Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
22. apr 2010

my mame tiez na chodbe jedno velke, tak tam sa chodime skerit..a dnes si tak super vypravali obidve, som sa smiala na nej...a rastie nam z nej dalsie spolocenske dieta...bolo by fajn keby mala taku povahu ako ma terezka, ukecana, neboji sa nikoho, nehanbi sa, nerobi jej problem ostat bez nas rodicov ked pozna inych ludi...juli je tiez take slniecko, zatial sa neboji nikoho, skeri sa aj na cudzich, uvidime co to bude okolo toho 8 mesiaca, co vznika separacna uzkost u deti...Terezka nic tak nemala 😉

maculik
22. apr 2010

zoska, uz smoklim aj ja nad tym videom!

olifcek
22. apr 2010

blumi my mame v spalni zrkadlo, takze vlastne odkedy ju mame, tak k nemu chodime, hehe...mamina ale vravela, ze by sa deti mali ku zrkadlu davat najskor od roka, neviem, co za poveru to ma byt...

tak oliv asi bude mat rada babatka, ked sa rehuna na to v zrkadle, ze? a, ze neziarli na mamku, chi...

olifcek
22. apr 2010

blumi co co co aka separacna uzkost?

zoska
22. apr 2010

olif jo otecko ma problemy so srdcom...
macu no ja som smoklila ako mala...aspon si uvedomim pri takychto veciach ake mam stastie ze som zdrava ja aj moja rodina

no idem dorobit obed, dneska som vytiahla lososaaa mnam mnam a potom ucit 😒
takze snad sa premozem, zatial cafte

hajdylca
22. apr 2010

ahojte, prisla som sa dnes pochvalit 🙂 krpec vcera katastrofa, vonku sme boli ani nie 5 minut tak reval v kociku 😔 tak sme cely den iba na ciciku boli- som si spomenula na olif a jej status ze siamske tak u nas to iste a vecer inde ako na ciciku nechcel zahajat 🙄 ALE dnes o 8 niekto klope a moj ocino prisiel ze krpca postrazit nech sa mozem ucit, tak som drobca nakojila o 8, o pol 9 a pol 10 (vsak bol hladny 🙂 ) a obliekla a isli von, krpec reval ako pavian i ocinovi, ale ze po chvilke prestal, ze pol hodinku nevedel zaspat, ale spi doteraz 🙂 ja som stihla dve pracky oprat/ vyvesat, 8 otazok precitat a neuveritelne i si uvarit a naobedovat sa.

zoska gratulujem k obhajobe, uz len tie statnice a hned bude svet krajsi 😉 a malinka je nadherna, i zucina i olifkina, alexin kubko, janinka simonka, blumkine pokladiky... no proste vsetky male zazraky 🙂

olif skoda ze byvas tak daleko, my zvazujeme kupit manducu, ale obavam sa ze ci drobec by v nej chcel byt, a na pozicanie je neuveritelny poradovnik....

a moj lenosko sa teda vobec nedviha, len nohami kope a sucha, a ritu nadvihuje, hlavicku zaborenu nostekom o podlozku a oblizuje vsetko 😖

vitam nove maminky 😉

pekny dnik vsetkym prajem

blumka
22. apr 2010

tusim, ze sa budu deti zajakavat 😅

olif, to je tusim okolo 8-9 mesiaca, ked si zacnu deticky uvedomovat kto je mama, tato a kto znami a kto cudzi ludia a vtedy to prejavuju tym, ze nechcu byt pri cudzich ludoch, zacnu byt viac naviazane na mamu, alebo teda na zname osoby, vela o tom neviem lebo my sme to nemali, len tu na konovi som sa dozvedela ze nieco take existuje...ale ako vravim, my sme nic take nepoznali...akurat som si vsimla, ze terezka mala k druhym ludom taky vztah aky som ho mala ja...ona akosi vycitila koho mam rada tak s tym clovekom nemala problem a ked som bola ku niekomu odmerana, tak vtedy k nemu nesla ani ona...ale nejake zachvaty placu ked ju niekto vzal na ruky, napr. moji rodicia, ktorych vidi raz za mesiac alebo moje kamaratky, alebo niekto koho videla prvykrat neboli....Asi zalezi aj na povahe dietata

blumka
22. apr 2010

macu, ty si uz dnes vecer sama? ako budes ukladat deti a ako budete spat? mna to caka zajtra, uz som bola jeden vecer sama, ale teraz budem aj celu noc..My uz sice spime vsetci v jednej izbe, ale aj tak, ked sa budi terezka utisuje manzel a ked Juli tak ja, bude sranda ked zacnu obe naraz zo sna kricat 😀 😅

blumka
22. apr 2010

a este jedna fotka dvoch krasok 😀 😀
som zistila ze nemam poriadnu fotku s oboma detmi a ani my styria este nemame..hanba...zahajim asi foto vikend 😀

olifcek
22. apr 2010

blumka, to snad nem x;o)

blumi este viac naviazane na mamu??? 😕 😕 😕 😕 😅 😕 😕 😕 😕

olifcek
22. apr 2010

blum kolko kg chces zhodit? saq na fotke sice vidiet len hlavku a krk, ale posobis stihlo...a malinka jaky bucko krasny

sely hmmm...cez dunajsku sa da ist do ke a do ba?

olifcek
22. apr 2010

hajdy i oliv niekedy toto robieva, chi, to ked sa jej nechce, hehe

blumka
22. apr 2010

olif, neboj...to neznamena ze Olivka bude stale naviazana na teba...teraz sa ti zda ze je..ale uvidis v lete uz nebude tak velmi, zacnete viac chodit von, budeme sa aj my stretavat, obcas ti ju vezme garon, obcas ja, obcas na nu Terezka pohuci, ti ju vycvicime 😀 😀 zacne sa viac hrat, obzerat, ked zacne lozit, tak uz nebude na cicke vysiet, neboj...
to len take obdobie pride ale mozno u vas ani nebude, tak ako u nas nebolo ;) mne kazdy hucal, ked bola Terezka mala, ze ju nemam mat tolko na rukach a ze nechaj revat a bla bla, ona malo spinkala, vela plackala a chcela sa stale nosit...ja som nepocuvala tie dobre rady, nosila som ju dokym chcela, na rukach som ju uspavala do roka, a decko sa mi odmenilo tym, ze teraz je samostatna, na ruky chce ist malokedy, a mozno aj to prispelo k tomu ze u nas ta separacna uzkost nebola...ze proste Terezka vedela ze ked zavola som tam 😉

blumka
22. apr 2010

olif 10...ja som po mamine...v tvari sice posobim normalne ale keby si moj kufor videla 😀
a ma to stve, lebo pri terezke som uz mala o takomto case navrch len nejakych 5 kg a pocas tehu s nou som pribrala asi o 5 viac ako teraz... 😒

olifcek
22. apr 2010

blumi, daki..x;o)

inak, gari je ina slubotechna...mala sa ozvat a este niiiiic....a mna tak moc taha hajat... 😉

hajdylca
22. apr 2010

jani teraz som docitala, ze mate novy kocik?? teda to je super, a preco ste menili? my sme tiez kupili dalsi, lebo ten povodny sa nam do auta nemestil....
a inak k hemeroidom, uz davnejsie som sa chcela spytat, ci ich ma este niektora... to bude asi dan za klystir, ci? a tie vnutorne- na tie su tiez nejake maste, kt. zaberaju?

maculik
22. apr 2010

blumi, no ja som tiez zvedava, ako ich dnes budem ukladat. Kupat budem len Petrika, Adelku len sprchnem, ale ked ju budem obliekat a davat mliecko, tak dufam, ze Petrik ak aj nebude spat, tak bude aspon tisko lezkat 😅
A v noci tiez dufam, ze sa nezobudia obaja naraz. Tuto noc vraj mala spala celu noc, mohla by aj dnes 🙂 Budem ju mat na vysielacke a ak by bolo zle, vezmem ju k sebe do obyvky, ved Petrik sa na papanie nebudi s placom, tak ju hadam budit nebudeme.

Boli sme 2h vonku, Petrik spal cely cas v kociku a to tam nechcel byt, no dala som mu pod hlavu vankusik, takze je trosku nakloneny a asi sa mu lepsie buva. Teraz spat nechce, no hadam zaspi v aute, pojdeme spolu pre Adelku do skolky.
Uz by som celkom brala, keby vedel zaspat v postielke sam, ked ho tam polozim, a nie len na prsku - ale to chcem asi vela 😀

inak blumi, ani my este nemame rodinnu fotku, ked si to uz spomenula 😅 Hlavne ze uz tu bola aj segra, aj nasi, a nedali sme sa cvaknut. Ak v nedelu pridu k nam znami, tak ich musim poprosit 🙂

maminnka
22. apr 2010

tak uz aj my mme Manducu... najprv pozarala v com to je, potom plakala a nakoniec v nej zaspala 🙂 tak snad budu kamosky 🙂
ako dlho v tom dieta moze byt?

maculik
22. apr 2010

ba nieee, prave mi napadlo, ze z toho futbalu, co sme boli min.nedelu, tak mame fotku 😀 kuk:
ale to je taka divna momentka, ja chcem aj nejaku peknu 😉

A este jedna, Adelka s Lili, nasli si miestecko pod stolom a tam sa hrali asi pol hodku 😀

kockyyyy, kym tu natahuje tie fotky, tak Petrik sam zaspal v postielke, dala som ho na brusko a zrazu ticho a on spi
😵 Len som zvedava, ze dokedy 😉

olifcek
22. apr 2010

maminka x;o) aku farbu?

aj my by sme sa moli dat cvaknut ale tak , nech som upravena, chjo..nie jak strasidlo...

olifcek
22. apr 2010

macu, male su podarene x;o)

a s mm vam to pristane x;o)))

...inak, mm nosi od mala okuliare, to asi i Oliv bude, co? len zatial vidi dobre na dialku i blizko, pride mi x;o)

hajdylca
22. apr 2010

my tiez este nemame foto kde sme vsetci 3 a to sme kazdu nedelu u rodicov 😲 to moje male zlate este spinka 😕 inak vcera nespal cely den- to asi nie je dobre pre take miminko, ze?

maculik
22. apr 2010

olif, co ja viem, podla mna nemusi, ak ty nenosis
🙂

olifcek
22. apr 2010

macu ee , ja nenosim x;o)

olifcek
22. apr 2010

moje dieta pokakane, ale cucka si dalej...a ja sa popisam asi... 😕 😅

maculik
22. apr 2010

hajdy, asi nie. my sme tiez uz mali den, ked mi max.podriemal na prse, a to bol potom vecer hotovy, aj viac umrncany.

a akurat mi volal manzel, ze uz doleteli a ze ked cakal v Mnichove na prestup, tak zase kupil drobcom nejake veci v Benettone, lebo mali zlavy. Hlavne, ze vcera mi hovoril, ze by sme mali znizit mesacne naklady a ze zacneme obleckom pre deti, lebo maju toho teraz akosi vela (teda hlavne Adelka), lebo aj my kupujeme, aj stari rodicia, no a aha - jedno povie, druhe robi 😀

maculik
22. apr 2010

olif, tak aj olivka je taka mala humusacka, ze jej nevadi, ze lezka v kaku? 😀 Lebo Petrikovi to nevadi vobec,t en by bol v tom aj cely den 😎 😀

maculik
22. apr 2010

noo, tak dlho nespal, uz sme hore 😒

olifcek
22. apr 2010

macu veru, olivka by bola najradsej na prsniku a kludne i od hlavy po paty okakana a ocikana x;o))) ziadny alarm nespusti, dokonca kludne bude spat x;o)))

macu uzasneeeee, ze sa mm neboji drobcom nakupovat...moj mm zatial nekupuje, ale mna v tom neobmedzuje zase, no x;o)))

lolka
22. apr 2010

ahojte 😉
video bolo krasne a aj ja som si posmoklila a silnejsie privinula Viki, nie je nad zdrave dieta.

hajdy, ja uz malu ucim v ergonosici, aby si zvykla, lebo o 3 tyzdne ideme letecky do Rima a hlbioky kocik nam na palubu nevezmu, tak ho musime odovzdat aj s kuframi. no a tie cc 2 hodky co budeme na letisku ju chcem mat v nosici.
zatial trenujeme len doma, ale chcem aj vonku vyskusat. myslim ze sa jj paci a raz v nom aj zaspinkala.
no, uz teraz mam mierne stresy z cesty 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre