Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
26. apr 2010

gari no nasa si tiez rucky pred seba neda, ale to ani neurologicka nechcela od nas...fuha..o mesiac ale ideme pat. tak som zvedava ☹

blumka
26. apr 2010

mne je novinka, ze 2,5 mesacne dieta sa ma pretacat 😕 😕 😕 😅 😅 trosku si lekari protirecia..

lucia411
26. apr 2010

Ahooojte babenky, ako sa mate???vsetko super?verim, ze ano a deticky rastu ako z vody 😉 nasa Céline je taka mala buchticka,pekne spinka a papka, v noci vyspi od 22.30 - 6.00 bez papania, cez den spinka doobedu 2 hod a poobede 2 hod, ma 5,5 kg a 58 cm po poslednej navsteve lekara co bolo zaroven aj ockovnie 😒 babenky nasa mala hrozne plakala(ja s nou)dostala 2 injekcie naraz, prisla este 1 sestricka a spolu s doktorokou caaaaaaaaaaaaak do noziciek..poviem Vám aj mm plakal 😢 ale ked mi dali malu na rucky tak sa ukludnila...vidim, ze sa bavite o prepichovani usiek, laxity aj nam odporucali prepichnut uska po 3 mes(ale zase zavidim babam kt, dali detickam prepichnut uska hned po narodeni)ja sa toho bojim...my to dame Celi urobit na SK lebo tu vo Swiss to nerobia, dievcata si davaju prepichnut usi az v dospelosti alebo len ked chcu....tu ani ockovanie baby nie je povinne, ale my sme sa informovali lebo 50% lekarovi su za ockovanie a 50% nie...my sme dali ockovat, uz len preto aby malinku obisli vsetky choroby (lebo ak by na nu prisla nejaka choroba tak by mi lekarka kricala , alebo ja by som mala vycitky, ze preco sme malu ockovat nedali)a ruku na srdce baby ved aj do nas pchali hoc ake somariny a nase maminky to ani neriesili a sme tu zdrave a statstne!!!a baby my ideme 1. juna po 8 mesiacoch na SK sa taaaaaaaaaaaaak strasne tesime ze az, hlavne na svojich rodicov, surodencov, znamych a kamaratov!!!a ze ja si oddychnem, nebudem musiet varit, upratovat, Celi si popestuju wauuu...to bude luxus pre nas!!!zelam Vám krasny slnecny dnk dievcata

olifcek
26. apr 2010

mna sa napr. neurologicka opytala, ci sa na bok otoci, a ci na jeden i druhy...otoci, ale neviem, ci i na inej podlozke ako klinovom vankusi, len to som nestihla, lebo uz dalsie otazky padali

garonka
26. apr 2010

blumi aj my sa tak rehoceme nad hračkou 😀

olifcek
26. apr 2010

luci a ziaden kasel po ockovani? aj kontrolovali zahojenie po TBC?

garonka
26. apr 2010

blumi i ja som na ňu kukala že čo, ale som vravela ak ho dam sama na bruško a ručky ma pekne pred seba hlavičku dviha krasne ale ona chcela aby sa pretočil sam a do spravy napísala že chabšie svalstvo ma

ewelyne
26. apr 2010

gari, prdiet take lekarky... kazde dieta je ine... neznasam tie tabulky vedcov ktore sa furt menia...

nasa je silna a mocna a ked ju dam na brucho, jej sa to nepaci, supne sa na bok a potom na chrbat a uz lezi.. aj ruky si spod seba vyeberie... ale zasa maly ten mal na haku, ten bol uplne iny. ona je proste akcna. uz ju nemozem nechat len tak lezat, bez zabran...

olif, nedam nedam nic nic 😀 to tbc, ked sa neda do 6t. tak sa presuva az po zakladnom ocko a to zakladne... hmmm posunute.... mam paniku, po tom, co sme si s malym prezili... a stale mi to pripomina denno denne ta jeho diera v nohe a strasna jazva.... neverim tomu, stale mam pocit, ze ak sme tu- tak proste mame vsetko a vsetko je tak, ako ma byt... naco do toho babrat a opravovat nieco co funguje....myslim celkovo clovek-imunita... a tak...
asi mam uz paranoju alebo co-
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/ze-zahranici/b...

garonka
26. apr 2010

olif a doktorka je super, len som kus mimo že taku divnu diagnozu dala ale utz mozgu je oki

garonka
26. apr 2010

ewe ani ja neznašam tabuľkovych lekarov, ale som šalena z toho maly vôbec neplakal bol tichy a pokojny ale keby reval tak mi napiše že bol nervak no vyjdi z tych doktorov čo chcu 😒

ewelyne
26. apr 2010

a hlavne sa bojim, ze maly proste zle dopadol s ocko, tak aby aj ona nedopadla...
neviem, najaka ta predispozicia, ked sa telo branilo u neho... ze to neprijalo tak akcne, ci by sa aj jej nebranilo....
bojim proste...a nestoji mi to za to riskovat... ten stres ja neprajem nikomu.... trpiet a bat sa... ci bude dieta ok , ci bude chodit, ci nepride o nohu....brrr.
prepacte, vzdy ked si spomeniem, mam zimomriavky a boli ma zaludok...

ewelyne
26. apr 2010

sorry za vylevy 🙄

blumka
26. apr 2010

lucia, tvrdenie ze aj my sme boli ockovani a nic nam nie je, neobstoji 😉 my sme jedli v 3ch mesiacoch kapustu a sme tu, ale do svojho dietat ju nedam, lebo to asi nie je spravne, ze? 😉 a ked das malu zaockovat, neznamena ze ju dana choroba obide...len mozno jej priebeh bude lahsi, ale napr. nevidim zmysel davat ockovat proti kiahnam. nech si to dieta prezije, tie kiahne, tym ze na ne ochorie, si same vybuduje proti nim protilatky, naco do neho pichat nieco naviac?
videla si alebo si niekde citala co vsetko sa moze stat po ockovani? tu nejde len o nejaku jednodnovu teplotu...su deti ktore po ockovani ochrnuli, stali sa z nich autisti atd atd...takze radsej nech moje dieta lezi doma 3 tyzdne s kiahnami akoby malo ochrnut na cely zivot...jasne ze to je nadnesene co pisem..ale stalo sa aj to 😉

olifcek
26. apr 2010

GARI I MAME VSETKO OKIIII. len mala bola nervna, tak coisi nevedela posudit, tak ju mame davat na brusko, ak na to bude mat naladu, aby este posilnila krcne svalstvo...no bola mala nastvana, vystrajala, tak to teraz posudit nevedela x;o))

oliv teraz take nadielky pustila do plienky,hhe...ona sa stale tak divi, ze co to 😀 😀

blumka
26. apr 2010

ewe, ale ked mal tvoj maly problem s ockovanim, tak snad to lekari budu inak posudzovat...ved je vela deti, ktore ockovne byt nemozu, kvoli oslabenej imunite a tak..tak snad by ste mohli spadat do tej kategorie, ci?

garonka
26. apr 2010

olif ja som zvedava o mesiac na kontrole čo bude 😒

lucia411
26. apr 2010

olif my sme ziadnu kontrolu uz nemali po ockvoani(dala som malej cipok, studeny obklad na nozicky a nemala ani horucky, len spinkala a bola taka otapena z toho)....ja len cumim co vy tu pisete ze kde vsade chodite s babätkami, my sme zatial boli len 2x u dets.lekarky, prvy krat ked sa mala narodila a teraz druhy krat..dalsie ockovanie a zaroven aj poradnu mame 24.juna..cize kazde 2 mes chodime k dets.lekarke, pozrie malu opyta sa ci nejaky problem a hotovo ideme domou....lekarka taka easy, v rifliach, mikine, rozprava sa s nami ako s kamosmi, clovek ani nevie ze je u lekara ale u nejakej kamosky na kavicke 😀 tak clvoek nema ani strach 😉

olifcek
26. apr 2010

nevim co delat...blbe ockovanie.....

olifcek
26. apr 2010

luci tak ja mam predcasniatko a musime absolvovat niektorych lekarov preventivne kvoli tomu

gari budemesi drzat palce, oki??? mu ideme 2.6, tusim

olifcek
26. apr 2010

luci kontrolu jazvy po TBC pred zaockovanim

lucia411
26. apr 2010

Blumi samozrejme, ze sme sa informovli o ockovani co to vsetko obnasa ved som to aj spomenula ze niektory su za ockovanie a niektory nie...ale tak iste proti kiahnam nebudem davat ockovat malu...ved je dobre ked ich dostane, ale proti takej obrne, tetanu si myslim, ze nie je zle dat dieta ockovat...ale samozrejme, kazda matka vie co je pre jej dieta najlepsie a kazda sa rozhodneme podla seba a potreby dietata 🙂

olifcek
26. apr 2010

Prehľad povinného očkovania

* 4. deň života: tuberkulóza
* 3.- 4. mesiac: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia, pneumokok
* 5.-6. mesiac: opakuje sa znova
* 11.-12. mesiac: opakuje sa znova
* 15. mesiac: osýpky, mums, rubeola
* 6. rok života: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna
* 11. rok života: osýpky, mums, rubeola, tuberkulóza
* 13. rok života: záškrt, tetanus, detská obrna

garonka
26. apr 2010

olif jo navzajom si budeme držať palčoky 😉
a doktorku zaujímalo prečo sa narodil sekciou to akoby deti ktore su narodene spontanne boli zdravšie či čo, no som zvedavaaaaaaaaa

lucia411
26. apr 2010

nie olif nic sme take nemali ziadnu kontorlu pred zaockanim...preco?to musia deti absolvovat?

olifcek
26. apr 2010

luci niektori pediater pred zaockovanim kukne na ranku po tbc...lebo az paq zvyknu ockovat dalej

lucia411
26. apr 2010

Tak olif my sme dostali vsetky tie latky kt. si napisala v 3-4 mes........a 5-6 mes dostaneme to iste 😒

ewelyne
26. apr 2010

blumi ano, ja vsade "operujem" tym ako to prve dieta neznieslo... maly si dava dokopy imunitu kt. mu ocko rozhodilo... inak ked pocitam ako zacal chorlaviet po ocko... a mala zatial nic... uvidim do roka a budem vediet porovnat...realne.
on prave jeho silna imunita sa tak branila a az zblba..a potom bola oslabena... 🙄 lebo vsetko sustredila len na tu nohu a nic ine..

napr. niektore deti, po ocko, nemaju potom teploty, proste vobec... pri chorobach a tak... co je zblbnutie totalne,
lebo telo sa nebrani atd.... takych pripadov poznam viac a davali to dokopy, lebo teplota je prirodzeny prejav pri chorobe atd...

olifcek
26. apr 2010

luci ale zatial bez reakcie, ze?

garonka
26. apr 2010

joj keby sa tym očkovaniam dalo vyhnuť nie?

laxity
26. apr 2010

lucia...ja tiež chodím len na poradne a tiež čumím čo sa tu píše...ale tak snáď to budú mať dievčatá s bábätkami v poriadku

ja som z toho očkovania chorá 😠 , no nič musím sa poradiť s mm

moja malá si ešte neuchopila žiadnu hračku, tak snáď čoskoro ma prekvapí, ale rehoce a blaboce stále...auuuu, guuuu, abuuuu 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre