keby sme boli spolu v porodnici 😀

lucinka4
29. júl 2009

cukrus..este nie sme uplne rozhodnuti,ze kde budem rodit...nie som uplne rozhodnuta pre nitru ale myslim,ze take kocikovanie v parku to isti 😉
a vsetko dobre dopadne urcite, ja som teraz doma lebo ma boli brucho ale ze vraj to len rastie maternica...akurat doktor nechce nic riskovat..

martulanr
29. júl 2009

baby hadam ma pockate v pôrodnici 😀

cukruska1920
29. júl 2009

martul..no jasnacka...sak na izbach su tri postele 😀 inak v auguste maju zacat s rekonstrukciou sestonedelia tak som zvedava...mozno uz budeme rodit v novom..inak babatka niesu v postielkach ale v takych modernych vanickach

luci...v parku radsej nie....je tam hrooozne vela kliestov ☹ ja som tiez doma...uz od zaciatku

cukruska1920
29. júl 2009

jaaaj idem sa najest a kuk telku...potom pridem

martulanr
29. júl 2009

budem vas tam hladať 😀

lucinka4
29. júl 2009

marti - podla terminu nas pockas skor ty 😀

alex
29. júl 2009

Ahojte maminky 🙂

zusika
autor
29. júl 2009

ahojte mamicky cakatelky.... 🙂
mi trvalo kym som vas od vcera dohnala.... ste popisali veeeela....
takze spatne k oar veciam....

1) ja som vobec nedostala prenatal box, precooo??? chodite do sukromnych ambulancii, ked vam To dali? ja chodim, platim rocny poplatok a to by mi teda mohli nieco dat, niee??? ☹ alebo to neviem zohnat v lekarni... su tam viac menej iba vzorky, ze?

2) MuDr. Brestansky v HC robi 3D aj 4D....baby tu o nom pisali na jednom fore....special tema....
no ja mam taku vyhodu, ze to mam rovno pod panelakom 😀 a robi to aj jeho syn, ktory je zhodou okolnosti spoluziak z gympla takze sa pozname a uz mam vybavenu aj "protekciu" 😀 ale velmi si ho kamaratky chvalia....
teda oboch..... je to na profesionalnej urovni a co je najlepsie, viete tam ist kedy to vam vyhovuje.... teda rano, vecer, cez vikend - jasne ze je tam nejaky priplatok, ale co tam po tom..... treda sa objednat uz v cca 16tt, lebo cakacka je ten mesiac - aby ste v 20tt mohli ist na to vysetrenie..... uz sa neviem dockat

3) nooo.....zvazujem aj ja tie krvne testy na zistenie pohlavia.... aj ked mam aj trochu respekt... takto skoro este necakam ze to budem vediet... 😝

4) niektora ste tu hovorili o peknom sne o dievcatku...no ja som mala v noci priserny sen.... ze som porodila....neviem co to bolo, iba ze to male bolo dost velke, uz normalne jedno a tak...a po par dnoch som porodila este jedno take zabudnute - male, pokrcene a vraskave dieta...a ako som sa natahovala s tym velkym tak mi to male vypadlo a ja mam terez paniku z toho ako mi spadne babo z ruk..... 😒 ☹ 😔
som to hovorila rano mangelovi a on ze neboj, babo ti nevypadne..spi dalej....
😀
este nikde nic a ja mam uz stres!!

lucinka4
29. júl 2009

ahoj zusika, mne dali kontakt na doktora brestanskeho hlavne kvoli genetickym testom..asi tak proste skusim zavolat a dohodnut si termin...chcem to len proste mat robene 2x, pre istotu

olifcek
29. júl 2009

alex ahojky kocka x;o)

zusi: jo, vzorky, ale i cumliiiiceq na zaciatok x;o)

mne sa este davnejsie, ked sme babatko planovali, snivalo, ze sa mi narodil chlapcek, ktory bol zdrobneninou draheho, bolo to skvele x;o) i to ma presvedcilo, ze uz babatko chcem i ja...x;o) a sup, a bolo... 😉

mmaarrttiinnaa
29. júl 2009

ahojte kočky
zusika ja som dostala prenatal box včera ako som pisala chodim k uplne obycajnej lekarke ziadna sukromna ambulancia neplatim tam nijake poplatky maximalne si doplatikm k utz co mi nehradi poistovna . su tam viac menej vzorky ale je tam aj kupon ktory ked vyplniš a pošleš tak v pordnici dostanes dalsi box a tam su uz zaujimavejsie veci
no k tomu tvojmu snu to skor bola nocna mora aj ja take mavam ked som nebola tehu tak sa mi snivalo o takych krasnych detoch a teraz normalne nocne mory

lucinka4
29. júl 2009

jaaaj, ja som tiez nedostala ziadny prenatal box 😠

mmaarrttiinnaa
29. júl 2009

cukru pozeram ze pises ze mas zle tt pri mene aj ja som v 11tt a pise mi 12

zusika
autor
29. júl 2009

konik to posuva o tyzden..... z toho si nic nerobte 🙂

zucana
29. júl 2009

zusika neboj nic ti nevypadne...
vidim ze dneskajsia noc bola nejaka zacarovana 🙂
mne sa snivalo ze mi povedali na zajtrajsej kontrole ze to bude chlapec 😀
uz nech je zajtra ..
aj ty ides zusika zejo? ja az o 17:25 a ty?
blumi dufam, ze uz mas kludnejsie...
mne akurat doniesli zo zahrady strasne vela zeleniny baby kebyze ste tu tak sa podelim 😀

lucinka4
29. júl 2009

a ten prenatal box nie je nahodou aj kvoli poistovni? ze to davaju len niektore? neviem,len tipujem 😖

olifcek
29. júl 2009

luci : ja soom presvedcena, ze to nema kazdy lekar x;o) ale ten, ktory to ma, to da kazdej, poistovna toto nepreplaca, je to present od tych firiem x;O)

mmaarrttiinnaa
29. júl 2009

pozerala som ze ste rozoberali kedy konci ktory mesiac tak to je to :
1 mesiac - 1-4 tt
2mesiac - 5-8 tt
3mesiac - 9-13 tt
4mesiac - 14-17 tt
5mesiac - 18 -21 tt
6mesiac - 22 - 26 tt
7mesiac - 27 -30 tt
8mesiac - 31 -35 tt
9mesiac - 36 - 40 tt

zucana
29. júl 2009

lucinka a ty si nejaka stara ked chces tie testy 2x robene? a olif pisala vcera ze to kvoli tomu asi ze s kym sa lekar dohodne a nie kazdy prijima tych reklamnych agentov 😉

lucinka4
29. júl 2009

aha,a je tam nieco uzitocne?nieco ako rady valebo tak?

zusika
autor
29. júl 2009

ja mam Doveru, ale asi to fakt bude skor o tych firmach s ktorymi ma lekar zmluvu...skusim sa ale na to spytat
ZuCi, ja idem zajtra na to NT o 12.45.... myslim, ze zmiesane pocity mozem mat podvedome aj z toho.... ci to iba ja beriem tak strasne vazne... ?? ved ide o genetiku.... myslim, ze cestou tam vy srdce vyskoci z hrude... 😒 dufam, ze ma tam nenechaju hodinu cakat lebo sa zblaznim.... 🙂

olifcek
29. júl 2009

matiii, takze ja na svadbe budem v 19tt, cize to bude len zaciatok 5teho? nooo, tak to je este v ceku faaaaajn, juchuuu x;o)

luci: jo, je tam casopis mamina, kniha o tehotenstve, taka tensia, ale perfektna, vsetky potrebne info tam najdes, caro vzorka, prasok vzorka, letaciky, cumlik...

mmaarrttiinnaa
29. júl 2009

ja vobec neviem od coho to zavisi ale tiez si myslim ze to nebude poistovnami ja lem viem ze som sestricke vyplnila taku karticka a na zaklade toho mi dali ten box mam ho v albume na foto aj co tam bolo

olifcek
29. júl 2009

i ja mam doveru x;O)

lucinka4
29. júl 2009

zucana - stara nie som (teda mam 26 ) ale tu v nitre maju dovolenku 2 tyzdne tam kde to vyhodnocuju a mne sa trochu podla sona posunuli tyzdne tak to bude asi velmi na hrane s tym 16tt tak rozmyslam,ze pojdem aj do HC na zaklade toho odporucania

lucinka4
29. júl 2009

alebo ta bratislava...to by mi asi vyhovovalo viac

mmaarrttiinnaa
29. júl 2009

zusika aj ja mam doveru poistovnu a dostala som ho inak ta kniha o tehotenstve co je dnu je uplne super uz dva dni ju citam a je tam uplne vsetko co tehu zenu moze zaujimat perfektna
k tomu NT vysetreniu ja neidem moja lekarka neposiela ona mi vravela ze na druhy mesiac mi bude robit dajake 3 vysetrenia s toho 2 su povinne a jedno dobrovolne tam sa dajakych 7 eur doplaca urcite pojdem aj na to

loginka
29. júl 2009

baby, drzim palce na poradne!
ja si varim mladu fazulku z vlastni zahradky 🙂 uz sa tesim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre